PALUBA
April 19, 2024, 10:48:36 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5   Go Down
  Print  
Author Topic: 2.brigada KoV - aktivnosti  (Read 22825 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #45 on: October 01, 2013, 07:36:00 pm »

SRBIJA NEMA AKTIVNU REZERVU!!!

Prema Wikipediji, Srbija u slučaju potrebe mobiliše 170 000 ljudi PASIVNE rezerve. I normalno je da ih pozove. Ima koristi, a nisu tako velike pare.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #46 on: October 01, 2013, 07:53:12 pm »

Bolje da imate 1/3 toga koja bi se redovno obucavala i ekipirala. Ovo je rezerva na papiru - velika ostrica ali meni se cini malo zatupljena. Rezervu koju danas ja znam je 80 posto profesionalnih vojnika u svakom pogledu. Rade, u redu je, imas pravo na svoje mislenje, imam i ja. Povlacim se iz dalje diskusije.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #47 on: October 01, 2013, 07:55:47 pm »

Ja bih lično najviše voleo da postoji aktivna rezerva, ali eto... nema je. Znam i ja šta valja, nisam brljiv. Pasivna se poziva baš zato da ne bude samo na papiru.

PS Nema potrebe da se povlačiš.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #48 on: October 01, 2013, 08:31:22 pm »

шутеру, вероватно знаш како су се ствари одигравале код нас од 91 до 95. ако случајно не знаш, те ратове изнела је на леђима ПАСИВНА резерва. јна другу није ни имала. а далеко преко 90% учесника тих ратова били су краће или дуже у јна. то треба да ти покаже да се и са пасивном резервом није играти. додуше, истина је да су вежбе биле много чешће него сад кад их уопште нема, али је и истина да ти не треба сваки час цимање сваког резервисте. технички захтевнији вес-ови би ипак требали да буду чешће позивани, као и резервни официри. много веће паре биле би за одржавање те активне резерве, а сви знамо да пара нема. овако, битно је да људи не забораве технику, а физичка спремност се поправи ако дође до густог (увек се позива нешто раније).
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #49 on: October 01, 2013, 09:13:40 pm »

Ne bi bilo lose razmotriti sta je prvo rezerva, pa onda sta je pasivna a sta aktivna. Rat 91-95 je rat rezerve, tu i da se nekako slozim. Da su je nosili - nema sanse.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #50 on: October 01, 2013, 11:09:09 pm »

Malo sam 'oladio' posle one zucne rasprave sa Radetom. Ovde se u principu lepo zabavljam, lepo druzim, dosta  i toga naucim od pojedinih clanova. Ali onda preprocitam neke stvari shvatam da je vreme da se zbogujemo.

Nazalost ne mogu da prodjem preko toga da me neko proziva za to gde sam I sta imam rezervnu otadjbinu. Imam je ne zato sto sam hteo nego zato sto sam morao. Nisam hteo da prodam svoj integritet I da nadjem posao preko politicke veze. Oba roditelja tehnoloski visak - vrsni inznjeri koji su docekali da ih zajebava neko sa osmim razredom skole. Na dalje puno vas I sami znate kako je islo.

Tacno je, ja imam po-majku. To je za mene ova velika zemlja, koja mi je dala opet smisla zivota edukativno I profesionalno. Ali I majku nisam zaboravio I kad je trebalo branio sam je. Duzan nisam nikome, I nemam namere da se pravdam sta I kako sam uradio u zivotu. Uradio sam ono sta sam morao I za sebe I za druge.

Moje mesto nazalsot nije vise ovde. Pamticu dobre ljude kao BOZO, DZUMBA, VLADIMIR, TRPE, od kojih sam puno naucio. Puno sam zaboravio da spomenem I za to se izvinjiavam.

Sa postovanjem, napustam PALUBU.

