PALUBA
March 28, 2024, 03:17:28 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64   Go Down
  Print  
Author Topic: Стандард припадника Војске Србије и војних пензионера  (Read 220452 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #825 on: May 06, 2018, 06:14:46 pm »

Овај пропагандистички стил презентовања решавања стамбеног питања припадника војске ствара погрешну слику да припадници војске станове добијају малте не џабе. На страну да ли ће бити тих станова од 500 евра по квадрату. Чак и да их буде, припадник војске то треба да плати, односно отплати. А са постојећим платама то нимало није лако.

  Dzumba, meni neko da ponudi stan od 500e po kvadratu (Jos u Beogradu) ne bih se premisljao ni malo. U situaciji gde oficir ima primanja od 80 000 din, i npr supruznik 40 000 din, davati ratu za stan od 20-30 000 din nije uopste veliki problem. Ja bih sada uzeo stambeni kredit (sa manjim primanjima od navedenih) ali posto nisam privilegovan da budem zaposlen za stalno to mi uopste nije ponudjena opcija, tako da se slazem sa time da ljudi trebaju sami sebi da nalaze stambeno resenje, jos bolje je ako imaju neke povlastice.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #826 on: May 06, 2018, 06:39:29 pm »

Pa, ti digni kredit i kupi stan za 600-700 evra kvadrat. Imaš na široj periferiji Beograda stanova za oko 650 evra. Moj kolega kupio novogradnju u Borči (istina, bliže Ovči). Ni ovi što se najavljuju neće biti u centru Beograda nego na paeriferiji (Jakovo, Surčin...), tamo gde vojska ima veće placeve.

Sad imaš puno bolju platu pa ćeš moći i ti. Moćićeš da odvojiš jedno 250 evra rate mesečno i tako narednih 25-30 godina.

Moje pisanje se odnosilo na to da većiuna misli da ti "privilegovani" dobijaju stanove džabe.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #827 on: May 06, 2018, 06:56:38 pm »

Kao sto rekoh, kredit je privilegija "stalno zaposlenih",ili u prevodu nisam kredibilan inace rado bih veruj mi. No nije ovde prica o meni , a bogami ni o jednom profesionalnom vojniku po ugovoru. I oni nisu kredibilni. A to da ima stan za 600-800e van Beograda je istina, i to su komercijalni stanovi. Kada se oduzme cena zemljista (koja je u centru naravno mnogostruko veca) gde je racunica nekom investitoru da u Borci napravi zgradu i proda stan po 650e? Ako moze investitor Pera Peric, zasto drzava ne moze. A evo gledam stanove u Stepi (sto bese kasarna do nedavno) kvadrat je 1300-1500e. Tamo su se delili vojni stanovi.
Da se ogradim, nemam ja nista protiv da se ljudima dodele stanovi. Ali pragmaticno bi bilo da se ti stanovi grade u manjim gradovima gde se nalaze garnizoni, a ne bas svi u Beogradu... Eto Pancevo sa 3 garnizona mi pada na pamet kao logican izbor. Mada, tamo vec mozete uzeti stan u novogradnji za oko 700e. Backa Topola, Sremska Mittrovica...
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #828 on: May 06, 2018, 07:44:54 pm »

Кредибилан си исто колико и старији водник у војсци. А плата ти је далеко већа.

Па где си прочитао да ће се градити ти "јефтини" станови само у Београду? Ја сам навео само могуће локације у Београду.

Ни у једној војсци војници по уговору не добијају привилиегије активних војника. У САД (тамо и не постоји "стални радни однос", свако продужава уговор на 3-5 година) свако ко часно оде из војске добија отпремнину која се одбија од "пуне плате", сваког месеца (то је нека врста присилне "уштеде" од бруто плате). Отпремнина зависи од чина, односно висине плате. Онај ко оде након три године службе (војник или каплар)  са том отпремнином може да оде на скромно летовање. Онај ко оде после 30 година (виши армијски наредник) може да купи кућу, негде у провинцији. Генерали, наравно, могу да купе куће (станове) на некој бољој локацији, али и они тешко у Вашингтону, Манхетену и сл.. Војска је кастинска организација свуде и свукуд. Немају једнака права војник и официр. И то баш нигде.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #829 on: May 07, 2018, 06:18:12 am »

Кредибилан си исто колико и старији водник у војсци. А плата ти је далеко већа.


