PALUBA
April 26, 2024, 06:48:04 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Go Down
  Print  
Author Topic: Donacije Vojsci Srbije i MO RS - vesti  (Read 82897 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
zixo
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 555


« Reply #90 on: September 10, 2012, 11:55:24 am »

О том потом. Тамо још нема никакве интервенције. И ако је буде биће вероватно слично као у Либији, дакле без мировних трупа.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #91 on: September 10, 2012, 12:14:43 pm »

Zar u Avganistanu nisu samo trupe NATO-a? Mis nismo članica NATO, a što se tiče mirovnih misija UN, u njih smo uvek išli i u tome nema ničega lošeg.
Logged
zixo
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 555


« Reply #92 on: September 10, 2012, 12:32:45 pm »

Има и држава које нису у НАТО-у. Али нико не прича да ће српске трупе ићи тамо.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #93 on: September 10, 2012, 05:16:32 pm »

Zar u Avganistanu nisu samo trupe NATO-a? Mis nismo članica NATO, a što se tiče mirovnih misija UN, u njih smo uvek išli i u tome nema ničega lošeg.

Nismo ni mi, pa nam je opet drugar tamo.  Roll Eyes
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #94 on: September 10, 2012, 05:20:12 pm »

Sad tek videh da je misija ISAF zapravo misija odobrena od strane SB UN, a pod vođstvom je NATO-a.
Logged
airbag
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 267


« Reply #95 on: September 10, 2012, 08:21:19 pm »

Quote
Али нико не прича да ће српске трупе ићи тамо.

Ma da, poklonili Humere da se vezbate na njima, onako za lepe oci, ma stici ce racun Babe Vange ovakav ili onakav, ni kod babe nema đabe..

Može li netko da me uputi gdje da pročitam službenu svrhu donacije ?
Hvala

NIR šapirografiranje u štabu
AB
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #96 on: September 10, 2012, 08:25:49 pm »

Airbag, kako stvari stoje, još uvek nećemo ići. Da li ti je to neki problem? Jako mi je žao ako ti to predstavlja problem... neću moći da spavam noćas.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #97 on: September 11, 2012, 08:15:54 am »

Sve lepo piše ali ne piše jel su Hameri novi ili polovni-reparirani.Vidimo da postoje i postolja-štitovi.Šta mislite šta će od našeg arsenala iz spiska lake artiljerije da ugrade u Čačku.
Ovakva vrsta vozila pogodna je za razne patrolno-izviđačke zadatke i ne vidim drugu namenu jer unutra staje 4 ili 5 vojnika u zavisnosti od konfiguracije.
Najpogodniji bi bili za VP ili PT u specijalnoj brigadi.
Inače naježim se kad čujem i M od mirovnih misija.
A ne verujem da će UN skoro imati i jednu misiju čija okosnica neće biti NATO. 
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #98 on: September 11, 2012, 08:32:50 am »

Valjaće na jugu Srbije...
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 490


« Reply #99 on: September 11, 2012, 09:00:17 am »

Iako se po obračunskoj vrednosti poklona (2,9M$) to ne bi reklo, ja sam prilično uveren da Hummeri nisu novi, ali da su verovatno malo korišćeni. Koliko košta novi Hummer ne znam, ali cene vojne opreme su danas takve da može biti bilo koji iznos između 100.000 i 1.000.000$, naročito za onih 9 sa add on oklopom.
Hummer je svakako dobro vozilo, vrlo prohodno, ali naravno, osetljivo na protivničku vatru, ipak je to LUV - Light utility vehicle, dakle u osnovi - džip.
Logged
airbag
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 267


« Reply #100 on: September 11, 2012, 01:53:05 pm »

Airbag, kako stvari stoje, još uvek nećemo ići. Da li ti je to neki problem? Jako mi je žao ako ti to predstavlja problem... neću moći da spavam noćas.

Pa nije mi problem, ali volem da znam šta se iza brda valja, iako si stari prekaljeni Palubaš, iznenađuje me tvoj stav, baš me briga.., verujem da takvim stavom nisi nalupao 11000 postova nego si bio koristan, zanimljiv i pisao o stvarima koje zanimaju posetioce Foruma.

Meni bi bilo zanimljivije da si napisao par reči o tom odnosu, Danajci poklone nose, za šta ? Koja svrha ? S druge strane sklapa se strateški savez sa Rusijom, Predsednik javno kaže Putinu nakon Srbije samo Rusija, pa čisto tvoj stav na sve te odnose i međunarodne i vojnopolitičke a sve vezano na poklon tih Hummera, takav je poklon i Hrvatska dobila prije par godina, pa se usrečila baš i nije..

A na jugu Srbije, kako kažeš, ta vozila, po mojem mišljenju tamo nikada neće otići jer je isti taj koji ih je poklonio i stvorio problem na jugu Srbije. Tako da me čudi, tvoja naivnost, unatoč ogromnom iskustvu na Paluba forumu, od 11000 postova.

Ipak, hvala i na takvom stavu, ipak nisi bezličan, ma koliko tvoj stav bio proziran.

NIR za šerpe i lonce
AB
« Last Edit: September 11, 2012, 02:00:03 pm by airbag » Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #101 on: September 11, 2012, 02:10:52 pm »

Šta se valja iza brda ne možeš znati zasigurbo, naročito nakon promene vlasti u zemlji. Ako je ono bio kurs 0, ovaj je 180. Donacija je još od ranije i možda je ranije, u dogovorima i bila uslovljavana nečim, sada neće moći da se ostvari. Hamerima će se, kako je rekao ministar, popuniti deklarisana četa iz Zaječara, ostatak ide na bazu Jug... tako da će ipak otići na jug Srbije.

PS Što se tiče mojih postova, broj postova je nebitan. Preko profila bih mogao da ih vratim na nulu...
Logged
airbag
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 267


« Reply #102 on: September 11, 2012, 02:28:44 pm »

Eto, puno jasnije i sadržajnije od predhodna 2 posta, ja sam onaj drugi, shvatio kao preneseno značenje, u cilju rešavanja problema koji Srbija ima na kosovu i Metohiji, pa kažem, nebi ovi dali aute da se koriste protiv onog što su sami smislili i usadili kod Vas pa sve nakon što su radili 1999.
A da je politika sad na rasrsnici, prošle i nove to je evidentno i po recentnim izjavama, srbijanskih funkcionera. E kako će biti ?  E pa to ni Baba Vanga nebi znala proreći, tako mi izgleda..
A to učestvovanje u kobajagi mirovnim misijama, mi se gadi već 20 godina, makar i ja učestvovao u njima a nažalost svi smo u proteklim (članak 11.) imali loša iskustva s mirovnjacima.. raznim budalama polupismenima..


Pozz

NIR za čaršafe, peškire, ćebad i veš

AB
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #103 on: September 11, 2012, 02:32:29 pm »

@airbag, mislim da bi trebalo malo spustiti loptu. Nemoj o recentnim izjavama političara, ima ih svuda... Nemoj o Kosovu, tema se zove bitno drugačije. Pusti Baba Vangu, molim te...

Ako si već stručnjak u oblasti NIR za ...... , ostani ili tu, ili u okviru teme.

Hvala na razumevanju!
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #104 on: September 11, 2012, 02:36:49 pm »

Par strana ranije su vec navodjene izjave tadasnjeg ministra da se radi o novim vozilima. Doduse tu je navedeno da ce ih biti 20 te da im je pojedinacna vrednost 175.000 USD.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.