PALUBA
March 28, 2024, 11:01:55 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7   Go Down
  Print  
Author Topic: Школа резервних официра  (Read 108321 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« on: January 05, 2008, 02:07:09 am »

Налетео сма на једног типа који 'похађа' ово али нисам стигао да га питам све што ме занима.

Да ли неко зна ко се може пријавити за ово, када и где.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #1 on: January 05, 2008, 09:23:41 am »

Nekad su u ŠRO išli momci koji imaju fakultet i koji izraze želju da idu u ŠRO. Kako je danas nisam siguran...
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #2 on: January 05, 2008, 10:42:54 am »

Да ли можеш да се распиташ мало и да ми напишеш овде? Ја сам питао једног капетана а он ми је рекао само да они могу после да се активирају и 'искулирао' ме ...
Logged
dejina81
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 132



« Reply #3 on: January 05, 2008, 11:17:58 am »

evo ja ti mogu ukratko objasniti jer sam ja hteo u sro... ali cu ipak u decembru ici kao svaki drugi regrut.
ide ovako moras imati zavrsen fax. ili da te eventualno ostane diplomski do kraja... ides u bg, e sad stvar koja je malo problematicna i deslila se mom prijatelju je ta da sve vise ne organizuju si pozivi kao nekad... on je recimo trebao da ide u sro veze pa nije vise mogao da ceka da se skupi dovoljno ljudi za jednu klasu... tako da se desi da nekad preskoce poneku klasu ako nema dovoljno regruta... ja sam hteo da idem u sro pesadije, dobro sam se sve raspitao, i za malo podneo molbu, ali sam ipak odlucio da vise ne zelim da polazem ispite jer mi je pun kur.. ucenja a jos nisam ni ove magistarske na kojima sam priveo kraju.

ono sto su mi rekli jeste da postoji mogucnst da nekada budes aktiviran u slucaju rata ili slicno, ali i ako recimo tvoj profil odgovara nekom poslu... e sad kako se vojska smanjuje u to cisto summnjam.

ako si jako zainteresovan otidji u vojni odsek oni imaju kompletne detalje za sve sto te zanima!
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #4 on: January 05, 2008, 01:08:18 pm »

Wasp, cenim da ti je sada malo kasno za ŠRO...
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #5 on: February 06, 2008, 07:14:54 pm »

Kad sam se ja pojavio prosle zime u maticnom vojnom odseku da porazgovaram gde bih mogao da sluzim, tamošnji službenik meni kao iz puške: "Ti ćeš u ŠRO"! Rekoh, ja neću, ili u VTSl ili nigde. I nakom malo pregovaranja, dogovorismo se. Moj rođak, koji je inače bio student generacije na ETF-u, bio je pre 3 godine u ŠRO - u VTA, na Žarkovu. 9 meseci se satr'o od košenja trave. Kad sam kao vojnik dolazio na VTI ove godine, jer sam kao kurir nosio uzorke mlaznog goriva i maziva na lab. analizu, tamo žive duše više nije bilo. A trava - preko metar!  Grin

Inače, mi smo na Lađevcima imali jednog ŠRO-ca, ali taj je bio doktor, odnosno u vojsci med. tehničar u ambulanti na aerodromu i pred skidanje je dobio čin ml. vodnika.
« Last Edit: February 06, 2008, 07:17:05 pm by FF » Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #6 on: March 25, 2008, 08:37:03 pm »

Ja sam "predodredjen" za SRO, ali me jos nisu zvali, valjda jer radim doktorat, a, mozda su i digli ruke, jer sam jednom dosao u vojni odsek janpi...  Grin
A, nije da mi se ne ide, jos jedno iskustvo nije na domet...
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #7 on: March 25, 2008, 11:37:13 pm »

Inače, mi smo na Lađevcima imali jednog ŠRO-ca, ali taj je bio doktor, odnosno u vojsci med. tehničar u ambulanti na aerodromu i pred skidanje je dobio čin ml. vodnika.

Čin mlađeg vodnika? Zar se ne dobija ppor?
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #8 on: March 25, 2008, 11:53:26 pm »

Pripadnici ŠRO-a za vrerme odsluženja vojnog roka mogu napredovati najviše do čina vodnika. U rezervi kasnije odmah postaju p.poručnici i tako napreduju dalje.
Logged
Barkman
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 378



