PALUBA
February 25, 2020, 05:14:50 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: KONKURS ZA UREDNIKE FORUMA

Home   Help Search Calendar Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 43 44 45 46 47 [48]   Go Down
  Print  
Author Topic: Automatske puške i puškomitraljezi 7,62 mm M70 i M72  (Read 255922 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*

« Reply #705 on: December 30, 2019, 09:52:22 pm »

Могуће је да је скраћен. Мада нисам сигуран да ће то баш допринети побољшању перформанси код дужег коришћења.  Колико сам примети код склапања је додато нешто, као нека подлошка, иза повратног механизма на дну кутије сандука. Можда је то део који амортизује трзај?
pvanja
poručnik bojnog broda
*

« Reply #706 on: December 30, 2019, 10:14:16 pm »

Sad sam bacio pogleda ali Zasatava je izbacila sa sajta M70 - sad imaju samo M05 sa karakteristikama.

Duzina sa preklopljenim kundakom M05 je 689 mm a Morana je 675 mm.

Mada obrni okreni nema tu 1 kg ustede osim ako neuporedjuju M70 sa drvenim kundakom.

Da to iza povratne opruge je BAFER, koji je jako popularan u americi i trebalo bi da umanjuje trzaj u nekoj meri.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*

« Reply #707 on: December 31, 2019, 10:50:27 pm »

Па М-70 са дрвеним кундаком је свега 50-грама тежа од оне са преклапајућим. Ако је негде скинуо тежину то може бити, као што си већ написао, на оквиру (а то ипак није пушка) и оним додацима. Можда може негде да користи алуминијум или пластику, али баш да килограм скине са саме пушке, тешко. Осим тога, сумњам да ће то баш да ради како војска обично очекује. Требао је Дарко да то тестира као што они руси и Амери тестирају АК. Паљба па док не "цркне". Готово сам сигуран да би ова пушка "цркла" после 150-200 метака. Мало сам сумњичав око оног што нема гасног цилиндра. То може бити да функционише код једанична паљбе (она тестирана пушка ради само полуатоматски јер је "цивилна" варијанта), али код рафалне, посебно дуготрајне тек треба да се провери.
Pages:  1 ... 43 44 45 46 47 [48]   Go Up
  Print  

Jump to: