PALUBA
April 20, 2024, 06:12:12 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 27   Go Down
  Print  
Author Topic: Borbeno vozilo pešadije M80 i M80A  (Read 227648 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 484



« Reply #45 on: February 09, 2010, 10:41:48 am »

E pa malo bi se moglo popraviti ugradnjom sjedala, kakva su u Strykeru ili LVM-u te sa Spall-linerom. Jel možda zna netko, kolika je masa kupole i motorskog odjeljenja u M-80A?
Logged
kukimiro
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 390


« Reply #46 on: February 09, 2010, 04:15:37 pm »

Kupola bez streljiva  1058 kg - kupola borbena težina 1190 kg. MT dio je malo teže izračunati.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #47 on: February 09, 2010, 04:38:08 pm »

Sve što si naveo stoji, naručito oko oklopne zaštite i u vezi gusenica, koje nisu baš nizašta. Ali sve što si naveo se može unaprediti. Za veću nosivost, odnosno za dodavanje još oklopa (recimo reaktivnih ploča po frontu i po stranama vozila), trebalo bi ubaciti jači motor i stvar je rešena. Kada bi se radile gusenice morao bi se da se radi ceo hodni deo (i zbog jačeg motora ne bi bilo govora da ostanu ove gusenice), ali ni to nije veliki problem jel gotovih rešenja već postoje.

A vatrena moć njemu nije za podecnivanje, za borbeno vozilo u toj klasi on ima sasvim dobru vatrenu moć, čak i ako izuzmemo dejstvo strelaca sa strane i pozadi sa AP-om, to je po meni veliki promašaj (besmislica), ne znam da li iko može da se pohvali da je išta pogodio sa takvim dejstvom, ali to daje pešaku jednu drugu dimenziju, da nije samo statista (glineni golub) već da i on ima priliku da aktivno učestvuje u borbi i ako od tog dejstva nema gotovo nikakve koristi. Sve u svemu po meni to je utrošak municije bez ikakve veze.

A i bez ikakvih problema se tu može dodati još štošta korisno od naoružanja u cilju jačanja vatrene moći.
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #48 on: February 10, 2010, 10:04:45 am »

Problem kod topa 20mm je u tome, što nema stabilizaciju, pa sam rešenje donošenja municije u top je vrlo nepouzdano. Pošto ovaj BVP ima loš oklop, kod pogodka može doči do zapaljenja municije u tjelu, što ima još gore posledice za samu posadu. Ovo vozilo je po obliku dosta slično BMP1 (još više francuskom AMX10), pa po mome ima i slične mane.

Barem za Sloveniju i Hrvatsku po mome se modernizacija na isplati, pošto su za ove zemlje na razpolganju viškovi BVP-ja Marder 1, koji je več u štartu puno bezbednije vozilo. Za Srbiju je situacija za modernizaciju povoljnjija, pošto po mome ima više vlastitih kapaciteta za ovakvu modernizaciju, pa i radna snaga je jeftinija. Još dosta dobri odnosi sa Rusijom - pa bi se moglo tu još nešto i uraditi.
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 484



« Reply #49 on: February 10, 2010, 10:52:06 am »

U koliko imaš razradjen plan odnosno kompletnu logistiku suvislo je ne posluživati se modernizacije, pogotovo ako imaš neke svoje ideje i znanja, koja aplikuješ na sistemu. Svugdje na Zapadu a u poslednje vreme i na Istoku konstantno se primenjuju modernizacije kao način produžavanja životnog veka sistema. A uz to, ne trebaš od početka učiti ljude, kao što je potrebno za neki drugi sistem.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 390


« Reply #50 on: February 11, 2010, 10:31:25 pm »

А знате ли да је, тамо негде 1991.године, био покушај да се на бази БВП М-80а направи полицијска варијанта. Да се ушло у пројект требао је имати ознаку М-91. Због догађаја у БиХ до реализације није дошло. Само су на једном или два примерка поставили ротациона светла и још нешто, али се не сећам шта. По мом мишљењу то није имало баш никаквог смисла, а ни потребе. Предлог је иначе дошао из фабрике у Вогошћи.
Logged
PT-76
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12


covek a potom masina


« Reply #51 on: March 15, 2010, 01:07:16 pm »

