PALUBA
March 29, 2024, 01:02:19 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 49   Go Down
  Print  
Author Topic: Šta najviše volite iz SDO-a  (Read 201231 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« on: April 24, 2009, 03:38:50 pm »

Kako glasi naslov. Šta ili šta ste najviše voleli iz SDO-a?

Ne znam imena svih paketa SDO-a, znam da ih je bilo više. Od onih sa mesnim nareskom, pasuljem sa habzburškom slaninom, sardinom i kako se zvalo onop beše sa suvim šljivama, smokvama, kao dezert što je išlo.

Ja sam najviše voleo onaj komplet sa sarmom kao glavno jelo, dve sarme u konzervi od 300 grama. Što se tiče dezerta najviše sam voleo onaj sa žvakama, malo ga je bilo pošto je bio tražen. Inače na prženom naresku sam živeo jedno 15-tak dana, i nije loše kada se navikneš. Wink
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1 on: April 24, 2009, 03:45:58 pm »

Ih .... Dobar je bio taj sa sarmom a ni onaj sa KKK nije bio loš ( Kuvani Kiseli Kupus) ....Nedosanjan san mi je ostala konzerva sa topljenim sirom ...
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #2 on: April 24, 2009, 05:50:53 pm »

Topljeni sir nešto nisam voleo, jer se limenka ljuskala.... morao si da "odereš" sadržaj konzerve pre konzumacije (loš kvalitet lima)...

Voćna kocka jeste bila čudo, mada nije zaostajala ni kombinacija kafa-med.

A što se tiče glavnog jela.... zavisi, kako kad. Kad si dobro gladan, bio je dobar i rizi bizi (ponekad i hladan). Inače, pasuljčina je bila No1
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #3 on: April 24, 2009, 06:03:48 pm »

Moja najlepša uspomena iz vojske:

Poligon Peskovi, gađanje. Lije kiša kao iz kabla, sedim na zemlji prekrštenih nogu pod šatorskim krilom koje već skroz natopljeno vodom. Ustvari, i uniforma mi je natopljena, hladnoća već ulazi u kosti. Pokušavam da zaštitim onu pušku od vode i blata i proklinjem sve oko sebe. Neko spomenu - ručak. Vadim SDO sledovanje iz njega konzervu pasulja sa hamburbuškom slaninom. Uzimam prvi hladan zalogaj. Neznam dali me ikada u životu obuzeo prijatniji osećaj.  Grin

Doduše, nije ni loše bilo kada smo ceo dan istovarali 3 šlepera FOTAB avio-bombi (golim rukama - jedna bomba 154kg) u jedno podzemno skladište kod Kragujevca, na 40 stepeni u hladu i za ceo dan, na kraju tog dana dobili jednu konzervu paštete - bez hleba. Jeo sam tu paštetu milion puta, ali tada sam je slistio kašikom kao da je najveći delikates.

Tako da ... sve zavisi od situacije u kojoj se nalaziš.  Grin
« Last Edit: April 24, 2009, 06:05:21 pm by FF » Logged
crki
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 257



« Reply #4 on: April 24, 2009, 06:15:04 pm »

One nesrećne 93. sam bio u vojsci  ,da nije bilo SDO-a i kuvara klasića......sve sam voleo,sećam se da smo uživali sa onim bombonama i ako se ne varam sokovima,ma nismo birali.najslađe je bilo kada bi otišli u patrolu,jedan od nas bi potpalio vatru i ispržio narezak mmmmmmmmm,ma sve je bilo lepo na Prokletijama od hrane.
Logged
nbns
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 186



« Reply #5 on: April 24, 2009, 07:47:05 pm »

највише сам волео паштете и богме то се највисе и грабило... било је наравно и месног нареска и рибе (плава и црвена) али паштета је била ипак прва на списку... од готових јела је била сарма и пасуљ али не сећам се да се неко око тога грабио Smiley

од посластица је била нека вафел чоколадица коју смо звали стиропор и то се баш и није волело али је такође била и чоколадица са мнооого више чоколаде и мало вафла е ту смо звали ламинат и била је баш добра Smiley
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #6 on: April 24, 2009, 09:07:53 pm »

Mesni narezak je čudo ali samo kad je svež
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #7 on: April 25, 2009, 05:56:16 pm »

E ta ti je dobra, samo kada je svež. Jeo sam SDO aman star koliko i sam ja. Ne nije bio narezak, nešto je bilo drugo ali se sećam da je datum utisnut na konzervi bio iz 70-tih. Smiley

Crki znaći i vi ste pržili narezak Smiley, nije to ni loše kada se navikneš, a i zasiti.

