PALUBA
March 19, 2024, 04:31:53 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Telegram kanal Paluba.Info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 77   Go Down
  Print  
Author Topic: МиГ-29  (Read 457268 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #240 on: May 16, 2010, 07:26:14 am »

Ta u muzeju je u crveno zutoj kombinaciji.  Smiley

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Tolko o tom projektu iz pedesetih godina. Naslov teme je MiG-29, i vreme je da se vratimo na temu.
Hvala


* 1.jpg (73.72 KB, 1010x758 - viewed 128 times.)

* 2.jpg (75.05 KB, 1010x758 - viewed 137 times.)

* 3.jpg (65.82 KB, 1010x758 - viewed 183 times.)

* 4.jpg (31.89 KB, 404x1023 - viewed 128 times.)

* 5.jpg (74.73 KB, 1023x602 - viewed 130 times.)

* 6.jpg (90.83 KB, 1023x717 - viewed 88 times.)

* 7.jpg (282.23 KB, 1828x1270 - viewed 76 times.)
Logged
zemca
mornar
*
Offline Offline

Posts: 14



« Reply #241 on: May 16, 2010, 08:15:42 am »

@dogfight
Na osnovu čega procenjujš da je guma MiG-29 (12 stranica teme) u očajnom stanju ?
Na osnovu čega tvrdnja da je odlomljeno celo krilo na 14. stranici teme ?

Logged
dogfight
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 634


« Reply #242 on: May 16, 2010, 08:45:36 pm »

Moram iz jakih ličnih razloga da se vratim na priču o raketi Z-V. Pre svega veliko hvala na postavljenim fotografijama iz muzeja vazduhoplovstva u Surčinu! Emotivno i dušom sam jako vezan za sliku opitnog tima jer se na istoj  nalazi moj bliski rođak i suze su mi tekle. Projekat Vulkan je od glave za vođenje, aeroprofila same rakete kao i dole pomenutih reči da je ista bila "raketa-maketa" i imala "jedno" dejstvo pogotkom u zemlju nemaju   blage veze sa istinom! Pogledajte samo golim okom od startnog razvoja početka razvoja na upola manjoj raketi... do većih sa četiri mlaznice širokog prečnika(fi), do još jače sa 7 (sedam mlaznica raketnog pogona).

Na fotografiji 10 godina Opitno tehničkog rada... priložio bih još dvadesetak skeniraniranih crno-belih izvornih fotografija i de-fakto demantovao da je  ista bila puka "raketa-meta". Pa same fotografije u donjim prilozima demantuju isto! Toliki raketni pogon sa 4, pa 7 velikih   mlaznica raketnog pogona u "nameni rakete-makete" je blago rečeno nebuloza! Koliko god to neko verovao ili ne još 1950. godine pristupilo se razvoju kasnije funkcionalnoj raketi (ponavljam od same glave, aeroprofila rakete do raketnog pogona domaće pameti namenje za PVO, gađanje ciljeva u vazduhu). U to vreme i inženjeri iz Japana su prisustvovali dejstvu rakete, a znamo koliko je Japan sada "svetlosnu godinu" tehnološki-napredniji od nas. Mukotrpan ZNALAČKI rad naših stručnjaka je sa tadašnjeg prevashodno političkog vrha surovo ZGAŽEN!!!

