PALUBA
March 24, 2019, 04:47:04 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jedan broj, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Search Calendar Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Italijanska Mornarica-Order Of Battle 10.06.1940.  (Read 4708 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Writer Palube
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 31 371



« on: May 02, 2009, 08:19:30 pm »

Komanda Ratne Mornarice: Venecija - Admiral Cavagnari

KJ Aurora
KJ Savoia
KJ Illiria
RKBM San Marco
HB Ammiraglio Magnaghi
HB Cariddi
TrB Enrichetta
TrB Tripoli
TrB Vallelunga
TrB Panigaglia
TrB Asmara
BoBr Aquileia
KB Citta di`Milano
KB Giasone
PN Tarvisio
PN Brennero
PN Urano
PN Bronte
PN Nettuno
PN Giove
PN Marte
PN Stige
Rm Teseo
Rm Titano
Rm Ciclope
Rm Marettimo
Rm Luni
Rm Egadi
Rm Nereo
Rm Marsigli
Rm Montecristo


Prva Flota: Taranto – Vice Admiral Campioni

Prva Divizija Teških Krstarica: Taranto – Kontra Admiral Matteucci
TK Zara*
TK Fiume
TK Gorizia

Deveta Divizija Razarača
R Vitorio Alfieri
R Alfredo Oriani
R Giouse Carducci
R Vicenzo Gioberti

Četvrta Divizija Lakih Krstarica: Taranto - Kontra Admiral Marenco
LK Alberico Barbiano*
LK Luigi Cadorna
LK Alberto di Giussano
LK Armando Diaz
R Lanciere ( prebačen iz dvanaeste divizije razarača)

Peta Divizija Bojnih Brodova: Taranto - Kontra Admiral Brivonesi
BB Giulio Cesare**
BB Conte di Cavour

Sedma Divizija Razarača
R Freccia
R Dardo
R Saetta
R Strale

Osma Divizija Razarača
R Folgore
R Fulmine
R Baleno
R Lampo

Osma Divizija Lakih Krstarica: Taranto - Kontra Admiral Legnani
LK Duca degli Aabruzzi*
LK Giuseppe Garibaldi

Šesnaesta Divizija Razarača
R Nicoloso da Recco
R Antonitto Usodimare
R Tarigo
R Emanuelle Pessagno

Deveta Divizija Bojnih Brodova: Taranto – Kontra Admiral Bergamini
BB Littorio ( nedovršen)
BB Vitorio Veneto ( nedovršen)

Četrnaesta Divizija Razarača
R Ugolino Vivaldi
R Antonio da Noli
R Leone Pancaldo
R Antonio Pigafetta

Petnaesta Divizija Razarača
R Nicolo Zeno
R Alvise da Mosto
R Giovanni da Verrazzano
R Lanzerotto Malocello

Pomoćni brodovi:
NHA Giuseppe Miraglia
PV Isonzo
PV Po
PV Garda
Rm Atlante
Rm Lipari

Druga Flota: La Spezia – Kontra Admiral Paladini

Druga Divizija Lakih Krstarica: La Spezia – Kontra Admiral Casardi
LK Giovanni dalle Bande Nere*
LK Bartolomeo Colleoni

Deseta Divizija Razarača
R Maestrale
R Libeccio
R Grecale
R Scirocco

Treća Divizija Teških Krstarica: La Spezia- Kontra Admiral Cattaneo
TK Trento*
TK Bolzano
TK Trieste

Jedanaesta Divizija Razarača
R Artigliere
R Camicia Nera
R Aviere
R Geniere

Šesta Divizija Bojnih Brodova: La Spezia – Kontra Admiral ?
BB Andrea Doria* ( na remontu do 26.10.1940. u Trstu)
BB Caio Duilio ( na remontu do 15.07.1940. u Đenovi)

Dvanaesta Divizija Razarača
R Lanciere ( prebačen u četvrtu diviziju lakih krstarica)
R Carabiniere
R Corazziere
R Ascari

