PALUBA
April 16, 2024, 05:47:09 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4   Go Down
  Print  
Author Topic: Физичка спрема и кондиција и како до врхунских резултата  (Read 23027 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
srbin1
Prijatelj foruma
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267


« Reply #30 on: November 12, 2009, 09:26:06 pm »

Hvala! Smiley
Logged
DEMON
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« Reply #31 on: November 12, 2009, 09:38:53 pm »

  Нема на чему  Wink Не знам колико ти се свиђа али по мени овде има најмање "вештине", све драње, ударање и нека сила, а и то што има вештине није њихово/израелско већ узето из других борилачких вештина (правих вештина) аикидо, џудо, џиу џица и тако даље. Али, ко воли нек изволи  Wink У сваком случају о томе и сличним расправама у делу форума који је задужен за борилачке вештине!  Smiley
Logged
srbin1
Prijatelj foruma
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267


« Reply #32 on: November 12, 2009, 10:11:23 pm »

Da, tu si u pravu Smiley Ma hteo sam da vidim kako to izgleda malo bolje, ali moram da kazem da sam se malo razocarao. Citao sam i cuo svasta o Krav Magi, kako je to super, ali kad sam malo bolje pogledao primetio sam upravo to sto si ti rekao - sve je uzeto iz drugih borilackih vestina.

Pozdrav!
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 920



« Reply #33 on: January 14, 2010, 09:10:42 pm »

Domaći zadatak za sve nas
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/Q5YE8FC-tY8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: August 17, 2010, 08:49:36 pm by kuzmar, Reason: ubacivanje YT tagova » Logged
Mili94
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 13



« Reply #34 on: November 01, 2010, 11:33:52 am »

Imam 16 godina, treniram karate,kickbox i idem u teretanu. Ovo je moj trening plan:
Ponedeljak: teretana + karate
Utorak: Kickbox+karate, jedno za drugim
Sreda: Teretana + Kickbox
Cetvrtak: Kickbox + karate, jedno za drugim
Petak: Teretana + kickbox

Sta mislite o programu?
Logged
Korleone
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #35 on: December 17, 2010, 10:02:39 am »

Imam 16 godina, treniram karate,kickbox i idem u teretanu. Ovo je moj trening plan:
Ponedeljak: teretana + karate
Utorak: Kickbox+karate, jedno za drugim
Sreda: Teretana + Kickbox
Cetvrtak: Kickbox + karate, jedno za drugim
Petak: Teretana + kickbox

Sta mislite o programu?

Pitnje je sta zelis. Ovo moze biti program koji mnogo opterecuje, dolazi do velikog zamaranja misica, odmaras samo vikendom. Cuvaj se pretreniranosti jer ces, u tom slucaju, izbrisati sve sto si postigao tokom vremena.

Moj ti je savjet da se odlucis ili za kickbox ili karate, teretanu stavis u dane kad nemas treninga i lagano.

Opet kazem, ne znam sta ti je cilj pa ne mogu puno komentarisati.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 920



« Reply #36 on: December 17, 2010, 10:44:03 am »

@Korleone: slažem se skroz sa tobom a šta god da mu je cilj jedan trening dnevno mu je dovoljan.

@Mili94: Druže i ja sam jedno vreme trenirao, dva sporta i još vežbe snage. Rezultat? Krajnje loš! Jednostavno ne stigneš da se odmoriš. Jeste da je kul neko vreme da dokažeš sebi da možeš ali kao što rekoh, nećeš postizati dobre rezultate.

Ako ćeš moj savet, prvo mislim da ti je rano da sa 16 godina ideš u teretanu al ajde. Korleone je lepo rekao, teretana kad nemaš ove treninge i gledaj da ne budeš duže od sat u njoj i nemoj da radiš vežbe izolacije (znači gde radi samo jedan zglob) a još bih posavetovao da bar jednom nedeljno istrčiš 30min i da jedan dan odmoriš skroz. Između karatea (ako treniraš shotokan) i kickboxa pre bi izabrao kickbox, daleko je primenljiviji  i bokserski gard je daleko superiorniji od karate garda.

