PALUBA
March 29, 2024, 10:08:37 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Osmatrački radar P-15 "Flat Face A" i P-19 "Flat Face B"  (Read 7299 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #15 on: July 13, 2021, 03:48:33 pm »

Hvala Kubovac na jako detaljnim odgovorima.

Bas je postradao ovaj P-15 1999.

Da li su se izdvojeni pokazivaci koristili stalno tokom 1999 ?

Vas puk KUB-a je bio ozbiljno oslabljem izuzimanjem OARSt 1RL128D i PRV-16.

Bez ovih radara bisli ste ograniceni na gadjanje ciljeva na visinma koje su pokrivali radari sa RSTON (6-7km po visini).
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 464



« Reply #16 on: July 13, 2021, 05:33:15 pm »

Hvala Kubovac na jako detaljnim odgovorima.

Bas je postradao ovaj P-15 1999.

Da li su se izdvojeni pokazivaci koristili stalno tokom 1999 ?

Vas puk KUB-a je bio ozbiljno oslabljem izuzimanjem OARSt 1RL128D i PRV-16.

Bez ovih radara bisli ste ograniceni na gadjanje ciljeva na visinma koje su pokrivali radari sa RSTON (6-7km po visini).


Radar P-15 je veoma mnogo korišten tokom 99-te godine. Uglavnom - silom prilika. Stoga, bez obzira na njegove skromne mogućnosti, relativno lagano ometanje i ranjivost prema bilo kom projektilu vazduh-zemlja usled "krhke građe", usuđujem se da ocenim da je odradio sasvim dobar deo posla u trenucima kada su drugi radari sistema VOJiN i radari ranog otkrivanja RS PVO bili izbačeni (uništeni ili oštećeni).
U mom 60. srp PVO Kub-M, P-15 je radio od 25/03/1999 do 20/05/1999. Nije pogođen!

Ja sam za svoj P-15 dobio izdvojeni pokazivač negde sredinom aprila. Bio je na vozilu FAP 1314 i mogao se udaljiti od radara nekih cca 60-70 metara. Iz razloga što nisam mogao uključivati i isključivati zračenje (odnosno "ekvivalent"), smatrao sam da će radar, usled konstantnog zračenja u toku smene biti brzo pogođen. Tada smo ja kao komandir odeljenja P-15 i "moj" poručnik kao komandir radarskog voda Baterije za upravljanje vatrom, izneli predlog komandiru Baterije da nastavimo rad ovako kao do sada, pa ćemo videti za dalje.
Složio se.
Pored toga, krajem aprila na krovni deo kabine radara, montiran je sendvič panel lim-guma-lim, debljine nekih 15-17 mm. Rečeno mi je da je otporan na metke 7,62 mm. Tako su ga ispitivali. To je posle ugrađeno i na RStON-e sistema Kub i na OARSt "Mečku". Prijalo mi je to, malo sam se sigurnije osećao.

Kada smo došli u okolinu Beograda, oko 20/21. maja 1999. godine, čuli smo, a poručnik je imao prilike i da lično vidi veliki broj pogođenih, teško oštećenih i uništenih radara P-15 tokom rata. To je bilo negde početkom juna.

Mogu vam iskreno reći da bi, da smo dobili naređenje, ponovo da aktiviramo odeljenje P-15, svakako radili iz izdvojenog pokazivača. Retki su oni koji su preživeli udar rakete u P-15, ako su bili u radaru.

60. srp PVO Kub-M je bio značajno oslabljen odlaskom OARSt-a 1RL128D-1 Mečka i radara za merenje visine PRV-16 na Kosovo i Metohiju početkom aprila meseca.
Tog trenutka, prestala je mogućnost da Puk uopšte razmišlja o radu u centralizovanom sistemu K-1M.

