PALUBA
March 28, 2024, 11:06:10 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3 4 5   Go Down
  Print  
Author Topic: Diskusija na temu "Galerija tenka M-84"  (Read 49987 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« on: March 17, 2009, 12:14:31 am »

Diskusija na temu Galerija tenka M-84, sa strane:
https://www.paluba.info/smf/galerija-fotografija-kov/galerija-tenka-m-84/msg20875/#new


Lepo, lepo, nije vam tehnika u lošem stanju . Dobro nedostaje tu i tamo po neki deo ali kada se uzme u obzir sve šta su prošli ovo je savim zadovoljavajuće stanje. Vidim čak i na jednom (drugom, najvažnijem) sanduku i katanac. To je kod mene bilo obavezno zakatančeno Wink (drugi i treći).
« Last Edit: April 03, 2009, 07:45:43 pm by Broker » Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #1 on: March 17, 2009, 12:18:55 am »

..aha..mislis na komandira voda..pa njegov je obavezno zakatancen, a od ostalih se "stekas" za alat...mada, kakvi su medjuljudski odnosi, ceo park bi trebalo obezbediti Legijom stranaca u vanradno vreme..mada cisto sumnjam da bi i to pomoglo...
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2 on: March 17, 2009, 12:44:16 am »

Ima, ima leka, ne treba Legija stranaca. Palo meni nešto na pamet što je jedno vreme davalo Boga mi odlične rezultate. Samo treba da je požarni u parku iz tvoje čete, daš mu lepo neki stari fotoaparat Grin naravno bez filma, kada naiđe neko sa manjkom stavki da to "nadoknadi", samo požarni škljocne sa aparatom u njega, naravno ovaj što je krenuo u "nabavku" odmah pita požarnog što to radi, ovaj prvo čuti i neće da odgovori i na kraju mu "prijateljski i u poverenju" kaže da sve to po završetku smene predaje u komandu a valjda posle ide sve to i kod bezbednjaka. Cheesy
Šta misliš, da li je kasnije neko dolazio u "nabavku". Cheesy Nije to trajalo baš nešto dugo, ali smo jedno vreme bili mirni.

Znaš sigurno kako je nezgodno, doeđeš u park ono nema sa čim da otvoriš luk. pravilo
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #3 on: March 17, 2009, 12:56:28 am »

..jao brate, tacno znam o cemu pricas...ma cista klasika...poplase ti sve zivo, od svih mogucih navlaka, pajsera, pa sve do AC kljuca....ma katastofa...a to o cemu ti pricas je kod mene bilo nemoguce...te i takve pozarne je upravo komanda i slala u "nabavku", a sve sa ciljem da ti jednog dana sve to naplate, i to debelo...jer si , naravno, ti to svojom nebrigom i nemarnoscu , izgubio...e moj prijatelju, pa o cemu mi pricamo...ja o tome pricam vec godinama, i aktivno pisem, ali niko "ne cuje"...e upravo je u ovim "znacima navoda" problem...a taj se problem nikada nece resiti!!!
Logged
solcap
mornar
*
Offline Offline

Posts: 6


« Reply #4 on: March 29, 2009, 09:02:13 pm »

k-dir cete ima pravo da otpise opremu ili delove IK u vrednosti 1000 bodova po vojniku a koliko je to u din zavisi od vrednosti boda,tako se nemojte plasiti za manjak jer uvek je toga bilo i bice i ubuduce jer ide - on tebi a ti njemu "pozajmis", a otpis je stvar papira
videcu da postavim i ja par slika ali nece vas bas oduseviti sta cete videti za pojedine slike
PS-ako moze mala pomoc- kako da postavim sliku u postu?
« Last Edit: March 29, 2009, 09:34:11 pm by solcap » Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #5 on: March 31, 2009, 12:52:50 am »

