PALUBA
March 28, 2024, 04:32:44 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 19   Go Down
  Print  
Author Topic: Teroristički napadi u SAD  (Read 64347 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #15 on: February 06, 2010, 11:28:26 pm »

Jedini snimak Pentagona je eksplozija posle udarca aviona, snimljena sa obližnje pumpe.

Treba uzeti u obzir da Pentagon nije turističko mesto kao Njujork, pa nije bilo mnogo kamera u blizini. Tekođe, avion je došao nisko leteći, pa je prošlo par sekundi otkad se pojavio na vidiku do udarca, te da je neko i bio tamo sa kamerom, teško da je mogao da snimi nešto.

Ono što je svima zbunjujuće je mala šteta na spoljnoj fasadi Pentagona.
Treba uzeti u obzir da su spoljni zidovi svakog prstena debljine pola metra, da unutra ima dosta betonskih stubova, kao i da su podovi vrlo jaki.
Masivni delovi aviona su uspeli da probiju 3 prstena zgrade - što je u najmanjem slučaju preko 3 metra betona, sa odstojanjem, a moguće i više! Kraj krila i rep aviona nisu uspeli da naprave veću štetu na zgradu, jer se radi o lakoj konstrukciji.

Kad se to uzme u obzir, nema puno mesta za teorije zavere...
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #16 on: February 06, 2010, 11:59:57 pm »

Dosta sam to pratio kad je bilo sveže, nikad nisam video snimak delova aviona ispred zgrade Pentagona. Pa ljudi, nije valda i krilo probijalo betonske zidove i ulazilo unutra? Trebalo je da otpadne i ostane na travnjaku ispred, tu ne bi bilo problema da se slika i dva dana posle 11.09.

Zašto niko to nije slikao? Koliko znam, novinarima nije bio zabranjen pristup, čak i da jeste, slikala bi vojska za svoje potrebe, zar ne, a onda bi to procurilo nekako.

Dakle, gde su krila aviona koji je udario u Pentagon? Ako su izgorela, nešto je ipak ostalo, barem spaljena trava, a i trebalo bi da onda bude veća šteta na prvom prstenu zgrade.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #17 on: February 07, 2010, 12:22:10 am »

Boro,

Ovde je snimak mesta pada UA93, koji je istog dana pao o ledinu.
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Flight93Crash.jpg

Odavde se ne vidi skoro ništa, odnosno sve je u malim delovima.
Avion koji se zakucao u Pentagon je udario većom brzinom, čeono, u beton.
U odnosu na ovo, komadu su još manji.

Evo slike Pentagona posle pogotka.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/93/Pentagon_crach_site.jpg
Na slici se jasno vidi gomila šuta ispred zgrada, sa dosta iskrivljenog metala.
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #18 on: February 07, 2010, 01:42:16 am »

Međutim, šta je sa političkim planom? Na osnovu događaja 11.09. suspendovan je značajan korpus ljudskih prava, službe bezbenosti, pa čak i policija dobile su mnogo veća ovlašćenje oko hapšenja, držanja ljudi u pritvoru i slično, vojska je dobila pravo da bez ičije saglasnosti tuče po ovoj jadnoj planeti svakoga koga ona sama označi neprijateljem što opet znači dosta posla za vojnu industriju itd.

Ja sam rekao da "Amerika od 911 nije ništa pozitivno izvukla". Ovo što si ti naveo nije pozitivno Smiley

Tu se slažem sa tobom, ali ipak ostaje činjenica da Amerikancima to ne smeta. Ako njima ne smeta, ni mi ne treba da se busamo za njihova prava. Šta god se na kraju desilo, ja ti mogu garantovati da južnoamerički scenatio sa "sivim eminencijama" i "diktaturom" u SAD jednostavno ne može da se desi Grin

