PALUBA
March 19, 2024, 08:15:58 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 77   Go Down
  Print  
Author Topic: МиГ-29  (Read 457356 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #705 on: May 27, 2013, 05:39:30 pm »

Rusi nisu bili krivi za gume, ali za piropatrone izgleda jesu. Po onome što je rekao ministar Vučić, da čekamo već godinu dana na isporuku, to je diletantizam i neozbiljnost kompanije MiG i kompanije koja treba da isporuči te delove. Može nas da ponižava svako i naziva boranijom i kako god hoćete, ali to neće promeniti činjenicu da je kompanija MiG u velikom problemu i da ne radi kako bi trebalo da radi. Mi kao kupci 6 aviona smo najveći kupci njihovih novih aviona u zadnjih 10-ak godina posle Indije i Mijanmara, i kompanija koja je na ivici bankrota i koja živi samo zahvaljujući izdašnoj državnoj pomoći bi morala da ume da ceni svakog kupca, a ne da nas smatra "boranijom" i nipodaštava samo zato što nismo kupili 50 ili 100 aviona. Nije baš da se u svetu otimaju oko njihovih proizvoda! Takvim arogantnim stavom će samo brže propasti, a ako ga zadrže, i zaslužili su takvu sudbinu. Nešto slično im je i Putin rekao svojevremeno, ali izgleda nije imao ko da čuje.
Logged
gavrinem
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 89


« Reply #706 on: May 27, 2013, 07:52:15 pm »

Upravo tako dexy!

Ako su se ta kasnjenja kompanije mig tokom hladnog rata (a bilo je i tada slucajeva da SFRJ za mig-21 mora da ceka po godinu dana poneki deo) pravdala ogromnim brojem aprata i da prvo moraju da namire svoje jedinice, danas kada je broj aviona te komapnije u upotrebi 20 puta manji i kada nema tolike sarenolikosti (proizvode se delovi samo za mig 29 i mig 31, za ostale matore tipove poput keceva i dvadeset trojki se delovi odavno ne nabavljaju od rusa niti mig to proizvodi) takvo kasnjenje je nedopustivo!Po kuloarima su se mogle cuti i price o "naprasnom" podizanju cene delova (juce je kostao 2000 a sutra 5000$) sto ne mora da bude tacno mada poznajuci ruse i stepen korupcije u njihovom drustvu ne bi bilo nista cudno i da je tako (ne bi im bilo prvi put!!!).

Na kraju dolazimo do onog cuvenog "rusi najjeftini" , verovatno na pocetku jesu, al se zato desi ono narodno "ko ne plati na mostu plati na cupriji"...

I zixo nemojte mi samo odmah pominjati poljake, posto su oni bas zbog rusa (i njihove "dobre" logisticke podrske) resili da reverse inzenjeringom osvoje kompletno odrzavanje i remont aviona i da zavise samo od sebe!

I bas kao sto kaze Dexy ako se ne uozbilje (to vazi isto i za nasu UTVU tj. SDPR) u buducnosti ce moci samo da sanjaju o prodaji neke vece kolicine aviona nekoj ozbiljnijoj zemlji...
« Last Edit: May 27, 2013, 08:04:46 pm by gavrinem » Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #707 on: May 27, 2013, 08:59:48 pm »

Zar piropatrone nisu sastavni deo sedišta? A sedište proizvodi firma "Zvezda". Ne znam zbog čega uopšte nabavka mora da ide preko MiG-a, a ne direktno od proizvođača? U svakom slučaju, MiG je tu eventualno posrednik, a ne proizvođač.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #708 on: May 27, 2013, 09:30:18 pm »

