PALUBA
March 29, 2024, 01:28:10 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 21   Go Down
  Print  
Author Topic: Foklandski rat 1982. godine  (Read 130706 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
batik
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 236



« Reply #45 on: September 09, 2011, 10:59:52 am »

A evo ga i Atlantik Konvejer, trgovački brod rekviriran od strane RN i korišten za prevoz zaliha. Pogođen sa dva projektila Egzose lansirana sa aviona Super Etendar...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ovoga je skinula naša 'rvatina Grin
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #46 on: September 09, 2011, 11:10:11 am »

A evo ga i Atlantik Konvejer, trgovački brod rekviriran od strane RN i korišten za prevoz zaliha. Pogođen sa dva projektila Egzose lansirana sa aviona Super Etendar...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ovoga je skinula naša 'rvatina Grin

Vođa Roberto Čurilović, pozivni znak "Tito", pratilac Hulio Baraca, pozivni znak "Leo".
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #47 on: September 09, 2011, 11:18:31 am »

http://www.britains-smallwars.com/Falklands/Exocet.html
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #48 on: September 09, 2011, 11:41:59 am »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Missions.jpg (75.97 KB, 580x517 - viewed 230 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #49 on: September 09, 2011, 12:04:32 pm »

Arkentinski piloti i tip aviona s kojim su "probužali" Britanski HMS_Sheffield.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Argetinski pilotii.JPG (23.79 KB, 458x181 - viewed 219 times.)

* SUE0753 Argentinski avion.jpg (14.72 KB, 397x175 - viewed 505 times.)
Logged
batik
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 236



« Reply #50 on: September 09, 2011, 01:57:14 pm »

A evo ga i Atlantik Konvejer, trgovački brod rekviriran od strane RN i korišten za prevoz zaliha. Pogođen sa dva projektila Egzose lansirana sa aviona Super Etendar...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ovoga je skinula naša 'rvatina Grin

Vođa Roberto Čurilović, pozivni znak "Tito", pratilac Hulio Baraca, pozivni znak "Leo".

M
Vođa Roberto Čurilović, pozivni znak "Tito", pratilac Hulio Baraca, pozivni znak "Leo".

Meko "Ć" i pogrešan mu je pozivni znak..Smiley


Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #51 on: September 09, 2011, 02:21:22 pm »

A evo ga i Atlantik Konvejer, trgovački brod rekviriran od strane RN i korišten za prevoz zaliha. Pogođen sa dva projektila Egzose lansirana sa aviona Super Etendar...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ovoga je skinula naša 'rvatina Grin

Vođa Roberto Čurilović, pozivni znak "Tito", pratilac Hulio Baraca, pozivni znak "Leo".

M
Vođa Roberto Čurilović, pozivni znak "Tito", pratilac Hulio Baraca, pozivni znak "Leo".

Meko "Ć" i pogrešan mu je pozivni znak..Smiley





Što se tiče pozivnih znakova, oslanjao sam se na argentinske izvore: http://www.reconquistaydefensa.org.ar/_historia/malvinas/atlantic.htm
Valjda oni najbolje znaju.
Što se tiče mekog "Č", to ne znam da napišem.
Logged
batik
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 236



« Reply #52 on: September 09, 2011, 04:54:07 pm »

Dakle, pošto neznaš, Ćurilović, a pogrešan ti je pozivni znak....a i Argentinci griješe...
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #53 on: September 09, 2011, 05:00:52 pm »

I , na kraju, koji je bio pozivni znak?
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #54 on: September 09, 2011, 05:32:09 pm »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/Rn51K4yCppg?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/55Sv_GEopy8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/J2o4r7dHTKQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #55 on: September 09, 2011, 08:06:06 pm »

Два дана након потапања аргентинске крстарице Белграно, 4. маја британски разарач ХМС Шефилд погодила је аргентинска противбродска ракета Егзосет, француске производње.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Exocet AM39, manja kolicina dobijena direktno od Francuske (cini mi se pet komada) i dvanaest komada, kako je pokazano, preko Perua .....