... ma sve je to lepo .... tako bi trebalo da bude u normalnim jedinicama, gde su ljudi OK, kao i medjuljudski odnosi ... kod mene je to bilo ipak "malo drugacije"  .... kada je tehnika preuzimana iz Kraljeva, Beograda , Nisa i ostalih jedinica, preuzimana je sa papirima "na lepe oci" .... ti ljudi koji su ih zaduzivali su vec odavno u penziji, a komandiri su takodje na isti nacin zaduzivani u jedinici, odnosno po cetama i vodovima ... da ironija bude veca, pojedini komandiri ceta (upravo oni o kojima ti pricas da bi trebalo .... ) su pravili "nove" materijalne liste i TK , a sve po nagovoru k-danta bataljona .... u njima se duzilo sve, od AC kljuca pa sve do stavke "nozic, tenkovski, M-85" ... a sve sa ciljem da bi ti taj isti nozic ili tako neku glupost naplatili prvom prilikom ... naravno, pare idu u cetu, a nakon toga - pa Boze moj, to je Vojska ... a to sto komandir cete stampa preko 200 strana dnevno , to niko ne zna odakle ... sto za cetu, sto za bataljon ... mozda ce vam ovo zvucati malo nelogicno, pretenciozno, ili ti ne znam ni ja kako vec, ali verujte da je istina ... bitno je da se za sank ima para , kao i za frizider u sanku ... a sank je u ucionici cete ... to je, kako rece komandir cete - " MESTO ZA ODMOR , CAJ I KAFU" ... ljudi , pa niste ni svesni koliko je tamo trulo ...


P.S.  a sto se slike tice, ubacujes je pomocu "prilozi" ispod dela za unos teksta, u okviru "dodatne opcije"  ... stisnes "Browse" i ubacis sliku ...
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #6 on: March 31, 2009, 02:43:01 am »

@solcap
Što se tiče postavljanja slika imaš detaljno uputsvo na strani:
https://www.paluba.info/smf/o-forumu/postavljanje-slika/
takođe pogledaj i Pravilnik za postavljanje slika na:
https://www.paluba.info/smf/o-forumu/pravilnik-za-postavljanje-slika-sema-skica-fotografija/

Quote from: solcap
k-dir cete ima pravo da otpise opremu ili delove...

Moj k-dir čete je hteo da otpiše mene na vojni sud a ne opremu Smiley, a evo i zašto. Zadužio sam tenk u nekom solidnom stanju, i kroz nekih četiri godine sam ga sredio tuto kompleto, na sanducima katanci u njima sve što treba, na lukovima katanci, i najmanji deo je bio gde mu je mesto, tenk unutra bukvalno apoteka (u finalnom sređivanju unutra čisto sam ga usisivačem, pa posle farabao u belo). Zadnju posadu koja je bila sa njim na terenu sam našo privatno kući (rezervisti) i raspitivao se kako se ponašao tenk na terenu i da li je bilo nekih problema. Onda mi lepo "uzmu" taj tenk i zaduže me (namerno kažem zaduže me, a ne zadužim) sa tenkom koji samo što je stigao iz TRZ Čačak. I to su me zadužili na neviđeno čak ni sam ni znao da sam ga zadužio jer sam u to vreme gađao na Pasuljanama sa tehnikom Nišlija. Tom tenku je eksplodirala cev pa su u Čačku menjali celu kupolu. Imao je ukupno bukvalno celih pet stavki na tenku, tako je i dužio po knjižicama. Još na Pasuljanskim smo dobili uzbunu za pokret, kada sam došao u kasarnu imam šta da vidim, a ja na tenku nemam ni papauče za utovar na vučni voz. Naravno na kraju sam se snašao, a da pri tome nikome ništa nije falilo i sve je bilo ok.
Hoću da istaknem kada je stani pani, umesto otpisivanja stavki na bodove zamalo ni kriv ni dužan ja nisam bio otpisan. Smiley Inače to prezaduženje me je toliko bolelo da to teško mogu da opišem. :'(  Sada je gore kod tpku_2b u S.Mitrovici. Ukrao si mi tenk tpku. Wink

Sve u svemu još nisam čuo da je iko platio bilo šta od stavki, mada je MZA pumpu bilo stvarno malo jer je za vreme terena početkom 90-tih rezerva to masovno menjala za rakiju.
Ja da se pitam ne bih uopšte puštao rezerviste i aktivnu vojsku na četvorke. Pijani rezervista zaboravi da zakoči ogledala, sistem isključen i posle maršovanja u tom stanju možeš samo da se slikaš pored tenka.  Dobro sada će sve biti profesionalizovano.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #7 on: March 31, 2009, 10:31:35 am »

