PALUBA
April 18, 2024, 06:24:17 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17   Go Down
  Print  
Author Topic: Diskusija: Žena u borbenim jedinicama  (Read 101277 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #165 on: March 01, 2011, 09:52:26 pm »

Pitaj Vladu koji je muškarac u VS osposobljen za popravku M-84 i dobićeš jednak broj onome koji si ti zamislio za žene. Sve se može uz dobru obuku, i pravilan rad, samo je problem sujete i predrasuda.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #166 on: March 01, 2011, 09:56:40 pm »

Ovo što sam ja video za svog vojnog roka, samo potvrđuje vaša zapažanja...ujutru na smotru izlaze sa tonom šminke i nakitom na sebi (baš povelike minđuše), a uprtači su im toliko labavi da samo što im ne spadnu do kolena. Formacijska mesta su im ili kafe kuvarica ili deo inventara u kantini, pošto ih na poligonu nisam video, sem u par navrata i to kao požarne kod naoružanja.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #167 on: March 01, 2011, 10:18:13 pm »

   Postoji jedna bitna razlika. Muskarci,kada se odlucuju za profesionalnu vojsku znaju tacno sta ih ceka. Doziveli su to i proziveli. Mogu cak reci da je bilo mnogo teze kao obican vojnik. Zene to nikad nisu prosle. Jedini pojam koj imaju o vojsci je ono sto im drugi kazu,ili cuju na TV. Dexy nije tipky mislio opravak tenka znanjem,nego snagom,posto tako nesto zahteva tesko fizikalisanje.  Evo gledam sta pisemo na temi,i za nekog spolja izgledali bi kao najgori sovinisti. A to za sminku i nakit nezaobilazno Smiley Ne vidim kako to moze biti dozvoljeno na smotri,zamislite da ja izadjem sa mindjusom ,pa neko bi mi je otkinuo sa uveta.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #168 on: March 01, 2011, 10:25:02 pm »

To je upravo problem koji stvaraju oni koji su protiv uvođenja žena u vojsku i koj namerno miniraju taj proces takvim ponašanjem. Sigurno bi isti ti koji komanduju ženama i dozvoljavaju im šminku i nakit isti taj nakit otkidali kombinirkama svojim vojnicima muškog pola. Malo karikiram, ali od prilike je tako.
Na kraju krajeva, tokom drugog svetskog rata moja baka je ravnopravno učestvovala kao borac pešadinac kao i njeni muški saborci, i njeni su meci ubijali jednako kao i oni ispaljeni od strane muškaraca, i imala je fizičke snage da izvuče ranjene saborce izložene mitraljeskoj vatri itd. Ona nije bila jedina, već samo jedna od hiljada koje su sasvim ravnopravno učestvovale u ratu, i niko ih nije pitao da li mogu, niti sa potcenjivanjem ili podsmehom gledao na njih. Samo je pitanje pravilne selekcije i obuke, kao i odnosa starešina prema njima. Ukoliko se to pravilno odradi, one ne bi bile rupa u sistemu odbrane kako ih se sada želi prikazati.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #169 on: March 01, 2011, 10:32:57 pm »

... a pro po prethodnom postu, zene tog vremena i tog kova odlazile su dobrovoljno u Vojsku jer je tada bio rat, ali one nisu znale ni za Revlon sminku, niti za mindjuse do kolena, niti za french manikir, niti za spavanje do podne, posle besane noci na splavu, vec za rad u polju od jutra do sutra i brigu o bliznjima ... a sto se tice fizicke snage, i tu su toliko izdegenerisane da to nije normalno ... pokazite mi neku devojku/zenu koja ce proci fizicku proveru po PS-u ... 1600m za 8 minuta?! Nema sanse ... trbusnjaci mozda, skok u dalj - pomozi Boze, ali ja pricam o necemu mnogo vaznijem i bitnijem od svega , a to je NJIHOV STAV SA KOJIM SU DOSLE U VOJSKU i sta od nje ocekuju ... tu su samo zbog para, jer posla u civilstvu za njih nema, a sve znaju da kuvaju kafu komandantima, izigravaju toteme pored naoruzanja, i glancaju uniformu, koju cak ne umeju ni da pravilno obuku ... zato, dok zene kao koncept prirode nesto znacajnije ne uznapreduju u konceptualnom smislu koji ce biti prijemciviji potrebama Vojske kao institucije, ONE NEMAJU TU STA DA TRAZE.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 944


« Reply #170 on: March 01, 2011, 10:37:02 pm »

... zato, dok zene kao koncept prirode nesto znacajnije ne uznapreduju u konceptualnom smislu ...

Tpku, razmotri malo ove svoje reči, a onda pročitaj pozitivne zakonske propise Republike Srbije koji govore o diskriminaciji. Zadrži ti svoje stavove slobodno, ali ne izlaži ovaj forum problemima i neugodnostima sa zakonom.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #171 on: March 01, 2011, 10:45:33 pm »

