PALUBA
March 19, 2024, 08:29:54 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 77   Go Down
  Print  
Author Topic: МиГ-29  (Read 457359 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #540 on: January 06, 2012, 11:42:26 am »

ove 2xr-27r su im bile cisti visak
Logged
nebkv
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 266


« Reply #541 on: January 06, 2012, 12:04:01 pm »

Slazem se sa gledista upotrebljivosti u odnosu na protivnika sa jacim radarom i modernijim raketama za borbu van vizuelnog domet,ali kako nasi na zalost nisu uspeli ispaliti ni jednu raketu,posebno R73 to i nema neku tezinu
Da su nekim slucajem bili u situaciji da ispale sve cetiri rakete R73 ne verujem da bi im zafalile jos dve,ove cetiri bi zavrsile posao
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #542 on: January 06, 2012, 02:55:13 pm »

Problem sa R27 nije samo u samim raketama vec u radaru tj verziji radara na srpskim 29-tkama.
Jednostavno i kad su bili u resursu desavalo se da radar izgubi zahvat cilja sto automatski znaci gubitak rakete. Sve ovo se pogorsavalo kako su radari sa godinama gubil na snazi a `99 uz svo ometanje tesko da bi na nekim respektivnim daljinma mogli da ih upotrebe (tu se vec dolazilo na daljine gde moze da se upotrebi R73 koja je ipak raketa po principu ispali i zaboravi). Osim toga avion mora da leteti pravoliniski (ka cilju) dok upotrbljava poluaktivne radarske rakete kao sto su R27 i u tom modu nema na svom radarskom ekranu pregled situaciju u vazduhu, a obzirom da veza sa oficirom za navodjenje iz sistema VOJ nije bila pouzdana bio bi izuzetno laka meta.
E kad na sve ovo dodas opste stanje ispravnosti 29-tki stvarno je trebalo imati m..a pa poleteti.

Zato su svi piloti koji su poleteli te `99 trebali da budu odlikovani. Ne zato sto su ispunjavali svoj zadatak nego sto su ga ispunjavali u takvih "uslovima".

Zato neka prica da treba nabaviti tj remontovati rakete R27 nema smisla. Sto zbog malog broja aviona sto zbog neupotrebljivosti istih. Trebalo bi nabaviti 3b/k R73 po avionu koje treba iskoristi u zadnje 2 godine pre isteka resursa za gadjanje ciljeva u vazduhu. Mada kako idu nasi tenderi isteci ce resursi 29-tki pre nego sto sitgu rakete.

Cuo sam da su posle bombardovanja uspeli da uguraju u dvosed radar (originalno dvosedi nemaju radar samo IRST a skuplji su od jednoseda - kakav paradoks).
Posel su demontirali taj rada.
Da li neko ima vise informacija o ovom zahvatu.
Logged
lord sir giga
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 132



« Reply #543 on: January 06, 2012, 03:28:46 pm »

Ma kupise oni R-27 ali je valjda taj tip rakete nemoguce iskoristiti posto ga SUV ne prepoznaje sta su dalje uradili po tom pitanju neznam, mada neke kolege kazu da su uspeli da ih prilagode (a kako niti znam, niti mi je jasno).
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 442


« Reply #544 on: January 06, 2012, 04:32:03 pm »

Valjda će dočekati nove avione, jer ovo što imamo više ne vredi remontovati sem nužde radi, a koristiti u obliku u kome je. Ipak su to avioni stari već četvrt stoljeća. Otkud? Pa otud, pogledajte samo u kalendar, može i običan, ne mora crkveni.
Logged
lord sir giga
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 132



« Reply #545 on: January 06, 2012, 07:17:12 pm »

Pa ja neznam da li se ovi nasi posle ovog remonta uopste vise i mogu remontovati, a jedan od razloga je i korozija zmaja, nekazem da su ga nasi imali, ali ako vecina ruskih ima neznaci da nece biti isto i kod nas.
A sam remont bez modernizacije bi bio totalni idiotizam i bacanje para, ukoliko se razmislja o daljem produzetku  resursa ovih nasih u slucaju kupovine SMT, odnosno dovodjenja nasih na taj standard.
A za ovo da je u Dvosed ugradjivan radar prvi put cujem, ali ko ce ga znati ratne modifikacije su uvek bile bez premca.
Logged
nebkv
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 266


« Reply #546 on: January 06, 2012, 07:46:17 pm »

Sumnjam da bi se oni ikada modernizovali.Poput Slovaka,kada su nabavili naknadno 29tke iz Rusije i krenuli u njihovu da kazem modernizaciju sve nasledjene iz CSSR su gurnuli u stranu
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 631


« Reply #547 on: February 01, 2012, 05:55:41 pm »

moj retusiranje mig-29

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* mig-29 jrv.jpg (493.39 KB, 1000x758 - viewed 478 times.)
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #548 on: February 02, 2012, 09:20:10 am »

Ma kupise oni R-27 ali je valjda taj tip rakete nemoguce iskoristiti posto ga SUV ne prepoznaje sta su dalje uradili po tom pitanju neznam, mada neke kolege kazu da su uspeli da ih prilagode (a kako niti znam, niti mi je jasno).

