PALUBA
March 29, 2024, 02:41:58 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8   Go Down
  Print  
Author Topic: МУП Републике Србије - вести  (Read 68102 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #15 on: June 04, 2012, 02:06:43 pm »

Od svega ovog najinteresantniji mi je onaj originalni Saurer kamion. Nije FAP 13, već upravo Saurer 4x4. Pre dve godine bio je kod  vatrogasne brigade u Mije Kovačevića. Baš me interesuje otkud im!
Logged
bojanSDK1
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 364


« Reply #16 on: June 04, 2012, 02:10:30 pm »

I meni takodje. Bilo ih je nekoliko tamo, verovatno iz donacije (Svajcarska, Austrija?) ali cini mi se da je samo ovaj tamo ostao a da su ostali podeljeni po drugim sastavima Sektora za vanredne situacije MUP Srbije. Sa nima su bili i nekakvi camci na prikolicama.
Isti tipa Saurera primetio sam pre nekoliko godina i u Banja Luci, medju tehnikom VRS.

B.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #17 on: June 04, 2012, 02:26:30 pm »

Koja slika više o BOV-u sa digitalnom šarom?

LPB
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #18 on: June 04, 2012, 03:41:54 pm »

Koja slika više o BOV-u sa digitalnom šarom?

LPB

Dali te zanima šara ili ......... ?  Wink
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #19 on: June 04, 2012, 07:07:38 pm »


 Taj kamion pripada  Roniocima Žandarmerije.  Prošle godine kada sam radio remont " VUKOVA" sam ga video i mislim negde postovao na Forumu.
Logged
vodnik policije
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 496


« Reply #20 on: July 27, 2012, 07:57:20 pm »

Od svega ovog najinteresantniji mi je onaj originalni Saurer kamion. Nije FAP 13, već upravo Saurer 4x4. Pre dve godine bio je kod  vatrogasne brigade u Mije Kovačevića. Baš me interesuje otkud im!
I mene zanima odakle ti kamioni. Švajcarski Berna sa volanom na suprotnoj strani. Znam za 3 komada, a verovatno ih ima i više. Jedan je u PU Subotica.
MUP je dobio neku donaciju, mislim od Švajcarske, u vidu polovnih Pinzgauera, uglavnom troosovinaca, tako da su Berne možda stigle tada, mada ne verujem u to. Inače ti Pinčevi su bili u RR-u i jako su malo prešli. Po mom mišljenju MUP je te kamione dobio od vojske pri preuzimanju karaula. Jedan je dugo bio u Velikom Gradištu. U tovarnom delu jednog kamiona, na daskama su urezani klasični vojni grafiti, tipa Žika Priboj 097. Po tome pretpostavljam da su kamioni iz vojske. Inače kamion jeste star, ali je neuništiv i izuzetno kvalitetan. Bilo mi je vrlo zanimljivo da se vozim u njemu.
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #21 on: August 27, 2012, 05:49:54 pm »


Saša Đorđević (32), policajac pogranične policije regionalnog centra Vršac, nestao je jutros u Dunavu kada se patrolni čamac prevrnuo usled velikih talasaSaša Đorđević (32), policajac pogranične policije regionalnog centra Vršac, nestao je jutros oko sedam sati u Dunavu kada se patrolni čamac prevrnuo usled velikih talasa.

Tragedija se desila u mestu Koltuk kod Donjeg Milanovaca.

Drugi policajac Siniša Blagojević (42), koji je sa Đorđevićem bio u čamcu uspeo je da ispliva i da se spase.
http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.html:394459-D-Milanovac-Prevrnuo-se-camac-traga-se-za-policajcem
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #22 on: August 27, 2012, 10:19:38 pm »

obzirom da znam kako je duvalo nocas i jutros, kao i kako tada izgleda na dunavu, pitam se koji su djavo uopste isplovljavali kad niko normalan i ne odvezuje camac iako mislim da je uzalud, nadam se da je nekako preziveo
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #23 on: August 28, 2014, 10:04:42 am »

„Наредио сам да се у овај део Копнене зоне пошаљу снажне полицијске снаге које ће заштити животе припадника полиције, локалног становништва и виталне интересе наше земље”, изјавио је Стефановић

БЕОГРАД– Министар унутрашњих послова Небојша Стефановић саопштио је данас да је припадник српске Жандармерије Стеван Синђелић преминуо од последица рана задобијаних у синоћњем нападу на српку полицију у Копненој зони безбедности.

„Наредио сам да се у овај део Копнене зоне пошаљу снажне полицијске снаге које ће заштити животе припадника полиције, локалног становништва и виталне интересе наше земље”, изјавио је Стефановић Танјугу

Према његовим речима, Србија неће толерисати териростичке нападе на својој територији и полиција ће најоштрије одговарати на сваки напад.

Стефановић је изражавајући саучешће породици полицајца Стевана Синђелића истакао да ће захтевати да се починиоци овог терористичког акта пронађу и најоштрије казне.

--------------------------------

Припадник Жандармерије Стева Синђелић рано јутрос је тешко рањен у реону села Орловац у општини Куршумлија када је више, за сада непознатих, особа албанске националности из ватреног оружја пуцало на жандарме који су обезбеђивали место увиђаја, саопштено је из МУП-а Србије.

За оружани напад на припаднике Жандармерије сумњиче се особе које су јуче бесправно секле шуму, а које су се јутрос вратиле на исто место како би узеле оружје, технику и предмете које су за собом оставиле након јучерашњег инцидента.

Јуче је приликом обиласка терена патрола полиције из Куршумлије затекла већи број особа албанске националности које су секле шуму у реону села Орловац.

Приликом предузимања полицијских овлашћења, више особа је отворило ватру на полицајце, након чега је дошло до размене ватре у којој је један Албанац повређен, док међу полицајцима није било рањених. 

http://www.politika.rs/rubrike/Hronika/Ranjen-pripadnik-Zandarmerije-MUP-a.sr.html
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #24 on: August 28, 2014, 10:44:01 am »

Sledeci put uopste ne treba da se trude da ih uhapse.............
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #25 on: August 28, 2014, 11:02:06 am »

Neka mu je laka zemlja... još jedan koji je pao od mučke šiptarske ruke.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #26 on: August 28, 2014, 11:04:21 am »

U stara dobra vremena bi im graničari napravili zasedu i pomlatili bi ih kao zečeve. Pokoj mu duši.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #27 on: August 28, 2014, 11:22:27 am »

Neka mu je laka zemlja!
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #28 on: August 28, 2014, 11:27:56 am »

Očigledno da treba postaviti stalne straže prema njima i čim neko promoli nos oplesti. Ali obzirom na to da smo navikli da popuštamo i propuštamo bojim se da će se sve završiti na bombastičnim izjavama naših čelnika za novine i na oštrim verbalnim osudama.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #29 on: August 28, 2014, 11:37:55 am »

Naravno da bi to trebalo, ali ne moze se to bas tako realno.
Kao sto si rekao sada ce verbalno da se prepucavaju i vremenom ce sve otici u zaborav. Jedan zivot manje, ostalo nista nije bitno...
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.