PALUBA
March 29, 2024, 10:57:18 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 17   Go Down
  Print  
Author Topic: Diskusija: Žena u borbenim jedinicama  (Read 100562 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #30 on: June 03, 2008, 11:43:58 pm »

Cinjenica je da ima sposobnih zena, ali nisam pristalica toga da zene budu zajedno sa nama! Naravno lepse je, ali...
Logged
Koja
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 92


« Reply #31 on: November 14, 2008, 04:23:07 am »

Postoje najmanje dve studije o ucescu zena u vojsci jedna americka i jedan izraelska.
kad smo kod Izraelaca svak zena koja se za vojnog roka uda ili zatrudni automatski ide u civilstvo i racuna joj se da je odsluzila.
Izraelski izvestaj se zasniva na upotrebi zena od 1973 do pre nekoliko godina.
Ovaj izvestaj sugerise da :
1zene nikako ne smeju ucestvovati u ratnim dejstvima na prvoj liniji fronta akamoli iza neprijateljskih linija
razlog: zene se vise plase ranjavanja od muskaraca i mnogo teze ga podnose ne zbog toga sto su p**** pa teze trpe bol ma kakvi neke trpe bolje nego nasi grmalji, vec zbog toga sto je ustanovljeno da zena ima biolosku potrebu da lepo izgleda a ranjavanje joj stalno visi kao narusenje istog
verovali ili ne ali zene brze padaju u paniku pod vatrom verovatno je uzrok hormonski sklop na liniji testesteron-adrenalin noradrenalin koji muskarci imaju drugaciji
Treci raylog je da su yene imale panican strah od yarobljavanja uslovljen sigurnoshcu u to da ce biti seksualno iskorishcavane.

Sa druge strane poslusnije su i imaju manje faza j*** mi se za sve i mnogo su urednije i preciznije pa su idealne recimo za avio oruzare. Opsta sugestija je da yene budi iyvan prve linije i iyvan direktnog dodira sa prvom vatrenom linijom neprijatelja

Americki izvestaji su u stvari dva. Prvi je ZABRANIO zenama pilotima da voze borbene avione sa nosaca aviona vec mogu samo transportne, hokaje i helikoptere dakle spore. Mornaricko sletanje kao najtezi oblik stresa (jednak borbenom u losim vremenskim uslovima) se pokazao prevelikim problemom za zenske oci koje ako niste znali funkcionisu drugacije od muskih odnosno zene nemaju izrazenu perspektivnou percepciju. Generalno to bi im trebala biti eliminaciona karakteristika ya sve vayduhoplove i sva sredstva sa nisanskim spravama sloyenijeg tipa ali je demokratija to malo probusila.
Drugi iyvestaj posle yalivskog rata je predvideo tihu ali konstantnu politiku uklanjanja yena iy profwesionalne vojske zbog raynih nepodobnosti. Kao jedna od galvnih je to sto je 90% procenata yenskog sastava u yalivskom ratu zatrudnelo a bile su pod ugovorom od 6 godina u kome im je to yabranjeno.
kada je svojevremeno iybio skandal u britanskoj floti kada je jedan mornaricki oficir mislim pilot helikoptera uhvacenj u seksualnom aktu na rayaracu sa yenskim clanom posade, verovali ali ne konzervativci nisu krivili njega i nju nego onoga koji je dozvolio zakon po kome zena moze biti uopste na ratnom brodu.

