PALUBA
March 29, 2024, 06:17:33 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 224   Go Down
  Print  
Author Topic: Mogući vojni udar na Iran  (Read 501006 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #45 on: April 15, 2008, 06:30:25 pm »

Iranski predsednik ponovo preti Izraelu

15. april 2008.

Iranski predsednik Mahmud Ahmadinedžad
je na konferenciji o budućnosti palestinaca,
državi Izrael ponovo zapretio uništenjem.

"Postojanje Izraela je pretnja muslimanskom svetu i državama u regionu. Jevrejska država je na putu prema uništenju.", izjavio je Ahmadinedžad. Tom prilikom je ponovo posumnjao u postojanje holokausta i masovnog uništavanja jevreja u Drugom svetskom ratu. Još u oktobru 2005. je izjavio da "Izrael treba obrisati sa karte".

Te najnovije izjave iranskog predsednika su izazvale novi talas osude i uznemirenosti širom sveta. Posebno u svetlu najnovijih izjava Ahmadinedžada o postignutoj sposobnosti Irana da obogaćuje uran i stupanjem Irana u klub svetskih atomskih sila.

Dosadašnje mogućnosti Irana, po stručnjacima, dopuštaju obogaćivanje urana u koncetraciji od 3% što je dovoljno samo za servisiranje atomskih elektrana ali ne i za pravljenje atomske bombe, gde je potrebna koncentracija od 97%. Iran bi taj cilj, pod uslovom da nastavi sa pravljenjem potrebnog broja centrifuga, postigao za oko 4 godine.

Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija analizira novonastalu situaciju.


Izvor: tagesschau.de
Logged
Sailor
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 750



« Reply #46 on: April 15, 2008, 09:45:26 pm »

Quote
Te najnovije izjave iranskog predsednika su izazvale novi talas osude i uznemirenosti širom sveta. Posebno u svetlu najnovijih izjava Ahmadinedžada o postignutoj sposobnosti Irana da obogaćuje uran i stupanjem Irana u klub svetskih atomskih sila.

           Чачка "мечку" без потребе.Ако нешто има, нека ћути и ради.Шта му ово значи?Јевреји ће га обрисати са карте свијета и њега и његову џамахирију, ако не буде добар и толико ће му бити.Мада не бих много ни плакао за њима.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #47 on: April 18, 2008, 07:58:53 pm »

"Iran može svima da se suprotstavi"

18. april 2008.

Iranski predsednik Mahmud Ahmadinedžad
rekao je da je narod Irana najjači narod na
svetu i da ne postoji neprijatelj kome oni
ne mogu da se suprotstave.



Samo dan nakon što su SAD i zemlje zapadne Evrope u Savetu bezbednosti još jednom uputile poruku Iranu da stopira svoj nuklearni program predsednik ove zemlje poručio je, na paradi povodom nacionalnog Dana vojske, da je Iran dovoljno jak da se suprotstavi svakom neprijatellju.

"S ponosom danas mogu da kažem da je snaga iranskog naroda na takvom nivou da ni jedna svetska sila nema mogućnosti i hrabrosti da ugrozi našu bezbednost i nacionalni interes", rekao je on.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Iranski predsednik obilazi nuklearno postrojenje

I pored jakog pritiska Saveta bezbednosti UN, predsednik Irana odbija da obustavi nuklearni program.

Iako Teheran tvrdi da je program isključivo mirnodopski i namenjen proizvodnji energije, zapadne zemlje imaju strah da bi Iranci mogli nuklearnu tehnologiju da zloupotrebe za izradu atomskog oružja.

U okviru iranskih nuklearnih postrojenja postoji čak tri hiljade centrifuga.


* 3.jpg (23.38 KB, 368x238 - viewed 50 times.)
« Last Edit: August 09, 2010, 12:58:14 am by Бродски мали, Reason: ubacivanje slika u attachment » Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #48 on: April 19, 2008, 02:24:40 am »

I dok sam gajio neke simpatije prema njemu kad je došao na vlast, ovaj čovek pokazuje da je opasan ne samo po region nego po ceo svet! Što reče SailorCG, čačka mečku bez preke potrebe. Zna on dobro da Ameri ne mogu da se rastegnu toliko da i njega napadnu, ali mislim da mnogo potcenjuje Izrael. Izrael je i dalje vodeća vojna sila regiona, bez obzira na vojne kikseve od prošle godine. Isto tako, Ahmadinedžad se mnogo uzda u Hezbolah koji nikad u svojoj istoriji nije bio partner od poverenja.
Logged
Sailor
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 750



« Reply #49 on: April 19, 2008, 10:18:49 am »

Quote
Zna on dobro da Ameri ne mogu da se rastegnu toliko da i njega napadnu,

          Америма би било тешко да окупирају Иран, то је тачно, али да му из ваздуха полупају државу и војску без проблема, и тако његове пријетње сведу на минимум...што ће вјероватно и урадити прије или касније.Што би реко наш народ, много се к...и. Grin
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #50 on: April 19, 2008, 11:23:28 am »

