PALUBA
March 29, 2024, 12:54:44 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Moj roman "Centar"  (Read 10190 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« on: July 12, 2021, 12:59:28 pm »

Nekima od vas je poznato da sam posle monografije 39. klase Srednje vojen škole KoV počeo da pišem i roman o istoj klasi. Reč je o događajima čiji smo akteri bili tokom aprila, maja i juna 1992. godine. Roman sam napisao, za dan ili dva će biti završeno lektorisanje i prelom i potom ostaje da štampariji uplatim novac za štampu i to je to.  Ovog puta roman nudim na prodaju, konačnu cenu još ne znam ali bi trebalo da bude oko 600 rsd odnosno oko 6 e za inostranstvo plus troškovi dostave . To je iznos bez poštarine i u pretplati. Po izlasku iz štampe cena će biti nešto viša. Ne mnogo ali svakako viša. Ukoliko finansijsku konstrukciju zatvorim do kraja meseca imam obećanje štampara da bi roman mogao biti dostupan već početkom septembra.
Ko želi primerak ovog romana neka mi se javi da zabeležim i neka odvoji na stranu novac za uplatu pa kada izadjem sa tačnom cenom neka uplate kako bih na taj način prikupio što više novca za štampu i ostale vezane troškove.
Roman će biti u ćirilici, na oko 220-230 strana. Idejno rešenje korica vidite u prilogu.
NAPOMENA:
Nije ovo u rangu jednog Andrića, Crnjanskog, Dostojevskog itd, ali je moje i ja sam zadovoljan napisanim. Verujem da će biti zadovoljni i svi oni koji kupe i pročitaju.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #1 on: July 20, 2021, 06:42:16 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Untitled-1.jpg (1367.57 KB, 1553x1367 - viewed 34 times.)
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #2 on: August 01, 2021, 12:58:12 pm »

U prilogu je prvih 18 strana romana - Prolog i prva priča.

Nadam se da bi vam se moglo dopasti. Ako vam se dopadne možda odlučite da poručite. A ako se to desi hvala vam od srca.

P:S
Ova cena važi do ulaska romana u štampu a to će biti 20.08. tekuće godine.

* Центар - роман исечак.pdf (678.23 KB - downloaded 24 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #3 on: August 07, 2021, 09:48:42 pm »

Kuzma, čim budem pri parama, a stvarno nije mnogo, poručiću.
Mogao sam i da se nađem u tvom romanu ali nisam (tako rekli ovi odozgo), jer smo trebali mi iz v.policije da vas izbavljamo sa Rajlovca. Grin

Očekujem i posvetu autora. Smiley
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #4 on: August 07, 2021, 10:15:19 pm »

Forum je dobio i mali baner,koji vodi na ovu temu, radi narucivanja knjige.

Baner je napravljen na (pre)brzu ruku, tako da su svi predlozi dobrodošli.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #5 on: August 08, 2021, 07:15:37 am »

Hvala za baner
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #6 on: August 21, 2021, 07:56:48 am »

Ako je neko od članova foruma juče uplatio novac za roman molim da mi se javi kako bih identifikovao dve uplate za koje imam samo neke podatke ali ne i ko je uplatio.

P:S
molim sve one koji planiraju da uplate da mi se odmah po uplati jave jer ja stvarno nemam vidovnjačke sposobnosti pa da znam ko je i gde živi, a pošto ne znam onda ne znam ni kako bih mogao da pošaljem
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #7 on: August 24, 2021, 06:24:56 pm »

Danas sam dobio informaciju da je štampa romana gotova i da se do narednog utorka očekuje i da povezivanje bude završeno. Nadam se da cu vec krajem sledeće sedmice započeti distribuciju.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #8 on: August 31, 2021, 03:59:51 pm »

Danas je preuzet kompletan tiraž romana Centar i on je spreman za distribuciju. Zainteresovani uza kupovinu me mogu kontaktiraati putem poruka.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #9 on: September 24, 2021, 07:33:06 pm »

Захваљујући аутору имао сам прилику да прочитам овај роман док је још био у рукопису. Моје мишљење је да је аутор успео да један стварни догађај прикаже аутентично, динамично и заниљиво тако да се лако и брзо чита. Успео је да дочара, за тада врло младе људе, готово дечаке, један таруматичан, нагао и брз прелазак из мирнодопског живота у прави ратни окршај, у коме се стварно гине и умире. Као и у сваком роману који се заснива на стварним догађајима и у овом има сцена, радњи и дијалога који се нису или нису баш тако десили, јер се због драматургије мора тако. Уосталом, ово је роман а не војни извештај, мада овај роман јесте својеврсни документ о времену, догађајима и људима, њиховом понашању, храбрости али и моралу, моралности и кукавичлуку. Такође, аутору треба одати признање што се храбро, уосталом како се понашао и у рату, упусти у овакав један подухват. Писати роман није лако ни професионалним књижевницима, а камо ли неком ко то ради први пут.
« Last Edit: September 24, 2021, 08:59:10 pm by dzumba » Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #10 on: September 24, 2021, 08:20:58 pm »

Хвала лепо на овим речима.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.027 seconds with 23 queries.