PALUBA
April 19, 2024, 04:48:50 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Srušio se helikopter na dalekom istoku Rusije  (Read 1106 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« on: August 12, 2021, 06:29:28 am »




Srušio se helikopter pun turista među kojima je bila i beba


Dve osobe teško su povredjene kada se helikopter Mi-8 sa 13 turista i tri člana posade rano jutros srušio na poluostrvu Kamčatka, na dalekom istoku Rusije.

Iz Direkcije Ministarstvo za vanredne situacije saopšteno je da je na mestu nesreće pronađeno devet osoba, od kojih su dve povređene, dok je kompanija "Vitiaz-Aero", u čijem je vlasništvu helikopter, izvestila o sedam preživelih.

Prema preliminarnim podacima, nesreća se dogodila na području rezervata prirode Kronotski, kada je letelica u kojoj su bili turisti iz Moskve i Sankt Peterburga pala u Kurilsko jezero.


izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1 on: August 12, 2021, 09:57:59 am »



Quote
Крушение Ми-8 на Камчатке: что известно о трагедии

Вертолет Ми-8 совершил жесткую посадку на Курильском озере на Камчатке утром, 12 августа. На борту находились три члена экипажа и 13 туристов. Восемь человек смогли выжить. Информации об остальных пока нет, но, как полагают экстренные службы, они погибли.

Среди версий произошедшего рассматриваются отказ двигателя и ошибка пилота.




Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #2 on: August 13, 2021, 10:26:36 am »



Pronađen helikopter Mi-8 koji se srušio na Kamčatki i telo jedne putnice


Batiskafi Ministarstva odbrane Rusije pronašli su helikopter Mi-8, koji se u četvrtak srušio u Kurilsko jezero na Kamčatki, na dubini oko 110 metara, izjavio je gubernator Kamčatskog kraja Vladimir Solodov.

„Pre bukvalno nekoliko minuta stigla je informacija da je helikopter pronađen. Nalazi se na dubini 110-111 metara. Otkinut mu je repni deo, ostatak korpusa je ceo“, rekao je Solodov za televiziju „Rusija 24“.

Istražni komitet je u međuvremenu saopštio da je na mestu pada letelice otkriveno telo jedne putnice.

„Razmatra se tehnička izvodljivost vađenja helikoptera iz vode. Pored toga, u ovom trenutku se vrši ispitivanje povređenih, zaposlenih u kompaniji 'Vitjaz-Aero' koji su pomagali u navigaciji leta helikoptera i direktora preduzeća 'Turist' koji je organizovao turističku ekskurziju“, navodi se u saopštenju.

Prema rečima Solodova, na licu mesta radi 15 spasilaca iz Ministarstva za vanredne situacije Rusije i tri batiskafa. Stručnjaci određuju taktiku podizanja helikoptera i rada na takvim dubinama.

Što se tiče preživelih putnika, gubernator je rekao da su neki od njih napustili Kamčatku.

„Dve osobe su i dalje u teškom stanju. Nakon što su izvučene iz šoka i u stabilnom stanju, biće rešeno pitanje mogućnosti njihovog transporta u federalne klinike, ukoliko bude potrebno“, objasnio je gubernator.

Dodao je da regionalne vlasti nastavljaju da koriste helikoptere u regionu, ali da su turistički izleti na jezero obustavljeni kako bi potraga i rad istražitelja na licu mesta bili što efikasniji.

Podsetimo, Ministarstvo za vanredne situacije Rusije saopštilo je u četvrtak da se helikopter Mi-8 sa 13 turista i tri člana posade srušio na Kamčatki, na Dalekom istoku Rusije.

Prema podacima regionalnog Ministarstva zdravlja, spaseno je devet osoba.


izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #3 on: August 14, 2021, 01:26:19 pm »

 

Spasioci izvukli tela troje stradalih u helikopteru


Spasioci su danas izvukli tela troje poginulih u udesu turističkog helikoptera koji se pre nekoliko dana srušio u jezero u krateru vulkana na Kamčatki.

Osmoro ljudi se vodilo kao nestalo nakon pada helikoptera Mi-8, a danas su pronađena tela tri žrtve, javio je AP.

Mi-8 je nosio 16 ljudi, uključujući 13 putnika, a srušio se u Kurilskom jezeru, u prirodnom rezervatu Kronocki na Kamčatki, a osmoro povređenih je prebačeno u grad Petropavlovsk Kamčatski.


izvor
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #4 on: August 18, 2021, 09:25:14 am »

Završena potraga - pronađena tela svih žrtava
Novosti onlajn 18. 08. 2021.

OPERACIJA potrage na mestu pada helikoptera Mi-8 na Kamčatki je završena, saopštilo je regionalno odeljenje Ministarstva za vanredne situacije Rusije.

Predstavnici Ministarstva naveli su da su uz pomoć batiskafa i ronilaca sa dna Kurilskog jezera izvađena sva tela žrtava katastrofe

U operaciji spavanja i potrage učestvovala je 61 osoba i 14 jedinica tehnike. Helikopter Mi-8 sa turistima pao je 12. avgusta u Kurilsko jezero na jugu Kamčatke. U helikopteru su se nalazila tri člana posade i 13 putnika, uključujući i jedno dete. Preživelo je osam osoba, od kojih su dve na intenzivnoj nezi.

Izvor: www.novosti.rs
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.022 seconds with 23 queries.