PALUBA
March 29, 2024, 10:48:15 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64   Go Down
  Print  
Author Topic: Стандард припадника Војске Србије и војних пензионера  (Read 220523 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #870 on: March 13, 2020, 07:07:45 pm »

Jooooj... vidi ovu zadnju sliku!   

(izvinite za OT)

I ovaj skroz levo pognuo glavu od sramote sa kime stoji. Cheesy
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #871 on: March 15, 2020, 08:50:19 am »

Припадницима снага безбедности уручени кључеви станова у Врању
Аутор: П.О.субота, 14.03.2020.

Честитам припадницима снага безбедности на овом великом дану, великом дану за вас, ваше породице и ваш град, али и велики дан за наша министарства и за читав систем безбедности. Од времена Тита, Александар Вучић је први председник Србије, Александар Вучић је први човек који води Србију још од тих времена који је покренуо планско и систематски организовано збрињавање свих припадника служби безбедности. Чекали смо деценијама да дође човек који ће бити у стању да организује читаву државу и да каже да припадници служби безбедности имају разлога да буду чувани, поштовани и да имају повољније могућности да реше и овај веома важан животни проблем - изјавио је министар одбране Александар Вулин, који је данас уручио кључеве од новоизграђених станова припадницима снага безбедности купљених по повољнијим условима у првој згради у Врању. После деценија чекања, нагласио је министар Вулин, дочекали смо да се о припадницима снага безбедности води рачуна на посебан начин, да се каже колико су изузетни, да се каже колико су важни и да се каже колико ова држава мисли и брине о њима, саопштило је Министарство одбране.
 
- Много се радујем што видим овде и децу како се већ играју, то значи да игралиште треба да буде ту и деца су то препознала, а њих не можете преварити. Поносан сам што сам ту са вама, поносан што видим толико деце и радујем се што ће их овде бити још више, јер ви који сте одлучили да купите станове на овај начин, одлучили сте да будете припадник служби безбедности заувек. Ви сте везали своју судбину за своју државу, са занимањем које чува сваког од нас. Хоћу да вам се захвалим због тога, да вам пожелим пуно среће и здравља. Чувајте себе и своје породице, баш као што чувате и све нас и баш као што чувате Србију – поручио је министар Вулин.

Кључеве од 22 новоизграђена стана за припаднике снага безбедности који су их купили по повољним условима уручили су и потпредседник Владе и министар унутрашњих послова Небојша Стефановић и градоначелник Врања Слободан Миленковић. Миниистар Стефановић је истакао да је изградњом станова за припаднике снага безбедности започео један много важнији процес - процес градње будућности за људе у нашој земљи.

То значи, додао је министар Стефановић, да могу да рачунају да ће им се плате сваке године повећавати и да ће тим платама моћи да исплаћују те станове, који су припадницима снага безбедности понуђене по ценама знатно нижим од тржишних, јер и председник Вучић и Влада Србије тиме желе да покажу колико поштују то што припадници снага безбедности раде за Србију, јер су они увек на првој линији одбране.

Градоначелник Врања Миленковић је истакао да је око изграђених зграда за припаднике снага безбедности планирана и градња инфраструктурних објеката, као и објеката услужних делатности, што ће значајно допринети квалитету живота станара тог дела Врања. Кључеве од свог новог стана у улици Радоја Дакића у Врању данас је добио и припадник Четврте бригаде Копнене војске мајор Игор Ђорђевић.
 
- Ово је један диван моменат за мене и моју породицу. Користим прилику да захвалим Министарству одбране и Војсци Србије што су мени и мојим колегама омогућили да купим овај стан по заиста повољним условима и што су тиме показали да заиста брину о снагама безбедности – нагласио је мајор Ђорђевић, који је до сада живео као подстанар, а који ће се са породицом, супругом и сином, ускоро уселити у свој нови троипособан стан и тиме трајно решити своје стамбено питање.

Izvor: www.politika.rs
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #872 on: March 15, 2020, 12:44:57 pm »

......................................
 а који ће се са породицом, супругом и сином, ускоро уселити у свој нови троипособан стан и тиме трајно решити своје стамбено питање.

Izvor: www.politika.rs
Јбг, а пуковнику једноипособан Grin, са двоје деце.
У сваком случају честитке мајору на овој куповини.