Ne znam ko je sve nabavio moju knjigu o Kubu, ali tu stvarno ima veoma dobrih i rekao bih REALNIH procena i objektivnih ali i subjektivnih okolnosti koje su determinisale učinak jedinica PVO Kub koje neki, (a možda i mnogi) ocenjuju nezadovoljavajućim.
Imajući u vidu sve okolnosti i uvid u to šta se dešavalo, ja sam u knjizi izneo i svoj stav, da su jedinice sistema Kub ipak zadovoljile svojim radom i učinkom.
Da li je moglo bolje? Naravno.
Svi smo mogli bolje, kompletan sistem RV i PVO. Ali to treba sve ukupno da analiziraju oni sa znatno višim činovima od onoga koji sam ja nosio i da izvuku pouke za ubuduće.

Ali imajte u vidu, da je moglo biti i daleko gore po nas, imajući u vidu strašnu disproporciju snage i tehničkih mogućnosti napadač-branioc.
Pogledajte kako je prošao sistem PVO i VOJ Armenaca za samo 44 dana  prošle godine. Harakiri, ništa drugo.
« Last Edit: July 13, 2021, 05:48:25 pm by Kubovac » Logged
Panchevac
mornar
*
Offline Offline

Posts: 5


« Reply #17 on: August 04, 2021, 06:01:56 am »

Zar nije jedan P-15 iz sastava 36.OKBR unisten u okolini Subotice?
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 464



« Reply #18 on: August 04, 2021, 08:34:01 am »

Zar nije jedan P-15 iz sastava 36.OKBR unisten u okolini Subotice?

Moram priznati da mi taj podatak nije poznat. Imaš li više detalja o tome?
Hvala....
Logged
Panchevac
mornar
*
Offline Offline

Posts: 5


« Reply #19 on: August 04, 2021, 09:21:59 pm »

Pogodjen u zadnji deo, potpuno unisten, posada izasla na vreme, bez poginulih i ranjenih. Ne znam tacan datum, 2002. sam video ostatke. Zadnji deo kamiona nije postojao vise. Od ljudi koji su u tom trenutku bili na radaru sam cuo da je prva raketa pogodila nekih 30tak metara od radara, a za par minuta druga direktno.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #20 on: August 04, 2021, 11:24:31 pm »



   Nisam video podatak o pogotku i oštećenju P-15 iz sastava 453.OkBr u junu 1999. u reonu s.Veliki Radinci. Pogođen je agregat, posada je uspela da se skloni nepovređena, a sam radar je nakon remonta vrećen u jedinicu ubrzo po okončanja sukoba  tokom 2000.


Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 464



« Reply #21 on: August 05, 2021, 11:08:18 am »


   Nisam video podatak o pogotku i oštećenju P-15 iz sastava 453.OkBr u junu 1999. u reonu s.Veliki Radinci. Pogođen je agregat, posada je uspela da se skloni nepovređena, a sam radar je nakon remonta vrećen u jedinicu ubrzo po okončanja sukoba  tokom 2000.


Eto, dopunjavamo "listu" podacima. Podatke za pogođene radare P-15 iz sastava ARJ PVO Kopnene vojske mi je bilo najteže za pronaći. Za RV i PVO (kako ARJ PVO, tako i VOJiN) se može pronaći u raznim štampanim i on line publikacijama, ali za ARJ PVO Kopnene Vojske tek sporadično iz izveštaja po Korpusima (tadašnjim).
Isto važi i za učinak ARJ PVO tokom rata 1999-te, gde su podaci za RV i PVO i za RM prilično potpuni i dostupni, a za Kopnenu Vojsku samo za Beogradski i Prištinski korpus (tadašnji). Ostalo, gde se šta "pohvata"!

Svakako korisni podaci za "kompletiranje" liste....  Smiley
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #22 on: September 18, 2021, 03:19:15 pm »



Dijapozitiv koji sam našao na Kalenić pijaci  Smiley


P-15 u JNA, verovatno oko 1980. godine.



[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* P-15.jpg (385.69 KB, 1043x1664 - viewed 17 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #23 on: September 18, 2021, 05:02:38 pm »

Od kojeg radara je ova antena na jarbolu?
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 464



« Reply #24 on: September 18, 2021, 06:47:51 pm »

Od kojeg radara je ova antena na jarbolu?