Kad je rec o BVP-u M-80a a s obzirom na uvid u ostale postavke dodao bih da sto se tice motora a on je mercedes v10.003 jesu ucinjena odredjena poboljsanja u odnosu na BVP-M-80 medjutim citajuci tt podatke koji su postavljeni moram dodati da a neko je to pomenuo on nije u mogucnosti da plovi i dejstvuje narocito ne ako se misli na nacin na koji to cini tenk amfibijaPT-76 niti je opremljen za tako nesto a pogotovo nema mogucnost manevra i dejstvovanja na vodenim povrsinama poput navedenog tenka narocito to u praksi nije potvrdjeno on istna ima mogucnost savladjivanja dubljih vodenih prepreka od standardnih oklopnih sredstva ali to je sve sticajem okolnosti tokom rata u jednj od bivsih Jugoslovenskih republika imao sam u svom odnosno sastavu moje jedinice sredstva BVP-M80a,PT-76,VBP-M-86 i lovac tenkova M-93 sastavljen u HADICIMA kod Sarajeva u toku rata znam za dva u celoj VRS a jedan je bio kod mene medjutim nije imao ispravnu elektroniku i imao je problem navodjenja po pravcu te smo odnosno sam to cinio manuelno oni koji neznaju kako izgleda to vozilo da pojasnim koristeno je klasicno telo BVP-M-80a a umesto topa M-53 20 mm postavljeno je sest lansera za sistem MALJUTKA u dve odvojene sekcije po tri lansera u sklopu sistema za poluautomatsko navodjenje francuske proizvodnje uz to je imao i PKT-7,62mm i BDK- M79 mislim da se radi o slicnom sistemu ugradjenom na mali broj  vozila VBP-M-86 neznam tacnu specifikaciju uglavnom od svih ovih sredstava isprobanih u borbenim uslovima anarocito na jednom vestackom jezeru u severoistocnoj BIH jedino je PT-76 ispunio sve TT preformansama predvidjene mogucnosti a narocito kad su u pitanju vodene povrsine i dodao bih izuzetne manevarske sposobnosti pri upotrebi u brdsko planinskim uslovima drage kolege za prvi put toliko TTpodatci su jedno a primena u praksi i u realnim uslovima nesto sasvim drugo i uz obucen kadar kog je nazalost od ukidanja klasicnih srednjih vojnih skola da mi ne zamere kolege koji su zavrsavali po jednu godinu kurs sve manje a iz licnog iskustva znam da se na akademiji radi mnogo manje prakticnih radnji nego u svs kov ovo je za prvi put koga interesuju iskustva u realnoj borbenoj upotrebi i problemima vezanim za to neka mi se slobodno javi i postavi pitanje imao sam na srecu ili na zalost priliku da vecinu oklopnih sredstava koja je imala u upotrebi JNA  upotrebim u realnim uslovima a pogotovo PT-76 I VBP-M86 koji se kao sto znaju moji oklopnjaci nisu detaljnije nego vise fakultativno izucavali u vojno obrazovnim ustanovama nego se po zavrsetku skolovanja u nzavisnosti od jedinice i sredstava u koju se dobije raspored islo na dodatno usavrsavanje toliko
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #52 on: March 15, 2010, 04:37:01 pm »

Pozdrav PT-76,
Samo da ti skrenem pažnju odmah u početku, iskustva su dobrodošla naručito sa terena (a ne sa Vikipedije ili "pričao" mi stric "ribolovačku priču"), ali mi u Pravilniku imamo jednu jako važnu tačku koja zabranjuje tačno pominjanja mesta okršaja ako ona datiraju iz doba 91-95. Takođe i vojske kao i jedinice bi bilo dobro izbegavati pominjati.

