PALUBA
March 28, 2024, 06:38:46 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4   Go Down
  Print  
Author Topic: Артиљериjска и остала ПВО ратна искуства  (Read 57367 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
pobesnelimrav
mornar
*
Offline Offline

Posts: 3


« Reply #15 on: June 21, 2012, 12:56:29 pm »

Kako god.Odakle se pucalo?Sa cime se pucalo?Da li se sta pogodilo?Itd.''Nalupali''su nas kao kante.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #16 on: June 21, 2012, 01:51:11 pm »

sa ovim se ne bih slozio. porusili su staticne objekte, sto i nije neka mudrost. vojska je prosla prilicno dobro ako se uporedi razlika u tehnici i kolicina upotrebljenog eksploziva. pucalo se jeste odakle se moglo i sa cime se imalo. rezultati nisu sjajni,ali opet, sa cime se raspolagalo nisu ni losi. da su nas "nalupali ko kante" ne bi gadjali strogi centar nisa kasetnim bombama i voz u grdelici. to je potez ocajnika koji ne zna sta ce od besa jer ne moze da porazi jednu materijalno jadnu vojsku.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #17 on: June 21, 2012, 01:55:28 pm »

da su nas "nalupali ko kante" ne bi gadjali strogi centar nisa kasetnim bombama i voz u grdelici. to je potez ocajnika koji ne zna sta ce od besa jer ne moze da porazi jednu materijalno jadnu vojsku.

Bravo Ssekir. Isto tako, ne bi im mostovi i bolnice bili "legitimne vojne mete".
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #18 on: June 21, 2012, 01:59:19 pm »

za mostove mogu da slozim da se gadjaju jer se time ometa saobracaj protivnika, dotur ljudstva i materijala i sl. a za bolnice, svaki je komentar suvisan... Angry
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #19 on: June 21, 2012, 02:07:16 pm »

Novosadski mostovi su naprimer poruseni uz obrazlozenje da sluze za dotur ljudstva i tehnike na KiM.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #20 on: June 21, 2012, 04:07:57 pm »

Cista glupost.
Rusenje tih mostova je bila cista politika i bes. Ponestalo ciljeva.

Prilika da se pokaze da eto nesto rade.

Brzo su oni ostali bez legitimnih vojnih ciljeva ali politicari su ih strahovito pritiskali.

Kakav je cilj bacati desetine bombi skoro svaku noc na isti aerodrom Ponikve koji su vec u startu izbacili iz upotrebe a i nasi su brzo odustali od popravki pista (nije bilo potrebe).

Mislim da je na isti baceno preko 100-200 bombi (ako ne i vise) a to je pomocni aerodrom koji nije imao preveliku infrastrukturu (20-30 kaponira, kontrolni toranj i barake za smestaj ljudstva). Cak nisu ni unistili sve kaponire (ostalo ih je 5-6 citavih).

Sve u svemu jedna jadna i zalostna epizoda u novijoj istoriji.
« Last Edit: June 21, 2012, 04:27:55 pm by pvanja » Logged
BrRista
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« Reply #21 on: June 21, 2012, 04:22:25 pm »

Cista glupost.
Rusenje tih mostova je bila cista politika i bes. Ponestalo ciljeva.

Prilika da se pokaze da eto nesto rade.

Brzo su oni ostali bez legitimnih vojnih ciljeva ali politicari su ih strahovito pritiskali.

Kakav je cilj bacati desetine bombi skoro svaku noc na isti aerodrom Ponikve koji su vec u startu izbacili iz upotrebe a i nasi su brzo odustali od popravki pista (nije bilo potrebe).

Mislim da je na isti baceno preko 100-200 bombi a to je pomocni aerodrom koji nije imao preveliku infrastrukturu (20-30 kaponira, kontrolni toranj i barake za smestaj ljudstva). Cak nisu ni unistili sve kaponire (ostalo ih je 5-6 citavih).

Sve u svemu jedna jadna i zalostna epizoda u novijoj istoriji.

