PALUBA
March 28, 2024, 04:51:17 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   Go Down
  Print  
Author Topic: Oklopno modularno vozilo 8 x 8 Patria, Finska  (Read 70977 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« on: January 02, 2009, 09:34:42 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Patria AMV 8x8 opremljena kupolom  Oto Melara HITROLE 12.7mm

Oklopno modularno vozilo Patria razvijeno je u istoimenoj finskoj kompaniji, a u kooperaciji sa finskim OS. Patria je u serijskoj proizvodnji i preko 200 vozila je već isporučeno. Nalazi se u naoružanju Finske, Hrvatske, Poljske, Slovenije i JAR.
Proizvodnja vozila iz serije „XA“ traje još od 1984. godine i od tada je kompanija Patria proizvela više od 1200 vozila, u različitim varijantama.
Familija AMV (Armoured Modular Vehicle – oklopno modularno vozilo) koristi indentičnu platformu, koja se oprema kupolama i podsistemima za svaku od potrebnih varijanti vozila, a koje uključuju oklopni transporter, borbeno vozilo pešadije, samohodnu platformu za minobacač, komandno vozilo, sanitet, radionicu...
Masa vozila se, u zavisnosti od varijante, kreće od 14 do 24 t.
Telo vozila ima modularnu balističku zaštitu, sa stepenom zaštite koji zavisi od želje poručioca. Maksimalni stepen zaštite štiti vozilo od dejstva municije kalibra 30 mm, APFSDS.  maksimalna unutrašđnja zapremina vozila iznosi 13 m³, nosivost korisnog tereta do 10 tona.
Patria razvija i lakšu verziju vozila, u konfiguraciji 6 x 6, a koja će koristiti podsisteme i podsklopove „većeg brata“. Nosivost ovog modela iznosiće 6 tona.
Vozilo je pogonjeno dizel motorom DI 12 Scania snage 630 kW, sa automatskim menjačem (7+1 brzina). U zavisnosti od želje kupaca, u Patriu se ugradjuju i motori firmi Caterpillar, Cummins, MTU i sličnih kako bi se zadovoljili zahtevi logistike naručioca.
Pogon je na svim točkovima, koji svi imaju zasebno vešanje. Vozilo je opremljeno i centralnim sistemom regulacije pritiska u gumama.

Oklopni transporter

Verzija Patria AMV 8×8 APC naoružana je teškim mitraljezom kalibra 12,7 mm koji se nalazi u kupoli Patria PML 127 OWS. Kupola je elektro-hidraulično upravljiva. Nišanska sprava je Zeiss PERI-Z16A1. Termalna kamera je opcionalna, dok je dnevno-noćni periskop  NAE 200 obavezan deo opreme vozila.

Borbeno vozilo pešadije

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Patria sa kupolom LAV 30
Na BVP se ugradjuje kupola sa dva člana posade. Prvi prototip ovakvog vozila, označen sa AMV P2, testiran je u finskim oružanim snagama. Na njemu je bio ugradjen top kalibra 30 mm, u kupoli GDLS CTC LAV 30.
Kupola LAV 30 pored Bušmasterovog topa 30 mm ima ugradjen u koaksijalni mitraljez kalibra 7,62 mm, sa dnevnim i noćnim nišanskim spravama. Vozilo je amfibija.

AMOS (Advanced mortar system)

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Na slici je Patria sa kupolom AMOS, naoružanom sa dva minobacača 120mm. Punjenje minobacača je automatizovano.


Dužina7.75m
Visina tela2.35m
Širina2.83m
Širina gusenica2.45m
Masa16 000 kg – 26 000 kg
Odnos snaga/masa16kW/t - 25kW/t
Snaga motora405kW
Maksimalna brzina>100km/h
Savladjivanje nagiba70%
Bočni nagib40%
Vertikalna prepreka0.7m
Širina rova2.1m
Brzina plovljenja6 km/h – 10 km/h
Prelazak gazom2m
Radijus800km
Oklopna zaštita7.62 AP, 30mm APFSDS
Zaštita od mina10kg TNT


* 1.jpg (44.71 KB, 470x324 - viewed 498 times.)

* 2.jpg (44.9 KB, 470x320 - viewed 498 times.)