Sve najbolje,

SHOOTER
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 390


« Reply #51 on: October 02, 2013, 05:26:14 pm »

"Много буке ниокочега". Читам и чудим се због чега сте измењали помало тешке речи без икаквог разлога и потребе?
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #52 on: October 03, 2013, 01:03:30 pm »

Uh, ovo sam tek sada video.
Shooter, nadam se da ces se premisliti i ostati na forumu, nadam se da su sada strasti smanjile svoj intenzitet na obe strane.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #53 on: October 03, 2013, 08:34:45 pm »

Poslao sam SHOOTER-u mail, ali javlja grešku... izgleda da mu je netačna adresa u profilu.

Elem, nema potrebe da se naalzi uvredjenim, jer se ono o rezervnoj domovini nije odnosilo na njega. Ako se našao uvredjen, ovim putem mu se izvinjavam.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #54 on: October 08, 2013, 07:38:18 pm »

није било активности само у другој бригади. опет се формирају центри за позивање резервног састава, а изгледа да ће се обновити и цивилна заштита. тако бар рече један пријатељ који је у суботу постао "позивар". рече још да ће се позив сматрати урученим исто као и судски или рачуни, без потписа, само остављањем у капији и сл.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #55 on: October 23, 2013, 01:11:40 pm »

Obuka rezervnog sastava u jedinicama Druge brigade


23.10.2013

U 21. pešadijskom bataljonu Druge brigade Kopnene vojske u toku je realizacija obuke lica iz rezervnog sastava. Desetodnevna obuka izvodi se na logorskoj prostoriji u Varevu nadomak Raške, dok se pojedini sadržaji realizuju na strelištu „Zimovnik“.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Cilj je da se kroz sadržaje iz strojeve, taktičke i vatrene obuke lica iz rezervnog sastava osposobe za obavljanje dužnosti u svojim ratnim jedinicama.

Prošle nedelje je u 26. tenkovskom bataljonu Druge brigade, u kasarni „Jovan Kursula“ u Kraljevu, izvedena obuka rezervista za specijalnosti od posebnog značaja – nišandzije i vozače tenkova M-84 i vozače tenkova za izvlačenje i tenkova nosača mosta.

Vojska Srbije


* Obuka rezervnog sastava u jedinicama Druge brigade.jpg (198.37 KB, 1023x682 - viewed 74 times.)
Logged
Nemanja95
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 37


« Reply #56 on: May 27, 2014, 12:22:03 am »

Jedna vest koj je promakla usled svih ovih nevolja sa poplavama. Drago mi je da se nastavlja obuka rezervista, cini mi se da je prosle jeseni bila nesto intenzivnija nego ranijih godina kada je cini mi se nije ni bilo.Radi se o obuci rezervista 28.mehanizovanog bataljona iz Novog Pazara.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

У касарни „Рифат Бурџовић – Тршо“ у Новом Пазару, у току је седмодневна обука резервног састава 28. механизованог батаљона Друге бригаде Копнене војске.

Део тактичке и ватрене обуке обављаће се на полигону „Војничке ливаде“ у Новом Пазару и стрелишту „Зимовник“ надомак Рашке, све до 25. маја за када се обука завршава.

Командант 28. механизованог батаљон, потпуковник Жељко Смиљанић каже да је циљ обуке подизање нивоа оспособљености лица из резервног састава пешадијских, извиђачких, инжињеријских и логистичких специјалности батаљона којим командује.

За резервни састав 28. механизованог батаљона, планирана је још једна обука у јуну, у оквиру које ће, поред редовне обуке, на стрелишу „Орешац“ припадници резервног састава гађати из наоружања оклопних јединица.

Preuzeto sa sajta Vojske Srbije: http://www.vs.rs/index.php?news_article=93d308ea-e28d-11e3-9f60-00163e135009

Evo i priloga Televizije Novi Pazar: http://www.rtvnp.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=7880:obuka-lica-rezervnog-sastava-vojske-srbije&catid=3:drustvo&Itemid=5


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]   U kasarni Rifat Burdžović Tršo u Novom Pazaru trenutno se sprovodi sedmodnevna obuka jedne čete lica rezervnog sastava Vojske Srbije.

Cilj pozivanja i obuke lica rezervnog sastava je usavršavanje znanja, vještina i navika njihovih specijalnosti.