To je posebna antena za radar P-15. Ima na prvoj strani na više mesta sam pisao o tome, ali evo da podsetim.

Da bi se poboljšale karakteristike osmatranja na malim visinama, za radar P-15, posebno je kreiran AMU-15 antenski jarbol. Predstavljao je jedan parabolični reflektor sa radijatorom i čitav sklop je bio visine do 30 metara na posebnom jarbolu, koji se nazivao "Unža". Za prenos snage je korišten olovni koaksijalni kabl.
Kada je stanica radila sa AMU-15 antenskim jarbolom, opseg detekcije niskoletećih ciljeva povećan je za 25-30%, a plafon otkrivanja cilja tipa MiG-17 smanjen je na 1000 - 1500 m.
Kada radar P-15 koristi antenu na metalnom stubu UNŽA (AMU-15) daljina otkrivanja niskoletećih ciljeva povećava se za 25%, a daljina neprekidnog otkrivanja po visini snižava do 1000 metara (čak i na krajnjim granicama daljine otkrivanja)....
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #25 on: September 18, 2021, 08:33:49 pm »

Hvala!
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 464



« Reply #26 on: September 18, 2021, 09:46:51 pm »

Inače....nije mi poznato tačno potrebno vreme (norma) za podizanje stuba, jer je svega nekoliko radara u JNA/VJ imalo taj dodatak.
Ipak, vreme podizanja (i spuštanja) zavisi od broja članaka tj. visine stuba koja može biti promenljiva. Stub se sastoji od članaka dužine nešto preko 2 metra.
Na osnovnom članku se nalazi motor koji podiže malu platformu koja podiže stub uvis i pravi mesto za sledeći članak.
Početni članak se ankeriše, a najviši članak (na koji je postavljena antena) se ankeriše sajlama preko 4 vitla.
Za podizanje je potrebno najmanje 8 ljudi, a za svaki članak oko 10 minuta.
Ovaj stub na slici bi trebalo da je visine oko 20-25 metara, ne računajući antenu...
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #27 on: September 19, 2021, 07:45:27 am »

Samo podizanje ide brzo, ali je priprema malo duža, jer se treba napraviti sidrišta za sidranje stupa, očistiti teren pripremiti delove, sastraviti antenu i slično, i paziti da je ravan kad se diže (sidrene sajle).  Antena se postavlja prije, jer stup nema nosivosti da se čovjek popne na njega. 30 metarni stup slične konstrukcije sa baznim stanicama i prenosom, i stavljanje u rad napravilo se za 5-6 sati ekipa od 4 ljudi. I naravno dok se to postavlja ne sme puhati jači vetar. Verovatno je vojna norma puno niža, jer imaš više ljudi
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 464



« Reply #28 on: January 05, 2022, 02:28:15 pm »

Posluga sa radarske stanice Vijetnamskog narodnog vazduhoplovstva izvodi vežbu pripravnosti.

Njihov radar je VRS-2DM, domaća modernizacija sovjetskog P-19 „Dunav“ (NATO: Flat Face B). Poput i originalnog sovjetskog radara, VRS-2DM je napravljen za otkrivanje niskoletećih aviona.

VRS-2DM je razvijen na osnovu serije radara iz sovjetske ere, ali takođe uključuje digitalne komponente za poboljšane performanse.

https://twitter.com/i/status/1476059296731648005

Slika 1: VRS-2DM u marševskom položaju:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Slika 2: VRS-2DM u borbenom položaju:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Slika 3: VRS-2DM, u kabini operatora:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* VRS-2DM u marševskom položaju.jpg (61.22 KB, 960x540 - viewed 2 times.)

* VRS-2DM u borbenom položaju.jpg (69.58 KB, 960x540 - viewed 2 times.)

* VRS-2DM u kabini operatora.jpg (63.23 KB, 960x540 - viewed 1 times.)
Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.