 Odosmo malo u off sa ovim ali kako je ovo istina? Ja dobijam ugovor na 6 meseci, i sem nekih sitnijih kesh kredita nisam kredibilan za dugorocne kredite jer nemam zaposlenje za stalno. Stariji vodnik sa platom kolika god da je jeste kredibilan i moze uzeti npr kredit na 20 godina u iznosu od najmanje 20 000e, zato sto je zaposlen za stalno. Toliko kosta garaza u Beogradu, ali i pristojna kuca sa 4-5 ari placa tamo gde ja zivim, koji kilometar dalje za te pare se mogu uzeti bukvalno palate od 300kvm i 15 ari dvorista. Dosta njih i jeste kupilo kuce u prigradskim mestima, sto je po meni pametnije nego da zive u 30kvm u centru grada.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #830 on: May 08, 2018, 09:02:02 pm »

Кредибилан си исто колико и старији водник у војсци. А плата ти је далеко већа.


 Odosmo malo u off sa ovim ali kako je ovo istina? Ja dobijam ugovor na 6 meseci, i sem nekih sitnijih kesh kredita nisam kredibilan za dugorocne kredite jer nemam zaposlenje za stalno. Stariji vodnik sa platom kolika god da je jeste kredibilan i moze uzeti npr kredit na 20 godina u iznosu od najmanje 20 000e, zato sto je zaposlen za stalno. Toliko kosta garaza u Beogradu, ali i pristojna kuca sa 4-5 ari placa tamo gde ja zivim, koji kilometar dalje za te pare se mogu uzeti bukvalno palate od 300kvm i 15 ari dvorista. Dosta njih i jeste kupilo kuce u prigradskim mestima, sto je po meni pametnije nego da zive u 30kvm u centru grada.

Па опрости Тихи, али си ти сам писао овде како ти је далеко боље (посебно плата) како си отишао из војске. Ја сам само на основу тога закључио да ти је боље.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #831 on: May 12, 2018, 06:20:48 pm »

Naravno da jeste. ALi je posao takav da u tom segmentu ne postoji "stalno radno mesto". Nisam ga imao ni u vojsci doduse, tako da je sve ostalo cist plus. Nazalost, za kreditni biro je to presudno.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #832 on: May 14, 2018, 06:32:06 am »

Ko će sve moći da kupi stan za 500 evra po kvadratu i kakva će biti ograničenja
Nataša Latković  14.05.2018.

Najkasnije do kraja 2020. godine biće izgrađeno ukupno 1.578 stanova u šest gradova u Srbiji, koje će pod veoma povoljnim uslovima moći da kupe pripadnici bezbednosnih snaga. Reč je o nekretninama čija bi maksimalna cena po kvadratu trebalo da bude oko 500 evra, bez obračunatog PDV-a.


U skupštinsku proceduru ušao je Predlog zakona o posebnim uslovima za realizaciju projekta izgradnje stanova za pripadnike snaga bezbednosti, koji bi ove nedelje trebalo da se nađe na dnevnom redu parlamenta. Predviđeno je da bude usvojen po hitnom postupku, a gradnja državnih nekretnina trebalo bi da krene već u avgustu.

A evo šta sve donosi novi zakon...

Ko će moći da ih kupi?

Za ove jeftine stanove moći će da konkurišu pripadnici MUP-a, Ministarstva odbrane, Vojske Srbije, Bezbednosno-informativne agencije, kao i Uprave za izvršenje krivičnih sankcija. Kako piše u zakonu, moći će da ih kupe i raniji pripadnici bezbednosnih snaga, koji su pravo na penziju ostvarili u jednom od pomenutih državnih organa. Pravo na kupovinu neće imati pripadnici bezbednosnih snaga ni članovi njihovih domaćinstava koji su od dana stupanja na snagu ovog zakona otuđili svoju nekretinu na teritoriji Srbije ili država bivše SFRJ. Prioritet će biti oni koji nemaju rešeno stambeno pitanje. Ko će konkretno moći da kupi stanove, znaće se u roku do 30 dana od dobijanja građevinske dozvole za gradnju zgrade, sa tačno navedenim podacima o budućem kupcu, a spisak će se ažurirati dva puta godišnje.

