Podmornička flotila RM Kraljevine Jugoslavije

<< < (4/101) > >>

brodarski:
Jedan brod koji je kupljen za potrebe ratne mornarice. Bio je tada već dosta istrošen ali je služio u podmorničkoj flotili do kraja. Pogađate, riječ je o Hvaru.

jadran2:
FF, lijepo si i potpuno sve obuhvatio!

Eto, napokon vrijedni brodarski postirao. Buduci sam i jadran (na ABG-u  --- dobro se sjecam tvog poznavanja mikrolokacije bokokotorskog zaljeva) i jadran2 ovdje na palubi, izbrati cu nekoliko fotografija iz porodicnog albuma i time se nadovezati na topic koji si na samom pocetku godine otvorio.

Dreadnought:
Evo da i ja malo doprinesem temi sa par slika ....

Nebojša ....

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

I jedan Seitsov akvarel podmornica ...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

jadran2:
J. Seits je bio neumoran, znam da je radio i velike marine (pretpostavljam uljanim bojama) i vece i manje akvarele, ali je sve plijenilo svojom paznjom.
Nedavno sam procitao da je bila izlozba njegovih radova koji su se prikupili, u Virovitici i Zagrebu.

jadran2:
Nekoliko fotografija u vezi sa podmornickom flotilom:

- na ovoj snimljenom na meni nepoznatom mjestu (tridesetih) - strasno mi baca na Divulje (u pozadini kao orijentir brdo Sv. Ivan iznad Kastela), nalaze se "Sitnica", "Hrabri", "Nebojsa" i jedna od podmornica klase "Smeli".
Na prve dvije, ako dobro vidim, topovi spusteni na nivo palube.

Znacilo bi mi kada bi netko od strucnjaka po geografskoj orijentaciji prepoznao mjesto.......

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page