PALUBA
March 28, 2024, 06:32:14 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Giuseppe Garibaldi  (Read 13017 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
morest
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 461



« Reply #15 on: November 23, 2009, 01:57:58 pm »

Odlična reportaža Smiley Kako sam i sam ronilac amater, početnik sa zasada samo 1 zvjezdicom, ovakav zaron mogu gledati samo kao san, i veliku želju, no dalek je put do ovih dubina. Grin
Možda bi ovdje trebalo spomeniti i AU podmornicu U4 koja je potopila Garibaldija, i njezinog kapetana Rudolfa Singulea, koji je i odlikovan za ovo sa Željeznim Križem I. klase, a koji je odnedavno u vlasništvu jednoga kolege kolekcionara, još čekam da ga vidim uživo Smiley
Zanima me kako da stavim pdf o Singuleu.
Zasada evo samo njegova fotografija iz toga pdf-a.:
Logged
Damac
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 51


« Reply #16 on: November 23, 2009, 03:49:36 pm »

Uf to je pravi kolekcionar..ja gledam neko njegovo pismo se vrti po netu ali je $ 1000 nisam u tim vodama pa ne znam da li to vrijedi toliko. Ali u svakom slucaju imati nesto od njega bilo bi zanimljivo.
Evo linka pa mozda netko nadje nesto zanimljivo.
 
http://www.gothicstamps.com/php/searchviewpage.php?country_spec=Political.Austria.Empire%2CPhilately.Usage.Feldpost&invstatus=AV&pagenum=1

Logged
morest
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 461



« Reply #17 on: November 23, 2009, 06:51:07 pm »

Je, pravi kolekcionar, koji kao i svaki, pa i ja, voli predmet sa osobno pričom. A uz to je lud za podmornicama, pogotovo iz naših krajeva, pa mogu samo zamišljati kako je bio sretan kad je ovo kupio. Cijena inaće je bila dosta manja od 1000dol, a mislim da je to ipak malo previše za ovakvo pismo.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #18 on: November 23, 2009, 11:50:26 pm »

Veliko hvala što si podelio ove predivne fotografije sa nama

Nadam se da ih ima još Smiley
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #19 on: December 07, 2009, 07:45:23 pm »

Danas sam na kratko video neku emisiju u kojoj su malom podmornicom ručne izrade obilazili ovu olupinu, ali nisam uspeo da vidim ni kako se zove podmornica niti nešto drugo što bi mi pomoglo da pronađem ovaj snimak na netu, pa sam pretraživajući HRT uspeo da pronađem samo ovaj tekst i snimak:

Quote
Otkriven "Giuseppe Garibaldi"

Godine 1915., samo nekoliko milja od kopna, u dubrovačkom akvatoriju odigrala se ratna drama. Austrijska podmornica U4 potopila je ponos talijanske flote, oklopnu krstaricu "Giuseppe Garibaldi", koja je granatirala željezničku prugu Sarajevo - Herceg Novi.

Točna lokacija potonuća krstarice ostala je nepoznata sve ove godine, ali ju je nedavno na dubini od 120 metara otkrila jedna snimateljsko-ronilačka ekspedicija koja o tome priprema i dokumentarni film.

"Garibaldi" je potonuo u roku od tri minute, i od 1915. godine leži netaknut u dubrovačkom akvatoriju. Ovih dana skupina ronioca uspjela je ponovno otkriti brod i napraviti prve snimke.

Oklopna krstarica duga je 111,76 metara, a široka 18,25 m. Bila je naoružana s čak 29 topova raznih kalibara te četiri torpedne cijevi. Roniocima su upravo topovi olakšali identifikaciju broda.

Procjenjuje se da se u Jadranu nalazi više od dvije tisuće olupina, no dosad ih je - što zbog nepoznate pozicije, što zbog velike dubine - otkriveno tek nekoliko stotina.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

 
Izvor: HRT



* 8ae1fd8dde.jpg (8.85 KB, 240x180 - viewed 190 times.)

* b4f873b586.jpg (11.61 KB, 240x180 - viewed 191 times.)
Logged
Damac
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 51


« Reply #20 on: February 21, 2010, 10:44:40 pm »

Kratki filmic o garibaldiju na :
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/pkj8vv0Npig?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Ima jos jedan o ninnucia:
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/uajtbC1M1so?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: February 22, 2010, 10:18:17 pm by Broker, Reason: ubačeni youtube tagovi » Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #21 on: February 22, 2010, 09:24:06 pm »

Mozda ponavljam sto je vec receno ili napisano - Damac je s tom podmornicom prosle jeseni ronio do Garibaldija
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #22 on: February 22, 2010, 09:32:13 pm »

Ako je ovaj clanak o pripremama i zaronu vec postavljen - zanemarite.

http://www.adriaticdiving.com/?wave=magazine,104
Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.025 seconds with 22 queries.