Jeste Rocker zato sam i rekao "MiG i kompanija koja treba da isporuči delove", dakle mislio sam na Zvezdu ili možda čak i oni imaju nekog ko im proizvodi samo piropatrone, ali računam da sve oko održavanja ide preko kompanije MiG, a sve to preko kompanije Rosoboronoexport. Znači računam sa tim da je MiG kao kompamnija odgovoran i za firme od kojih se kupci snabdevaju rezervnim delovima. To je meni logično za jedan ovakav proizvod. Ja sam uveren da je kod Suhoja drugačija priča i da ozbiljnije pristupaju problematici.
Nisam ja ovime hteo da diskvalifikujem ovu našu kupovinu, samo sam zabrinut za to kakvu podršku možemo da očekujemo od kompanije MiG i koliko će ti avioni leteti, a koliko biti prinudno prizemljeni zbog neozbiljnosti ove kompanije. Ako oni zaista gledaju kao što zixo kaže na nas kao sitnu boraniju pa ih zabole da mrdnu prstom za nas kao mušterije i korisnike njihove opreme, onda bih radije da i ne kupimo ništa nego da kupimo od njih.
Logged
airsuba
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 207


« Reply #709 on: May 27, 2013, 10:29:20 pm »

To je najveći problem sa Migom, gore je navedeno kako su poljaci rešili 'problem' - dok ih je recimo Indija 2007 naterala da se kod njih dole napravi veliko 'skladište' u kome će uvek biti dovoljno svih potrebnih delova u rezervi koji će se dopunjavati po potrebi tako da više ne zavise od 'fabrike' (http://www.migavia.ru/eng/news/?page=1&tid=4&id=35).

U poslednjih godinu dana se stvari menjaju sa povećanom integracijom Miga u veliki sistem avio-proizvođača, ali se i dalje nepotpisuju ovi veliki ugovori koje Zixo pominje. Samo ako rusko vazduhoplovstvo naruči MiG-35 i krene ta proizvodnja - i taj avion bude kompatibilan u najvećem mogućem broju delova i bitnih sklopova sa ovim 29K i 29M, onda ova nabavka ima nekog smisla i biće delova.
Ta proizvodna linija inače tek treba da se napravi/uspostavi u fabrici u kojoj su nekada pravljeni Migovi 29 UB tj. dvosedi, a ova sadašnja proizvodnja zaista nije daleko od 'radioničke'... Mig za Indiju pravi 20 aparata od 2008!

Treba uvek imati u vidu da je MiG (loš) izuzetak u ruskoj post-sovjetskoj vazduhoplovnoj industriji, sve ostale firme/biroi su se prilično pošteno borile i izborile kroz sve one njihove godine krize i sada prave vrlo dobre i moderne stvari!
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #710 on: May 28, 2013, 12:14:25 am »

Mig je ranije bio napredniji od Suhoja, a danas zaostaje. Nije vise toliko konkurentan. U sustini on je ostao na nivou osamdesetih godina s tim sto je poceo samo da modernizuje postojece aparate. Suhoj ima potpuno nove proizvode kao sto je T 50 koji nema veze sa SSSR-om, a uz to pravi i civilne avione i tako zaradjuje dodatne pare. Mig nije vise ono sto je bio.
Logged
zixo
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 555


« Reply #711 on: May 29, 2013, 10:53:34 am »

Као прво, када сам рекао буранија нисам мислио на то како нас Руси гледају него на наш однос према техници коју имамо.

Зашто приликом склапања уговора са РСК МиГ о ремонту авиона нису набављени резерви делови, дакле гуме, пиропатроне и ракете? Извините али за то Руси нису криви него ми.

Quote
I zixo nemojte mi samo odmah pominjati poljake, posto su oni bas zbog rusa (i njihove "dobre" logisticke podrske) resili da reverse inzenjeringom osvoje kompletno odrzavanje i remont aviona i da zavise samo od sebe!

Знам да су то урадили али су и то морали уз помоћ Руса.

Quote
U poslednjih godinu dana se stvari menjaju sa povećanom integracijom Miga u veliki sistem avio-proizvođača, ali se i dalje nepotpisuju ovi veliki ugovori koje Zixo pominje. Samo ako rusko vazduhoplovstvo naruči MiG-35 i krene ta proizvodnja - i taj avion bude kompatibilan u najvećem mogućem broju delova i bitnih sklopova sa ovim 29K i 29M, onda ova nabavka ima nekog smisla i biće delova.