Što se tiče posla za njihovu vojnu industriju... Ako neko pati zbog stanja u poslednje dve godine, to je američka vojna industrija. Sve im je otišlo dođavola, a ako pogledaš šta se dešava sa npr. proizvođačima koji su radili na M1 Abramsu, duša da te zaboli. Gašenjem skoro svih linija za proizvodnju, bukvalno su ubili gradove od 5-10.000 ljudi, u kojima su svi radili u namenskoj industriji. Pre par godina je bio i veliki štrajk u jednoj od tih fabrika (mali grad u Juti ako se ne varam), ali nije urodio plodom.
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #19 on: February 07, 2010, 01:49:03 am »

Evo slike Pentagona posle pogotka.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/93/Pentagon_crach_site.jpg
Na slici se jasno vidi gomila šuta ispred zgrada, sa dosta iskrivljenog metala.

Evo i još jedne slike sa Wikipedie:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5a/Flight_77_wreckage_at_Pentagon.jpg
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #20 on: February 07, 2010, 02:21:40 am »

Evo prikaza sa Google Eartha, sada na verziji 5 postoji 3D prikaz nekih zgrada, među njima i Pentagona kao i svih većih zgrada u blizini njega.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Eventualno odakle je sve moglo da bude snimljen udar aviona (ili čega već ...):
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* 1.jpg (123.28 KB, 1200x672 - viewed 83 times.)

* 2.jpg (208.7 KB, 1400x785 - viewed 84 times.)
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #21 on: February 07, 2010, 02:29:07 am »

Brok, tačno se zna odakle je došao avion, jer je porušio ulično osvetljenje. Ovo je najdetaljnija animacija koja postoji:

<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/YVDdjLQkUV8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #22 on: February 07, 2010, 02:48:05 am »

Da, da, znam.
Pa zar grešim kada sam obeležio eventualno odakle je mogao da se snimi avion, ne sam udar u zgradu, ali možda let aviona ka Pentagonu.

I samo još jedna stvar, to je Bane baš tvoja uža stručnost. Nije ni malo lako (barem kako sam ja slušao, gledao i čitao, a i po nekoj logici) da se izvede ovakav menevar sa putničkim avionom ovih dimenzija. Podjednako važi i za Pentagon i za WTC.
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #23 on: February 07, 2010, 03:08:05 am »

Brok, nisam mislio ništa loše za tvoju sliku Cool Kako je Vathra pomenuo, pored snimka kamere sa kapije, postoji i snimak sigurnosne kamere sa pumpe. Koliko se sećam, snimak je crno-beli i dosta mutan. Nemam pojma iz kog ugla je bilo snimanje.

WTC nije bio toliki problem pogoditi, jer kad se pogleda Mehhetn, te dve zgrade je stvarno problem omašiti. Obe zgrade su imale kvadratnu osnovu promera nešto većeg od 60 metera. Trup aviona je širok 5 metara, pa stvarno nije potrebno neko pilotiranje jednom kad se namesti potrebna visina.

Pogoditi Pentagon na onaj način je po meni prava umetnost ili letenje jednom u milion. Avion je praktično leteo tik iznad zemlje do same zgrade. Pilot koji je njime upravljao je izvodio izuzetno oštre manevre da je kontrola leta mislila da prati vojni avion. Kontroler je čak tražio od obližnjeg C-130 da identifikuje letelicu, na šta je vojni pilot odgovorio da se radi o Boingu sa srebrnim trupom. Taj pilot je i prvi javio da je avion pao/udario u Pentagon.
« Last Edit: February 07, 2010, 03:13:25 am by Bane » Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #24 on: February 07, 2010, 03:29:24 am »

Brok, nisam mislio ništa loše za tvoju sliku Cool
Nisam ni mislio da jesi, već te samo pitam kao stručnjaka za ovu oblast. Smiley

Kako je Vathra pomenuo, pored snimka kamere sa kapije, postoji i snimak sigurnosne kamere sa pumpe. Koliko se sećam, snimak je crno-beli i dosta mutan. Nemam pojma iz kog ugla je bilo snimanje.
To mi nije baš jasno do kraja, koliko sam ja razumeo da se tu bukvalno ništa i ne vidi, ne vidi se šta je udarilo u zgradu. Umoran sam sada, videću sutra da potražim tačno lokaciju pumpe. Pominje se i hotel, ali mislim da kamere hotela (morao bih da pogleda koji hotel je tačno u pitanju) nisu fizički mogle išta da snime i da je to samo trač. Jel sam pre nekoliko godina to posmatrao na Google Earthu i došao do tog zaključka. Sada će to biti još lakše zbog 3D prikaza zgrada.