Sedma Divizija Lakih Krstarica: La Spezia – Kontra Admiral Sansonetti
LK Eugenio di Savoia*
LK Emanuele Filiberto Duca d`Aosta
LK Muzio Attendolo
LK Raimondo Montecuccoli

Trinaesta Divizija Razarača
R Granatiere
R Fuciliere
R Bersagliere
R Alpino

Pomoćni  brodovi:
RB Quarno
PV Volturno
PV Istria
PV Flegetone
PV Mincio
PN Cocito
Rm Ercole
Rm Portoferraio

Podmornička Flota: ? – Vice Admiral Falangola

Prva Podmornička Eskadra: La Spezia – Kontra Admiral?

Jedanaesta Divizija Podmornica
P Calvi
P Finzi
P Tazzoli
P Ettore Fieramosca

Dvanaesta Divizija Podmornica
P Capellini
P Faa di Bruno
P Lazzaro Mocenigo
P Sebastiano Veniero
P Glauco
P Otara

Trinaesta Divizija Podmornica
P Berillio
P Onice
P Gemma

Četrnaesta Divizija Podmornica
P Iride
P Argo
P Velella

Petnaesta Divizija Podmornica
P Gondar
P Neghelli
P Ascianghi
P Scire

Šesnaesta Divizija Podmornica
P Micca
P Foca

Sedamnaesta Divizija Podmornica
P H1
P H2
P H4
P H6
P H8

Druga Podmornička Eskadra: Napoli – Kontra Admiral ?

Dvadeset prva Divizija Podmornica
P Marcello
P Nani
P Enrico Dandalo
P Provana

Dvadeset druga Divizija Podmornica
P Barbarigo
P Angelo Emo
P Francisco Morosini
P Gugeliemo Marconi
P Leonardo da Vinci

Treća Podmornička Eskadra: Messina – Kontra Admiral ?

Trideset prva Divizija Podmornica
P Vettor Pisani
P Colonna
P Bausan
P Des Geneyes

Trideset treća Divizija Podmornica
P Fratelli Bandiera
P Luciano Manara
P Ciro Menotti
P Santorre di Santarosa

Trideset četvrta Divizija Podmornica
P Goffredo Mameli
P Pier Capponi
P Tito Speri
P Da Procida

Trideset peta Divizija Podmornica
P Durbo
P Tambien
P Beilul

Trideset sedma Divizija Podmornica
P X2
P X3

Četvrta Podmornička Eskadra: Taranto – Kontra Admiral ?

Četrdeseta Divizija Podmornica
P Balilla
P Amatore Sciesa
P Enrico Toti
P Domenico Millalire

Četrdeset prva divizija Podmornica
P Liuzzi
P Attilio Bagnolini
P Giuliani
P Tarantini

Četrdeset druga Divizija Podmornica
P Benedetto Brin

Četrdeset treća Divizija Podmornica
P Settimo
P Settembrini

Četrdeset četvrta Divizija Podmornica
P Antifrite

Četrdeset peta Divizija Podmornica
P Salpa
P Serpente

Četrdeset šesta Divizija Podmornica
P Dessie
P Dagabur
P Uar-Sciek
P Uebi-Scebel
i
Četrdeset sedma Divizija Podmornica
P Malachite
P Rubino
P Ambra

Četrdeset osma Divizija Podmornica
P Ondina

Četrdeset deveta Divizija Podmornica
P Atropo
P Zoea
P Filipo Corridoni

Sedma Podmornička Eskadra: Cagliari – Kontra Admiral ?

Sedamdeset prva Divizija Podmornica
P Alagi
P Adua
P Axum
P Aradam

Sedamdeset druga Divizija Podmornica
P Diaspro
P Corallo
P Turchesse
P Medusa

Uprava Severnog Tirenskog Mora: La Spezia – Vice Admiral Aimone di Savoia-Aosta

Prva Eskadra Torpednih Čamaca: La Spezia – Kontra Admiral ?