,,U jedinici koja se trenutno obučava imamo specijalnosti pešadije, inžinjerije, telekomunikacija, logistike i izviđačke specijalnosti, te je samim tim i organizacija obuke ovakve jedinice specifična.Obuka se jednim delom sprovodi ovde u kasarni  na poligonu Vojničkih livada  i strelištu Zimovnik“, kazao je komandant garnizonog mjesta Novi Pazar potpukovnik Željko Smiljanić.

Potpukovnik Smiljanić kaže da se jedinica rezervnog sastava  popunjava licima sa teritorije grada Novog Pazara i da je odziv za ovu vežbu bio veoma dobar sa preko 80%.

U periodu od 2-15 juna ove godine planirano je pozivanje i obuka još jedne čete lica rezervnog sastava, koja će biti realizovana takođe na poligonima Vojničkih livvada u kasarni Rifat Burdžović Tršo u Novom Pazaru i strelištu Zimovnik.

Nakon više godina obaviće se i program gađanja iz naoružanja oklopnih jedinica iz rezervnog sastava na automatizovanom strelištu Orašac.



* obuka_lica_rezervnog_sastava_vojske_srbije.jpg (58.97 KB, 501x347 - viewed 71 times.)
Logged
Nemanja95
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 37


« Reply #57 on: June 05, 2014, 01:33:23 am »

Snima iz emisije Dozvolite o obuci rezervnog sastava.

 http://www.youtube.com/watch?v=gmV5nqtvHi0&feature=player_embedded
Logged
Nemanja95
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 37


« Reply #58 on: June 13, 2014, 12:45:25 am »

Nova grupa rezervista na vezbi. Drago mi je da su ove vezbe postale intenzivne , nadam se da ce i ostati tako.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] У новопазарској касарни „Рифат Бурџевић Тршо“ у току је обука резервног састава 28. механизованог батаљона Друге бригаде Копнене војске. Двонедељна обука почела је 2. јуна и одвија се на полигону „Војничке ливаде“ код Новог Пазара, стрелишту „Зимовник“ надомак Рашке и тенковском стрелишту „Орешац“ у близини Вршца.

Четрдесет и пет припадника резервног састава механизованог батаљона, специјалности оклопних јединица, обуку ће завршити 15. јуна.

– Циљ обуке је да се обнове, усаврше и употпуне знања, вештине и навике лица из резервног саства за њихове војноевиденционе специјалности – истиче командант 28. механизованог батаљона потпуковник Жељко Смиљанић. –  Обука се реализује у три целине. Прва целина односила се на индивидуалну обученост, у другом делу, од 8. до 11. јуна, први пут су на једној оваквој обуци реализована припремна и школска гађања из наоружања оклопних јединица на тенковском стрелишту, а трећа целина ће бити обука механизованих одељења и водова.

Обука резервног састава у Другој бригади Копнене војске наставиће се у септембру ове године.


* IMG_20140610_161817.jpg (95.71 KB, 640x426 - viewed 61 times.)
Logged
Nemanja95
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 37


« Reply #59 on: October 27, 2014, 03:43:24 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


У краљевачкој касарни „Јован Курсула“ током викенда су се обучавали припадници резервног састава 26. тенковског батаљона Друге бригаде Копнене војске.

Командири, возачи и нишанџије на тенку М-84 из резервног састава обучавани су за рад на својим формацијским местима. 

„Припадници резервног састава испољили су велико интересовање и залагање на обуци у току које су имали прилику да обнове и усаврше раније стечена знања, али и да науче нешто што до сада нису знали. Сматрам да је циљ ове једнодневне обуке у потпуности ииспуњен“, рекао је командант 26. тенковског батаљона мајор Предраг Драгутиновић.

Друга бригада Копнене војске наставиће да обучава лица из резервног састава и у новембру, у оквиру командно – штабне вежбе.

 Preuzeto sa : www.vs.rs


* d95c8fa2-5de0-11e4-bcb4-00163e135009.jpg (175.1 KB, 900x600 - viewed 66 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.044 seconds with 24 queries.