PALUBA
April 25, 2024, 01:42:46 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3 4   Go Down
  Print  
Author Topic: Физичка спрема и кондиција и како до врхунских резултата  (Read 23081 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
DEMON
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« on: January 31, 2009, 04:33:56 pm »

  Ову тему отварам из разлога зато што мене лично, а надам се и велики број чланова и посетилаца форума занима како доћи до врхунске кондиције и које су вежбе најпогодније за стицање исте. Знам да што се тиче тренинга важи правило да оно што успева код једног не мора да значи да ће успети код другог, али неке основе постоје. На пример код тренирања у теретани важи опште правило да почетници вежбају понедељком, средом и петком и то:

1)Понедељак- груди и руке;

2)Среда- рамена и леђа;

3)Петак- ноге;

  Е сад, ти почетници једног дана "прерасту" тај ниво и онда следи други степен/врста тренинга. А како и шта даље многи не знају док их неко посаветује, а није редак случај да добију погрешне савете. Управо да би помогли једни другима око таквих недоумица и поштедели нас/их неправилног тренинга ја отварам ову тему у циљу напретка у тренингу сваког члана/посетиоца овог форума. Надам се ћемо искреним разменама врста тренинга сви имати користи и пре свега боље резултате у неком крајњем циљу, а то је врхунска кондиција и изглед који ће оборити сваку девојку/дечка с'ногу  Wink

  Мој дан почиње са трчањем од 10-15 км по неравном терену, низбрдице,узбрдице ( доста њих ) степенице ( на којима се по мени стиче најбоља кондиција ) и као финиш иде спринт од неких 500-600 метара. Након тога следи одмор до вечерњих сати који су заказани за вечерњи тренинг у теретани. Тамо радим ово
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/AgJtdZOBvc4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
  
  Након тога радим са теговима ( не претерано много ). Ето тако би изгледао један мој дан тренинга. Трчање је сваки радни дан а теретана је понедељком, средом и петком. Суботом је, па може се тако назвати, марш од 50-ак км. Недељом одмарам. Наравно све то мора да се искомбинује са правилном исхраном пуном протеина, угљених хидрата и доста течности, најбоља је обична вода.

  Поздрав свима, у нади да ће тема попримити широке размере добронамерних савета, искустава и предлога.
« Last Edit: August 17, 2010, 08:40:22 pm by kuzmar, Reason: ubacivanje YT tagova » Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #1 on: January 31, 2009, 09:28:21 pm »

Quote
Трчање је сваки радни дан а теретана је понедељком, средом и петком.

Blago tebi. Ja sam sretan ako jednom mesečno stignem da odem na bazen da se isplivam.  Sad

Ustajem u 5.30 ujutro. U 6 krećem na posao. S posla se vraćam u rasponu između 16 i 18. U zadnje vreme radim i subotom (na poslu) a neretko i nedeljom donsem kući pa dovršavam otpatke koji su mi ostali tokom nedelje. Posle svega toga, nije ti ni do čega nego do spavanja. Od vojske sam za godinu ipo dana nabacvio 10kg. Klopam usput i kad stignem. Jebem ti kapitalizam ...  :'(
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #2 on: February 01, 2009, 12:37:55 pm »

Bg-Pancevo i nazad! Svaki drugi dan! Sve to sto si reko...u zadnje vreme ne mogu ali do pre dva meseca non stop!
Cari mog zanata! Grin
Pederaj, sta da kazem! Wink
« Last Edit: February 01, 2009, 12:39:56 pm by Nenad » Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 927



« Reply #3 on: February 01, 2009, 12:40:34 pm »

Evo ti moja svakodnevnica:
Aerobne vežbe za zagrevanje (kao one na jutarnjoj gimnastici)
50x uski skelkovi
20x čučnjevi
50x široki sklekovi
50x 'leđnjaci'
40x trbušnjaci (sve trbušnjake radim bez fiksiranja nogu zatop što ej prirodnije)
50x uski sklekovi na pesnicama
20x čučnjevi
50x široki sklekovi
40x trbušnjaci
Pa opet 50 u.s. 20 č. 50. š.s. i 40 trbušnjaka.
E sad pređem na zgibove
9x uski, 9x bokserski (oni iza leđa) 9x uski, 9x široki, 9x uski, 9x široki.
Pošto sam sad nabavio i one sportske rukavice uskoro ću povećati broj ponavljanja zgibova.
Ni u jednoj vežbi ne radim maksimalni broj ponavljanja (znači svaku mogu više da uradim) da bi mi serije bile jednake.
Trening mi traje sat ipo vremena.
Rezultate može da vidi ko ima FB
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 927



« Reply #4 on: February 01, 2009, 12:44:53 pm »

A evo kako to može da izgleda:
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/pfsTKfUT-RQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/1lMqNWXRNjA?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/UG7OdgUeqiY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: August 17, 2010, 08:41:16 pm by kuzmar, Reason: ubacivanje YT tagova » Logged
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #5 on: February 01, 2009, 02:24:17 pm »

@wasp:
Човече, па Специјална бригада плаче за тобом. 
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 007


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #6 on: February 01, 2009, 06:03:10 pm »

Sve je ovo lepo ali ako se samo trenira da bi imao izgrađenu mišićnu masu a pri tome se ne posvećuje pažnja trčanju kasnije može doći (da ne čuje zlo) čak i do srčanih koplilkacija.