Prva Divizija Torpednih Čamaca
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?

Peta Divizija Torpednih Čamaca
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?

Dvanaesta Divizija Torpednih Čamaca
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?

Trinaesta Divizija Torpednih Čamaca
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?

Četrnaesta Divizija Torpednih Čamaca
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?

Deseta Divizija Torpednih Brodova: La Spezia
TB Vega
TB Sagittario
TB Perseo
TB Sirio

Šesnaesta Divizija Torpednih Brodova: La Spezia
TB Monzambano
TB Curtatone
TB Castelfidardo
TB Calatafimi

Pomoćni brodovi:
PV Dalmazia
Top Rimini
TrB Matteucci
MP Crotone
MP Fasana
MP Orlando
MP Gasperi

1 Hidro Odeljenje: La Spezia – Cant Z-501
141 Hidro Odeljenje: La spezia – Cant Z-501
187 Hidro Odeljenje: La Spezia – Cant Z-501


Uprava Južnog Tirenskog Mora: Napoli – Vice Admiral Pini

Treća Divizija Torpednih Brodova: Napoli
TB Prestinari
TB Cantore
TB Giacinto Carini
TB Antonio La Masa

Četvrta Divizija Torpednih Brodova: Napoli
TB Procione
TB Orione
TB Orsa
TB Perseo

Pomoćni brodovi:
MP Buffoluto
MP Durazzo
MP Pelagosa
MP Buccari
MP Scilla
MP Brioni
MP Partenope
MP Caralis
MP Deffenu
MP Mazara
MP Adriatico
BS Pacinotti
BS Alessandro Volta
PV Arno
PV Metauro
PV Verde
PV Prometeo
PV Bormida
PV Brenta

182 Hidro Odeljenje: Nitida – Cant Z-501

Pomorska Komanda Sicilija: Messina – Kontra Admiral ?
( pod upravom Južnog Tirenskog Mora)

Peta Divizija Torpednih Brodova: Messina
TB Simone Schiaffino
TB Dezza
TB Giuseppe La Farina
TB Abba

Prva Eskadra Torpednih Brodova: Messina – Kontra Admiral ?

Trinaesta Divizija Torpednih Brodova: Messina
TB Circe
TB Clio
TB Calliope
TB Calipso

Četrnaesta Divizija Torpednih Brodova: Messina
TB Partenope
TB Polluce
TB Pleiadi
TB Pallade

Druga Eskadra Torpednih Brodova: Messina – Kontra Admiral ?

Prva Divizija Torpednih Brodova: Messina
TB Airone
TB Ariel
TB Aretusa
TB Alcione
TB Albatros

Dvanaesta Divizija Torpednih Brodova: Messina
TB Altair
TB Antares
TB Aldebaran
TB Andromeda

Druga Eskadra Torpednih Čamaca: Messina

Druga Divizija Torpednih Čamaca
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?

Deveta Divizija Torpednih Čamaca
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?

Deseta Divizija Torpednih Čamaca
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?

Petnaesta Divizija Torpednih Čamaca
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?

85 Hidro Grupa: Messina
5 Hidro Odeljenje: Sezione Olbia – Cant Z-501
146 Hidro Odeljenje: Cagliari-Elmas – Cant Z-501
148 Hidro Odeljenje: Vigna – Cant Z-501
183 Hidro Odeljenje: Cagliari-Elmas – Cant Z-501
188 Hidro Odeljenje: Cagliari-Elmas – Cant Z-501
199 Hidro Odeljenje: Santa Giusta – Cant Z-501

Pomorska Komanda Sardinija: La Maddalena – Kontra Admiral ?
( pod upravom Južnog Tirenskog Mora)

Druga Divizija Torpednih Brodova: La Maddalena
TB Papa
TB Montanari
TB Cascino
TB Chinotto

Treća Divizija Torpednih Brodova: La Maddalena
TB Canopo
TB Cassiopea
TB Cairoli
TB Antonio Mosto

Četvrta Divizija Torpednih Čamaca: La Maddalena
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?