S jedne strane bi im bilo bolje da te pare upotrebe za razvoj privrede jer im baš i ne cvetaju ruze,a s druge strane zele da imaju nešto kao meru odvraćanja Amera od napada.E sad, drugo je pitanje koliko bi svet bio siguran od njih jer u Iranu ima dosta fanatika koji bi bez grča na licu pritisli crveno dugme.Njih najviše kolje to što nisu sekularna drzava,nego im se kojekakvi zadrti ajatolasi mešaju u sve pore zivota.Što se tiče njegove priče o Izraelu,to je stara retorika koja se vadi iz naftalina kada god malo opadne tenzija na Bliskom Istoku.Niti oni mogu da dođu do Izraela,niti Izrael moze da dođe do njih,to je samo lozenje raznoraznih fanatika i ništa više
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #51 on: April 19, 2008, 02:53:36 pm »

Америма би било тешко да окупирају Иран, то је тачно, али да му из ваздуха полупају државу и војску без проблема, и тако његове пријетње сведу на минимум...што ће вјероватно и урадити прије или касније.Што би реко наш народ, много се к...и. Grin

Što se tiče avijacije, bez obzira što je Iran nešto opremljeniji nego Irak raketnim sistemima, Iran ipak ima nešto bolju avijaciju nego što je imao Irak u Pustinjskoj oluji. Šta više, Iran ima i donekle respektabilnu flotu dizel podmornica kao i mornaričkog raketnog nouružanja, koje itekako može da nanese štetu američkoj mornarici, koja bi se prvi put u od Drugog svetskog rata našla u pravoj ratnoj situaciji.

I pored svih opasnosti, Amerikanci bi mogli da preoru Iran bez većih problema, ali bi se moglo destiti veoma lako da imaju gubitke koje njihova javnost nije spremna da prihvati i to je glavni problem.

E sad, drugo je pitanje koliko bi svet bio siguran od njih jer u Iranu ima dosta fanatika koji bi bez grča na licu pritisli crveno dugme.

Ovo i mene najviše plaši. Sve nuklearne sile su apsolutno svesne značaja nuklearnog oružja i odgovornosti koju donosi posedovanje istog. Zato se i kaže da je nuklearno oružje ustvari oružje za odvraćanje od napada. Ja sam ubeđen da Iranci ovo ne shvataju i da ima gomila likova kod njih koji bi bez da trepnu pritisli dugme.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #52 on: April 19, 2008, 03:18:01 pm »

Pročitao sam da su kupili i Torove,sve je to lepo,ali veliko je pitanje koliko su obučeni za tako nešto.Za vreme šaha su vazili za velike profesionalce,ali to je bilo pre 30 godina.Sećam se da su Ameri kukali kao sinji kukavci kada su Iračani "slučajno" pogodili fregatu Stark,i to su je pogodili sa AM-39 Exocet,zamisli da neki razarač zvizne jedna P-15,razbucala bi ga.Imaju oni tih raketa,doduše kineske verzije,neka ispale 20 komada i neka 2 ili 3 pogode metu,hoće li Ameri to moći da podnesu?Najstravičnije je ako se neki fanatik dokopa atomke i krkne je na Amere,to me plaši više nego išta
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #53 on: April 19, 2008, 07:17:11 pm »

Imam jedno pitanje. Eventualnim napadom SAD-a na Iran, da li ima mogućnosti da iranska vojska dejstvuje i uništi ili bitno ošteti naftonosna polja u Iraku.
Logged
Sailor
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 750



« Reply #54 on: April 19, 2008, 09:23:16 pm »


Quote
da li ima mogućnosti da iranska vojska dejstvuje i uništi ili bitno ošteti naftonosna polja u Iraku.

Уколико Амери одлуче да их "почисте" сумњам да ће им оставити могућност да узврате.Ако их стварно нападну, имаћете прилику да видите највеће "роштиљање" у модерној истирији ратовања.Док их буду пекли само ће покрити медије изјавама Ахмадинџада како пријети нуклеарним нападом и уништењем непријатеља атомским бомбама, а свијет ће још да буде Америма захвалан кад заврше посао. Angry

Quote
ali bi se moglo destiti veoma lako da imaju gubitke koje njihova javnost nije spremna da prihvati i to je glavni problem.
         
               То су наша заваравања, погледај мало колико им је погинуло у рату у Ираку до сада, само по званичним губицима.То су велики губици који стално расту, а ипак су још увијек тамо и немају стварну намјеру да се од туда повуку.Гине људи ништа мање него у Вијетнаму гледано по статистици.А и зашто да се повуку кад могу да млате ирачане како хоће и да им нико за то стварно не замјери.Убијају људе у сопственој земљи као што шинтери лове дивље псе луталице и још им помаже тзв.ирачка војска.
                       
