PALUBA
March 28, 2024, 11:37:14 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64   Go Down
  Print  
Author Topic: Стандард припадника Војске Србије и војних пензионера  (Read 220476 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #840 on: August 29, 2018, 08:57:21 pm »

Свако од нас који је радио у војсци могао је написати много што шта што не би било повољно за војску, па нисмо. Управо из поштовања према војсци. То не значи да смо ћутали. Већ супротно. Неке ствари се решавају унутар система.

Глигића лично познајем. Био је одличан официр, посебно током 1999, али и касније док сам и ја био у активној служби. Ипак, време мења људе и он најбоље зна које су му мане које су делимично и "кумовале" његовом статусу. Не би било нимало фер да ја сад пишем о томе.

У сваком случају, да сам на месту челника војске,а посебно МО, запитао бих се колико је истине у томе што је рекао Глигић и покушао да неке ствари исправим. Али никако не "пљивањем" по њему већ тако што ће се обезбедити да војник заиста има оно што му припада, да главна занимације не буде чишћење круга, чак и по цену да се смањи број јединица (ако нема пара) и уведе или услужно изме професионално уређење круга и реше и друге ствари које оптерећују професионалне војнике. Јест да би то значило укидање "шупљих" команди, гарнизона и јединица, али би се уствари повећала оперативна способност војске.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #841 on: August 29, 2018, 10:54:48 pm »

Том логиком би неко могао да дође до прорачуна да је јефтиније плаћати приватно обезбеђење да даје стражу место обичних војника по уговору или ових на добровољном одслужењу војног рока. Ако се већ говори о ''outsourcing''-у попут чистача, фарбара, баштована и др. радника. Исто тако би ВС м МО могли да укину правну службу и да најме адв. канцеларије да им воде поступке као и администрацију. Могу да укину и финансијску службу и да унајме рачуновође и ревизорске куће. Може да се укине и музичка служба па да се по потреби изнајмљује оркестар.

...

Не свиђа ми се то.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #842 on: August 30, 2018, 12:03:45 am »




   Ne treba biti puno pametan već je dovoljno iskopirati ono što su drugi, pametniji, jači, bogatiji davno pre nas usvojili i učinili njihove oružane snage jeftinijim, efikasnijim i operativnijim nego ova naša ,,oću u NATO a sa rusima sam bato,,

   O masovnom napuštanju Vojske govorili smo mnogo puta i to je činjenica koliko god neko sakrivao problem ispod tepiha. U toku je poslednja faza demontiranja nekadašnje Vojske Jugoslavije koja se odvija neometano pred našim očima, a mi se sada tobož iščuđavamo kada neko svoju rezignaciju objavi u medijima. Čisto da podstakne kolebljivce da i oni što pre presaviju tabak i daju otkaz. Ne mora voziti kamion, major iz moje jedinice se skinuo pre nekoliko godina i bavi se pčelama iako ima troje dece i stambeni kredit koji i dalje otplaćuje. Kaže da je srećan i da više ne oseća pritisak koji ga je i oterao, isti onaj o kome piše i ovaj major.



Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #843 on: August 30, 2018, 01:41:19 pm »

„U vojsku sam došao kao sposoban i potpuno zdrav a danas imam preko 60 odsto oštećenje sluha na oba uva. To oštećenje je nastalo u toku službe u vojsci...“, navodi Gligić.

А лијепо су га опомињали да држи уста отворена кад пуца топ...
A i mogli su da obezbede antifone makar na vezbama i gadjanjima sto meni na MB 120mm nikada nisu uradili... Kada sam trazio da se obezbede dobio sam odgovor da "ne filozofiram mnogo" ... Na kraju sam kupio sam, u prodavnici alata i opreme za nekoliko dinara po komadu, zaista uzasna investicija. Nije problem novac nego odnos prema coveku. Ja mogu da potvrim da je gotovo sve sto covek kaze istina, ali neka je samo 50% pa opet je ogroman problem.
Ja sam otisao pre par godina. Jos imam poznanika i prijatelja koji rade...Kazu svakim danom sve gore i gore. Neki od clanova foruma su otisli pre toga pa nisu to doziveli i tesko im je da poveruju. Srecem dosta bivsih kolega. Neki su u legiji stranaca, neki rade kao privatno bezbedjenje po brodovima koji plove oko somalije, drugi su se potpuno odrekli oruzija pa gaje krave, pcele, ili rade ko vozaci...
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #844 on: August 30, 2018, 01:54:58 pm »

Slican prica o zastitnim sredstvima je bila na jednom drugom forumu.