Kada Rade pomenu rizi-bizi e to baš nisam voleo, a najviše ga je bilo, ali što kažeš jelo se i podgrejano ali i hladno. Rizi-bizi je kao neka vrsta džuveča, bar sam ja takav dojam imao, ma drnč u konervi. Cheesy

A pasulj je bio dve vrste, onaj običan i onaj sa habzburškom slaninom, grdno ga je bilo jesti hladnog, mislim ovaj sa slaninom.
Logged
Barkman
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 378



« Reply #8 on: May 21, 2009, 09:48:21 pm »

Rizi bizi je zakon!!!!! mada ni pasteta nije losa. Ostalo je sluzilo za djoranje sa klasicima. Ko sta voli. Jedino mi nije jasno cemu onaj med sa ukusom kafe. valjda su posle tona bacenog osiromasenog uranijuma pcele pocele da daju med sa kafom i kapucinom Smiley
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #9 on: May 22, 2009, 02:33:48 pm »

Naš SDO se zvao KOTČ (konzervirani obrok torpednog čamca). Bili jih je nekoliko vrsta. Ja sam najviše volio konzerviranu piletinu. Nije bila loša ni konzerva sa govedinom (800gr) i sa svinjetinom (800gr). Dvopek (skalani i sladki) nisam nikad volio. Koliko se sječam, su oni na podmornicama dobivali i cigarete. Oni su svoj suhi obrok zvali KOP (konzer. obrok podmornice).
Pozdrav
 Duje
Logged
dopre
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4



« Reply #10 on: August 07, 2010, 12:33:43 pm »

Pasulj sa hamburškom slaninom  kada se podgrije je  ubjedljivo najbolji  a  i  mesni narezak nije loš jer može  da se jede i bez  hljeba  kojega 1991 g. u  blokiranim kasarnama  u Hrvatskoj  nije bilo i  po nekoliko mjeseci ,  u  takvoj situaciji je  i onaj dvopek koji je bio u nekim pakovanjima SDO -a  fantastičan.
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #11 on: August 07, 2010, 12:40:04 pm »

Quote
Koliko se sječam, su oni na podmornicama dobivali i cigarete. Oni su svoj suhi obrok zvali KOP (konzer. obrok podmornice).

Podmorničari su jedini dobijali i Kremipan čokoladice - najboljidezert u vojsci. Nisam sigran, ali možda su ih dobijali i piloti. Ostali u Ratnoj Mornarici su dobijali one Takovo strudlice (sa marmeladom ili sa čokoladom). Nije ni to bilo loše, ali Kremipan, mmmmmmmmmm
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #12 on: August 07, 2010, 03:06:34 pm »

I-bez konkurencije KOP,(cigarete u alu-foliji i dan danas cuvam za uspomenu)
II-zna se-KOTC,
III-SDO a ako je u njega "gavrilovicev"kisli kupus sa suvim svinjskim mesom-prva liga!
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #13 on: August 07, 2010, 03:51:40 pm »

SDO je nekako bio malen prema CSO-u. Možda i zbog pakovanja dvopeka koji je količinski bio malen. Jeo sam oba. Gavrilovićeva pašteta i narezak su daleko kvalitetniji od Podravkinih. Ipak su daleko bolja gotova jela od Danice. Jedno je sigurno i tu nema nikakve dvojbe. Kad si gladan sve je dobro. Najgora je glad. Glasujem za mesnu paštetu Gavrilović.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #14 on: August 07, 2010, 03:57:52 pm »

Apsolutno najbolji SDO je bio sa Gavrilovic pastetom, naravno pasulj sa hamburskom slaninom ili mesom, pa sarma, a ne znam da li je neko imao priliku da proba i cufte u sosu od paradajza.

Inace `93 sm na AGOR-u zagrevali i jedan, pa rekao bih u to vreme delikates. Probali smo da pomesamo pastetu i sardinu. Sardinu viljuskom totalno isitnimo i pomesanu sa pastetom podgrejemo na AGORU pa onda na hleb, mogu reci da je tako pomesano bilo mnogo bolje i od pastete i od sardine koje smo koristili kao sastojke.
Logged
Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 49   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 23 queries.