Na ovom sajtu imaš treninge specifične za razne sportove: http://www.sport-fitness-advisor.com/
« Last Edit: July 16, 2014, 11:14:49 pm by Preki » Logged
Korleone
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #37 on: December 17, 2010, 10:58:19 am »

@Korleone: slažem se skroz sa tobom a šta god da mu je cilj jedan trening dnevno mu je dovoljan.

@Mili94: Druže i ja sam jedno vreme ovako trenirao, sa ragbija direkt na savate box i još vežbe snage. Rezultat? Krajnje loš! Jednostavno ne stigneš da se odmoriš. Jeste da je kul neko vreme da dokažeš sebi da možeš ali kao što rekoh, nećeš postizati dobre rezultate.

Ako ćeš moj savet, prvo mislim da ti je rano da sa 16 godina ideš u teretanu al ajde. Korleone je lepo rekao, teretana kad nemaš ove treninge i gledaj da ne budeš duže od sat u njoj i nemoj da radiš vežbe izolacije (znači gde radi samo jedan zglob) a još bih posavetovao da bar jednom nedeljno istrčiš 30min i da jedan dan odmoriš skroz. Između karatea (ako treniraš shotokan) i kickboxa pre bi izabrao kickbox, daleko je primenljiviji  i bokserski gard je daleko superiorniji od karate garda.

@wasp
Mozemo mi ovako kombinovati do sutra kad ne znamo koje su njegove namjere, dobar izgled, dobra forma, poznavanje vjestina radi samoodbrane ili takmicenja ili nesto cetvrto.
Nije mu rano za teretanu ali opet, u zavisnosti zasto ide u nju.
Slazem se da ne treba da radi izolacijske vjezbe (iako ne znam koliko je iskusan) ali kruzni treninzi i vjezbanje velikih misicnih grupa je ok ako kombinuje teretanu zbog sporta.
Aerobni trening (trcanje na traci, bicikl) treba da mu budu sastavni dio rada u teretani, osim ako ne zeli "nabaciti masu" sto mu ne preporucujem, mlad je, snazan i funkcionalan misic mu je prioritet. Mada, aerobni je najljepsi u prirodi, neka sumica, park, mekan teren i dodje mu kao opustanje, meditacija ili joga poslije napora Smiley
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 920



« Reply #38 on: December 17, 2010, 12:22:22 pm »

@wasp
Mozemo mi ovako kombinovati do sutra kad ne znamo koje su njegove namjere, dobar izgled, dobra forma, poznavanje vjestina radi samoodbrane ili takmicenja ili nesto cetvrto.
Nije mu rano za teretanu ali opet, u zavisnosti zasto ide u nju.
Slazem se da ne treba da radi izolacijske vjezbe (iako ne znam koliko je iskusan) ali kruzni treninzi i vjezbanje velikih misicnih grupa je ok ako kombinuje teretanu zbog sporta.
Aerobni trening (trcanje na traci, bicikl) treba da mu budu sastavni dio rada u teretani, osim ako ne zeli "nabaciti masu" sto mu ne preporucujem, mlad je, snazan i funkcionalan misic mu je prioritet. Mada, aerobni je najljepsi u prirodi, neka sumica, park, mekan teren i dodje mu kao opustanje, meditacija ili joga poslije napora Smiley
Pa, sad je malo zima za šumicu ili park Smiley
Šta god da želi najbolje je da radi po programu, ni slučajno po instrukcijama bildera iz teretane. Na linku koji sam mu ostavio može da nađe specifičan trening za sport a na kraju krajeva može malo i da progugla.
Vidiš dobro si pomenuo jogu. Većini bildera, ili uopšte sportista, joga deluje smešno, moram prznati da sam do nedavno i ja bio istog mišljenja, a zapravo je joga neverovatno dobra za elastičnost mišića. Samo je jako bitno da ti neko pokaže kako se radi pravilno jer joga ima jako veliki akcenat na disanju. U klubu gde sada treniram smo radili jogu i pre treninga i pre utakmice.