  Ima jedna Zena zmaj tipky,mogla bi i mene i tebe da zakopa sa spremom Cheesy AKo je se secate Pancevka Dunja,ucestvovala je u "Moze biti samo jedan" ,gledao sam je do pre koju godinu svako jutro trcanje kroz narodnu bastu,vidi se da jako radi na sebi,lepo izdefinisana,cujem od drugara cepa teretanu ko luda....pitam se gde je sad ona i sta radi Smiley

http://www.pancevac.eu/arhiva/!4074/11zavrsna.htm

 Nazalost ovo je sve sto sam nasao o njoj. Zene su bile poznate kao odlicni snajperisti u ww2,uglavnom na sovjetskoj strani. ZNaci najbolje su se pokazale u "disciplini" gde je strpljenje i hladnokrvnost iznad fizicke snage sto i ne cudii. Nije vise 1600m za 8 minuta. Sad je 2400m za 12 minuta. Jos gore. Najbolje spremljeni momci su trcali nesto ispod 3000m za 12 minuta na sertifikaciji u pozarevcu. No da ne skrecemo sa teme,mene nesto dugo sad kopka. U pozarevcu sam video pitomce i "pitomke" vojne akademije na praksi,znaci bilo je nekoliko devojcica koje ce za neko vreme postati potporucnice. Zamislite kakav ce tek haos (otpor?) nastati kad zene pocnu i da komanduju  pilot pilot   A mozda to i resi neke stvari,ko zna  
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 382


« Reply #172 on: March 01, 2011, 11:12:47 pm »

Свако чудо буде па прође. Дакле, жене официри ће бити необичне у почетку, за пар година ће постати нормално. Могуће је да оне ове нашминкане женске војнике доведу у ред. То што те жене војници такве нису оне најкривље, већ они који њима командују, то дозвољавају и толеришу. Као што је већ неко рекао, тако чине медвеђу услугу себи и њима.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #173 on: March 01, 2011, 11:18:53 pm »

Tpku ceo tvoj post kada se pročita vide se dve kontradiktornosti. Prvo ocenjuješ da su žene tog vremena (ww2) bile sposobnije nego današnje zbog toga što nisu znale za šminku i splavove, a dalje konstatuješ da im prirodne predispozicije ne dozvoljavaju da budu u vojsci. Dakle prvo im priznaješ da su ravnopravno učestvovale u ratnim operacijama, a nadalje konstatuješ da su prirodno ograničene da bi mogle uopšte da budu u vojsci.
Imaš klasične predrasude koje se sukobljavaju čak i sa tvojom logikom.
Sve je stvar selekcije i pravilne obuke, kao što ne može ni svaki muškarac u tenkiste, tako ne može ni svaka žena, svako ima određene fizičke predispozicije koje u vojsci mogu ili ne mogu biti iskorišćene, bez obzira na pol.
(Moraću Tpku-a da vodim u teretanu kod mene u kraju da obara ruke sa ovim ženama što po ceo dan vise tu  Grin )

Logged
Dizastr2
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 86



« Reply #174 on: March 01, 2011, 11:54:53 pm »

Ljudi da se razumemo, ja zene volim, obozavam itd., ali ne u vojsci i kad ih gledam na poslu. Ja pojma nemam koliko sam putao morao da odradim neki njihov posao jer one "ne mogu". A tek kako to "ne mogu" ume da zloupotrebe, pa to je strasno. Vojska i zene-nikako!
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 881



« Reply #175 on: March 02, 2011, 12:04:18 am »

Ljudi da se razumemo, ja zene volim, obozavam itd., ali ne u vojsci i kad ih gledam na poslu. Ja pojma nemam koliko sam putao morao da odradim neki njihov posao jer one "ne mogu". A tek kako to "ne mogu" ume da zloupotrebe, pa to je strasno. Vojska i zene-nikako!


...I opet dolazimo na ono što sam napisao nekoliko postova iza, žene apsolutno nisu krive za takvo stanje. Zakazao je sistem, komandovanje je palo na ispitu. One su samo, kao i svaki drugi vojnik, iskoristile priliku i uhvatile krivinu.
Logged
Dizastr2
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 86



« Reply #176 on: March 02, 2011, 12:12:14 am »

Ama ne krivim ja njih apsolutno. Negde sam ovde procitao da je vojska postalova "socijalna ustanova". Posla nema i ovo je manje vise siguran posao i ljudi "beze" da rade u vojsku i svi hvataju veze i vezice da bi se zaposlili u VS. Tako su i one i za to nikako nisu krive. Svima nama je novac potreban, ali... Sa njima ne ide nikako (nemojte da citate ovde "smetaju" jer ne smetaju) i musko u vojsci je musko u vojsci i zena ne moze da zauzme nikako njegovo mesto. Ima pojedinih pripadnica zenskog pola kojima skidam kapu ali to je ogromna manjina.
Ovo je moje licno misljenje iz nekog mog iskustva. Ne mora da znaci da je ispravno, ali na tu "problematiku" ja tako gledam.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #177 on: March 02, 2011, 12:13:20 am »

Kolegica radi u SV u VP.
Pošto je po mentaliteti takmičarka, i voli da je u svemu prva. Posle prvih mesec-dva kada su se sa saradnicima bolje upoznali sa tim njenim takmičarskih duhom, digla je i duh ostalima, tako da se je i fizička spremnost i spremnost na treniranje i usavršavanje celog voda podigla. Znači pozitivno iskustvo.

Ali pošto ljudski karakter (da ne kažem glupost) ne gleda ni na rasu, ni na veru ni na pol ima nas svugde svakakvih. Nikakvo generaliziranje ne pomaže.

LPB
Logged
Dizastr2
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 86



« Reply #178 on: March 02, 2011, 12:15:50 am »

Opet je to izolovan slucaj po meni. Svaka cast tvojoj kolegenici i tavim pripadnicama vojske stvarno skidam kapu. Tako bi i trebalo to sve da izgleda, ali nije tako.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #179 on: March 02, 2011, 12:21:09 am »

Znam, nebi trebali generalizirat sve. Imaš dobre i loše vojnike. (obadva pola).
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.