... ma tacno znam o cemu pricas ... ista sema ti je i sa prostorijama ... dodjes u neku memlu i prcvarnicu od kancelarije, koja je trula, memljiva i ubudjala, i onda iz svog dzepa uzmes i sredis je ... tako je sa kancelarijama komandira vodova oduvek, bar ovde kod mene ... namerno ti komandir cete da najgoru kancelariju jer zna, da ces kao novi, sigurno da je sredis kao apoteku, ni ne sluteci sta ce se nakon toga desiti  .... kad sve bude gotovo, dodje komandir i kaze: "Ala si ti ovo lepo sredio - svaka cast"!!! A onda uzme natpis "KOMANDIR CETE " i prelepi ga preko tvog NA TVOJOJ KANCELARIJI ...  u prevodu lepo si ti to uradio,sad mozes I KOD MENE - samo sto je to sad kod tebe!!!
  I tako,"igrama bez granica" nikada kraja, granica je samo masta k-dira cete, a svi znamo dokle to moze da ide ... a tebi ostaje samo da se pokupis i odes u park ... a tamo - kao sto si i sam rekao ... tuga, jad i cemer ...
  Sto se vojnog suda tice, tu sam temu doktorirao - bio sam tamo i to dva puta!
Prvostepeni je malo jaci od kisele vode, pri cemu, ma sta god ti rekao - apsolutno nema veze, i to su toliki seljaci da je to neverovatno ... kao prvo, sta god da kazes, oni imaju svoju verziju price, pri cemu ti optuznicu iznosi vojni pravobranilac koji je do prepet minuta pio kafu sa sudijom, a kao drugo, ma sta rekao, sve je iluzorno, jer kada kazes nesto sto njima ne odgovara, upozoravaju te da se ponasas "adekvatno" mestu i prilici u kojoj se nalazis ...
   Drugostepeni je to isto, samo malo veca kulturica ...  sve pukiji u svecanicama, sve po protokolu i PS-u ... mada, kada se sve zavrsilo, rekli su mi da idem kuci i da ce me o rezultatima procesa naknadno obavestiti sluzbenim putem ... igrom slucaja sacekao sam 15.-tak minuta u kancelariji pored i - tako su se nonsalantno dogovorili o resudi da je to strasno ... dok su potpisali, kafa je vec bila stigla, i tako ... odo' ja pod led ...
  Sve su to samo pro-forme komandanata, koji kada doteraju cara do duvara, mogu da dodju u situaciju i da te iste staresine, pa bili oni i narednici, pozovu na "kafu" ... pa bili oni i generali ... sud je, kao i svaki sud uostalom, samo instrument, kojikao igracka radi na navijanje ... sve ostalo je papir, a kao sto znamo - PAPIR TRPI SVE!!!


  P.S.  pusti to, nego koji ti je bio broj tenka, mozda sam ga i "terao" kod mene ... ?
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #8 on: April 01, 2009, 11:06:22 am »

Broj tenka koji je bio, "ne sećam se" Smiley uvek kada pišem ovako nešto javno izda me "pamćenje", premda je "moj" tenk još u operativnoj upotrebi. Kada pišem privatne poruke ta "amnezija" nekako najednom nestane. Smiley

Ma dobro, moglo je mene kada sam došao sa Livada da sačeka i prekomanda, onda ne bih samo promenio tenk neko i mesto boravka, svoju ekipu i ko zna šta još. Znači sve to je gledajući pravila urađeno po pravilima, da li je moralno, e to je već sasvim druga tema. Sa druge strane neke odluke sa naše tačke gledišta nama nekada i nisu baš u potpunosti svatljive, ali ko zna zašto je sve to dobro. Smiley
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #9 on: April 01, 2009, 01:31:12 pm »

     ... pa naravno ... i mene je ta "amnezija" na javnom drzala neko vreme, tacnije do pre tri meseca, ali onda mi je "pukao film" i poceo sam da se "prisecam" ... istina je neprikosnovena kategorija, koju mogu da sebi priustim ... oni koji ne mogu, to je njihov problem ...
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #10 on: April 01, 2009, 03:10:31 pm »

