PALUBA
April 26, 2024, 10:18:27 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Vietnam owns 2 ex-Yugoslav mini-submarines - Da li neko zna nešto o ovome?  (Read 2947 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« on: May 03, 2009, 04:09:31 pm »

Quote
There have been rumors that Vietnam owns 2 ex-Yugoslav mini-submarines for use in commando operations, but the Vietnamese People’s Navy doesn’t own any full size submarines that can take on enemy subs and ships. China’s recent display of naval might is only part of the mosaic influencing Vietnam’s decisions in this matter…

Izvor informacije je Defense Industry Daily a informacija je deo vesti o novim Vijetnamskim podmornicama. Učinilo mi se zanimljivim da se ovaj deo izdvoji pa da vidimo zna li neko nešto o ovome i da li je to moguće?
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #1 on: May 03, 2009, 04:19:41 pm »

Mislim da je to deo iz kompleta o jugoslovenskim mini podmornicama u Koreji i Vijetnamu... Mislim da tu nema mnogo istine.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2 on: May 03, 2009, 04:44:37 pm »

Vijetnamci nisu ni pod kakvim sankcijma, tako da nema razloga da se krije prodaja podmornica. Verujem da bi se Crnogorci hvalili na sva usta da su prodali i jednu jedinu Unu. Uostalom šta će Vijetnamcima podmornice stare 30 godina u sumnjivom upotrebnom stanju. Novinarska patka.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #3 on: May 03, 2009, 08:36:47 pm »

Nema tu nimalo istine! Naime, Vijetnam ima dve džepne podmornice, izgrađene u Severnoj Koreji, i one su kupljene već poodavno, 1997. Ali, još uvek se ne zna da li je reč o podmornicama klase Yugo (koje su navodno izgrađene na osnovu Jugoslovenskog projekta iz 1965.) ili Sang-O. Klasa Yugo je povučena iz aktivne upotrebe RM Severne Koreje, i pored (valjda) Vijetnama, koristi je još i Iran. Južna Koreja je zaplenila i jednu podmornicu klase Yugo, kada se dotična uplela u ribarsku mrežu. Posada je izvršila samoubistvo, ali ne znam da li je izložena za javnost.
Jedna podmornica klase Sang-O je izložena u Parku Ujedinjenja u Južnoj Koreji, i na njoj se jasno vidi da nema nikakve veze sa bivšom Jugoslavijom.
Fotogalerije:
http://picasaweb.google.com/zephyr979/Korea4#5231294027696768098

http://rokdrop.com/2009/01/14/nk-spy-submarine-incident-in-gangneung/
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.022 seconds with 22 queries.