PALUBA
April 25, 2024, 11:12:25 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Rusija uvela u naoružanje helikoptere Mi-8AMTŠ-VN  (Read 836 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« on: December 09, 2021, 06:36:41 pm »

Izvor iz vojno-industrijskog kompleksa je saopštio da su helikopteri tipa Mi-8AMTŠ-VN već ušli u sastav oružanih snaga Ruse Federacije. Potpisana su dva ugovora i helikopteri će biti isporučeni tokom 2021. i 2022. godine. Broj naručeniih helikoptera nije objavljen.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Mi-8AMTŠ-VN je najnovija modifikacija transportnog helikoptera Mi-8/17. Projektovan je za pružanje vatrene podrške u specijalnim operacijama. U ovoj modifikaciji, helikopteru je povećana krstareća i maksimalna brzina leta na 280 km(h, dok je maksimalna poletna masa povećana na 13,5 tona.

Helikopter je opremljen sistemom za ometanje Prezident-S. Kako bi se zaštitila posada, pod kokpita i tovarnog prostora prekriveni su lakim oklopom od kevlara koji se u slučaju potrebe može ukloniti. Helikopter je naoružan sa dva mitraljeza Kord kalibra 12,7 mm, kao i razliitim vođenim i nevođenim projektilima, podvesnicima za topovima i sl.


* photo_2021-12-06_07-49-21.jpg (94.65 KB, 1280x720 - viewed 16 times.)
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #1 on: February 12, 2022, 06:47:34 pm »

  Kako nii se čini,ova je 8-micca dosada proizvedeno
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 23 queries.