Znate, pominju se cepici za usi i antifoni, to je nesto sto nije skupo, posebno ne cepici. Kada sam bio na razminiranju u KZB pored minerskog odela smo dobili i minerske papuce kao zastitu nogu od nagaznih mina. Samo je postojao jedan mali problem. Te papuce se na neravnom terenu prakticno ne mogu koristiti. Jednostavno sa njima je moguce ici po asfaltu ali po brdsko-planinskom zemljistu ne. Postojale seu i bile usvojene minerske cizme. Naprasno su podeljene onog trenutka kada sam nagazio na minu i ostao bez noge. Zasto nisu ranije niko ne zna. Mozda su korisnije da stoje u magacinu, mozda nesto drugo. U svakom slucaju ja kao pojedinac nisam mogao da kupim te cizme i koristim ih, zavisio sam od necije dobre volje da ih iznese iz magacina i podeli. Major je kao i Tihi mogao to da kupi da je hteo. Nije to skupo 1-2 piva ili manje od kutije cigareta.
Ne znam kako je to sada regulisano ali sluzbena uniforma mi nikada nije oprana u kasarni. Nije bilo  moguce to raditi. Nosio sam je kuci. Ne secam se da se bilo ko zalio na to i da je trazio nadoknadu za pranje, utrosenu struju, vodu, deterdzent.  I tako dalje.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #845 on: August 30, 2018, 04:16:05 pm »

Jos imam poznanika i prijatelja koji rade...Kazu svakim danom sve gore i gore.

Ето, јадан мој кум је подофицир у српској војсци. Недавно је унапређен у заставника. Кад разоварамо о тим темама, на моје питање ''Куме, какво је стање?'', он одговара ''Боље него раније.''

Па сад, неко лаже, или мој кум, или твоји другари.

А пропо антифона, и сличних ситничарења... након десет година артиљерије и даље добро чујем.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #846 on: August 30, 2018, 04:30:33 pm »

Како је? Као у подморници. "Морал на висини, полако тонемо на дно".
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #847 on: August 30, 2018, 09:06:51 pm »

Jos imam poznanika i prijatelja koji rade...Kazu svakim danom sve gore i gore.

Ето, јадан мој кум је подофицир у српској војсци. Недавно је унапређен у заставника. Кад разоварамо о тим темама, на моје питање ''Куме, какво је стање?'', он одговара ''Боље него раније.''

Па сад, неко лаже, или мој кум, или твоји другари.

А пропо антифона, и сличних ситничарења... након десет година артиљерије и даље добро чујем.


Mozda ne laze niko, nego je Vas kum na poziciji gde mu je dobro... Biti zastavnik cetni staresina u pesadijskom vodu, ili zastavnik u nekoj kancelariji gde piskara tu i tamo, zaista nije isto. Mozda je coveku zaista bolje, no sigurno nije velikoj vecini.
 A propo sitnicarenja, vojska nam je dala SIM kartice i ocekivala (cak i zahtevala) da sami kupimo mobilne uredjaje...kazu sta, imas za 1000 RSD. Pa dobro, kupite mi kada je 1000 din, to je mojih 1000 ne vasih... Kupovali smo sami papir za stampu, davali za ketridze (u ceti) kupovali kvake, materijal za krecenje, idemo na bazu svaki put dajemo po 500 din za deterdzent i zacine, kupovali smo kolica za drva (koja su naravno ostala tamo) jer nismo imali cime da vozimo drva do spavaona, ljudi sami kupuju cizme, uniforme, tako mozemo u nedogled.  Nisu to sitnicarenja vojnika, vec nemar vojske. Zasto bi vojnik, sa ionako bednom platom davao novce za bilo sta sto je vojska duzna da obezbedi. Kao i osnovna zastitna sredstva, Kuzma je vec nekoliko puta opisao svoju nesrecu, koja bi mozda bila sprecena (ili manja) da je imao ono sto je morao da ima, ili bi ljudi sacuvali sluh da im se redovno dele antifoni na gadjanjima (sto se nikada ne radi).
« Last Edit: August 31, 2018, 05:00:07 am by MOTORISTA, Reason: Uređen citat » Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #848 on: August 31, 2018, 01:20:14 pm »