Gde će se graditi?

Nekretnine namenjene pripadnicima bezbednosnih snaga biće sagrađene u šest gradova na teritoriji Srbije. Gradnja će početi prvo u Vranju, Kraljevu, Nišu i Beogradu, pošto već postoje spremne lokacije. Predviđeno je i da jeftini stanovi budu sagrađeni i u Kragujevcu i u Novom Sadu. U Beogradu je u prvoj fazi planirana izgradnja 400 stanova, a u javnosti se već pominje i pet potencijalnih lokacija - Makiško polje, Blok 71A, Banja Ovča, Borča i Surčin. Isto toliko nekretnina trebalo bi da bude sagrađeno i u Novom Sadu, a kao mesto gradnje pominje se Jugovićeva i to je lokacija koja je već delimično komunalno opremljena. U Nišu će se graditi se 188 stanova i to na lokaciji kasarne Stevan Sinđelić na Bulevaru. Ta lokacija je već dobro opremljena i ima dobru vezu sa gradom. U Kraljevu će se povoljni kvadrati graditi u prigradskom naselju Ribnica, a u prvoj fazi tu bi trebalo da se izgradi 170 jeftinih stanova. U Vranju će se te nekretnine zidati u naselju Asambair i biće sagrađeno 190 stanova, dok će se u Kragujevcu one graditi verovatno u naselju Dedino brdo, za koju su odbornici lokalnog parlamenta prošlog meseca usvojili Plan detaljne regulacije. U tom gradu bi trebalo da bude izgrađeno 200 stanova. Odluku o lokacijama na kraju će donositi Vladina komisija, na čijem čelu će biti Ana Brnabić, predsednica Vlade.

Struktura i površina stanova

Budućim kupcima biće na raspolaganju osam različitih struktura državnih stanova. U ponudi će biti garsonjere ( do 32 kvadrata), jednosobni (do 36 kvadrata), jednoiposobni (do 46 kvadrata) i dvosobne (do 54 kvadrata) stanove. Takođe, pripadnici bezbednosnih snaga moći će da konkurišu i za dvoiposobne (do 62 kvadrata), trosobne (do 79 kvadrata), triposobne (do 83 kvadrata) i četvorosobne (do 92 kvadrata). Kako piše u Predlogu zakona, stambene zgrade biće različite spratosti i imaće najmanje tri sprata, a najviše šest spratova plus potkrovlje. Podzemnih etaža neće biti.

Zabrane za kupce

Vojnici, policajci i drugi pripadnici bezbednosnih snaga koji se odluče na kupovinu jeftinih stanova dužni su da 10 godina ostanu u radnom odnosu u državnom organu preko kojeg su ostvarili pravo na kupovinu ovih nekretnina. Takođe, kako piše u Predlogu zakona, stan koji su kupili ne mogu otuđiti najmanje 10 godina. Ukoliko to, ipak, učine, moraće da isplate razliku između tržišne i ugovorene cene nekretine. Cena izgradnje stana po kvadratu može da iznosi najviše 500 evra, a kako je propisao zakon, to je i maksimalna kupoprodajna cena stana po metru kvadratnom.

Kojim tempom će se odvijati gradnja?

Država će za projekat izgradnje 1.578 stanova izdvojiti ukupno 64,3 miliona evra. Tokom ove godine na nekim lokacijama započeće gradnja stanova, a za to, kao i za projektovanje, troškove na percelama i participacija biće ukupno potrošeno oko 2,6 miliona evra. Najviše novca i posla za građevinare biće u 2019, kada će za realizaciju projekta državnih stanova biti izdvojeno 49,7 miliona evra. Izgradnja jeftinih nekretnina trebalo bi da bude okončana u 2020. godini u kojoj će za izgradnju zgrada, troškove na parceli, participaciju i izgradnju spoljne infrastrukture biti potrošeno oko 12 miliona evra.

Izvor: www.blic.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #833 on: July 01, 2018, 08:37:49 am »

Vulin: Izgradnja stanova početkom septembra, veće plate i za vojsku
Tanjug  01.07.2018.

Ministar odbrane Srbije Aleksandar Vulin rekao je danas da će izgradnja stanova za pripadnike službi bezbednosti, vojske i policije početi krajem leta, odnosno početkom septembra.