Иначе кориговали су се у овим објавама. До пре неког времена су писали "додељени станови", па се код народа стекла слика, како припадници војске добијају станове "гратис". То би му било исто, као кад одеш у радњу па ти продавац "додели телевизор" за твоје паре.
Моје колеге и ја смо 2006-2008. "добијали" станове за откуп по тржишној цени. Ово је свакако повољност, још ако задржи "УТС", баш му се посрећило.

Љуба
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #873 on: March 15, 2020, 12:49:53 pm »

Ljubo, kako da zadrži UTS? Mislim da ne može.

Kolege koje su i po tržišnoj ceni kupili stanove ipak su čini se u prednosti pred onima koji su ih kupili vlastitim sredstvima kao ja - uz odricanje od UTS i prava na stan u zamenu za polovinu vrednosti kuće koju sam kupio.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #874 on: March 15, 2020, 03:27:53 pm »

Мој класић хоће да купи стан и пре десетак дана ми је баш причао у чему је фора са овим становима од 400-500 е по квадрату. Ко се на то одлучи има рату и плус му се укида УТС. Па реално сваког месеца је краћи за износ рате и износ УТС-а и онда испада чак и нешто скупље него да је купио по тржишној вредности. Они који се одлуче на кредите намењене припандицима војске (нисам баш сигурна који су то и какви кредити, можда смао банке имају неки уговор са ВС и МО да по неким повољнијим условима дају такве кредите) а њима купују стан по тржишној цени  тај УТС се не укида али зато мора да има паре за учешће. и онда људи кој ису били у некој мисији по повратку тај новац од дневница преусмеравају на учешће.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #875 on: March 15, 2020, 04:07:09 pm »

Ljubo, kako da zadrži UTS? Mislim da ne može.

Kolege koje su i po tržišnoj ceni kupili stanove ipak su čini se u prednosti pred onima koji su ih kupili vlastitim sredstvima kao ja - uz odricanje od UTS i prava na stan u zamenu za polovinu vrednosti kuće koju sam kupio.

Zaboravih - drugu polovinu i malo više od toga obezbedio sam klasičnim stambenim kreditom kod banke.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #876 on: March 24, 2020, 11:37:47 am »

Ljubo, kako da zadrži UTS? Mislim da ne može.

Kolege koje su i po tržišnoj ceni kupili stanove ipak su čini se u prednosti pred onima koji su ih kupili vlastitim sredstvima kao ja - uz odricanje od UTS i prava na stan u zamenu za polovinu vrednosti kuće koju sam kupio.
Може и те како може.
Наш старешина, купује стан преко банке на лизинг. Стан је у власништву банке, тако да је он и даље "бескућник" и задржава "УТС".
На тај начин откупљују станове наше колеге у суседној згради до моје.
Зграда је рађена по тржишним стандардима, па је и цена квадрата већа. Ово што сад раде за припаднике снага безбедности је нешто нижег квалитета (као и ова зграда у коју сам се ја уселио).
Не знам како ниси упознат са овим задржавање "УТС".

Љуба
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #877 on: March 24, 2020, 12:46:28 pm »

Nisam bio upoznat, nisam ni čuo za tu opciju kupovine stana. Dobro, nije to loše, mada je formalno a formalnosti su me i oterale u penziju pre reda, ali ko može da "proguta" to, OK, ja ne bih mogao.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #878 on: March 25, 2020, 06:57:09 pm »

Koliko iznosi UTS u SR, za aktivne i za penzionere?
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #879 on: March 25, 2020, 08:52:44 pm »

За куповину стана на лизинг нисам чуо. Био је понуђен стамбени кредит, уз субвенцију државе, која је зависила од дужине стажа у војсци. Ко се одлучио за куповину стана, накнада УТС је преименована у накнаду за решавање стамбеног питања путем кредита, при чему му је број бодова увећаван за 10%, а вредност бода је била 25 динара (уместо редовних око 18 динара).

Е сад, има добре има и лоше стране. Са једне стране, губиш квадратуру која те припада по правилнику, са друге решаваш један проблем (уколико еуро и еурибор не дивљају). У мањим гарнизонима неће бити службених станова ни на видику, тако да је куповина једини начин.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #880 on: March 26, 2020, 09:38:21 am »

Koliko iznosi UTS u SR, za aktivne i za penzionere?