* 3.jpg (94.1 KB, 640x434 - viewed 524 times.)
« Last Edit: July 25, 2010, 05:37:07 pm by Broker » Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1 on: July 06, 2009, 07:06:42 pm »

Slovenija je konačno preuzela prvih 13 vozila Patria (nadam se, da to nije nesretan broj). Obuka je počela danas. Vozila je preuzeo 74. mehanizirani bataljon iz Maribora. 10 kom je naoružano sa mitraljezima 12,7mm, tri sa bacačem bombi 40mm. Posade bi u roku od tri mjeseca trebale dobit certifikate o obučenosti. Sljedeča jedinica, koja bi trebala preuzeti Patrie je 20. motorizirani bataljon iz Celja.(još se nezna kada).
Pozdrav
Duje
Logged
ivemaster
mornar
*
Offline Offline

Posts: 25



« Reply #2 on: July 07, 2009, 12:05:13 am »

veoma dobro vozilo  Smiley Smiley
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #3 on: July 07, 2009, 02:34:21 pm »

veoma dobro vozilo  Smiley Smiley

Ma, možda je stvarno dobro vozilo (zaštita vojnika), ali koliko se o tome pisalo u negativnom smislu po novinama (tu u Sloveniji). Još uvjek se vuku neke tužbe po sudovima (provizije!!!!!) I u Finskoj još traju istrage. Smuči mi se kada sve to čitam. Pa i sada, kad je recesija  upitna je nabava kompletne naručene serije vozila. I ko tu ispašta- vojska, zato jer neče imat kvlitetnu opremu za izvršavanje zadataka na misijama u inostranstvu.
Pozdrav
Duje
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #4 on: July 08, 2009, 09:55:01 am »

Oko ovog posla u Sloveniji niko nezna, koliko zaštite ova Patrija u suštini i ima. Minski testovi nisu potvrđeni, slično je i sa zaštitom od puščanih projektila. Nebi voljeo biti u ovom vozilu, kad neko puca po meni odozdo ili sa boka sa običnom DŠK mitraljezom od 12,7mm. A to je u Afganistanu vrlo običan mitraljez.

Drugi problem je šibko naoružanje. Mitraljez 12,7mm za ovakvo veliko vozilo je više nego smešno. To bi očekivao na manjem Valuku (slovenačkom Panduru).

Duje, imam pitanje - zar nije bio predviđeno, da su 10 i 74 bataljon na Patrijama (osim sanitetskih vozila), a 20 kao laki bataljon na Valukih?

Logged
ivemaster
mornar
*
Offline Offline

Posts: 25



« Reply #5 on: July 16, 2009, 06:04:51 pm »

veoma dobro vozilo  Smiley Smiley

Ma, možda je stvarno dobro vozilo (zaštita vojnika), ali koliko se o tome pisalo u negativnom smislu po novinama (tu u Sloveniji). Još uvjek se vuku neke tužbe po sudovima (provizije!!!!!) I u Finskoj još traju istrage. Smuči mi se kada sve to čitam. Pa i sada, kad je recesija  upitna je nabava kompletne naručene serije vozila. I ko tu ispašta- vojska, zato jer neče imat kvlitetnu opremu za izvršavanje zadataka na misijama u inostranstvu.
Pozdrav
Duje

ma vozilo uopste nije lose,naravno da u ovakvoj krizi svi se bore za i to malo prodaje vozila,a kako ima desetina slicnih vozila u prodaji,naravno da se podmecu koje kakve afere,ja licno mislim da je solidno vozilo bas kako i ti kazes/zastita vojnika/ zato je i namenjeno,bice jos dosta afera i koje kakvih rezultata,ja verujem u ovo vozilo i kako poslovica kaze "za dobrim konjem prasina se dize" ja mu dajem moj glas
Pozdrav
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #6 on: July 17, 2009, 10:52:38 am »

veoma dobro vozilo  Smiley Smiley

Ma, možda je stvarno dobro vozilo (zaštita vojnika), ali koliko se o tome pisalo u negativnom smislu po novinama (tu u Sloveniji). Još uvjek se vuku neke tužbe po sudovima (provizije!!!!!) I u Finskoj još traju istrage. Smuči mi se kada sve to čitam. Pa i sada, kad je recesija  upitna je nabava kompletne naručene serije vozila. I ko tu ispašta- vojska, zato jer neče imat kvlitetnu opremu za izvršavanje zadataka na misijama u inostranstvu.
Pozdrav
Duje



ma vozilo uopste nije lose,naravno da u ovakvoj krizi svi se bore za i to malo prodaje vozila,a kako ima desetina slicnih vozila u prodaji,naravno da se podmecu koje kakve afere,ja licno mislim da je solidno vozilo bas kako i ti kazes/zastita vojnika/ zato je i namenjeno,bice jos dosta afera i koje kakvih rezultata,ja verujem u ovo vozilo i kako poslovica kaze "za dobrim konjem prasina se dize" ja mu dajem moj glas
Pozdrav