Prisustovao sam jednom TT zboru na Batajnici za slusaoce skole nacionalne odbrane ili tako nesto vec sam zaboravio tacan naziv gde im je valjda zmeninik k-dana eskadrile objasnjavao TT karakteristike aviona i probleme koje su imali i bas je posebno napomenuo ovo oko problema u koriscenju raketa r-27. Iz te price proizilazi da su srpske 29-tke mogle da koriste r-27 ali da je problem biu u radaru tj njegovom nepouzdanom radu u SARH modu.
Logged
80sBoy
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 321



« Reply #549 on: March 13, 2012, 05:50:44 pm »

Quote
 Iz te price proizilazi da su srpske 29-tke mogle da koriste r-27 ali da je problem biu u radaru tj njegovom nepouzdanom radu u SARH modu.

Ovo je postalo ocigledno jos kada je prva grupa isla na preobuku 1987.god  na MiG-29 u Lugovaji(SSSR).Desavalo se da tokom  lansiranja R27 u skolskim uslovima dodje do prekida zahvata cilja.Pilot u tom slucaju mora sto hitnije da ponovo zahvati cilj i nastavi sa navodjenjem rakete da je ne bi izgubio.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #550 on: March 20, 2012, 02:14:29 am »

............................................

Cuo sam da su posle bombardovanja uspeli da uguraju u dvosed radar (originalno dvosedi nemaju radar samo IRST a skuplji su od jednoseda - kakav paradoks).
Posel su demontirali taj rada.
Da li neko ima vise informacija o ovom zahvatu.

Било би тако лепо кад би нам рекао где си и од ког чуо за то "угуравање" радара.

Никакв "парадокс" није чињеница да је двосед скупљи од једноседа. У комплетан простор кабине другог пилота је "угурана" опрема и инструменти које има и пилот једноседа, а тај простор код једносда је обично резервисан за резервоаре за гориво.

Да упоредимо габарите предњег дела двоседа и једноседа:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Нема ту простора за угуравање радара.

Међутим, постоји двоседа "борбена " верзија са истим перформансама као и једноседа:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Љуба


* kabina MiG-29 (2).jpg (269.38 KB, 2237x2033 - viewed 311 times.)

* MiG-29K (2).jpg (401.38 KB, 2337x1572 - viewed 312 times.)
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #551 on: March 20, 2012, 10:18:14 am »

@Ljuba

Cuo sam od jednog pukovnika tehnicara sa Batajnice da su to uspeli da urade `99 ali da su kasnije ga vratili u prvobitno stanje (ratna modifikacija).

Nisam cuo detalje sta su radili ali najlogicnije i najednostavnije je da su izbacili prednju instrumental tablu (mozda i prednje sediste) da bi napravili mesta za radar i elektroniku.

Jeste paradoks da je dvosed skuplji od jednoseda a nema jeda od najskupljih uredjaja na avionu RADAR.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #552 on: March 20, 2012, 04:38:15 pm »


Cuo sam od jednog pukovnika tehnicara sa Batajnice da su to uspeli da urade `99 ali da su kasnije ga vratili u prvobitno stanje (ratna modifikacija).

Nisam cuo detalje sta su radili ali najlogicnije i najednostavnije je da su izbacili prednju instrumental tablu (mozda i prednje sediste) da bi napravili mesta za radar i elektroniku.

Ja bih tom gospodinu samo rekao "e, moj pukovniče...". Toliki porast'o, a priča... svašta.
Bolje bi bilo da su onda bolje maskirali mašine koje su uništene na zemlji nego što sad mudruju u stilu barona Minhauzena. Angry
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #553 on: March 20, 2012, 05:10:48 pm »

Pa sad rasho nije to tako jednostavno:

Glavni razlog za gubitne na zemlji je to sto se trazilo da avionu budu blizu piste i spremni za najbrze uzletaje naoruzani i napunjeni gorivom.

Cim se odustalo od upotrebe avioni su odmaknuti od piste i sacuvani (malo se u medjuvremenu saznalo o mogucnostima neprijatelja za otkrivanje, vremenu reakcije itd).

Naravno ima i tu i subjektivnih propusta, neiskustva, nepoznavanja mogucnosti neprijatelja itd.

Sto se tice te price oko ugradnje radara u 29-tku to je jos iz 2000/01 iz jednog razgovora kojem sam ja stiacajem okolnosti prisustvovao.
Znaci nije neka naknadna pamet posle 10-15 godina.
Da li je to tacno ostaje da se vidi.
U svakom slucaju interesantna je informacija koju svakako treba proveriti.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #554 on: March 21, 2012, 07:27:00 am »

@PVanja, a jel znas o kom radaru se radi ??
Postoji mogucnost da su ugradili radar sa IJ-22 Orao M ili sa Jastreba NJ-21 u istoj funkciji, mislim da bi to bilo logicnije od ugradnje radara sa jednosedog MiG-29 na dvosedu letilicu. U takvom slucaju ne bi morali da vade sediste, vec samo da zamene instrument tablu.
Logged
Pages:  1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 77   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 24 queries.