Podmornička flotila RM Kraljevine Jugoslavije

<< < (91/101) > >>

Andrejevic:
Quote from: Dreadnought on April 18, 2017, 06:38:34 pm

Iz nemačkog almanaha "Weyers Tashenbuch der Kriegs-Flotten 1937".

Fotografija Hrabrog je iz 1936. godine.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Моја предпоставка да је крмени део подигнут око 1935/36 је била тачна.Само што не знам што су Немци подморницу на слици означили са "Храбри" а на њој стоји велики број 2,што би била подморница "Небојша".
Предпостављам да ће тек касније бити спуштен карактеристични нос подморница класе "Храбри".

jadran2:
http://www.navypedia.org/ships/yugoslavia/yu_ss_hrabri.htm

ML:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

ML:
Da se prekine diskusija ono je 100% Hrabri, evo ga dole u vezu posle pada u zarobljeništvo, izšaran maskirnim bojama.Šare su identične onim na misterjoznoj slici. Jedino mi nije jasno zašto su na njega trošili boje. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Andrejevic:
Quote from: ML on April 19, 2017, 05:32:24 am

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ево тек сада видим да на подморницама калсе "Храбри" није до краја урађено подизање крме.
Јасно се види да су оставили овај мали "репић" који се на фотографијама не види јер је тај "репић" под водом док подморница иде у надводној вожњи.

А за ону "мистериозну" слику коју сам поставио сам и рекао да сам погрешио.Она светиљка ми се учинила као број 2 зато што је слика мало мутна.
Иначе мислим да је слика коју сам ја окачио мало бољег квалитета од твоје ML  ;D

Ова тема ми је једна он најдражих на овом форуму.



Ево и да додам.
На овој слици се виде 3 контролна торња,на једном пише 3(то је "Смели") на једном 4(то је "Осветник") и ова прва, на којој пише "Храбри".
Мало је тешко уочити све ово,"Смели" је беле боје,"Осветник" црне,а "Храбри" металне колико ми се чини.
На "Храбром" се вдиди да још има грбаву крму,тј. крмени део још није подигнут на ниво палубе.Неко  је испод слике где ју је окачио написао да је то из 1939. године,али "Храбри" говори да није.Могуће да је ова слика из 1934. или из 1935. године,што значи после спуштања топова али пре подизања крменог дела.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page