Baš oko zaštite vojnika se nezna, kakva je u suštini. Minski testovi nisu bili u skladu sa Stanag standardom, upotna je i zaštita od projektila. Pravu kvalitetu če pokazati afganistanski teren, pa če mo tu vidjeti, ko je bio u pravu.

Naoružanje je loše za ovakvo vozilo - 12,7mm mitraljez ili bombomet 40mm. Možda za peacekeeping nekdje na Kosovu, a ne u Afganistanu, kad zapucaju Talibani. Tu bi bilo bolje nešto snažnije - neki top od 30mm.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #7 on: July 19, 2009, 03:06:36 pm »

Oko ovog posla u Sloveniji niko nezna, koliko zaštite ova Patrija u suštini i ima. Minski testovi nisu potvrđeni, slično je i sa zaštitom od puščanih projektila. Nebi voljeo biti u ovom vozilu, kad neko puca po meni odozdo ili sa boka sa običnom DŠK mitraljezom od 12,7mm. A to je u Afganistanu vrlo običan mitraljez.

Drugi problem je šibko naoružanje. Mitraljez 12,7mm za ovakvo veliko vozilo je više nego smešno. To bi očekivao na manjem Valuku (slovenačkom Panduru).

Duje, imam pitanje - zar nije bio predviđeno, da su 10 i 74 bataljon na Patrijama (osim sanitetskih vozila), a 20 kao laki bataljon na Valukih?



Podatke koje sam objavio, sam prepisao iz novina (ne sječam se kojih). Kao što se radi sve što se tiče Patria u Sloveniji (niko nema sve podatke, netransparentno, provizije, podmičivanje, itd) pa je možda i taj podatak koji sam ja citirao netočan.
Pozdrav Duje
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #8 on: September 17, 2010, 09:06:55 am »

Izgleda, da če SV nabaviti samo 55 Patrija za oko 140 milijuna €. Do kraja godina če jih imati ukupno 27. Pored 85 Valuka, taj broj nije dovoljan, da se naoruža 3 bataljuna sa oklopnim vozilima. A tu je još bataljun vojne policije, koji bi voleo da ima barem jednu četu oklopnih vozila. Tako če SV na kraju imati po mome 2 motorizovana bataljuna, jedan za Patrijama i jedan sa Valukom, a nešto Valuka biče u rezervi ili kod vojne policije. Ako če održati 3 bataljuna, onda če u naoružanju ostati barem za obuku još BOV-VP.
Logged
mi17
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 89


« Reply #9 on: September 17, 2010, 11:00:14 am »

Izgleda, da če SV nabaviti samo 55 Patrija za oko 140 milijuna €. Do kraja godina če jih imati ukupno 27. Pored 85 Valuka, taj broj nije dovoljan, da se naoruža 3 bataljuna sa oklopnim vozilima. A tu je još bataljun vojne policije, koji bi voleo da ima barem jednu četu oklopnih vozila. Tako če SV na kraju imati po mome 2 motorizovana bataljuna, jedan za Patrijama i jedan sa Valukom, a nešto Valuka biče u rezervi ili kod vojne policije. Ako če održati 3 bataljuna, onda če u naoružanju ostati barem za obuku još BOV-VP.

Sasvim dosta, samo da se još naoružaju kako treba (a ne sa pračkama od 12,7 mm).
Da se uzme za 3 bataljuna, pa gdje bi onda sa 85 Valuka.
Patrije su samo za van i za tamo jih je za jedan bat. dosta, jer se neće rotirati vozila nego samo vojnici (kao i sada).
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 481



« Reply #10 on: September 19, 2010, 01:05:15 pm »

Pa da, sasvim dovoljno. A vojnici će se obučavati na kolicima, da o vodovima i četama i ne tupim...
Logged
mi17
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 89


« Reply #11 on: September 21, 2010, 07:40:33 pm »

Pa da, sasvim dovoljno. A vojnici će se obučavati na kolicima, da o vodovima i četama i ne tupim...