Is vlastitog iskustva znam da to malo otežava stvar ali se ipak i tako može kvalitetno diskutovati.

Još jednom, dobro došao na Palubu, i raspali po tastaturi, dosta mi je više ovih "iskustava" sa Vikipedije. Smiley
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #53 on: March 15, 2010, 07:28:25 pm »

А знате ли да је, тамо негде 1991.године, био покушај да се на бази БВП М-80а направи полицијска варијанта. Да се ушло у пројект требао је имати ознаку М-91. Због догађаја у БиХ до реализације није дошло. Само су на једном или два примерка поставили ротациона светла и још нешто, али се не сећам шта. По мом мишљењу то није имало баш никаквог смисла, а ни потребе. Предлог је иначе дошао из фабрике у Вогошћи.

Ovo je veoma interesantno! Kakva bi bila ta policijska varijanta, da li bi nosila naoružanje? Pošto znam da su jedinice Milicije imale OT M-60, zanima me, zašto se insistiralo da policija ima i guseničare, zar "točkaši" nisu primereniji za policijske zadatke?
Logged
PT-76
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12


covek a potom masina


« Reply #54 on: March 16, 2010, 09:26:33 am »

Da moram se izvinuti nije mi bila namera da pominjem precizno mesta i dogadjaje iz prethodnih nesretnih desavanja i pokusao sam to izbeci koliko god sam mogao naravno po republici iz koje dolazim i sredstvima koja sam koristio i opisao moze se izvuci zakljucak. Medjutim zaista je veoma tesko izbeci bas sve neki zakljucci se sami namecu zaista nemam animozitet ni prema kome i bez obzira na prethodna nesretna iskustva sve ucesnike i clanove sajta bez obzira odakle dolaze gledam iskljucivo kao svoje kolege profesionalce i u sirem kontekstu nekadasnje po meni jedne od najkvalitetnijih narocito strukovno armija sveta bez imalo lazne skromnosti mora se priznati da su cak i danas OS republika ex Jugoslavije medju cenjenijima u svetu pre svega zbog svog kadra i mislim da tu cinjenicu treba na sto bolji nacin iskoristiti.To sve govorim opet iz licnog iskustva iz direktne komunikacije sa pripadnicima raznih OS sa kojima sam imao priliku da razmenim iskustva u republici iz koje dolazim.Sto se tice Wikipedije naravno da se slazem da sturo deklamovanje TT podataka bez prakticnog i sustinskog iskustva nemaju po meni nikakvu vrednost gde su tu saveti svakodnevni problemi i nacin resavanja iz prakse samo jedan primer svi oklopnjaci znaju kako se na primer po pravilu menja ili ponovo navlaci gusenica kod na primer bas BVP-a M-80a a ja vas uveravam da je to sledeci iskljucivo pravilo u realnim uslovima na terenu i raskvasenom recimo terenu nemoguce uraditi u skladu sa uputstvom bez improvizacije i koriscenja alata i pomocnih sredstava koji nekom ko to nije doziveo nikad nebi pali napamet a pogotovo sto se i u samoj Wikipediji moze pronaci niz netacnih podataka bolje receno uopstenih jedan od primera je recimo razlika u klirensu pomenutog vozila u slucajevima kad je vozilo prazno i kad je potpuno opremljeno i spremo za borbenu upotrbu i treba savladati odredjenu prepreku nisam mislio ovoliko siriti hvala na sugestiji pridrzavacu se koliko god to bude moguce narociti eksplicitnog pominjanja mesta dogadjaja pozdrav od PT-76 ps.volio bih da se javi jos neko ko ima iskustva sa ovim sredstvom
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #55 on: March 16, 2010, 10:49:36 am »

@PT-76
Zamolio bih te da otvoris poseban topick gde bise raspeavljalo o vozilu ciji nick nosis. Osim opstih podataka i mestopolozbe u izvidjackim jedinicama u JNA, skoro da nista ne znam o tom zanimljivom tenku, a volio bih da nesto saznam.
Pozdrav Trpe Grozni.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 390


« Reply #56 on: March 16, 2010, 08:51:59 pm »

По мом суди израда полицијске варијанте БВП -80а (М-91) нија имала никаквог смисла. Иначе, првенствено су били намењени војној полицији, не цивилној полицији.