Jednom vojnik (za)uvek vojnik. Zakletvu sam položio i ako sam sada civil držim se nje.
Premda je forum otvorenog tipa dostupan je i šiptarskim terorističkim bandama koje su i danas aktivne. Ne znam koliko treba da puknem da bih počeo da šerujem sa njima informacije. Ma nema tog stanja koje bi me dovelo da radim tako nešto, ne znam koliko da sam puko, prso ili već šta...
Logged
stipo
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 51


živi i pusti druge da žive


WWW
« Reply #11 on: April 02, 2009, 06:57:30 am »

... ma sve je to lepo .... tako bi trebalo da bude u normalnim jedinicama, gde su ljudi OK, kao i medjuljudski odnosi ... kod mene je to bilo ipak "malo drugacije"  .... kada je tehnika preuzimana iz Kraljeva, Beograda , Nisa i ostalih jedinica, preuzimana je sa papirima "na lepe oci" .... ti ljudi koji su ih zaduzivali su vec odavno u penziji, a komandiri su takodje na isti nacin zaduzivani u jedinici, odnosno po cetama i vodovima ... da ironija bude veca, pojedini komandiri ceta (upravo oni o kojima ti pricas da bi trebalo .... ) su pravili "nove" materijalne liste i TK , a sve po nagovoru k-danta bataljona .... u njima se duzilo sve, od AC kljuca pa sve do stavke "nozic, tenkovski, M-85" ... a sve sa ciljem da bi ti taj isti nozic ili tako neku glupost naplatili prvom prilikom ... naravno, pare idu u cetu, a nakon toga - pa Boze moj, to je Vojska ... a to sto komandir cete stampa preko 200 strana dnevno , to niko ne zna odakle ... sto za cetu, sto za bataljon ... mozda ce vam ovo zvucati malo nelogicno, pretenciozno, ili ti ne znam ni ja kako vec, ali verujte da je istina ... bitno je da se za sank ima para , kao i za frizider u sanku ... a sank je u ucionici cete ... to je, kako rece komandir cete - " MESTO ZA ODMOR , CAJ I KAFU" ... ljudi , pa niste ni svesni koliko je tamo trulo ...


P.S.  a sto se slike tice, ubacujes je pomocu "prilozi" ispod dela za unos teksta, u okviru "dodatne opcije"  ... stisnes "Browse" i ubacis sliku ...

Prvo pare od manjkova ne idu u cetu. Komandir cete sa tim nema nista nema ni brigada.
Ako je tako stvarno bilo tako u Vasoj jedinici onda je to divlji zapad i jos gore a i vi koji ste davali pare ste naivni
Logged
stipo
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 51


živi i pusti druge da žive


WWW
« Reply #12 on: April 02, 2009, 07:17:06 am »

     ... pa naravno ... i mene je ta "amnezija" na javnom drzala neko vreme, tacnije do pre tri meseca, ali onda mi je "pukao film" i poceo sam da se "prisecam" ... istina je neprikosnovena kategorija, koju mogu da sebi priustim ... oni koji ne mogu, to je njihov problem ...

E Ivane Ivane ... ti si totano razocaran tip...
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #13 on: April 02, 2009, 11:55:47 pm »

   ... @ "Stipo" ...

  ..pa dobro bre Stipo, pa zar i ovde moras da me proganjas ... batali to "kuku-lele" i kazi neku pametnu, majstorsku ... ipak si ti neki majstor, zar ne?


   ...@"dreadnought"

  ... svaka cast za slicice ... ubo' si prave - bivsa ekipa : Djudji, Vaske i "Gazda" ...

  P.S. e, ljudi, al' sto "gazda" kuva dobru kafu, nemam reci! Wink
Logged
stipo
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 51


živi i pusti druge da žive


WWW
« Reply #14 on: April 03, 2009, 05:46:20 am »

Pa Ivane nemam nameru da te pratim i proganjam veruj mi ali ne mogu da progutam neke stvri koje si napisao.
Verovatno ljudi koji rade u vojsci znaju i oni to ne gutaju ali ovo citaju i oni koji ne rade u vojsci i sta mislis kakav utisak oni sticu.
Nema smisla.
Pozdrav.
Logged
Pages:  [1] 2 3 4 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.