PALUBA
April 18, 2024, 08:14:14 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5]   Go Down
  Print  
Author Topic: Diskusija na temu "Galerija tenka M-84"  (Read 50350 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #60 on: June 22, 2009, 08:48:13 pm »

... mislim da je pravi izraz "stealth" ... tako smo je mi zvali ... mada, kad bi ja poceo da pricam sta se sve desavalo na Pasuljanama sa nekim od nasih bivsih pacijenata, to bi bio sou program ... cak mislim da im se dole u selu B\s pre nekoliko godina smanjilo za 1 !!! ... skupljao cica bakar posle gadjanja, a bio gluv ... nije slusao kad gadjanje pocinje, pa je jednom izgleda i slucajno zalutao u polje gadjanja ... otad ga niko vise nije video ... mi smo gadjanje naprasno skratili do sutra u 05.00 casova, kada je ujedno bio i pokret ... od tada, ROP obavezno nosi rucnu sirenu, kao onu za bombardovanje  ... sto je sigurno - sigurno je!!! ... mada ...
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #61 on: July 27, 2009, 11:50:25 am »

Mali OT
G Vlado
U Vašim postovima vidim, da ste bili i u M1 Abramsu (između ostalog). Zanima me, kako radi ovjes na abramsu u poređenju sa M84 (kompleksnost ovjesa, koliko absorbira neravan teren itd..) . Na parim sajtovima govore o tome, kako je vožnja u "zapadnim" tenkovima dosta mirnija nego u T72/M84. Kako stoji ovjes na T64/t80, dali je bolji od T72/M84?

Ili je i tu u pitanju ona varianta da "rusko" radi sa cenom X, a zapadno dva put bolje, ali je 5X skuplje?


"Ride comfort is reported as poor compared to Western tanks equipped with hydrodynamic suspension"
vir:
http://www.absoluteastronomy.com/topics/T-72

Hvala
LPB
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #62 on: July 29, 2009, 04:06:16 pm »

"Ride comfort is reported as poor compared to Western tanks equipped with hydrodynamic suspension"
vir:
http://www.absoluteastronomy.com/topics/T-72
Samo da dodam da je navedeni sajt u vecini slucajeva replika Wikipedie.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #63 on: July 29, 2009, 08:41:00 pm »

@vathra
Znam, svašta piše po netu... zato me i to zanima iz "prve ruke"
LPB
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #64 on: July 30, 2009, 09:15:39 am »

Vozio sam se u američkim M60 i Abramsu.  Mekani za vožnju, udobni, ne tresu. Razlika je ista kao kad se voziš u Ladi ili Ševrletu. Kod ruskih tenkova vozač sjedi i ima dvije poluge, lijevu i desnu za upravljanje, dok kod amerikanaca vozač skoro da leži i ima upravljač kao guvernala na biciklu. Puno manji zamor posade u američkim tenkovima.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #65 on: July 30, 2009, 09:48:01 am »

hvala na odgovoru.
Znači ako se može ($), bolje je imati dobar ovjes, jer je vožna mekana, a i posada je manje umorena vožnjom, a samim tim i brže reagira na opasnot, podrazumnjeva se i logistika koja prati komplikovano podvozje i sve ostalo šta ide uz to)
Hvala
LPB
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 382


« Reply #66 on: August 19, 2009, 07:21:22 pm »

Владимирив одговор ме је подсетио на ама баш исто казивање једног официра из оклопног батаљона у Сарајеву који је, те 1976.године, био наоружан "Патонима". Управо је помињао хидраулику, удобност, лакоћу управљања, добро грејање и вентилацију.  Нама питомцима ВА су демонстрирали окретање тенка у месту (лева и десна гусеница су се окретале у супротним смеровима). Колико се сећам проблем је био велика потрошња горива и немогућност било каквог одржавања на терену (бар тада). Какво је  данас стање код америчких тенкова по питању поузданости (број кварова на пређени број километара) и трупног одржавања?
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.024 seconds with 23 queries.