« Last Edit: April 19, 2008, 09:43:24 pm by SailorCG » Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #55 on: April 20, 2008, 12:11:41 am »

Znate kako kazu "pas koji laje ne ujeda", ali ovaj Ahmadinedzad nije normalan, tako da... Nije mi samo jasno zasto je toliko "glasan"?! Zasto ne iskulira i nek radi poso u tisini! Mada, budala je budala, ko zna sta hoce!
Logged
dejina81
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 132



« Reply #56 on: April 20, 2008, 04:22:27 pm »

moje misljenje je da iram mora da preti da mi konzervativci ostali na vlasi... inace pocece liberalnije politicke struje da preuzimaju primat u drzavi... tako da oni profitiraju i stalno podgrevaju krizu!
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #57 on: April 20, 2008, 04:29:16 pm »

То су наша заваравања, погледај мало колико им је погинуло у рату у Ираку до сада, само по званичним губицима.То су велики губици који стално расту, а ипак су још увијек тамо и немају стварну намјеру да се од туда повуку.Гине људи ништа мање него у Вијетнаму гледано по статистици.           

Ako se pogledaju sukobi sa SRJ, Avganistanom i Irakom, Amerikanci su imali zanemarljivih gubitaka u ljudstvu, a pre svega u tehnici. Veći američki gubici u ljudstvu u Avganistanu i Iraku su nastupili tek po okupaciji te dve zemlje. Sa Iranom ne može da se desi ni približno takva slika, pre svega zbog znatno veće Iranske avijacije i postojanja kakve-takve mornarice. Ja ne mogu ni da zamislim kakav bi bio šok za Amerikance da izgube jedan ili dva broda. To bi bilo ravno vijetnamskoj Tet ofanzivi! Ponavljam, da Ameri žele, poravnali bi oni nekadašnju Persiju da bude ravna kao plato, ali bi ipak imali poprilične gubitke koje bi ih mogli koštati angažovanja u Avganistanu i Iraku.

Poređenje sa Vijetnamom nije baš tačno, pošto je u Vijetnamu za manje od sedam godina američkog aktivnog učestvovanja poginulo skoro 60.000 američkih vojnika, što znači negde oko 9.000 godišnje. Poređenja radi, u Iraku je za pet godina poginulo nešto više od 4.000.

moje misljenje je da iram mora da preti da mi konzervativci ostali na vlasi... inace pocece liberalnije politicke struje da preuzimaju primat u drzavi... tako da oni profitiraju i stalno podgrevaju krizu!

Upravo je ovo i jedan od glavnih razloga što niko još nije uperio oružje u Iran. Ahmadinedžad nije ni približno toliko politički jak kao pre godinu i po dana. Imao je veoma teške izbore na kojima protežirane snage nisu prošle kako se on nadao, a njegova popularnost u narodu nije više na tako zavidnom nivou.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #58 on: April 20, 2008, 06:33:25 pm »

  1.Iran je razvijao raznorazne raketne sisteme  zemlja-zemlja,malo pa malo na TV-u vidiš da su testirali neku novu raketu.Pitanje je koliko tih raketa imaju i što je još vaznije koliko su precizne,ja lično mislim da im preciznost nije jača strana,tako da bi gađanje Iračkih naftnih bušotina bilo više podizanje morala.

   2.Iran je ulozio ogromne pare u modenizaciju svojeg RV i PVO,oni nisu glupi ljudi i sigurno su dobro pratili šta se dešavalo sa protvnicima Amerike u zadnjih 20 godina.Da li i koliko su umrezili svoju PVO to samo oni znaju,ja pretpostavljam da jesu neke delove.

   3.Iranska mornarica nema nikakve šanse u direktnom sudaru sa mornaricom SAD,podmornice koje imaju su odlične,ali veliki znak pitanja su posade,koliko su dobro obučene za takav sukob.Verovatniji scenario je da će Hormuz da tapaciraju sa minama i da će svaki Američki brod gađati sa gomilom raketa pa šta bude da bude.

   4.Ako i napadnu Iran,Ameri će ih prvo dobro prorešetati sa krstarećim raketama i bombarderima B-2.Tek kada budu sigurni da su neutralisali Iransku PVO u dovoljnoj meri krenuće sa ostalim što imaju.

   5.Sistemi za odbranu na brodovima Američke mornarice zvuče dobro na papiru,ali nikada nisu isprobani u borbi.Jesu li sposobni da odbrane brodove od masovnog raketnog napada?U simulacijama da,ali simulacije nisu isto što i stvarnost.Šta ako im Iranci pogode par brodova,hoće li moći da podnesu gubitak nekoliko stotina ljudi odjednom?

   6.Ako hoćeš da pobediš,moraš da siđeš na zemlju.Jesu li Ameri spremni za takvo krljanje,mozda,ali oni dobro znaju da Iran nije Irak i da ne bi to išlo tako lagano kao u Iraku
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #59 on: April 20, 2008, 09:42:55 pm »

2.Iran je ulozio ogromne pare u modenizaciju svojeg RV i PVO,oni nisu glupi ljudi i sigurno su dobro pratili šta se dešavalo sa protvnicima Amerike u zadnjih 20 godina.Da li i koliko su umrezili svoju PVO to samo oni znaju,ja pretpostavljam da jesu neke delove.

Apsolutno netačano! Imaš moj post na: https://www.paluba.info/smf/index.php/topic,414.msg1253.html#msg1253
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 224   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.