PALUBA
April 25, 2024, 09:03:51 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Pozdravimo novog člana Ekapic
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20   Go Down
  Print  
Author Topic: Donacije Vojsci Srbije i MO RS - vesti  (Read 82838 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #225 on: September 13, 2016, 01:02:22 pm »

Evo clanaka iz Odbrane o kineskoj donaijih RHIB camaca za VS.

* RIB720 RRF.pdf (683.69 KB - downloaded 45 times.)
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #226 on: December 15, 2016, 08:07:24 pm »

Четвртак, 15.12.2016.

Донација Директората цивилног ваздухопловства Војсци Србије

Министар одбране Зоран Ђорђевић и директорка Директората цивилног ваздухопловства Републике Србије Мирјана Чизмаров потписали су данас у Великој ратној сали Уговор о донацији финансијских средстава Министарству одбране за набавку опреме за хеликоптере у саставу РВ и ПВО Војске Србије. Реч је о набавци дизалице СЛГ-300 за унапређење оперативних способности тог вида војске у операцијама трагања и спасавања, у вредности од 35 милиона динара.

Потписивању Уговора присуствовали су чланови Колегијума министра одбране и представници Директората цивилног ваздухопловства Републике Србије.

– Ова донација ће помоћи у комплетном опремању бојних капацитета како би могли да одговоре свим задацима трагања и спасавања у цивилном ваздухопловству. Директорат ће насатавити да активно помаже Војсци Србије – рекла је Мирјана Чизмаров.

Министар одбране је захвалио на донацији и истакао како Министарство одбране и Војска Србије у склопу своје треће мисије помажу становништву и у том смислу је интензивна сарадња са Директоратом цивилног ваздухопловства.
 
– Ми сарађујемо и на неким другим пољима, а потврда наше добре сарадње јесте и ова донација коју смо данас потписали – рекао је министар одбране и истакао како је Директорат увек имао пуно разумевање кад је у питању Министарство одбране и пожелео да та сарадња буде убудуће још боља и продуктивнија.


Izvor: Sajt DCV
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #227 on: December 15, 2016, 08:42:20 pm »

Kakva je to dizalica kad toliko košta?
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #228 on: December 15, 2016, 09:05:41 pm »

Evo ovde detaljne specifikacije ove dizalice nosivosti 300 kg .
Sama dizalica se uvlaci u helikopter kada se nekoristi.

* SLG-300.pdf (467.13 KB - downloaded 61 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #229 on: December 15, 2016, 09:07:50 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Screenshot_1.jpg (155.06 KB, 950x406 - viewed 131 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #230 on: December 15, 2016, 09:34:48 pm »

Meni to izgled amngo para za ovako nešto. Pa to košta kao autobus. Osim ako donacija ne obuhvata i neku drugu opremu.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #231 on: December 15, 2016, 09:45:08 pm »

Nije mi poznato kakva je trzisna cena te dizalice ali iz iskustva mi je poznato da naknadna ugradnja cesto zna da bude mnogo skuplja nego da je ugradjeno odmah.

Jednostavan primer je da dok sam radio tapaciranje namestaja zamena makaza na krevetima tokom presvlacenja je kostala samo koliko i mene kosta taj par makaza zato sto je trebalo odsrafiti i zasrafiti 8 srafova M8. Naknadna zamena istih makaza je kostala oko tri puta vise zato sto je u pitanju mnogo vise posla plus izlazak na teren.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #232 on: December 16, 2016, 07:08:30 am »

Meni to izgled amngo para za ovako nešto. Pa to košta kao autobus. Osim ako donacija ne obuhvata i neku drugu opremu.
Ako je samo dizalica to izađe  35,000,000/123= 284.552.00 eur.
Ono sto znam je, da ovakav uredjaj za dizanje 80t tereta kosta skoro 10 x manje. a tezak je 15074kg.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Mozda je 3.500.000,00 din/123= 28.455.20 eur a i to nije malo.
Mada kavkvi su nam novinari nista me ne iznenadjuje.



* Z414242.pdf (166.05 KB - downloaded 61 times.)
« Last Edit: December 16, 2016, 07:15:15 am by motorista 57 klasa » Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #233 on: December 16, 2016, 10:28:25 am »

Meni to izgled amngo para za ovako nešto. Pa to košta kao autobus. Osim ako donacija ne obuhvata i neku drugu opremu.

Na ruskim oglasima nadjoh jednu dizalicu ovog tipa, tu joj je cena oko 95.000 evra. Prodavac tvrdi da je nova a da je 2007.godine proizvedena. Mozda je remontovana.

E sad koliko kosta nova sa ugradnjom, garancijom i kako na sajtu MO napisase

Quote
Систем обухвата електрично витло, контролну кутију, даљински управљач, три конопца – један за витла и два резервна.


Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #234 on: December 16, 2016, 02:57:13 pm »

Verovatno nova pa konzervirana, ja sam tako kupovao neke elektro motore. Proizvedeni i odmah konzervirani.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #235 on: January 03, 2017, 10:17:13 am »

Na ovoj stranici MO se nalaze pregledi svih donacaja Vojsci Srbije i Ministarstvu odbrane od 2007.godine. Verovatno ce u dogledno vreme biti dodata i 2016.godina.

http://www.mod.gov.rs/cir/10096/podaci-o-dodatnim-izvorima-finansiranja-10096

A donirano je svasta: novac, polovni racunari, placeni razni troskovi ucesca na raznim kursevima u inostranstvu,padobrani, Hameri i delovi za njih, sredstva za rekonstrukciju aerodroma Morava, oprema za sprecavanje i prevenciju HIV-a itd.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #236 on: January 03, 2017, 11:40:38 am »

Cak je i moj bivsi kolega donirao racunar za VS. Zapravo, poslednjih godina se trazi da sve bude otkucano na racunaru, ili cak i u elektronskoj formi, a u ceti nije bilo racunara koji su dostavljeni od strane VS. Jedini nacin da se to "legalno" uradi je da se vojsci donira racunar, pa da se on zaduzi u jedinicu, naci ne mozes doneti neki svoj krs na korscenje, jer je unos svojih racunara zabranjen PS, i naravno vremenom, broj doniranih racunara je bio da je svaka kancelarija imala po jedan. Interesantno je bilo da je do vremena mog odlaska na svim racunarima koriscen iskljucivo piratski softver, mahom WIN XP (jer su starije masine) i MS office.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 488


« Reply #237 on: January 03, 2017, 11:57:41 am »


Samo su "glupavi Nemci" pre par godina nabavili nekoliko stotina pisaćih mašina za upotrebu za"najosetljivijia pisanija" BND (Bundes Nachrichten Dienst). Tekst se može sačuvati samo na mašini na kojoj je pisan. Tačno se može odrediti broj primeraka postojanja dokumenta. Kopiranje (ako se koristi poseban papir) nije moguće. A mi tek uvodimo elektronsku upravu. Navodno se kompjuteri za MO ( ili bar "dotične službe") isporučuju bez (ili sa strogo kontrolisanim "out" portovima!? Ipak, pisaća mašina je pisaća mašina. Traže se najbolji daktilografi, obaveza čuvanja tajne, itd. Posle se čudimo što smo "izbušeni" k`o rešeto. Šta reći, obavezni smo prema Microsoftu, čiji kompjuteri sve šalju "Centrali", a  da mi to i ne znamo.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #238 on: January 03, 2017, 12:09:38 pm »

Pretpostavljam da su "out portovi" ustvari LAN, koji ide preko RAMCO. Nisam siguran da to vazi za USB portove. Koliko je informaticka bezbedost bitna:

Quote
Pre dve nedelje, digitalna obaveštajna kompanija "Crowdstrike" otkrila je da je GRU unapredila sposobnosti u oblasti sajber-ratovanja na bojnom polju u Ukrajini tako što poslala virus na Android aplikaciju, koju je ukrajinski oficir Jaroslav Šerstjuk razvio kako bi asistirala posadi tenkova Hovicer prilikom gađanja ciljeva. Virus se širio na vojnim forumima od leta 2014. do 2016. Aplikacija je sadržala novu Android varijantu virusa X-Agent, koji je "Crowdstrike" doveo u vezu sa timom "Fancy Bear", istim onim koji je ranije identifikovala kao odgovoran za hakovanje DNC i imejlova Džona Podeste.

Na taj način, ruska vojno-obaveštajna služba mogla je ne samo da nadzire približne GPS pozicije ukrajinskih vojnika, već i da prikupi njihove SMS poruke, protokole o pozivima, spiskove kontakta i internet podatke. Obim infekcije je nepoznat. Tvorac aplikacije je tvrdio da je aplikaciju imalo svih 9.000 operatora Hovicera, glavnog stuba ukrajinske artiljerije.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #239 on: January 03, 2017, 12:25:52 pm »

Cak je i moj bivsi kolega donirao racunar za VS. Zapravo, poslednjih godina se trazi da sve bude otkucano na racunaru, ili cak i u elektronskoj formi, a u ceti nije bilo racunara koji su dostavljeni od strane VS. Jedini nacin da se to "legalno" uradi je da se vojsci donira racunar, pa da se on zaduzi u jedinicu, naci ne mozes doneti neki svoj krs na korscenje, jer je unos svojih racunara zabranjen PS, i naravno vremenom, broj doniranih racunara je bio da je svaka kancelarija imala po jedan. Interesantno je bilo da je do vremena mog odlaska na svim racunarima koriscen iskljucivo piratski softver, mahom WIN XP (jer su starije masine) i MS office.

Takvo nešto više nije moguće, pošto je poseban propis za donacije Vojsci. Takodje, prema važećem pravilu službene prepiske, akta se mogu pisati i u ruci, čitko. Problem je samo ko će svaki petak napisati rukom rečenicu o zaključanosti, zapečaćenosti, plombiranju i merenju goriva u PTS. Lakše je samo promeniti datum i pustiti na štampu.
Logged
Pages:  1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.045 seconds with 23 queries.