Ситуација у РСК МиГ се променила и то набоље још 2008. када је за директора дошао Михаил Погосјан, човек који је дошао из Сухоја а који је данас председник Уједињене ваздухопловне корпорације.

Од тада МиГ је произвео 20 МиГ-29К/КУБ и за индијску РМ има да направи још 25 авиона док је за руску РМ наручено 24 авиона К/КУБ. Дакле укупно 69 К/КУБ. У току је израда сиријских М/М2 који ће вероватно завршити код нас. Да подсетимо да је Сирија наручила 24 М/М2.  Мијанмар је добио авионе недовршене из фабрика и то укупно 20 9-12Б, 9-13СЕ и 9-51. Перу је модернизовао 8 авиона на стандард СМП а Индији је предато првих 6 авиона МиГ-29/УБ УПГ. Осталих 55 индијских авиона ће се модернизовати у Индији, наравно опрема и делови су из Русије.

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #712 on: May 29, 2013, 10:40:26 pm »

Ja sam čuo da rusi ove piropatrone prodaju samo na tonu, a ne na komad.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #713 on: May 29, 2013, 11:51:39 pm »

Kol'ko tona
ima piropatrona?
    Grin
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 442


« Reply #714 on: May 29, 2013, 11:58:51 pm »


To ako je srpski pilot ptica trkačica, a zemaljski personal koja kojot, onda ide ACME piropatrona od par tona. Stvarnost je malo drugačija, piropatrona nije jačija. Čovek je jači, uman je, pa se i na nebo kači. Hrabro leti, živ i zdrav će da sleti. Piropatrona je mala, al` pilot Smiley...
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #715 on: May 30, 2013, 11:44:02 am »

Kol'ko tona
ima piropatrona?
    Grin


To ako je srpski pilot ptica trkačica, a zemaljski personal koja kojot, onda ide ACME piropatrona od par tona. Stvarnost je malo drugačija, piropatrona nije jačija. Čovek je jači, uman je, pa se i na nebo kači. Hrabro leti, živ i zdrav će da sleti. Piropatrona je mala, al` pilot Smiley...

Tako mi reče čovek, major u RV i PVO. Ako je on mene slagao, i ja lažem vas sada.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #716 on: May 30, 2013, 11:59:48 am »

Ja sam čuo da rusi ove piropatrone prodaju samo na tonu, a ne na komad.


Tako mi reče čovek, major u RV i PVO. Ako je on mene slagao, i ja lažem vas sada.

Ma to su Rusi krivi. Sramota, ne može na komad. Roll Eyes Nešto mi govori da JEDINO srpski MiGovi kubure s tim famoznim piropatronama. Grin
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #717 on: May 30, 2013, 12:20:07 pm »

Evo i kako izgleda taj famozni piropatron:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ovo je nešto što se proizvodi, rekao bih, ne mnogo komplikovanije od metka. Vjerovatno ih dnevno naprave na stotine ili možda hiljade. Nije čudo da ih prodaju po toni.


* t_pyrov2_400.jpg (13.34 KB, 300x400 - viewed 74 times.)

* t_pyrov_279.jpg (13.33 KB, 300x400 - viewed 93 times.)

* t_pyrov1_164.jpg (14.09 KB, 300x400 - viewed 81 times.)
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #718 on: May 31, 2013, 09:38:08 am »

Zato i pitah kako Krušik ili PPU odavno nisu ovo "čudo tehnike" prekopirali?

Kao veća patrona za sačmaricu.
Logged
airsuba
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 207


« Reply #719 on: May 31, 2013, 10:10:02 am »

Nije u modernoj avijaciji sve tako lako i jednostavno kako neki misle....

Evo sedišta za podsećanje, a vide se lepo i inkriminisane patrone
http://www.kolumbus.fi/mikael.oja/k36/

Ko zna koliki je rok trajanja tih patrona?
Možda se neisplati, ili čak to i nemože, da se kupi par stotina/hiljada patrona pa da onda leže u nekom magacinu...

Logged
Pages:  1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 77   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 24 queries.