PALUBA
March 29, 2024, 07:40:18 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6   Go Down
  Print  
Author Topic: Thales  (Read 40188 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #15 on: October 31, 2008, 02:35:04 pm »

Ih što bi i nama leglo da opremimo barem jednu trećinu tenkova sa termovizijska kamerama.

Eto bar da borbena grupa bude dežurna na tenkovima sa termovizijska kamerama.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #16 on: October 31, 2008, 07:13:17 pm »

Francuske termovizijske kamere nisu novost kod Rusa; naime, iako ih Rusi takodje proizvode, francuske su ipak bolje, sto se dokazalo i prilikom testiranja termovizijskih uredjaja za potrebe OS Uzbekistana, kada su montirali doticne uredjaje na 12 helikoptera Mi-24V i 12 Mi-8T. Evaluaciji su prisustvovali i Rusi, koji su bili zadivljeni njihovim kvalitetom. Sto se nas tice, projekat modernizacije M-84 ukljucuje i francuske termovizijske kamere, zar ne?  Huh?
Logged
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #17 on: October 31, 2008, 07:35:32 pm »

Нису новост ни код нас, али на жалост налазе се само на једном примерку М-84.

Израелске се налазе на РС Нева-М1Т.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #18 on: October 31, 2008, 11:59:10 pm »

Što bi bilo novost kada AB1 ima termovizjske kamere, koje smo mi ugrađivali. Samo je pitanje novca i prioriteta. Svaka četvorka i ona nulte serije može da bude modernizovana u AB1 bez ikakvih problema, i to će morati da se desi pre ili kasnije.
Logged
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #19 on: November 01, 2008, 09:59:14 am »

Quote
Svaka četvorka i ona nulte serije može da bude modernizovana u AB1 bez ikakvih problema, i to će morati da se desi pre ili kasnije.
Може, наравно, само то неко треба да плати. По свему судећи то ће се десити мало касније.  Smiley
Logged
maricvta
mornar
*
Offline Offline

Posts: 16


« Reply #20 on: May 28, 2009, 07:10:48 pm »

Kod nas se razmatra uvodjenje tih uredjaja ali od druge firme i za drugu namenu (spec. jed. naravno) - to je kompanija FLIR. Licno sam se uverio u rad uredjaja koji sam drzao u ruci. Bilo je to predavanje na VA. Inace jedan uredjaj kosta oko 5000 evra, i to kao jedan od jeftinijih!
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #21 on: May 28, 2009, 08:08:58 pm »

2004. godina moja firma je za potrebe dijagnostike u održavanju proizvodnog pogona kupila FLIR-ovu termalnu kameru. Cena, uključujući i 7-dnevnu obuku inženjera u Švedskoj - 20.000 eur. Kolega mi je pričao da su bile velike peripetije oko kupovine kamere i da su čak dolazili službenici američke ambasade u fabriku da provere u koje svrhe će se koristiti kamera. Tada u Evropi nije bilo proizvođača termalnih kamera u komercijalne svrhe (industrija u konkretnom slučaju).

Pre 3-4 meseca bio sam na seminaru na kome su prezentovane Fluke-ove industrijske termalne kamere. Cena je već sišla na 5000eur, jer su se u Evropi pojavila 2 proizvođača koji ih nude na tržištu, a i kvalitetnije su.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #22 on: May 28, 2009, 09:11:04 pm »

Zar nije i kod nas bilo pokusaja da se proizvede termovizijska kamera, sve nesto mislim da sam negde svojevremeno procitao reklamu u kojoj se pominje termovizijska kamera druge generacije domace proizvodnje, verovatno neki SDPR pamflet, ali tome ima vec nekoliko godina pa sad ne mogu se setim gde tacno sam to nasao, a mozda sam samo umislio?
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #23 on: June 05, 2009, 06:30:26 pm »

Estonija i Finska su zajedniči potpisale ugovor sa francuskim THALES-om, o nabavci 14 3D radara srednjeg dometa Ground Master 403, čija je ukupna vrednost 220 miliona Evra. Od ukupno 14 radara, 12 kupuje Finska, a 2 Estonija. Zahvaljujući zajedničkoj nabavci sa Finskom, Estonija je ostvarila značajne uštede, što će se odraziti i na jeftinije i lakše održavanje. Još uvek nema informacija da li će novonabavljeni radari biti uključeni u zajednički program Baltičkih država za nadzor nad vazdušnim prostorom, Baltnetom (link: http://www.mil.ee/index_eng.php?s=baltnet )
Cela vest: http://www.defenseworld.net/go/defensenews.jsp?id=3137
 
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #24 on: July 11, 2012, 02:58:54 pm »

06.07.2012.

