PALUBA
March 28, 2024, 05:02:19 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Maskirno zimsko odelo M - 2000  (Read 11172 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« on: March 24, 2009, 11:47:23 pm »

Koja je ova bela uniforma? Izgleda mi odlično.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 1.jpg (91.82 KB, 604x419 - viewed 1432 times.)
« Last Edit: August 07, 2010, 09:58:17 am by ML » Logged
DEMON
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« Reply #1 on: March 25, 2009, 01:06:25 pm »

  Зимско камуфлажно одело М2000  
 
  Зимско камуфлажно одело је намењено за камуфлирање свих делова тела војника у окружењу које је потпуно или делимично прекривено снегом. Носи се преко униформе и испуњава све критеријуме функционалности и маскирне способности приликом спровођења борбених мисија на терену прекривеном снегом.
  
  Одело се састоји од: панталона, јакне (блузе), навлаке за шлем, рукавица, маске за лице и додатних трака за камуфлирање личног наоружања. Направљено је од тканине беле боје са дискретним, неправилно распоређеним тамним тачкицама (зелене или браон боје) ради постизања бољег ефекта. Ефикасно је у окружењу које је делимично прекривено снегом, или где снег почиње да пада или да се топи, где вегетација прелама контуре особе, те на тај начин потпомаже стапање са окружењем.У пределима који су потпуно прекривени снегом, тамне тачкице одају утисак присуства природних елемената као што су: вегетација, камење итд.
  
  Наша зимска камуфлажна одела пружају заштиту у УВ и видљивом делу спектра и у делу који је у близини ИР зрачења од свих врста уређаја за осматрање и циљање (голо око, фото апарат и камера, оптички и оптичко-електронски уређаји). Одсјај тканине  у УВ и видљивом делу спектра и у делу који је у близини ИЦ зрачења, у складу је са одсјајем снега "мат" површине и садржи мање од 3/85о сјаја. Камуфлажа је успешна чак и на малим растојањима (>10 м). Величина и крој пружају велику удобност и могућност ношења преко тешке зимске одеће. Производи се у три различите величине.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

http://www.armyequipment.com/  - Миле Драгић


* 2.jpg (7.09 KB, 130x200 - viewed 1471 times.)
« Last Edit: August 07, 2010, 10:09:10 am by ML » Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #2 on: March 26, 2009, 04:43:18 pm »

Ima li ova uniforma (zimsko M2000) negde da se kupi u slobodnoj prodaji?
« Last Edit: March 26, 2009, 07:18:59 pm by dreadnought » Logged
DEMON
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« Reply #3 on: March 26, 2009, 05:20:08 pm »

  Не. У Београду има радња Миле Драгић али продају само опрему за лов и риболов. Ја сам био питао једном приликом зашто не убаце у продају војни програм, између осталог и ту униформу, и госпођа која ради тамо ми је рекла да не смеју. Постоји могућност да наручиш ту униформу али мораш бити активно војно лице, или пандур. Можда се нешто промени у том погледу па пусте у продају војне униформе. Било би лепо. До тада остаје само да се надамо  Wink
Logged
nbns
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 186



« Reply #4 on: March 26, 2009, 06:00:28 pm »

једно питање које исто води изван теме... да ли у тој продавници МД може да се купи војни комбинезон са маскирном саром или било који део униформе?
Logged
DEMON
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« Reply #5 on: March 26, 2009, 07:02:05 pm »

Има маскирних, црних и тегет комбинезона. Маскирни су налик на жандармске, слична је шара. А цене су сасвим прихватљиве.
Logged
nbns
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 186



« Reply #6 on: March 26, 2009, 07:45:11 pm »

хвала на инфо. за недељу или две ћу да се латим пута за Бг па имам у плану да посетим ту продавницу и ако има неких промена јавим!
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #7 on: March 26, 2009, 07:52:09 pm »

To je ovo?
https://www.paluba.info/smf/specijalne-jedinice/maskirno-odelo-zimsko-moz-m-00/
Logged
DEMON
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« Reply #8 on: March 26, 2009, 07:56:27 pm »

По изгледу би се рекло, али чим има другачији назив вероватно да није. Можда је од других материјала, бољих и јачих. Не знам стварно, ја сам пронашао тај назив и модел на сајту МД. Можда када се појави неко ко је носио да нам објасни о чему је реч, знате на кога мислим  Wink
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #9 on: March 26, 2009, 08:05:21 pm »

Ne bi bio prvi put da jedno isto sredstvo ima različite nazive u VS i u katalogu proizvodjača... "MOZ M-00" i "MD M-2000"... vrlo slično
Logged
DEMON
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« Reply #10 on: March 26, 2009, 08:09:58 pm »

Могуће да је и то по среди, не знам. Ваља питати некога ко зна 100%  Smiley
Logged
nbns
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 186



« Reply #11 on: March 27, 2009, 10:20:59 am »

на мом мозу који сам дужио писало је Маскирно Одело Зимско М-00, е сада искрено не видим неку разчику између м00 и м 2000... могуће је да је то само нека тржишна варијанта.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.