Mislim da su mestani brojali do 600 bombi. Posle im dosadilo.
Mom drugu je unistena vikendica koja se nalazila u blizini aerodruma. Tako su je sredili da nije ostalo nista, ni temelji. Morao je fotografijama da dokazuje da mu se tu nalazila vikendica.
Secam se da je vec prve veceri, oko pola devet,  aerodrum ludacki bmbardovan. Jos osecam miris baruta (ili cega vec ) u nosu, valjda od izduvnih gasova krstarecih raketa.
Zao mi je sto oko Uzica nije bilo PVO sistema, stalno je bilo preleta i dejstva a niko nije dejstvovao po njima.
Logged
Deligrad
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 241


Нема дoбрих закoна без дoбрo наoружане војне силе


« Reply #22 on: June 21, 2012, 04:25:23 pm »

Varvarinski most je srušen sa obrazloženjem da je preko njega veče pre bombardovanja prešla kolona tenkova a most je bio širok samo 2,70 m. Kad smo to dokazali na sudjenju u nemačkoj rečeno je da privatna lica ne mogu da tuže NATO. To im je bilo jedino opravdanje....
Inače stari varvarinski most je rađen po nemačkom projektu i sagrađen je na ime ratnih reaparacija iz Prvog svetskog rata.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #23 on: June 21, 2012, 04:31:37 pm »

Mislim da su mestani brojali do 600 bombi. Posle im dosadilo.
Mom drugu je unistena vikendica koja se nalazila u blizini aerodruma. Tako su je sredili da nije ostalo nista, ni temelji. Morao je fotografijama da dokazuje da mu se tu nalazila vikendica.
Secam se da je vec prve veceri, oko pola devet,  aerodrum ludacki bmbardovan. Jos osecam miris baruta (ili cega vec ) u nosu, valjda od izduvnih gasova krstarecih raketa.
Zao mi je sto oko Uzica nije bilo PVO sistema, stalno je bilo preleta i dejstva a niko nije dejstvovao po njima.

Znam da je neka sumanuta cifra.

To im je bila standardni rezevni (sekundarni) cilj.

A i Dzejmiju lepo dodje da procita da je baceno toliko i toliko bombi. Sad sto su stalno tresli na isto mesto nema veze.
« Last Edit: June 21, 2012, 04:41:23 pm by pvanja » Logged
pobesnelimrav
mornar
*
Offline Offline

Posts: 3


« Reply #24 on: June 21, 2012, 08:14:31 pm »

Ma,Imamo srece sto nisu usli komneno...
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #25 on: June 21, 2012, 08:16:08 pm »

Nije bitno kolika sila napada, vazno je kolika se svetinja brani.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #26 on: June 21, 2012, 08:34:02 pm »

Ma,Imamo srece sto nisu usli komneno...

tek tu bi bila klanica. vece smo budale od afgana, a i tehnicki mnogo pismeniji. da se razumemo, doslo bi do raspada fronta, ali bi im onda gerilski (cetnicki, partizanski) pokazali da nisu dobrodosli. "od motku u glavu pancir ne pomaga" kazu moji nislije
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #27 on: June 22, 2012, 08:51:59 am »

Nisam to ja rekao Motorista. To je rekao KNEZ LAZAR.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #28 on: June 22, 2012, 08:55:18 am »

Ma,Imamo srece sto nisu usli komneno...

Mislim da su oni imali sreće što nisu ušli čizmom. Mi nismo kud od svoje kuće, pa ko živ ko mrtav, a oni bi imali manjak plastičnih tipskih kesa.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #29 on: June 22, 2012, 08:55:38 am »

Da su kopnom ušli bilo bi krvi do kolena. Oni bi verovatno pobedili, ali bi platili veliku cenu jer, kao što reče Kuzma:

Nije bitno kolika sila napada, vazno je kolika se svetinja brani.

A tu je još i poznati inat.

Iz drame Sveti Georgije ubiva aždahu:

PORUČNIK TASIĆ : Zatim, kad ispališ svu municiju, a neprijatelj i dalje nastupa - na bajonet, kad ti slome nož - na ruke, kad ti polome obe ruke na zube, kad ti izbiju i poslednji zub, sve dok mrdaš, dok te ima - napadaj! Kad te smrtno pogode, gledaj da im padneš nasred puta, da te zaobilaze, preskaču, sklanjaju - da im mrtav smetaš Zatim, podoficira koji vikne: "Juriš, braćo!" odmah ću ubiti. Viče se samo: "Za mnom, braćo! Za mnom, braćo!" Tako podoficir viče ako je ispred stotinu vojnika, tako viče i kad ostane sam - i juriša. Najviše na svetu mrzim da vidim mrtvog vojnika i živog podoficira.
Logged
Pages:  1 [2] 3 4   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.043 seconds with 23 queries.