Quote
Radojica Jasovic, zastavnik
 ·
DOSTA JE:
trpljenja, poniženja,saginjanja glave i razumevanja onoga što ne razumeš!
Teška srca sam se odlučio na ovaj čin posle 23 godine rada u vojsci, ali u vojsci ima dosta onih koji nas svojim potezima i neljudskim ponašanjem teraju na ovakav potez.
Zahvaljujem se svim dobrim i pravim ljudima i kolegama sa kojima sam radio i sarađivao svih ovih godina i poručujem im da nikada ne dozvole da izgube obraz i dostojanstvo, a to se u vojsci, nažalost, najlakše izgubi.Na svakom od nas je izbor, a ovo je moj izbor i stojim iza svake napisane reči u svom zahtevu za prestanak službe jer je sve puka istina.
Godinama slušamo razne priče i obećanja kako će biti bolje, kako treba da se strpimo i čekamo.Do kad treba da čekamo i trpimo? Dok prođu godine i život. Dočekali smo, da nam zbog mizernih primanja, svakodnevnih tenzija, stresa, pritisaka i mobinga od strane nadređenih svaki dan odlaze najbolji.Ako je to uspeh i ono što smo čekali nek je sa srećom svima koji ostaju i želim im sve najbolje.
Živela Srbija!
Napominjem da ovom objavom ne želim da izazovem nikakvu medijsku pažnju lično za sebe, ali želim da što više ljudi zna do čega je dovedena vojska i nekada časni vojni poziv.
Ako ova objava probudi savest onih koji odlučuju o sudbini vojske i pomogne da makar i jedan kolega u buduće ne ode iz vojske, smatraću to svojim uspehom.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #849 on: September 25, 2018, 08:13:54 pm »

Jbg. dosta je kukanja!
Ministar vojni RS kaže da je u vojsci sve skoro idealno. Treba mu verovati!  Cool  Lips Sealed  :'(
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #850 on: September 25, 2018, 10:32:53 pm »

sumnjaš u "zlatno doba" ? Smiley
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #851 on: October 10, 2018, 07:09:49 pm »

Ne sumnjam u zlatno doba, sumnjam u ministra!  Embarrassed
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #852 on: January 03, 2019, 02:08:19 pm »

Sindikat u otvorenom pismu Vulinu: Da li je ministarstvo odbrane bankrotiralo
02.01.2019.

Vojni sindikat Srbije uputio je danas otvoreno pismo ministru odbrane Aleksadru Vulinu sa pitanjem da li je Ministarstvo bankrotiralo u 2018. godini s obzirom da postoji, kako tvrde, bezbroj činjenica koje ukazuju da je u novoj godini ugrožena egzistencija pripadnika Vojske Srbije i Ministarstva odbrane.

Oni za takvu situaciju krive ministra Vulina odnosno njegove "čudne finansijske vratolomije, odluke i eksperimente poput projekta 'Lazar'"."Bilo je tu svega i svačega popravki 'puhova' starih 30 godina za 150 hiljada evra, preko sumnjivih transakcija sa advokatskim kancelarijama teških oko 60 miliona evra, do besmislenih transakcija i 'budžetiranja' projekata koje realizuju privatne firme i produkcije", navodi se u otvorenom pismu.  Iz sindikata navode i da su pripadnici VS, poslednju platu i naknade primili  sa računa Centra za zaštitu odojčadi, dece i omladine pa su pitali zbog čega plata nije isplaćena legalno sa računa Ministarstva odbrane.

Izvor: www.beta.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #853 on: September 04, 2019, 04:29:46 pm »

Припадници Вoјске Србије биће осигурани 24 сата седам дана у недељи
среда, 04.09.2019.

Први пут сви припадници Војске Србије и Министарства одбране биће осигурани 24 часа седам дана у недељи, што је један од начина да се покаже брига о људима и да је живот у Војсци Србије свакога дана по мало бољи, изјавио је данас министар одбране Александар Вулин, преноси Танјуг.

„У складу са наређењима врховног команданта Војске Србије Александра Вучића, сви припадници Војске Србије морају да осете да држава о њима брине и да се квалитет живота у Војсци Србије сваког дана повећава. У складу са таквим наређењем могу да кажем да су по први пут сви припадници Војске Србије и сви припадници Министарства одбране осигурани 24 часа седам дана у недељи, од било чега што може да им се деси”, навео је Вулин.

Такође, министар је казао да су наређења врховног команданта веома јасна, да Војска Србије мора да буде обучена, опремљена, али и сачињена од задовољних људи о којима се брине и о којима се размишља.

Izvor: www.politika.rs
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #854 on: September 04, 2019, 06:35:48 pm »

Bilo je i vreme, a ne dosadasnja praksa kada se povredis na poslu moras kroz tuzbu da potrazujes odstetu. Ovo je cak i jeftinije za VS, kada se pogleda koliko su im para uzeli na tuzbama.
Logged
Pages:  1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.043 seconds with 24 queries.