Inace licno smatram da homoseksualci ne treba da budu u jedinicam sa heteroseksualcima.
Heteroseksualac moye da apstinira prakticno neograniceno ako je prinudjen.
Novija psihijatrija smatra homoseksualni nagon oblikom Prisilne Psihoze jer se pokayalo da osim u retkim slucajevima ljudi koji su verovatno pomireni sa svojom orijentacijom oni ne mogu da apstiniraju ili ako apstiniraju dolaye uteske psihicke krize. Licno sam imao lose iskustvo s ajednim takvim likom i njegova dva pokusaja samoubistva. Jebi ga svi oko njega smo bili muskarci gadni i naoruyani a on nikome nije smeo da pristupi i onda je pukao. Priynajem ja bih verovatno pukao medju 95 yena u jedinici a ja jedini muskarac. Sa druge strane zanm bar dva homoa koji su bili borci i koji nisu imali tu prisilnu psihozu koja vecinu drugih prati. Ali znam da su kao mladji imali i heteroseksualnih veza. Kod jednog od njih mislim da je homoseksualnost nastala ybog toga sto je u yarobljenistvu silovan. Ali ovo je mracna tema, mrsko mi je o tome i yavrsicu sa recenicom jednog mog prijatelja reyervnog kapetana na razvodu braka
Pa gos. sudija kako smo to mi jednaki kad ja mogu da ponesem ves masinu a ona ne moye.
I sta kad ih uhvati PMS, treba da iyginemo ybog toga.
Uostalom mi muskarci smo polno manje vredni i predodredjeni ya potroshnju u lovu odnosno ratovima.
Cista matematika 1 muskarac 10 yena 10 dece
10 muskaraca 1 yena 1 dete.
To nam sumorna uloga, jos samo da se yene vec jednom pomire sa svojom. Tradicionalni klasicni islam je u tome vrlo jasan mogli bi i mi malo cvrsce da to podvucemo u nasoj civiliyaciji.

jednom sam pripit rekao Zene cine covecanstvo mi muskarci smo senke andjela.
« Last Edit: November 14, 2008, 08:26:31 am by MOTORISTA » Logged
SKYLARK
desetar
*
Offline Offline

Posts: 125



« Reply #32 on: November 14, 2008, 05:57:33 am »

Najiskrenije prema onome sto gledam sa zenama u vojsci je samo veca glavobolja, imas mnogo vise pravila i zakona koji su dosta osetljivi i mnogo ljudi nadrlja zbog toga. Zna se da mi obicno nismo sposobni da mislimo glavom (ovom na kojoj raste kosa) kada su zene u pitanju.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #33 on: March 17, 2009, 12:33:30 am »

...evo jednog mog predloga u vezi sa temom...


   http://www.blic.rs/reportaza.php?id=82291

.....
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #34 on: March 17, 2009, 12:35:07 am »

...a onda i komentara koji se vode vec mesecima, ako ne i godinama....


   http://www.namestuvoljno.com/kantina/index.php/topic,26.0.html
Logged
stipo
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 51


živi i pusti druge da žive


WWW
« Reply #35 on: April 04, 2009, 07:28:28 am »

Žene u borbenim jedinicama što da ne. Samo ako imaju pravilan motiv za to.Da nisu došle  da se skrase dok ne nađu nešto bolje, da nisu došle da imaju mesto a kad dođu drugi nameste toplu kancelariju.
Imajujući u vidu naš mentalitet kod nas to će biti teško.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #36 on: April 04, 2009, 10:41:46 am »

...evo jednog mog predloga u vezi sa temom...


   http://www.blic.rs/reportaza.php?id=82291

.....

Neznam, dali dobro vidim , ali kakav je to okvir u AP M70? Može mi ko objasnit?
Što se tiče žena u borbenim jedinicama ja imam dosta pozitivno iskustvo. Slažem se sa nekim od predhodnika, koji je rekao, da mi muški sami pridonosimo tome, da jih tretiramo kao manje sposobne. I u borbenim jedinicama mogu obavljat važne dužnosti.
pozdrav
Duje
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #37 on: April 04, 2009, 11:02:39 am »

Neznam, dali dobro vidim , ali kakav je to okvir u AP M70? Može mi ko objasnit?