« Reply #9 on: July 31, 2008, 11:23:59 pm »

ja sam sluzio u SRO Sanitetske sluzbe (SnSl) tokom 2007. Procedura izgleda tako sto se par meseci priavis u maticni vojni odsek. podneses molbu i kopiju diplome nakon cega sledi raygovor sa bezbednjakom (ko si, sta si, koji su ti motivi i sl).
Koliko mi je poznato sada je tendencija centarlizacije SRO tj. da se celokupna obuka sprovodi na Vojnoj akademiji (mada je prethodna klasa mojih sanitetlija i dalje bila u staroj kasarni na Banjici).
Nakon tri meseca obke polazes ispite i salju te na staz u trupu kao desetara. Potom sledi dobijanje po jednog cina svakg mseca i na zavrsnoj svecanosti se cita ukaz predsednika Srbije kojim se unapredjujete u cin ppor uz dodelu diploma.
Ova varijanta je sjajna za sve momke koji imaju mogusnost da odsluze u SRO jer je spram trupe ovo hajt. Solidna klopa, tusiraje ssvaki dan, cesci izlasci u grad i na vikend jednom recju banja...
Nego prijatelji, ima li neko neku informaciju ge se nalayi Organizacija rezervnih oficira jer ovi bilmezi u vojnom odseku ne znaju. pokusavam godinu dana da pronadkem kontakt tel ali nista
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #10 on: January 29, 2009, 12:15:12 am »

ja sam sluzio u SRO Sanitetske sluzbe (SnSl) tokom 2007. Procedura izgleda tako sto se par meseci priavis u maticni vojni odsek. podneses molbu i kopiju diplome nakon cega sledi raygovor sa bezbednjakom (ko si, sta si, koji su ti motivi i sl).
Koliko mi je poznato sada je tendencija centarlizacije SRO tj. da se celokupna obuka sprovodi na Vojnoj akademiji (mada je prethodna klasa mojih sanitetlija i dalje bila u staroj kasarni na Banjici).
Nakon tri meseca obke polazes ispite i salju te na staz u trupu kao desetara. Potom sledi dobijanje po jednog cina svakg mseca i na zavrsnoj svecanosti se cita ukaz predsednika Srbije kojim se unapredjujete u cin ppor uz dodelu diploma.
Ova varijanta je sjajna za sve momke koji imaju mogusnost da odsluze u SRO jer je spram trupe ovo hajt. Solidna klopa, tusiraje ssvaki dan, cesci izlasci u grad i na vikend jednom recju banja...
Nego prijatelji, ima li neko neku informaciju ge se nalayi Organizacija rezervnih oficira jer ovi bilmezi u vojnom odseku ne znaju. pokusavam godinu dana da pronadkem kontakt tel ali nista

Izvini na više nego zakasnelom odgovoru, ali ORVS za opštinu Vračar se nalazi u Božidara Adžije 23, a za Stari Grad u Nikole Spasića 4. Kojoj opštini pripadaš?
« Last Edit: January 29, 2009, 12:21:44 am by ZastavnikDjemo » Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #11 on: January 29, 2009, 12:29:57 am »

I mene ovo jako zanima, pošto 63.-ća više ne postoj, a Specijalna brigada ne prima regrutni sastav. Da li neko ko nema prebivalište u Beogradu može da se prijavi? I da li je moguće kasnije napredovati i dobiti viši čin rezervnog oficira i kako? I koji je uopšte najviši čin koji rezervni oficir može da dobije?
Logged
Barkman
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 378



« Reply #12 on: February 24, 2009, 06:47:10 pm »

moze se prijaviti svaki regrut koji ispunjava odredjene zahteve i naravno ukolko prodje bezbedonosnu proveru. Pitanje je da li u klasi tokom koje se upucujes uopste postoji plan za formiranje klase SRO imajuci u vidu promene kroz koje prolazi vojska.
Ranije su se klase SRO formirale tokom martovske i septembarske klase. Kao po nepisanom pravilu septembarci su uvek bili brojniji. Ne znam zasto.
Desavalo se ranijih godina da mozgovi u Generalstabu procene da im nije potrebna klasa SRO pa se ona za taj ciklus i ne formira.
Tokom vojnih manevara i specijalisticke obuke dalje se usavrsavaju i postepeno dobijaju cinove. Najveca prednost je bila sto su ti otvorena vrata za stupanje u aktivnu sluzbu ukoliko to zelis.
Nije mi poznato da li postoji neka granica u unapredjivanju. Tokom JNA neki su doslli i do visokih cinova poput pukovnika. Danas se to sve svodi na ostajane na cinu potporucnika. Ne znam da li moze neko da mi prosledi informaciju gde se nalazi Organizcija rezervnih vojhnih staresina u Beogradu. U vojnom odesku naravno nemaju pojma. Trazio sam podatke i na internetu ali 
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #13 on: March 01, 2009, 10:44:22 pm »

Evo ti telefon gradske organizacije rezervnih vojnih starešina, pa im se javi Wink
011/3230454
Logged
Barkman
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 378



« Reply #14 on: March 12, 2009, 08:46:36 pm »

Evo ti telefon gradske organizacije rezervnih vojnih starešina, pa im se javi Wink
011/3230454

Hvala priajtelju. Zvacu ih sutra ujutru.

Sve najbolje
Logged
Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 23 queries.