PALUBA
April 19, 2024, 12:54:35 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Ruska vojska u Severnom Kavkazu dobila nove borbene helikoptere  (Read 2990 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« on: April 21, 2009, 02:35:21 pm »

21.04.2009.

Prvi borbeni helikopteri tipa Mi-28N isporucen ruskoj vojsci u oblasti Severnog Kavkaza. Borbene jedinice u ovoj oblasti su primile 6 helikoptera ovog tipa, a planirano je da u ruska vojska dobije izmedju 47 i 65 ovih masina u narednih par godina, dok bi ovaj tip helikoptera u potpunosti zamenio postojece Mi-24 do 2015. godine.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Cela vest:

Quote
21/04/2009 11:31 ROSTOV-ON-DON, April 21 (RIA Novosti) - The first six Mi-28N Night Hunter attack helicopters have been delivered to Russia's North Caucasus military district, a military source said on Tuesday.

"The first six Mi-28N helicopters have been put in service with combat units [in North Caucasus]," the source told RIA Novosti, without specifying the schedule for further deliveries.

The Mi-28N is the latest modification of the Mi-28 attack helicopter, manufactured by the Rostvertol plant in southern Russia. It has been designed to conduct hunter-killer missions against main battle tanks, helicopters, ground forces, and armor in any weather conditions. (Mi-28N Night Hunter helicopter - Image Gallery)

The Night Hunter is powered by two TV3-117VMA turbo-shaft engines with 2,200 shaft horsepower each. The armored cockpit protects the crew from small-arms fire and absorbs the impact energy during emergency landings, ensuring high survivability.

Its combat range with internal fuel tanks is 450 kilometers (about 280 miles), but with external fuel tanks can be extended to 1,100 km (about 680 miles).

Russia's Defense Ministry has said it is planning to procure between 45 and 67 Mi-28Ns in the next few years, and to fully replace the Mi-24 Hind helicopters in the Armed Forces by 2015.
other articles

Izvor: RIA Novosti


* 97115182.jpg (9.59 KB, 262x161 - viewed 44 times.)
« Last Edit: August 07, 2010, 03:04:24 pm by trpe grozni » Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #1 on: April 22, 2009, 09:27:35 am »

Baš čudna zamena... Zamenjuju transportno-napadački helikopter čisto napadačkim? Lično verujem će ili Mi-24 biti zadržan ili će dobiti naslednika sa sličnom namenom, jer Rusija deo svoje vojne doktrine zasniva na specijalnim snagama koje se dopremaju sa Mi-24, a potom Mi-24 daje podršku iz vazduha akciji (kao što je često korišćeno u Avganistanu ili Čečeniji).
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #2 on: April 22, 2009, 02:00:56 pm »

Mi-28 ima prostor za do 3 putnika tako da i on nije cisto napadacki helikopter, mada je predvidjeno da se taj prostor koristi prilikom izvlacenja oborenih pilota sa neprijateljske teritorije. Mislim da ce ipak biti primenjena taktika upotrebe kombinovanja naoruzanog Mi-17 (ili Mi-38 kada ga uvedu) sa Mi-28/Ka-50 koji ce da daje podrsku iz vazduha, kada se bude radilo ubacivanje specijalnih snaga na neprijateljsku teritoriju.
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #3 on: April 22, 2009, 03:38:51 pm »

Dexy imaj u vidu da više helikoptera u bilo kakvoj akciji, povećava verovatnoću da ih neprijatelj uoči i dejstvuje po njima. Ovo su Rusi veoma dobro iskusili u Avganistanu, kad su gubili velike transportne helikoptere.

Izbacivanje Mi-24 iz arsenala, Rusija bi ostala bez klasičnog gunship helikoptera.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #4 on: April 22, 2009, 04:00:22 pm »

Slazem se, ali prethodna doktrina je podrazumevala upravo takve masovne napade uz ucesce velikog broja helikoptera, najcesce kombinacije Mi-24 i Mi-8.
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #5 on: April 22, 2009, 05:30:38 pm »

Ne znam za masovnost, ali za tandem upotrebu Mi-8 i Mi-24 si u pravu. U drugoj polovini avganistanskog rata su 2 Mi-8 i 2 Mi-24 činili borbenu grupu i uglavnom su tako nastupali.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.021 seconds with 23 queries.