PALUBA
April 18, 2024, 04:13:12 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Ka-60/62  (Read 6536 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« on: January 12, 2008, 06:59:23 pm »

Za one koji su gledali film "Ja sam legenda" sa Vil Smitom, možda su primetili da je u sceni spasavanja Smitove porodice helikopterom sa doka, meni se bar čini, korišćen Kamov Ka-60 helikopter u bojama američke obalske straže.

Pretražujući po netu, nisam našao podatak da su Ameri kupili Ka-60 za bilo koju funkciju, čak ih i Rusi u upotrebi imaju svega nekolicinu. Po svemu sudeći ispada da je Kamov platio "product placement", ali to je tek neverovatno, pošto čisto sumnjam da će neko hteti da kupi helikopter zato što ga je video u filmu, a pri tom nigde na helikopteru nije pisalo Kamov ili Ka-60.

Ima li neko više detalja otkud novi ruski helikopter u američkoj obalskoj straži?

*** Moja greška... U pitanju je ipak evropski Delfin. Tek sad vidim koliko Kasatka i Delfin liče - slični nosevi sa donjim staklom sa obe strane, skoro identični repovi sa prednjim krilima... Jedino se značajnije razlikuju po grbi.
« Last Edit: January 12, 2008, 07:07:26 pm by Marko » Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #1 on: January 12, 2008, 07:07:17 pm »

Našao sam da koriste samo ove "tice":
- Lockheed HC-130 Hercules,
- Dassault HU-25A Guardian,
- Sikorsky HH-60J Jayhawk,
- Aérospatiale HH-65 Dolphin i
- Agusta MH-68 Stingray.

Od Kamova ni traga ni glasa...
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #2 on: January 12, 2008, 08:03:23 pm »

Moja greška... U pitanju je ipak evropski Delfin. Tek sad vidim koliko Kasatka i Delfin liče - slični nosevi sa donjim staklom sa obe strane, skoro identični repovi sa prednjim krilima... Jedino se značajnije razlikuju po grbi.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #3 on: January 12, 2008, 08:08:23 pm »

Mare, Mare... mnogo grešiš Smiley

Pravo da ti kažem, ja sam pomislio da je neki filmski trik - barem je to danas moguće ....
Logged
dejina81
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 132



« Reply #4 on: January 12, 2008, 09:06:49 pm »

vec duze vreme oni koriste delfine i hh-60... imas u filmu bad boys 2 odlicnu scenu sa jednim ili dva delfina kako jure camac!
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #5 on: January 19, 2008, 03:08:21 am »

imas u filmu bad boys 2 odlicnu scenu sa jednim ili dva delfina kako jure camac!

Uf, iskreno, svim silama pokušavam da zaboravim taj film Grin
Logged
80sBoy
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 321



« Reply #6 on: May 29, 2008, 11:00:11 am »

Rusi su pre nekih 6 meseci tek napravili drugi prototip Ka-60,i helikopter je jos daleko od toga da postane operativan,a kamoli da se nadje negde na filmu.
Logged
dogfight
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 634


« Reply #7 on: August 09, 2011, 06:58:03 am »

 - Protokom vremena dešavanja vezano za KA-60 - KASATKA vojne izvedbe i KA-62 civilne su se uveliko promenile. Postaviću link datiran krajem maja ove godine , gde rusko vazduhoplovstvo naručuje isti u svoj sastav. Osim dva protipa 601 i 602, najavljuju se novi i naprednija kontrola zadnje elise kao i dalja saradnja sa Tubomecom. Serijska proizvodnja se najavljuje za 2015.godinu.  Najbitniji citati :

- MOSCOW — Development of the new Kamov Ka-60/62 medium twin helicopter — the first Kamov non-coaxial rotor aircraft — is gaining momentum through military orders and government subsidies.
- According to Russian Helicopters CEO Dmitry Petrov, the development efforts are now focused on the Ka-60, with Russia’s military having ordered more than 100 such helicopters. He said that two new prototypes are currently being built to join flight trials this year. One more test helicopter will join the trials in 2012.  Link :


 - Predviđeno je da KA-60 pogoni - 1,680-hp Turbomeca Ardiden 3G engines.

1. http://www.airforce-technology.com/projects/ka60-kasatka-helicopter/

2. http://www.aviationnews.eu/2010/02/24/russian-helicopters-chosen-latest-version-of-the-ardiden-family-for-the-ka-62/

  - Ono što je novina vezano za pogonske grupe novijih generacija helikoptera Rusije je da ne zaziru od ugradnje P&W na novom jurišnom ASANT i pominjanje Turbomece i kooperacije sa francuzima.

- Samo na kratko u offtopic. I civilnu verziju ASANT helikoptera predviđeno je da pogoni francuska Turbomeca dok je za vojnu izvedvu u opciji i američki P&W kao i Turbomeca. Saradnja u oblasti optoelektronike  vezano sa francuzima je intenzivna i kao jedan od rezultata možemo videti podvesni opto-targeting SAPSAN rađen po uzoru na Damocles.

- Izvinjavam se što sam na kraju foto priloga postavio helikopre Asant civilne i vojne namene ( verovatno i ASANT pored pored velike lepeze ruskih jurišnih helikoptera - MI-24, MI-35, MI-28N, KA-50/52 ... novi projekat  helikoptera 5. generacije zaslužuje posebnu temu) , ali što je zajednički imenitelj za KA-60 KASATKU i Asant je pogonska grupa zapadnog porekla, što kod ranijih generacija ruskih helikoptera nije bio slučaj.




* KA-60 KASATKA.jpg (42.47 KB, 600x377 - viewed 136 times.)

* Kamov Ka-60 - KASATKA ....2, .............jpg (429.33 KB, 1665x1110 - viewed 118 times.)

* KA-62 civilna verzija.jpg (35.93 KB, 560x266 - viewed 111 times.)

* ANSAT civilne namene - Pogonjen Turbomeca motorom.jpg (46.46 KB, 980x633 - viewed 137 times.)

* Kazan Asat vojne namene.jpg (43.63 KB, 980x681 - viewed 121 times.)
« Last Edit: March 01, 2015, 07:13:41 pm by Рашо » Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #8 on: December 03, 2019, 09:26:11 am »


Serijska proizvodnja helikoptera Ka-62 počinje 2020. godine


Rusija će započeti serijsku proizvodnju srednjeg višenamenskog helikoptera Ka-62 u 2020. godini.

Serijska isporuka u inostranstvo počinje 2021. godine, saopštio je za Sputnjik generalni direktor holdinga "Helikopteri Rusije" Andrej Boginski.

"Planiramo početak serijske isporuke Mi-62 za kraj 2020. - početak 2021. Čim završimo proces atestiranja, odmah ćemo početi sa isporukama", rekao je Boginski.

Pritom je on naglasio da će se se helikopteri proizvoditi paralelno sa atestiranjem, preneo je Sputnjik.

"U ovoj fazi helikopter Ka-62 prolazi fabričke testove", naglasio je on.

Prema njegovim rečima, već je zaključen "meki" dogovor za isporuku četiri Ka-62 za administraciju Primorja.

izvor
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #9 on: December 03, 2019, 02:05:47 pm »

Ajde baš da vidimo i to
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 477


« Reply #10 on: December 03, 2019, 02:37:33 pm »

Ajde baš da vidimo i to

Па, с обзиром да се тај хелић развија већ двадесетак година, крајње је време да почне и производња.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.027 seconds with 22 queries.