83 Hidro Grupa: La Maddalena
144 Hidro Odeljenje: Stagnone – Cant Z-501
170 Hidro Odeljenje: Augusta – Cant Z-501
184 Hidro Odeljenje: Augusta – Cant Z-501
186 Hidro Odeljenje: Augusta – Cant Z-501
189 Hidro Odeljenje: Siracus – Cant Z-501

Uprava Severnog Jadranskog Mora: Venecija – Vice Admiral Ferdinando di Savoia

TK Pola*

Pomorska Komanda Pula: Pula – Kontra Admiral ?
( pod upravom Severnog Jadranskog Mora)

Petnaesta Divizija Torpednih Brodova: Venecija
TB Confienza
TB Solferino De San Martino
TB Palestro
TB Giovannini

Šesta Divizija Torpednih Čamaca: Venecija
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?

Pomoćni brodovi:
ŠB Cristoforo Colombo
ŠB Amerigo Vespucci
MP Albona
MP Laurana
MP Rovigno
MP Anzio
MP San Giorgio
MP San Giusto
PN Lete
PV Scrivia
PV Verbano

4 Hidro Odeljenje: Brindisi – Cant Z-501

Uprava Južnog Jadranskog i Jonskog mora: Taranto – Vice Admiral Pasetti

LK Bari ( zastarela)
LK Taranto ( zastarela)
MP Vieste
MP Otranto
MP Gallipoli
MP Barletta
TrB Cherso
TrB Lussino
PV Sesia
PV Garigliano
PV Tirso
PV Adige
Top Cirene

Druga Divizija Razarača: Taranto
R Espero
R Borea
R Zeffiro
R Ostro

Šesta Divizija Razarača: Taranto
R Rosolino Pino
R Francesco Stocco
R Giuseppe Missori
R Sirtori
R Augusto Riboty
R Mirabello

171 Hidro Odeljenje: Taranto – Cant Z-501

Pomorska Komanda Brindizi: Brindisi – Kontra Admiral ?
( pod upravom Južnog Jadranskog i Jonskog Mora)

Sedma Divizija Torpednih Brodova: Brindisi
TB Angelo Bassini
TB Cosenz
TB Giacomo Medici
TB Nicola Fabrizi

Treća Divizija Torpednih Čamaca: Brindisi
TČ MAS?
TČ MAS?

142 Hidro Odeljenje: Brindisi – Cant Z-501
145 Hidro Odeljenje: Brindisi – Cant Z-501

Pomorska Komanda Libija: Tripoli – Kontra Admiral Brivonesi

LK San Giorgio ( zastarela, služila kao platforma za PA topove)
MP Monte Gargano
Top Palmaiola
Top De Lutti
Top Grazioli Lante
Top Giovanni Berta
Top Valoroso
PV Lina Campanella
PV Polifemo
PV Ticino

Prva Divizija razarača: Tripoli
R Turbine
R Aquilone
R Euro
R Nembo

Jedanaesta Divizija Torpednih Brodova: Tripoli
TB Cigno
TB Castore
TB Climente
TB Centauro

Šesta Podmornička Eskadra: Tripoli – Kontra Admiral ?

Šezdeset prva Divizija Podmornica
P Sirena
P Argonauta
P Fisalia
P Smeraldo
P Nereide
Šetdeset druga Divizija Podmornica
P Diamante
P Topazio
P Galatea
P Lafole

143 Hidro Odeljenje: Brindisi – Cant Z-501

Pomorska Komanda Egeja: Rodos – Kontra Admiral Biancheri

MP Legnano
MP Lero
Top Sonzini
Top Caboto
PN Cerere

Četvrta Divizija Razarača: Rodos
R Francesco crispi
R Quintino Sella

Osma Divizija Torpednih brodova: Rodos
TB Lupo
TB Lira
TB Lince
TB Libra

Peta Podmornička Eskadra: Rodos

Pedeset prva Divizija Podmornica
P Narvalo
P Squalo
P Tricheco
P Delfino

Pedeset druga Divizija Podmornica
P Jalea
P Lantana
P Ametista
P Zaffiro

Treća Eskadra Torpednih Čamaca: Rodos

Sedma Divizija Torpednih Čamaca
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?