Okvira nema, a ovo što se vidi je ( po mom mišljenju) skupljač za čaure.
Logged
stipo
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 51


živi i pusti druge da žive


WWW
« Reply #38 on: April 05, 2009, 05:59:44 am »

U principu gde će žene raditi kad se zaposle u vojsci zavisi od nas muškaraca, mi smo ti koji odlučuju pa ako ima žena koje su primljene na jedno radno mesto a rade na drugom to je zato što su iskoristile naše mane i slabosti.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #39 on: April 06, 2009, 12:44:10 pm »

... e pa Stipo, izgleda da si konacno ubo' pravu stvar ... a koja je to "mana" i "slabost" koju bilo koja zena uopste moze kod muskarca da iskoristi ... narocito u svrhe dobijanja posla, i to onog koji zeli  ... ili dobijanja bilo cega drugog ... i koji su to muskarci koji na to "padaju", koliko oni imaju godina i na kojim su to oni funkcijama u Vojsci kada im mi to dozvoljavamo - kada vec oni sami imaju luksuz da sami sebi dozvole to isto ... i najvaznije od svega : kako im mi ostali, preko cijih ledja sve to ide, dozvoljavamo da se tako ponasaju ?!
 
« Last Edit: April 06, 2009, 04:53:46 pm by dreadnought, Reason: Uvredljivo i nepristojno izražavanje » Logged
stipo
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 51


živi i pusti druge da žive


WWW
« Reply #40 on: April 06, 2009, 04:26:00 pm »

Da bi mogao da rasuđuješ kao oni koji su na funkcijama i da shvatiš njihovo razmišljanje moraš biti u njihovoj koži. Možda oni u takvim osobama pokašavaju da ostvare neostvarene snove u stvarnom životu.
Veruj mi ne samo u tom slučaju nego i u svim drugim kad čovek nešto lično doživi bilo to dobro ili loše mnogo lakše shavta i razume i druge govrim iz iskustva.
A odgoovre.. takvi ljudi ti nikad neće dati jer ih ni oni nemaju, a misle da to mora tako biti jer se u tom trnutku i tom momentu nalaze tu i ne treba nikome a pogotovu tamo nekim potčinjenim davati odgoovre i objašenjenja za svoje postuke.
Za to se moramo sami boriti i izboriti tu gde se to dešava jer niko sa strane neće doći i ponuditi rešenja za te probleme.   
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #41 on: April 15, 2009, 11:48:42 pm »

.. . ma vazi ...  pravilo
Logged
snobvb
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #42 on: July 28, 2009, 01:41:25 pm »

Pošto spominjete Izraelce čitao sam jednu njiovu studiju ne mogu da se setim tačnog naziva ali se otprilike kaže da je najveći problem prisustva žena u mešovitim borbrnim jedinicama , što muškarci više poklanjaju pažnju bezbednosti žena nego izvršenju zadatka. U slučaju ranjavanja ženskog člana zadatak ima velike šanse da ne bude izvršen ili izvršen delimično, a u slučaju smrti dolazi do prekida svake kontrole i do divljanja, što opet dovodi do neželjenih rezultata.
S druge strane Nemci a kasnije i Francuzi su utvrdili da prilikom ispitivanja žene pokazuju mnogo manje emocija (naravno posle sprovedenih odgovarajućih treninga) a veču surovost i posvećenost ispunjenju cilja.

Pozdrav.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #43 on: August 17, 2009, 09:59:33 pm »

Kako su ratovi u Iraku i Avganistanu promenili pravila vojne politike SAD

Dame s mašinkama

Bagdad - Šljunkom zasuta baza na severoistoku
Bagdada nije bila ništa drugo do poprište borbi u
nemirnom Iraku.


Nema nikakve zabune da su žene u uniformi značajno doprinele uvođenju bezbednosti u zemlji, saglasni su vojni stratezi. Specijalista Dženifer M. Hepner, iz 361. taktičke operativne službe patrolira u Bakubi, prestonici provincije Dijala. Baza ima ženska kupatila, pored muških. Bračni parovi žive zajedno. Postoji i ginekološka služba, ali i ambulanta gde se leče traume modernog rata.