Vulin je za RTS rekao da se privode kraju odgovarajuće procedure i da se radi na pripremi lokacija. Ministar je naglasio da će to biti "veliki stimulans i za razvoj vojne industrije i za razvoj građevinarstva" i dodao da će u izgradnji tih stanova učestvovati i vojna građevina. Kada je reč o poboljšanju materijalnog položaja pripadnika Vojske Srbije, ministar kaže da očekuje da će najavljeno povećanje plata od novembra obuhvatiti i vojsku, ali je još rano govoriti o procentima.

- Rano je govoriti o tome, ali je jasno da se nastavlja kontinuitet prethodne vlade što znači da će i ovo povećanje biti iz realnih izvora -
naglasio je Vulin.

Izvor: www.blic.rs
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #834 on: August 29, 2018, 08:04:59 am »

Major Gligić: Marketingom se ulepšava stanje u Vojsci i laže narod

Izvor: www.021.rs
INFO 29.08.2018.

Donedavni major Vojske Srbije Dragan Gligić smatra da stanje u Vojsci nije ni približno onakvo kakvo je bilo nekad, da se putem marketinga "laže narod", dok je istina drugačija i da sve više vojnika po ugovoru, podoficira i oficira odlazi, zbog čega je nedavno i sam dao otkaz.


Gligić, koji je 21. jula zvanično napustio Vojsku i sada radi kao vozač kamiona, smatra da narodu ne može da se objasni kakvo je stvarno stanje.
 
"Preko televizija se serviraju priče da vojnik ima dva para čizama, a on to kupuje na buvljaku, a da ne pričam tek o uniformama", tvrdi Gligić.
 
On je FoNetu rekao da su mu mnoge kolege dale podršku jer znaju da je istina sve što je napisao u zahtevu za prestanak profesionalne službe, ali ne smeju da javno istupe.
 
"Neko ne dozvoljava da se promeni na bolje", ocenio je Gligić.
 
Kao nekadašnji pripadnik Treće brigade Kopnene vojske sa sedištem u Nišu, on napominje da je u obrazloženju otkaza napisao samo deo istine o stvarnom stanju u vojsci, jer je za celu istinu potreban "malo veći roman".
 
Kako kaže, starešine ponižava i to što, kada dolazi načelnik Generalštaba ili bilo ko od generala i državnih zvaničnika, moraju da budu po kancelarijama i ne smeju da izlaze napolje.
 
"Ne znam razlog zašto je to tako. Ako oficir mora da se krije od svojih generala da ga ne bi videli na pisti, zašto bih ja to radio? Pa mi smo ti koji državu branimo", naveo je Gligić.
 
On je 1991. godine, kao vojnik na služenju redovnog roka, učestvovao u borbenim dejstvima u Hrvatskoj. Po završetku Vojne akademije, 1997. godine, raspoređen je na Kosovo, u 549. mehanizovanu brigadu koja je podnela najveći teret rata 1999. godine i odlikovana je Ordenom narodnog heroja.
 
Kako smatra Gligić, tadašnje Vojske koja se suprotstavila NATO više nema, a u proteklih 10 godina u Vojsci nema ni prave obuke nego je bitno da su sređene prostorije i čist krug.
 
"Obuka je samo kad treba televizija da snimi ili da se prikaže nekoj stranoj delegaciji", navodi on.
 
Kao jedan od primera kako se u Vojsci napreduje on je pomenuo slučaj oficira koga je, kao vojni policajac, hapsio na Kosovu, zbog toga što je dezertirao sa položaja sa čitavim vodom kojim je komandovao.
 
"Taj čovek je danas, nažalost, pukovnik. Zar treba takve oficire da nagrađujemo", upitao je Gligić.
 
On je pomenuo i da je petnaestak dana pre njega Vojsku napustio major iz iste brigade koji je bio mnogo mlađi. Govoreći o marketingu kojim se ulepšava stanje u Vojsci, Gligić je ocenio da se zbog toga ljudi najviše i prijavljuju za profesionalne vojnike, ne znajući kakav ih posao čeka i koliko je težak.
 
