PALUBA
March 28, 2024, 01:48:21 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Značka površinskih brodova  (Read 6746 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Stefi88
mornar
*
Offline Offline

Posts: 3


« on: July 01, 2021, 04:52:17 pm »

Pozdrav Svima,

Do sada sam uglavnom lutao i čitao, ali me zanima nešto vezano za Značku površinskih brodova, znam da su je oficiri dobijali nakon što polože ispit i steknu sposobnost da komanduju brodom, ali me zanima da li se to objavljivalo u mornaričkom glasniku ili da li postoji spisak nagrađenih ovom značkom? Ili bar ako su ovakva odlikovanja objavljivana u mornaričkom glasniku zanimalo bi me da probam da napravim spisak...

Koliko mi je poznato dodeljeno je približno 1200 znakova sa Sidrom, za MT službu ne znam. Takođe da li je zaista postojao "zlatni znak MT službe" i da li je ikada ikome dodeljen?

Svaka informacija vezana za ove znakove bila bi dobrodošla.

Unapred hvala i pozdrav,

Stefan
Logged
morest
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 461



« Reply #1 on: July 09, 2021, 03:38:22 pm »

Pozdrav Stefi, super tema, pogotovo za mene koji se bavim sakupljanjem JRM oznaka i obilježja. O brojkama dodijele značke površinskih broodva za MT i Pomorske oficire nebih znao točno jer i mene zanima koliko je službeno dodijeljeno, a brojke koje sam vidio idu preko 3000, ali pretpostavljam da je to zaliha iz nekog magacina, tj. nedodijeljena. Zlatni tj. počasni znak MT oficira je dodijeljivan, ja u kolekciji imam primjerak u kutiji, dodijeljen admiralu Sveti Letici. provjereno je iz njegove ostavštine. Broj pozadi nema. ali sigurno nije veliki broj dodijeljenih. Znak je uspostavljen tek 1982. i zbilja ne znam kada je dodijeljivan ali pretpostavljam na neke okrugle obljetnice. Nadam se da sam pomogao barem malo. Volio bi da se tema i dalje razvije. Smiley
« Last Edit: July 09, 2021, 03:47:56 pm by morest » Logged
Stefi88
mornar
*
Offline Offline

Posts: 3


« Reply #2 on: July 10, 2021, 09:11:58 am »

Jeste, drago mi je da čujem od nekoga potvrdu da je zlatni MT znak dodeljen, za znak površinskog broda najviši da znam da je dodeljen je 12XX i to je iz skupine značajnog KBB za razvoj JRM.

Nadam se da će se pridružiti neko sa Više info mislim da bi bilo lepo napraviti spisak nosilaca ovih znakova ako je ikako moguće!

Hvala za odgovor!
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.021 seconds with 22 queries.