Ajd mi odgovori koliko vozila treba imat jedan bataljun?
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #12 on: September 21, 2010, 08:19:35 pm »

Није ми јасно  шта ће војној полицији Валук или Патрија. Њој треба полицијско оклопно возило , не борбено. О томе смо дискутовали у теми о ВПБ М-86. Не кажем да би га бацили али прегломазан је за војнополицијске потребе.

Када је формација у питању начелно постоје "тројне" или "четворне" формација. У "тројној" вод има три одељења, при чему је једно одељење опремљено са једним борбеним возилом. Дакле, у воду треба три борбена возила при чему је командир вода у једном од та три. Може бити и са четири при чему је четврто командно возило командира вода, али је то мање рационално на овом нивоу. По "четворној" формацији вод има четири одељења са укупно четири борбена возила. Као и у претходном случају може бити и пето командо возило командира вода.

У тројној формацији чета има три вода. Ако су водови са три борбена возила укупно је 9 возила + једно командно за командира чете=10. У четворној је 12 +1=13.

Ако је батаљон у целини по четворној формацији требао би да има 13 Х 4=52 борбена возила у четама и једно командо у команди батаљона=53. Ако се томе дода једно возило у санитетској варијанти, једно логистике то бо било 55 укупно. Значи за три батаљона би требало максимално 165 оклопних возила.

У тројној формацији, каква је била у ЈНА,  у батаљону би било укупно 30+1=31 оклопно возило. Ту треба додати још једно возило санитет и једно логистике тако да би укупно вило довољно 33 борбена возила. За три батаљона би трбало максимално 99 оклопних возила.

Ако се набави 55 Патрија и већ има 87 Валука (142 возила) то би било више него довољно за три батаљона тројне формације. Чак и да су чете четворне формације (са четрити вода и 13 борбених возила у свакој) а батаљон тројне (са три чете) то би било довољно јер би за батаљон требало 42 возила (х 3=126 возила).

Наравно све ово је приближно, више као пример како се може решити проблем формације. Ако је се пак СВ определила да има строго идентичну формацију са водећим НАТО партнерима и да потпуно унифицира борбена возила, мораће да одреши (одвеже) кесу. Лично не видим потребу да сасвим солидан Валук, бар за домаћу одбрану, избаци из употребе. За вањске задатке довољно је 50-так Патрија, па чак и 30-так.
Logged
mi17
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 89


« Reply #13 on: September 21, 2010, 09:34:55 pm »

Točno tako!

Sada je 14 vozila Valuk po četi (12+1 zap.+1 sanitetski) i svaki od 2 bataljuna ima po 3 čete, ukupno 84 Valuka + 1 STO prototip.
Isto tako je sa Patrijama, samo bez sanitetskih, trenutačno  26 kom za 2 čete.
« Last Edit: September 21, 2010, 09:51:19 pm by mi17 » Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 481



« Reply #14 on: September 21, 2010, 10:07:54 pm »

Kako mi je kolega mi17 vrlo sklon minimaliziranju ali bez obrazloženja, Đumba je to savršeno objasnio umesto njega, i ja bi se složio sa napisanim, ali...
Ta kalkulacija se odnosi samo na vozila, koja su namjenjena motorizovanoj pešadiji. U to nisu uračunate niti logistička niti četa za vatrenu podršku-konkretno sanitetska vozila, minobacačka vozila, vozila za izvlačenje, vozila za vezu. E, pošto je Patria po planu trebala zameniti sve ostale  sisteme (od tenkova pa nadole) odnosno platforme, vrlo brzo se tih nominalno potrebnih 33 do 34 komada u najužoj varianti približi brojci od 50. I tu je Đumba sa brojkom 55 taman na brojci nabave-samo bez vatrene podrške. A tu nisu još ni pomenute one za školovanje. Ako se za vatrenu podršku uzme još 6 do 8 vozila sa minobacačima te k tomu doda još 12-14 za obuku ta bi brojka morala iznositi minimalno 73-77 s tim što bi bila moguća bezbedna rotacija čete a ne bataljona.
Logged
Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 23 queries.