Od kada vozi kamion za privatnu firmu iz Beograda, Gligić kaže da se zdravstveno mnogo bolje oseća, jer ne postoji dizanje tenzija, već se radi tačno koliko je propisano.
 
Podsetimo, stanje u Vojsci je već neko vreme loše. U proseku Vojsku dnevno napuste dva oficira, dva podoficira, dva vojnika i jedno civilno lice.
Autor: FoNet
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #835 on: August 29, 2018, 08:13:12 am »

Oficiri napuštaju vojsku i odlaze za kamiondžije

Stanje u Vojsci Srbije nikada nije bilo gore, sudeći po sve većem broju oficira koji napuštaju VS nezadovoljni brojnim faktorima – od lošeg finansijskog stanja, mobinga, nepotizma, neprofesionalnosti i krajnje ponižavajućih uslova rada.


Piše: Katarina Živanović; 21. avgusta 2018. 18.00 Izmenjeno: 18.00
Izvor: Danas

U proseku Vojsku dnevno napuste dva oficira, dva podoficira, dva vojnika i jedno civilno lice.

Poražavajuće je i to što generali i majori nakon višedecenijskog rada napuštaju svoje pozicije kako bi, trbuhom za kruhom, najčešće vozili kamione ili konobarisali u inostranstvu. Takvu sudbinu svojih kolega deli i major Dragan Gligić koji je, na sopstveni zahtev, napustio VS jer se poslednjih godina nije osećao kao njen pripadnik „već kao radnik na održavanju kruga i prostorija“.

U zahtevu za prestanak profesionalne vojne službe koji je podneo nadležnima u maju izneo je niz razloga zbog kojih se odlučio na takav korak, kao i niz primedbi na rad vojske. NJegov zahtev je usvojen i radni staž mu je prestao 21. jula. Ministru odbrane Aleksandru Vulinu kao ni predsedniku Srbije i vrhovnom vojnom komandantu Aleksandru Vučiću nije se prethodno ni obratio.

– Nisam im se obratio niti želim. Ja sam školovan vojnik i u vezi vojske može se razgovarati samo sa oficirima, ali ne i ovim prodanim dušama od generala. Pritom, Vulin i ne zna šta je vojska – kaže za Danas major Dragan Gligić. Trenutno vozi kamion i čeka papire iz inostranstva, kako bi tamo otišao da radi. Cilj mu je, kako kaže, da celu porodicu odvede iz zemlje „kako se ne bi mučila i trpela poniženja u državi“.

U obrazloženju u kojem je tražio razrešenje, major Gligić je naveo da se u Vojsci Srbije u svojstvu oficira nalazi od 1997. godine. Posle više od 20 godina provedenih kao profesionalno lice VS je (oficir-major) istakao je da ne želi da bude više na toj poziciji, jer mu je zbog opstrukcije i ličnih animoziteta pojedinih nadređenih, uprkos najvišim ocenama koje je godinama dobijao, onemogućeno napredovanje u karijeri.

– I pored svih službenih ocena ( „naročito se ističe – odličan“), ja sam već 10 godina u činu majora bez mogućnosti napredovanja. Oficir kog sam uhapsio zato što je sa svojom vojskom napustio položaj i pokušao da pobegne, danas je pukovnik sa završenim svim vojnim školama. Vojnik više nije vojnik već obično piskaralo i radnik na uređenju kruga i prostorija jer, bože moj, bitno je da krug kasarne bude sređen, a prostorije koje datiraju još iz vremena Kraljevine Jugoslavije moraju biti uređene bez obzira što iste ne ispunjavaju uslove za rad oficira u 21. veku – istakao je major Gligić. Pojašnjava da oficir major u 21. veku mora sam sebi u kancelariji na velikom minusu da loži vatru i u takvoj prostoriji radi. U Vojsci se, dodaje, sve svodi na to: ćutite ljudi, šta je tu je, mora tako.

