PALUBA
April 16, 2024, 03:44:30 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3]   Go Down
  Print  
Author Topic: Dolamica  (Read 35405 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #30 on: January 28, 2011, 07:11:08 pm »

Ako se ne varam to bi trebalo biti ovo
http://armyshoponline.com/shop2/product_info.php?cPath=93_94&products_id=184
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 934


« Reply #31 on: January 28, 2011, 07:44:28 pm »

Trifko, ovo vrlo liči na dolamicu, ali nije to to... Originalna mornarička je samo teget boje, dugmad je zlatna metalna sa admiralitetnim sidrom, a čini mi se i da je materijal, barem po slici, mnogo finiji od originalne čoje.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 477


« Reply #32 on: January 28, 2011, 08:08:33 pm »


Nije to to. Imao sam pre 20 godina takvu englesku jaknu nalik dolamici. Dobra je bila, ali... nešto joj je falilo. JRM dolamica je imala neki poseban "šmek". A tek dugmići...

To "nešto" je imala i rolka. I dan danas je nosim. Evo dvadeset i šesta godina. Žena nikako da me razume zašto. Tražim ko će na mašini da mi ištrika istu takvu, ali ne mogu da nađem ni odgovarajuću vunicu, a bogami ni ko će da ištrika. Mora na mašini.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #33 on: February 03, 2011, 08:59:27 pm »


Nije to to. Imao sam pre 20 godina takvu englesku jaknu nalik dolamici. Dobra je bila, ali... nešto joj je falilo. JRM dolamica je imala neki poseban "šmek". A tek dugmići...

To "nešto" je imala i rolka. I dan danas je nosim. Evo dvadeset i šesta godina. Žena nikako da me razume zašto. Tražim ko će na mašini da mi ištrika istu takvu, ali ne mogu da nađem ni odgovarajuću vunicu, a bogami ni ko će da ištrika. Mora na mašini.

ako pod rolkom mislis torpednu maju -tako smo je mi zvali /tamno plave boje i od vune/, moja je jos ziva, no nosi je sin, ja sam dobio koje kilo vise. Nabavio sam i dolamicu i to velicina koju mogu obuc. potrebna je samo kemijskog ciscenja i zima mora biti prava, da bi ju nosio.
Logged
vladimir bošković
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 560



« Reply #34 on: July 20, 2011, 10:57:54 am »


original




* jrm dolamica.jpg (151.6 KB, 683x1024 - viewed 471 times.)
Logged
sasabcp
mornar
*
Offline Offline

Posts: 2


« Reply #35 on: August 02, 2011, 11:55:04 pm »

Na slici izgleda  onako malo izbljedjelo ali "uživo" je super plava,  nije ni od one grublje čoje nego od finog kangara.Nosim je sa bijelim roll džemperom BTW moram oprat tapet da opet bude kao na fotki Grin
Logged
Pages:  1 2 [3]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.026 seconds with 24 queries.