Идеја је потекла из саме фабрике (ФАМОС) као начин да се произведе или прода што више. То је било у време када су Словенци одлазили (1991.) и производња и испорука наручених ВПБ М-86 је дошла у питање (производио их је ТАМ из Марибора). Мислило се (то су мислили они из управе ОМЈ јер су сва оклопна возила, укључујући и ВПБ М-86 била у њиховој надлежности) да БВП М-80а може надоместити ВПБ М-86.  Тада је више батаљона ВП из "НА" формације преведен у "А" и требали су ВПБ-М86 за прве чете тих батаљона. Није их било довољно па се неко досетио да батаљонима додели БВП М-80 (после пар месеци сви БВП М-80а су враћени у ОМЈ, где им је и место). Неколико батаљона ВП је и примило по 10 БВП М-80 (бВП заштитног пука 1. армије, бВП у Вараждину и још неки, не сећам се више који). Када су то чули или сазнали из ФАМОС-а дошли су са понудом БВП М-80а у полицијској (војнополицијској) варијанти. Мислим да је тадашња управа ОМЈ почела да радио ТТЗ, али се одустало од тога јер се, на основу кратке употребе БВП М-80 у војној полицији, показало да то није за њих.

Logged
Canaris
mornar
*
Offline Offline

Posts: 17


« Reply #57 on: April 03, 2010, 02:56:37 am »

Koliko je meni poznato, BVP M-80 ima motor Hispano-Suiza HS 115, a BVP M-80A ima motor OM403 kojeg je po licenci Mercedesa radio FAMOS.

Edit:
Zaboravio sam da dam komentar na nešto što je napisao Bosske. Voda jeste provodnik struje, kako jednosmerne tako i naizmenične. Destilovana voda ne provodi struju, jer u njoj nema minerala. To znači da ako bi voda potopila akumulatore, došlo bi do kratkog spoja.

Mozda, ali sa 24 V jednosmerne struje bi eventualno krenula elektroliza na katodama, ali jako spora posto u obicnoj vodi nema dovoljno provodljivih elemenata za pravu elektrolizu. Sa tim da proces elektrolize ipak traje tako da bi ovi akumulatori davali jos struje (sa neznatnim padom napona) i kad bi bili zaronjeni. Nek neko proba potopiti dzepnu lampu u vodu, dobro, mozda bi lampica pukla u dodiru sa vodom al bi mozda gorela neko vrijeme). U ovom slucaju ukoliko bi bilo toliko vode da bi dosla do akumulatora, znaci da pumpe vise ne stizu da se bore sa vodom i to je vise posao za gnjurce i celicnu sajlu i remont naravno.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #58 on: April 03, 2010, 07:14:34 pm »

... s'obzirom da vec duze vremena radim u jednoj privatnoj firmi cija je primarna delatnost voda, zacudio bi se koliko je primesa u vodi, i to fero materijala, tipa soli teskih metala i slicnih, koji elektrolizu cine upravo mogucom, i ubrzavaju je do beskonacnosti ... elektroliza je samo deo sto radim jedno 10 puta svaki dan, i to u kucnim uslovima, tako da bi u ovom slucaju vrlo brzo doslo do kljucanja akumulatora i "resetovanja" ... a jedini lek u tom slucaju bili bi, kao sto si i sam naveo, sajla, neka jaca masina za eventualno izvlacenje, i naravno - remont!!!
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #59 on: April 04, 2010, 03:53:56 pm »

BVP M-80A LT

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Jeste da je mala sličica, ali bolju nemam.


* bvp m80a lt.JPG (12.43 KB, 333x196 - viewed 440 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 27   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.