Jedanaesta Divizija Torpednih Čamaca
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?

Šesnaesta Divizija Torpednih Čamaca
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?

Dvadeset druga Divizija Torpednih Čamaca
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?

84 Hidro Grupa: Leros
147 Hidro Odeljenje: Leros – Cant Z-501
185 Hidro Odeljenje: Leros – Cant Z-501

Pomorska Komanda Albanija: Tirana – Kontra Admiral Tur
ML Vigilante
ML Vendetta
PV Pagno

288 Hidro Odeljenje: Brindisi – Cant Z-501

Pomorska Komanda Istočne Afrike: Masawa – Kontra Admiral Balsamo

Top Eritrea
Top Porto Corsini
Top Biglieri
MP Ostia
PN Niobe
PV Sile
PV Sebeto
PV Bacchiglione

Treća divizija Razarača: Masawa
R Francesco Nullo
R Nazario Sauro
R Cesare Battisti
R Daniele Manin

Peta Divizija Razarača: Masawa
R Pantera
R Tigra
R Leone

Detašman Torpednih Brodova: Masawa
TB Giovanni Acerbi
TB Vincenzo Orsini

Dvadeset prva Divizija Torpednih Čamaca: Masawa
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?
TČ MAS?

Osma Podmornička Eskadra: Masawa

Osamdeset prva Divizija Podmornica
P Guglielmotti
P Galileo Ferraris
P Galileo Galilei
P Luigi Galvani

Osamdeset druga Divizija Podmornica
P Perla
P Macalle
P Archimede
P Evangelista Torricelli

Pomorska Komanda Dalekog Istoka: Tientsin ( Kina) – Kapeta Fregate Galletti

Top Carlotto
MP Lepanto


* italianmarenostrum.jpg (108.87 KB. 640x630 - viewed 282 times.)


Simboli:
* Komandni Brod
** Komandni Brod Flote
Skraćenice:
BB – Bojni Brod
TK – Teška Krstarica
LK – Laka Krstarica
R – Razarač
TB – Torpedni Brod
P – Podmornica
TČ – Torpedni Čamac
Top – Topovnjača
MP – Minopolagač
ML – Minolovac
NHA – Nosač Hidroaviona
BR – Brod Radionica
BS – Brod Skladište
ŠB – Školski Brod
KJ - Kraljevska Jahta
HB - Hidrografski Brod
BoBr - Bolnički Brod
PV – Pomoćni Vodonosac
PN – Pomoćni Naftonosac ( Tanker)
TrB – Transportni Brod
RKBM - Radio Kontrolisani Brod Meta
KB - Polagač Kablova
Rm - Remorker

« Last Edit: July 28, 2010, 11:27:13 pm by MOTORISTA, Reason: Prebacivanje slika u atačment » Logged
jadran2
Stručni saradnik - Istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 092



« Reply #1 on: October 19, 2009, 04:18:41 pm »

Sada si me podsjetio na jedan talijanski sluzbeni plakat objavljen u engleskoj vojnoj brosuri (oko 1942.g. nakon tal. sloma u Africi) koji otprilike izgleda:

- talijanski poluotok, oko njega na svim morima povrsinski i podvodni brodovi, iznad svega masa aviona.

Velikim slovima na talijanskom pise - Da li je Italija pobjediva?

Sa jasnim odgovorom - NIJE.

Ako ikako to nadjem, postirati cu.

---
Cini mi se da je naslov knjizice bio : End of an Army - ili sl.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.019 seconds with 25 queries.