Australija nabavlja dodatna Bushmasters vozila

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Thales Australia će proizvesti dodatna vozila Bushmaster Protected Mobility za australske oružane snage u sklopu ranije predloženog programa.  "Nova vozila Bushmaster postupno će zamijeniti najstarija vozila Bushmaster u postojećoj floti i osigurati mobilnost zapovjedno-kontrolnom sustavu našeg topništva", priopćilo je australsko ministarstvo obrane, rekao je.

Proizvodnja 214 oklopnih vozila će početi u listopadu ove godine. U svibnju 2011. Vlada je najavila kupnju 101 Bushmastera koje koriste australske snage koje sudjeluju u međunarodnoj vojnoj operaciji u Afganistanu.

Vozila dolaze u šest varijanti: prijevoz postrojbi, zapovijedanje, napad, minobacačka, izravna vatra i ambulantno. Imaju najveću brzinu od 60 milja na sat i operativni doseg gotovo 500 milja.

Defender.hr


* article-main-1341575631_442.jpg (35.28 KB, 476x269 - viewed 154 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #25 on: July 10, 2013, 05:12:22 am »

Vir: Defender
http://www.defender.hr/

Thales osigurava tehničku podršku i održavanje estonskih minolovaca

Datum objave:
09.07.2013

Dva bivša minolovca britanske ratne mornarice kojima operira Estonija, dobit će tehničku podršku u održavanju od strane britanske tvrtke Thales, priopćeno je iz tvrtke. Thales UK je izvijestio da je prvi takav ugovor dobio još 2006.godine i da će novi ugovor trajati do prosinca 2016. Prvi ugovor je uključio Sonar 2093, sonarni sustav promjenjive dubine za detekciju i klasifikaciju usidrenih mina i onih na dnu. Sonar 2093 je u službi britanske Kraljevske mornarice kod minolovaca klase Sandown. Thales UK nije htio otkriti financijsku vrijednost novog ugovora.


* article-gallery-big-1373357485_911.jpg (58.57 KB, 640x426 - viewed 119 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #26 on: August 20, 2013, 01:02:30 pm »

Vir: Defender
http://www.defender.hr/

Thales Satellite dobio natječaj za brazilske vojne komunikacije

Datum
20.08.2013

Brazilska vlada je odabrala tvrtku Thales Alenia Space za pružanje geostacionarnih vojnih i civilnih komunikacija, izvjestio je Telebras. Japanski Mitsubishi Electric Corp i U.S. Space System/Loral bili su uz pobjednika natječaja finalni sudionici. Prije finala izbor je sužen, jer su sudjelovali i ponuđači iz Kanade, Europe, Izraela i Rusije. Francuska tvrtka Arianespace će lansirati satelit za obrambene i strateške komunikacije u kolovozu 2016.godine, izjavili su brazilski dužnosnici.

Sustav obuhvaća pet X-Band transpondera koji mogu proširiti satelitsku propusnost do 160 MHz, tvrdi brazilsko ministarstvo obrane. To znači da će se udeseterostručiti snaga u odnosu na trenutni satelit Star One, koji se sada iznajmljuje.

Satelit će podržati Sisfron projekt za nadzor kopnene granice, priopćilo je ministarstvo. On također može pružiti širokopojasni internet svima u Brazilu, kazali su dužnosnici. Trenutni planovi podrazumjevaju angažiranje još dva satelita koja će biti lansirana u roku od pet godina.




* article-gallery-big-1376987554_545.jpg (42.03 KB, 538x304 - viewed 106 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #27 on: September 17, 2013, 11:52:36 am »

Vir: Defender
http://www.defender.hr/

Australian Munitions i Diehl razvijaju novu ručnu bombu

Datum objave:
17.09.2013

Australian Munitions u vlasništvu Thalesa i njemačka tvrtka Diehl su potpisali sporazum o suradnji na zajedničkom razvoju neosjetljive varijante australijske fragmentacijske ručne bombe. Neosjetljiva streljiva ( IM ) su konstruirana da se aktiviraju samo prilikom udara na cilj, te neće eksplodirati kao posljedica mehaničkih potresa, požara ili udara od gelera. Projekt je uslijedio nakon što je Australian Munitions odradio brzi razvoj bombe koja se trenutno koristi u australskoj vojsci kao posljedica hitnog operativnog zahtjeva iz 2011.



* article-gallery-big-1379406825_990.jpg (56.32 KB, 640x424 - viewed 122 times.)
Logged
Kolekcionar 08
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 313



« Reply #28 on: September 17, 2013, 01:10:58 pm »

ima li slika ko to izgleda ?
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #29 on: September 17, 2013, 05:13:51 pm »

ima li slika ko to izgleda ?


Vjerovatno ima, ali je ja nemam.
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 23 queries.