Podmornička flotila RM Kraljevine Jugoslavije

<< < (89/101) > >>

Andrejevic:
-Подморница "Небојша":
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

-Контролно торањ подморнице "Храбри":
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

MOTORISTA:
Evo jedna sa sve zarobljenim podmornicama i okupatorima koji poziraju ispred njih.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

jadran2:
Dobra fotografija. Iza su "Smeli" i "Osvetnik"; na "Hrabrom" se vidi stepenasta paluba prema krmi sto dovodi u sumnju fotografiju Andrejevica s ravnom palubom.

MOTORISTA:
Možda je na fotografiji neka od sovjetskih podmornica klase Lenjinec. One su nastale na osnovu britanske podmornice L-55 koja je potopljena na Baltiku i kasnije podignuta i uvrštena u sastav Baltičke flote pod istom oznakom. A možda je i sama L-55 na fotografiji.

Andrejevic:
Не види се никаква степенаста крма,само се назире равни крмени део.

Моја фотографија није совјетска подморнице јер сам видео слике тих подморница класе "Лењин".Те подморнице нису имале ограђени задњи топ,тј. овај који је окренут према крми колико сам видео није ни спуштен,а ни немају задњи топ калибра као и предњи.

Ево доказа да је крмени део одавно подигнут на ниво палубе.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Једино на овим сликама се не види да је прамац спуштен,тј. овај нос је још дигнут горе.Вероватно је то урађено 1935. или 1936. године.
Вероватно је и тај нос спуштен да би олакшао посади да дође на прамац а да пртитом можда не слизне са тог уздигнутог носа.Само ми то пада на памет када се запитам зашто је тај нос који је био карактеристична ознака ових подморница спуштен.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page