– Dolazim u situaciju da mi oficiri, generacijski mnogo mlađi, objašnjavaju kako i šta treba da radim. Mnogi od mojih kolega su se ogrešili o zakon i poštenje, i isti naprasno napreduju u karijeri opet zarad nekog strica, ujaka, tetke… Naša primanja su svedena na minimum a sve pod izgovorom da je država u teškoj finansijskoj situaciji i da moramo da se solidarišemo sa narodom – naveo je Gligić, pitajući, ako je zaista tako zašto se i sam državni i vojni vrh ne solidariše sa narodom, „već su, naprotiv, zauzeli svoje fotelje po raznoraznim izvršnim i upravnim odborima i i sami ne znaju kolika su im mesečna primanja“. Za više od 20 godina koliko radi u Vojsci Srbije nije stambeno zbrinut, uprkos brojnim javnim obećanjima, već živi u kući svojih roditelja.

Na pitanje da li mu se neko od nadležnih obratio kada je izrazio želju da napusti vojsku, rečju ili pismeno, odgovara da nije.

– Vi mislite da njih interesuje zašto odlazimo iz Vojske? Garantujem vam da čak i ne čitaju šta pišemo, već samo stave potpis na zahtev – naglašava major Gligić za Danas, dodajući da sve veći broj oficira napušta vojsku.

Novica Antić, predsednik Vojnog sindikata Srbije, precizira za naš list da godišnje VS napusti oko 1.600 zaposlenih.

– Vojsku dnevno u proseku napuste po dva oficira, dva podoficira, dva vojnika i jedno civilno lice. Godišnje je to oko 1.600 zaposlenih. To su alarmantni podaci, ali nadležni ne čine ništa kako bi se njihov položaj u vojsci poboljšao. Oni koji odlaze najčešće postaju vozači kamiona, odlaze u Nemačku ili Austriju, veliki broj njih postaju konobari uglavnom na Malti, a određen broj vojnika posao nalazi na kruzerima – ističe Antić.

Umesto na svojim radnim mestima, pripadnici Vojske Srbije su jedno vreme čak bili i statisti u filmu Lazara Ristovskog „Čarape kralja Petra“ gde su za dnevnicu glumili vojnike, ali i seljake na njivama. Dane su provodili na suncu ali nisu mogli da odbiju zadatak, jer je to bila naredba iz Generalštaba VS.

Narušeno zdravlje

Major Dragan Gligić kaže da mu je u vojsci znatno narušeno zdravlje, ali da je prema nalazima vojnih lekara uvek ocenjivan kao sposoban za rad. „U vojsku sam došao kao sposoban i potpuno zdrav a danas imam preko 60 odsto oštećenje sluha na oba uva. To oštećenje je nastalo u toku službe u vojsci. Dobio sam i aritmiju, ali je vojnolekarska komisija ocenila da sam sposoban za vojnu službu“, navodi Gligić.

Gore nego u vreme Miloševića

„Stanje u vojsci je nikad gore. Verujte mi, i u vreme Miloševića je bilo deset puta bolje, nego sada. Ali zato je danas napredno i sveobuhvatno uništeno sve što je srpskog vojnika krasilo. Svim kolegama koji su i dalje u VS želim puno zdravlja i vojničke sreće, ali da napomenom: Budite časni i pošteni i ne dozvolite da vas i vašu ljubav prema otadžbini uništi neko ko nije dostojan svoje zemlje“, napisao je major Dragan Gligić na Fejsbuku.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #836 on: August 29, 2018, 08:24:41 pm »

„U vojsku sam došao kao sposoban i potpuno zdrav a danas imam preko 60 odsto oštećenje sluha na oba uva. To oštećenje je nastalo u toku službe u vojsci...“, navodi Gligić.

А лијепо су га опомињали да држи уста отворена кад пуца топ...
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #837 on: August 29, 2018, 08:34:22 pm »

Imam i ja i nije uslo u invaliditet. Prvi put mi je ostecenje sluha konstatovano na oceni sposobnosti za vojnu sluzbu posle ranjavanja. Izmerili i rekli obostrano 60% ali za 10% invalidnosti je potrebno cini mi se obostrano ostecenje od cak 80% ako ne gresim. I niti je on jedini niti sam ja jedini kome je sluh toliko ostecen a da po propisima nema pravo na invalidnost ili neko drugo pravo po tom osnovu.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #838 on: August 29, 2018, 08:42:00 pm »

Кузма, хоћу да кажем да је недостојно ово што тај Глигић сада ради по медијима и друштвеним мрежама.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #839 on: August 29, 2018, 08:46:38 pm »

Nedostojno je jedino ako laže.
Logged
Pages:  1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 24 queries.