Moje mišljenje je da obavezno uz vežbanje treba posvetiti vreme i tračnju ili brzom hodanju.

Inače ako tako mogu da kažem najzdraviji sport je plivanje. U plivanju se skoro svi mišići razvijaju podjednako i ravnomerno i prilikom plivanja srce nije pod velikim opterećenjem.

Moja preporuka svima koju upražnjavaju svakodnevno vežbanje da se obavezno konsultuju sa nekim fitnes trenerom ili nekim stručnjakom za tu oblast. Lako je kada je čovek mlad i kada mu ne fali ništa, kasnije svo to vežbanje može jako lako da bude kontraproduktivno.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 927



« Reply #7 on: February 01, 2009, 06:17:17 pm »

Sve je ovo lepo ali ako se samo trenira da bi imao izgrađenu mišićnu masu a pri tome se ne posvećuje pažnja trčanju kasnije može doći (da ne čuje zlo) čak i do srčanih koplilkacija.

Moje mišljenje je da obavezno uz vežbanje treba posvetiti vreme i tračnju ili brzom hodanju.

Inače ako tako mogu da kažem najzdraviji sport je plivanje. U plivanju se skoro svi mišići razvijaju podjednako i ravnomerno i prilikom plivanja srce nije pod velikim opterećenjem.

Moja preporuka svima koju upražnjavaju svakodnevno vežbanje da se obavezno konsultuju sa nekim fitnes trenerom ili nekim stručnjakom za tu oblast. Lako je kada je čovek mlad i kada mu ne fali ništa, kasnije svo to vežbanje može jako lako da bude kontraproduktivno.
Potpuno se slažem s tobom Brok

'Kondicija' zapravo najviše zavisi upravo od trčanja. Ja zimi ne trčim iz prostog razloga da se nebi razboleo a i pravo da ti kažem ne volim zimu. Doduše pre dve nedelje sam okasnio na noćni prevoz pa mi nije bilo druge nego da istrčim 3 km do kuće (ili da čekam 2 sata na minus 5) Cheesy

I za plivanje se slažem ali opet zima je zima. Jeste da postoje zatvoreni bazeni al tu samo gledaš dal će neko da ti skoči na glavu a i ako se ne osušiš dobro prehladićeš se.

Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #8 on: February 01, 2009, 06:27:03 pm »

Plivanje je zakon!
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #9 on: February 01, 2009, 06:27:13 pm »

A tu je problem i sa bazenima....I ovako u Beogradu ima manjak bazena a sad smo ostali bez Tašmajdana jer se tamo srušio krov tako da je ostalo samo 3 zatvorena bazena.... Tako da su uslovi za plivanje katastrofalni

Inače ako tako mogu da kažem najzdraviji sport je plivanje. U plivanju se skoro svi mišići razvijaju podjednako i ravnomerno i prilikom plivanja srce nije pod velikim opterećenjem.

Plivanje je zakon!
Sa ovim se slažem 100%

Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #10 on: February 01, 2009, 08:12:43 pm »

@Nenad
Svaka čast i tebi i ostalima koji su ovako posvećeni, ali zar ne misliš da je malo štetno da trčiš u urbanoj sredini i to još preko "Pančevca"...ubrzano disanje, a to je jedan od najzagađenijih delova Srbije kada je vazduh u pitanju. I čuo sam da mnogi stručnjaci smatraju da trčanje može da škodi zglobovima, pogotovu po tvrdoj podlozi kao što je asfalt...neki neravni tereni po šumama i gorama su ipak zdraviji u svakom pogledu, em čistiji vazduh, em mekša podloga...a i pejzaž je lepši! Smiley
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #11 on: February 01, 2009, 08:16:25 pm »

Jeste, al kad nema gde... Wink
Logged
DEMON
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« Reply #12 on: February 02, 2009, 01:51:53 pm »

Питање за wasp-а:
"Ако си ово ти на клиповима, матори где си тако поцрнео?"  Grin  Grin  Grin
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 927



« Reply #13 on: February 02, 2009, 02:02:52 pm »

Питање за wasp-а:
"Ако си ово ти на клиповима, матори где си тако поцрнео?"  Grin  Grin  Grin

Hehehe, imam jaku lampu pored kreveta za čitanje Cheesy
Inače probao sam onu prvu vežbu što radi i mnooooogo je zeznuta.
Logged
DEMON
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« Reply #14 on: February 02, 2009, 02:45:41 pm »

Пази ни он није могао из прве да је уради, него зној, зној и само зној ( ала то смрди маториии  Cheesy ) Али, као што рече Брок све је то џабе ако нема трчања
Logged
Pages:  [1] 2 3 4   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 22 queries.