Što se tiče aerobnog treninga i mase, idu jedno uz drugo. Trenutno radim deo programa koji je za masu (šta ćeš, takav mi je sport), imam 4 treninga sa tegovima, jedan aerobni/kardio, jedan anaerobni (trening, zima je pa samo jedan nedeljno) i jedan dan odmora.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #39 on: December 17, 2010, 02:16:23 pm »

Ma kakva zima, ajde. Što ne ubija, jaća.
Baš je dobro trčati po ovom vremenu.
Logged
Korleone
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #40 on: December 21, 2010, 03:20:52 pm »

@wasp
Mozemo mi ovako kombinovati do sutra kad ne znamo koje su njegove namjere, dobar izgled, dobra forma, poznavanje vjestina radi samoodbrane ili takmicenja ili nesto cetvrto.
Nije mu rano za teretanu ali opet, u zavisnosti zasto ide u nju.
Slazem se da ne treba da radi izolacijske vjezbe (iako ne znam koliko je iskusan) ali kruzni treninzi i vjezbanje velikih misicnih grupa je ok ako kombinuje teretanu zbog sporta.
Aerobni trening (trcanje na traci, bicikl) treba da mu budu sastavni dio rada u teretani, osim ako ne zeli "nabaciti masu" sto mu ne preporucujem, mlad je, snazan i funkcionalan misic mu je prioritet. Mada, aerobni je najljepsi u prirodi, neka sumica, park, mekan teren i dodje mu kao opustanje, meditacija ili joga poslije napora Smiley
Pa, sad je malo zima za šumicu ili park Smiley
Šta god da želi najbolje je da radi po programu, ni slučajno po instrukcijama bildera iz teretane. Na linku koji sam mu ostavio može da nađe specifičan trening za sport a na kraju krajeva može malo i da progugla.
Vidiš dobro si pomenuo jogu. Većini bildera, ili uopšte sportista, joga deluje smešno, moram prznati da sam do nedavno i ja bio istog mišljenja, a zapravo je joga neverovatno dobra za elastičnost mišića. Samo je jako bitno da ti neko pokaže kako se radi pravilno jer joga ima jako veliki akcenat na disanju. U klubu gde sada treniram smo radili jogu i pre treninga i pre utakmice.

Što se tiče aerobnog treninga i mase, idu jedno uz drugo. Trenutno radim deo programa koji je za masu (šta ćeš, takav mi je sport), imam 4 treninga sa tegovima, jedan aerobni/kardio, jedan anaerobni (trening, zima je pa samo jedan nedeljno) i jedan dan odmora.
Da, ali sve zavisi sta radis aerobno, a sta anaerobno?!  Wink
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 920



« Reply #41 on: August 31, 2012, 11:30:24 am »

Preporučujem ovu knigu. Možete je pročitati tu na linku, samo kliknite na sliku knjige (na engleskom je). 90% knjige je tehnika čučnja ali je odlično objašnjeno sa dobrim dijagramima. Obzirom da je čučanj po meni najopasnija vežba i zaslužuje ovoliko pažnje u knjizi.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 920



« Reply #42 on: June 09, 2014, 12:04:50 pm »

Na ovo sam danas naleteo Smiley
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 10409788_900342279982367_7913608432724270036_n.jpg (36.13 KB, 720x695 - viewed 123 times.)
Logged
Vlada SD
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 32



« Reply #43 on: July 16, 2014, 09:12:20 pm »

Da vas vidim ko moze da izdrzi do kraja 

Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 920



« Reply #44 on: July 17, 2014, 11:21:33 am »

Da vas vidim ko moze da izdrzi do kraja 


Zanimljivo, sad znam šta ću sutra da ubacim u trening

Edit:
Evo da javim kako je prošlo, sa čučnjevima sam uspeo sa sklekovima i plankom sam došao do 2:20 prvi put, drugi put do 1:37 i treći put do 1:30 pa sam nastavio obične sklekove do kraja. Opasna stvar ta izometrija, mogu da uradim 80 komada u seriji al ovako sa pauzom teško!
Logged
Pages:  1 2 [3] 4   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 22 queries.