PALUBA
March 29, 2024, 01:53:15 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4]   Go Down
  Print  
Author Topic: Физичка спрема и кондиција и како до врхунских резултата  (Read 22907 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #45 on: July 22, 2014, 05:54:44 pm »

Urađeno. Kako ću da večeram ne znam, ovo vam sad kucam jednim prstom.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #46 on: September 02, 2014, 06:52:27 am »

Ovo je šampionski.....

« Last Edit: March 04, 2015, 04:08:03 am by Brok » Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #47 on: March 03, 2015, 10:49:05 pm »

Forma (definicija) ili funkcionalnost, kako prepoznati:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 1493254_263894947097939_779894089_n.jpg (98.39 KB, 699x612 - viewed 144 times.)
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #48 on: July 13, 2015, 11:43:44 am »

Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #49 on: July 13, 2015, 02:19:18 pm »

Na ovo sam danas naleteo Smiley
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Свака част за ову фотографију. Физички рад је најтежи и од њега се најбоље јача. Мој пријатељ и ја смо пре две године кренули да чистимо снег. Пошто смо били у доброј кондицији мислили смо даће бити лако. Чистили смо неких два и по сата и поштено се уморили. Следећи дан су се појавиле јаке упале које нисмо очекивали.

Може човек да иде у теретану колико хоће, да диже тегове и трчи до сутра, али нема ништа без секире и лопате.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #50 on: July 19, 2015, 08:24:03 pm »

Pošto je sezona kupanja evo vam par klipova ako želite malo da popravite tehniku plivanja


https://www.youtube.com/watch?v=dJ5p6Ts_KEM&list=WL&index=3

« Last Edit: July 19, 2015, 08:31:06 pm by Preki » Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #51 on: June 03, 2016, 03:40:46 pm »

Članak sa slikama u kojima se detalno objašnjava koji mišić se kako i kada isteže

http://www.lifehack.org/345771/36-pictures-see-which-muscle-youre-stretching
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #52 on: June 03, 2016, 09:07:52 pm »

Оне основне "јога" веже садрже управо ове вежбе истезања. С обзиром да се вежбе раде од 30 секунди до минуту у задржају, изванредно јачају снагу. Исти ефект се постиже ако се обичне вежбе обликовања (на пример оне из "првог комплекса простих вежби") раде са успорењем, односно задржајем (5-10 секунди) у крајњим положајима. За јачање ногу пробајте да у получучњу издржите око 30 секунди. Ако то радите сваки дан ноге ће вам бити јаке као да трчите сваки дан 2-3 километра.

Пре две године сам видео ону вежбу коју је пробао Преки (пар постова испод). У "јоги" се ради само упор ("горњи" положај код склека) у миривању. Треба остати минут у тој пози. Када сам почео нисам могао ни 20-так секунди. Сада могу без проблема два минута. Оне склекове које је пробао Преки (са задржајем) сам пробао и могу да их радим тако око 90 секунди (минут ипо). За моје године сасвим солидан резултат.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #53 on: August 17, 2016, 12:43:49 pm »

Da vas vidim ko moze da izdrzi do kraja  


Probaj ovo, čik ako smeš



Оне основне "јога" веже садрже управо ове вежбе истезања. С обзиром да се вежбе раде од 30 секунди до минуту у задржају, изванредно јачају снагу. Исти ефект се постиже ако се обичне вежбе обликовања (на пример оне из "првог комплекса простих вежби") раде са успорењем, односно задржајем (5-10 секунди) у крајњим положајима. За јачање ногу пробајте да у получучњу издржите око 30 секунди. Ако то радите сваки дан ноге ће вам бити јаке као да трчите сваки дан 2-3 километра.

Пре две године сам видео ону вежбу коју је пробао Преки (пар постова испод). У "јоги" се ради само упор ("горњи" положај код склека) у миривању. Треба остати минут у тој пози. Када сам почео нисам могао ни 20-так секунди. Сада могу без проблема два минута. Оне склекове које је пробао Преки (са задржајем) сам пробао и могу да их радим тако око 90 секунди (минут ипо). За моје године сасвим солидан резултат.
Zahvaljujući jogi sam podigao elastičnost mišića na zavidan nivo, takođe mi je pomogla da ostvarim mnogo bolju amplitudu pokreta. Joga je sjajna stvar samo što je zatucani ljudi često povezuju sa nekim potpuno pogrešnim stvarima. Evo, uradite samo pozdrav suncu ujutru i uveče i garantujem da nikoga neće zaboleti ni vrat ni leđa.

Što se tiče karakterističnih zadržaja koje pominješ, od 30s do minut, to se zove izometrija, mišić je stalno u kontrakciji, pod naporom. Ovo je veoma dobro za samu izdržljivost i snagu jer nema ''đidanja'' da se laički irazim.
Inače svaka čast za postignuti rezultat.
« Last Edit: August 17, 2016, 02:46:24 pm by Preki » Logged
srbin1
Prijatelj foruma
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 265


« Reply #54 on: August 17, 2016, 01:34:53 pm »

Имам једно питање што се тиче спремања за марш од 20км, узбрдо на велики успон и по снегу (рачунам да је снег од 20цм до изнад колена) са 10-20кг опреме на леђима. Како се најбоље спремити за то у року од шест месеци? Како почети и у којим интервалима треба тренирати? Уз то тренирам и џу џицу, тако да ми то не би био једини тренинг.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #55 on: August 17, 2016, 02:35:20 pm »

Nađi neku uzbrdicu i radi ''kamikaze'', istrčavaj se redovno i to ti je to. Možeš da ubaciš i neko dodatno opterećenje, npr uzmi borbeni ranac, natrpaj ga sa nečim teškim i udri 10km
Logged
srbin1
Prijatelj foruma
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 265


« Reply #56 on: August 17, 2016, 02:49:00 pm »

Важи, хвала! Мислио сам такође да убацим недељно марш, прво 10км без ранца, па све дуже и дуже са ранцом. Ставио сам да ми крајни циљ буде 50км са 20кг у ранцу, да ли је то довољно?
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #57 on: August 17, 2016, 02:57:49 pm »

Po meni i previše. I obavezno se isteži posle!
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #58 on: August 17, 2016, 06:28:36 pm »

A da koristiš stepenice za pripremu recimo stepanicam 20+ spratova s rancem u par serija
Logged
Pages:  1 2 3 [4]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.