Evo još nekoliko slika Pentagona:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



PS
Ako se slažete, možemo da odvojimo delove teme koje se odnose na 911 te da nastavimo diskusiju samo vezano za taj događaj.


* 3.jpg (143.37 KB, 912x684 - viewed 86 times.)

* 4.jpg (178.03 KB, 1152x751 - viewed 96 times.)

* 5.jpg (94.33 KB, 912x684 - viewed 85 times.)

* deo aviona sa pentagona.jpg (44.08 KB, 540x720 - viewed 98 times.)

* 6.jpg (138.33 KB, 912x684 - viewed 82 times.)
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #25 on: February 07, 2010, 09:30:42 pm »


Što se tiče posla za njihovu vojnu industriju... Ako neko pati zbog stanja u poslednje dve godine, to je američka vojna industrija. Sve im je otišlo dođavola, a ako pogledaš šta se dešava sa npr. proizvođačima koji su radili na M1 Abramsu, duša da te zaboli. Gašenjem skoro svih linija za proizvodnju, bukvalno su ubili gradove od 5-10.000 ljudi, u kojima su svi radili u namenskoj industriji. Pre par godina je bio i veliki štrajk u jednoj od tih fabrika (mali grad u Juti ako se ne varam), ali nije urodio plodom.

Bane, znamo svi šta bi bilo sa američkom vojnom industrijom da nema ratova u Iraku i Afganistanu - direktne posledice 991, zar ne? Tek onda bi bili na dnu.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #26 on: February 07, 2010, 09:50:57 pm »

Možda je već došlo do napada na SAD:
http://www.cnn.com/2010/US/02/07/connecticut.explosion/index.html

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=02&dd=07&nav_category=78&nav_id=409462

http://www.msnbc.msn.com/id/35283135/ns/us_news/

Pristižu vesti da se upravo dogodila eksplozija u novoj elektrani u Konektikatu, još uvek nema detalja o uzrocima eksplozije, tako da je moguće i da je u pitanju bomba.
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #27 on: February 07, 2010, 10:17:06 pm »

Nema šanse da su teroristi prešli na tačkaste ciljeve bez mogućnosti za većim brojem žrtava.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #28 on: February 07, 2010, 10:21:35 pm »

Pre bih rekao da je u pitanju eksplozija gasa, na licu mesta su se nalazili samo radnici i civili nisu bili ugroženi uokolo, tako da ne verujem da je teroristički napad u pitanju.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #29 on: February 07, 2010, 10:22:10 pm »

Ma kakva bomba. To su pukli nepovratni ventil i cijev visokog pritiska u kotlovnici elektrane. Odatle se proširilo na kuhinju i glavno postrojenje elektrane. To se dešava kod visokih tehnologija koje su daljinski upravljane računalima. Broj osoblja je zbog velikih troškova za plaće  smanjen na minimum i uslijed zamora ljudstva desio se izvanredni događaj. Za vrijeme incidenta ekipa je igrala na šah, gledala tv i tek onda čula što im se dešava pod nogama.  Uplitati strance, tražiti spavače je nepotrebno. To je sve dio američkog sna, a buđenja su najteža. Naročito kad se zna da je novac za tekuće održavanje i remonte manji nego ikad. Cijelo to vrijeme su građanima računi urredno stizali na naplatu. Malo po malo ovi slučajevi proširiti će se cijelim svijetom. Računi se šalju, a održavanje zakazuje. Gospodin kojeg optužuju cijelo vrijeme je samo izgovor za njihovu gramzivost i nesposobnost. Moraju naći nekog Pedra.
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 19   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.048 seconds with 24 queries.