PALUBA
April 18, 2024, 02:24:02 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Podmornice JRM  (Read 2550 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
andrea
mornar
*
Offline Offline

Posts: 1


« on: November 13, 2021, 08:26:45 am »

Prije svega, hvala na prijemu.

Moje zanimanje za podmornice JRM je naprosto "eskaliralo", gotovo do opsesivno kompulzivnog sindroma nakon što sam od Brodarskog instituta u Zagrebu zatražio nacrte podmornica klase "Heroj" i "Sava" te dobio odgovor da je to ( još uvijek!!!) VOJNA TAJNA. Moj odgovor Institutu je bio u vidu linka na rusku stranicu o podmornicama gdje su gotovo sve nuklearne i ostale podmornice prikazane s toliko detaljnim nacrtima da bi se, nakon toga, svaki birokrata zacrvenio, barem malo.

Dakle, molim sve one koji imaju bilo kakve nacrte podmornica navedenih klasa, a voljni su proslijediti ih Modelarskom klubu u Makarskoj da to učine jer moje dopisivanje s raznim društvima podmorničara nije dalo nikakav rezultat.

Nacrti dostupni na internetu nisu, po mojoj ocjeni , točni, a neke stvari ne mogu dokučiti, a to su širina palube, pogled na most  s prikazom otvora za osmatranje, položaj periskopa, šnorkela i antena, oblik kobilice, poklopci na palubi i sl.

Dakle, nacrti....
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.017 seconds with 23 queries.