http://video.search.yahoo.com/search/video?p=guerra+malvinas+1982&tnr=20&b=1

-- bas mi ne ide postavljanje, ali to je predposljednji film u donjem redu, pod naslovom : OPERACION EXOCET EN LA GUERRA DE LAS MALVINAS......
« Last Edit: September 09, 2011, 08:12:55 pm by jadran2 » Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #56 on: September 09, 2011, 08:17:42 pm »

Britanci su trazili da im Francuzi dostave frekvencije rada Exocet-a......sto im ovi naravno nisu dali.
Svega pet komada, cini mi se, su isporucene pre pocetka rata.
Logged
Zaslon
Moderator
stariji vodnik
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 829



« Reply #57 on: September 09, 2011, 10:23:26 pm »

I , na kraju, koji je bio pozivni znak?

Pošto se prozvani (ili niko drugi) ne javlja evo ja ću napaisati, pozivni znak pilota Roberta bio je TORO.

A za "Exocet" ako se dobro sećam pored pet isporučenih Argentina nije raspolagala sa više raketa i čini mi se da sam čitao kako su Francuzi stopirali (naravno na nagovor VB) u isto vreme isporuku raketa Peru kako one ne bi završile u Argentini. E sad koliko je istina ovo za Peru ... ko će ga znati?!   
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #58 on: September 10, 2011, 10:10:39 am »

I , na kraju, koji je bio pozivni znak?

Pošto se prozvani (ili niko drugi) ne javlja evo ja ću napaisati, pozivni znak pilota Roberta bio je TORO.

Zaslon, a to si pročitao gdje?
I ja sam našao podatak da je jednome pozivni znak bio "Toro", a drugome "Mate", ali to ne smatram vjerodostojnom informacijom.
I dalje ću više da vjerujem Argentincima. Još jedan njihov link: http://www.zonamilitar.com.ar/foros/threads/destrucci%C3%B3n-del-atlantic-conveyor.11048/#post-461119
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #59 on: September 10, 2011, 07:57:40 pm »

ja nigde nisam uspeo da nađem da mu je pozivni znak bio TORO. Gde god da sam tražio, našao sam da je bio TITO.

On May 25th 1982, the Argentine radars in Puerto Argentino could define a possible target placed 176 kms (110 miles) Northeast of Puerto Argentino. At 7:30 this data arrived at Río Grande, and a mission was programmed for 9:00 hrs, but it was delayed until the evening due to the lack of a KC-130H to refuel the planes in flight. Finally both Super Etendards took off from Río Grande at 14:28 hrs and set their course to a meeting point with the KC-130H at 256 kms (160 miles) East of Puerto Deseado. The Argentine leader, Corvette Captain Roberto Curilovic, (call sign 'Tito') flew the Super Etendard 0753/3-A-203, and the wingman, Warship Lieutenant Julio Barraza, (call sign 'Leo') did so with the 0754/3-A-204.

http://www.britains-smallwars.com/Falklands/Exocet.html

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Cuando Curilovic y Barraza se hallaban en sus cabinas, supervisando los controles y efectuando las últimas verificaciones, se les comunicó desde la torre de mando que el Hércules cisterna de la FAA que debía reaprovisionarlos, no estaba disponible aun, razón por la cual, la misión fue pospuesta. Recién a las 14:30Z horas (17:30 hora argentina) los aviones carretearon hasta la cabecera de la pista y poniendo máxima potencia despegaron sin problemas, Curilovic con el indicativo “Tito” y Barraza con el de "Leo”. Bajo una de sus alas, llevaba cada uno un mortífero “Exocet”.

http://www.fotolog.com/malvianas/69364802



* Curilovic-25-5-82.jpg (80.47 KB, 604x591 - viewed 183 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 21   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.