Bagdad-Broj visoko rangiranih žena koje
komanduju muškim jedinicama sve veći: Prizor iz Iraka

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Pre 2001. američke žene vojnici bile su redak prizor u borbama. One su držane podalje od neprijateljskih linija po diktatu vojne politike. Ali Avganistan i Irak, gde su borbe često vođene na pijacama i ulicama, promenile su pravila tih diktata. Broj visoko rangiranih žena koje komanduju muškim jedinicama poprilično je povećan kako se menjao njihov status u vojsci. „Irak je napredovao iz razloga pune integracije žena u vojsci“, kaže Piter Mansudr, penzionisani pukovnik koji je služio pod komandom generala Dejvida Petreusa u Iraku na poziciji visokog komandanta. „Stekle su poverenje i poštovanje muških kolega“. Njihov uspeh, međutim, često se krije od očiju javnosti. Delom jer je ovaj zahtevan posao često rezultat prećutne vojne politike. Ženama je i dalje zabranjeno da se pridružuju pešadiji, specijalnim snagama i artiljerijskim jedinicama. Žene mogu da vode manje muške jedinice u borbe ali samo kao oficirke, ali ne i da učestvuju u borbi. Ali, sve više i više, u Iraku i Avganistanu, vojni komandanti pribegavaju birokratskim trikovima, naročito kada im je potreban veći broj vojnika za važne zadatke, kao što su demontiranje bombi i obaveštajni poslovi. Na papiru, na primer, žene se „regrutuju“ za borbene jedinice.

Protivnici integrisanja žena u borbenim zonama kao glavni razlog svog protivljenja navode da bi seks mogao značajno da utiče na smanjenje vojne snage američkih vojnika. Komandanti se danas suočavaju sa novom realnošću:vojnici redovno upražnjavaju seks i a neke žene bivaju evakuisane zbog trudnoće. Druga strana smatra da je doprinos žena u borbama gotovo je isti kao i doprinos njihovih muških kolega: patroliraju ulicama sa mašinkama, deaktiviraju eksplozive, voze kamione. Dokazale su da su nužne u operacijama potrage za ženama samoubicama, posao koji muškarci ne mogu da obavljaju iz kulturnih razloga. Nemali broj žena sprovodi racije.

One su promenile način na koji američka vojska odlazi u rat. Promenile su život u vojnim bazama širom Iraka i Avganistana. Ipak, seksualno uznemiravanje u instituciji u kojoj dominiraju muškarci i dalje je problem. Ženama se savetuje da putuju u parovima, naročito u manjim bazama naseljenim iračkim trupama i civilima. Vojnik Patricia Bredford (27) kaže da se na žene u vojsci još gleda sa podsmehom, naročito kada situacija na ratištu zagusti. „Vi ste kučke i balavice, ili vi ste udate“, česte su reči koje muškarci upućuju ženama.

Mnogi stručnjaci, među kojima i Dejvid Barno, penzionisani poručnik koji je komandovao snagama u Avganistanu, a sada predaje vojnu istoriju na univerzitetu Ohajo i Džon Nagl, penzionisani pukovnik koji je koautor novog antipobunjeničkog priručnika američke vojske, kažu da je pitanje vremena kada će žene bez ograničenja učestvovati potpuno ravnopravno sa muškarcima u ratu.

Autor: R. G. I.
Izvor: http://www.danas.rs/


* zena.jpg (26.44 KB, 380x300 - viewed 83 times.)
« Last Edit: August 08, 2010, 01:57:40 pm by leut, Reason: slika ubačena u attachment » Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #44 on: August 18, 2009, 12:38:57 pm »

Жене могу да буду у борбеним јединицама, као и мушкарци. Једино ограничење је њихова физичка способност. Ако се оно што се тражи од њих томе прилагоди могу бити јако добре. Моје искуство из војске је јако позитивно. При том им не треба давати никаве привилегије.Осим, онихкоје производи њихова конституција. То значи, на пример, да норма за прелазак препрека за њих мора  бити нешто нижа, али их не треба их ослободити тога. Не треба им увалити постоље минобацача да га носе стално, али требају да пробају и сл. Ако се тако ствари поставе буду то одлични војници. Посебно су добре у санитету, вези, војној полицији, логистици. Имају у принципу боље чуло вида (боље разазнају боје), стрпљивије су, педантније, дисциплинованије и сл. што у неким, па и специјалним јединицама, може бити јако корисно.
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 17   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.