Uvek je bio oko 100 Evra, mislim da je i sada toliko.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #881 on: November 29, 2020, 03:54:16 pm »

29.11.2020.

Sindikat odgovara Vučiću: Plate pripadnika Vojske nisu povećavane, već smanjene
AUTOR: Beta

Sindikat Sloga zaposlenih u Ministarstvu odbrane i Vojsci Srbije saopštio je da zarade pripadnika vojske nisu povećavane, već su smanjene i pozvao predsednika Srbije Aleksandra Vučića da ispuni sva ranija obećanja.

Sloga je u saopštenju navela da su Vučićeva obećanja ostala samo "mrtvo slovo na papiru", počev od vremena kada je bio ministar odbrane i premijer, do danas, kada je na mestu predsednika države. Predsednik Srbije je u subotu u Nišu prilikom promocije tenkova još jednom obećao veće zarade za vojsku, jer su plate male u odnosu na one u privredi, i priznao da postoji veliki odliv kadra, što je prethodni ministar vojske Aleksandar Vulin tretirao kao tajnu, dodaje se u saopštenju.

"Drago nam je što je predsednik prepoznao problem odliva kadrova, na koji smo kao sindikat ukazivali duže vreme, međutim, kada je reč o njegovim novim obećanjima nismo veliki optimisti, jer do sada nije ispunio nijedno - od izgradnje jeftinih stanova, većih plata, kao i jake odbrambene industrije, koja će postati motor srpske ekonomije", navodi "Sloga". Sindikalci tvrde da plate vojske nisu povećane, već smanjene, dok se osnovica za obračun zarada propisana članom 95. Zakona o Vojsci ne poštuje.

"Uniforme vojnici nisu dobili u celosti, umesto obećana tri kompleta uniforme, vojnik ima samo jedan. Namenska industrija je takođe u nezavidnom položaju, naročito valjevski Krušik, koji je doveden pred bankrot, aferom koja nije rasvetljena i kreditno zadužen da bi se radnicima isplatile plate", piše u saopštenju.

Izvor: www.n1info.com
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #882 on: December 05, 2020, 10:23:01 am »



Vojsci dodatno povećanje plata sledeće godine - najveće za vojnike po ugovoru


Ministar odbrane Nebojša Stefanović najavio je da će osim povećanja plata od 5 odsto koje je predviđeno za sve u javnom sektoru u 2021, vojnici dobiti i dodatno

Naime, pripadnici Vojske RS dobiće povećanje od oko 10 odsto, koje neće biti linearno.

Stefanović je na TV Prva rekao da je stav Ministarstva odbrane da treba da se najviše povećaju one najniže palate u Vojsci Srbije. Objasnio je da će tako najveće povećanje plata imati vojnici po ugovoru, razvodnici, desetari, mlađi vodnici, pa podoficiri, a najmanje povećanje će imati oficiri.

"Ako hoćemo da imamo Vojsku moramo da imamo vojnike", kaže Stefanović i dodaje da u Srbiju dolaze strane kompanije koje nude dobre plate i zato ljudi odlaze u te firme.

Stefanović je rekao da je i predsednik Srbije Alekasandar Vučić o povećanju plata u Vojsci Srbije razgovarao sa premijerkom Anom Brnabić i ministrom finansija Sinišom Malim.

izvor
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #883 on: December 05, 2020, 06:01:39 pm »

Ни у једном систему није плата једини па чак ни кључни проблем. Врло су битни услови живота и рада, односно шта професионални војник (војник, подофицир, официр, цивилно лице), осим плате ту добија. Такође и међусобни односи: надређени-подређени, стање свести и морала.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #884 on: December 05, 2020, 08:10:46 pm »

Ни у једном систему није плата једини па чак ни кључни проблем. Врло су битни услови живота и рада, односно шта професионални војник (војник, подофицир, официр, цивилно лице), осим плате ту добија. Такође и међусобни односи: надређени-подређени, стање свести и морала.

.ebeš moral kad je stomak prazan, kad nemaš stan, kad nemaš deci da kupiš što im je potrebno .... ispada da je najveći problem ipak - plata!
Logged
Pages:  1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 24 queries.