Kasnije se pristupilo nabavci SA-2 Dvina raketa i sistema (pa potom i Neve i Kub-a) od SSSR-a što nas je kasnije   papreno koštalo uslovljavanjima, tehničkom zavisnošću i slično. Pogledajte samo širinu trupa SA-2 Dvine, aero profila i ostalo... (nemaju dodirnih tačaka sa kompletno našom pameću- Vulkana). Politički je mizerno "bačena u blato vrhunska ekipa inženjera i konstruktora..."! Vrlo dobro znam o čemu govorim i sa obe noge čvrsto sam na zemlji a ne u "mizernim oblacima"! Takođe, živi vrlo BLISKI rođak, vrhunski stručnjak za raketna goriva, radio je na razvoju rakete V-Z Grom-A... i slično, da vrlo dobro znam šta govorim! U političke višedecenijske mutivode ne želim da ulazim. Tema je Mig-29, al sam ovde morao da reagujem. Vezano za pitanje o lošim gumama, na prethodnim postovima postavio sam sliku gume sa vidno prisutnim bočnim oštećenjima sa Mig-29 - ke, samo 3-4 meseca pre aeromitinga septembra 2009. na Batajnici a posle su bile još u lošijem stanju. Vezano za odvaljivanje krila 18102-ke sama slika sve govori. Krilo  je direktno integrisano u celovit zmaj aviona i nikako se nije radilo "skidanje krila" već neodgovorno odvaljivanje.

« Last Edit: May 16, 2010, 09:03:03 pm by Boro Prodanic, Reason: Pravopis - razmak između reči! » Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 819


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #243 on: May 16, 2010, 09:02:03 pm »

@dogfight
Na osnovu čega procenjujš da je guma MiG-29 (12 stranica teme) u očajnom stanju ?
Na osnovu čega tvrdnja da je odlomljeno celo krilo na 14. stranici teme ?

I mene zanimaju odgovori na ova pitanja pa bi bilo lepo odgovoriti na njih.
Ne ide da iko bude omalovažen i bačen u drugi plan na forumu pa tako ni Zemca a na kraju krajeva ni ja.
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #244 on: May 16, 2010, 09:17:27 pm »

Po informacijama koje ja imam, krilo MiG-29 sa brojem 18102 je oštećeno na Batajnici u sudaru sa nekim vozilom. Krilo nije pri sudaru odvaljeno, već oštećeno toliko da je moralo biti skinuto (demontirano) sa aviona, što i pomenuta slika pokazuje.
Logged
zixo
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 555


« Reply #245 on: May 16, 2010, 09:59:21 pm »

Quote
Naša aktivno radarski samonavena raketa  v-v  na  aero  profilu  R27  je prošla  gro  razvoja i  nalazi se  pred  finalnim  funkcionalnim  proizvodom, dok se letna  verifikacija  očekuje  dolaskom 18102. i  najveroravatnijeg  kasnijeg   prispeća  novog-većeg  broja  modernijih  29-ki sa novim  radarom,lcd  displejima  i  novim  većim setom  raketa  R-73 i R27...itd... naprednije  varijante  do  popune  punog  sastava   jedne  eskadrile). Ovo sam čuo  od  samih pilota, jer gledajući   naše  okruženje  drastično  zaostajemo  i  potrebna nam je  hitna  modernizacija. Teži se  nabavci novih  24.  multirole  aviona.Modernije  varijante  29.ke  planirano  je da  pristignu 2011, najkasnije početkom 2012.  a  do  2015. nabavka  većeg boja  aviona  generarije  4++ (do popune punog broja od  24 aparata) najverovatnije  daljim kontinuitetom  na  osnovi  zmaja  29. ka  Mig-35.

Prvi put cujem za nasu ARH raketu vazduh-vazduh. Pa mi ne mozemo remontovati ni R-73 a kamoli R-27. A ti pricas o novoj raketi.

Odakle info o ''prispecu novih modernijih 29-tki'' kad je i sam k-dant general Zivak rekao da nismo zainteresovani za dodatni broj aviona MiG-29?

Otkud brojka od 24 aviona? Govori se o 12, 14 i 16 aviona. Eventualno ako bude para o 20 aviona.
Logged
zemca
mornar
*
Offline Offline

Posts: 14



« Reply #246 on: May 17, 2010, 01:47:51 am »

Vezano za pitanje o lošim gumama, na prethodnim postovima postavio sam sliku gume sa vidno prisutnim bočnim oštećenjima sa Mig-29 - ke, samo 3-4 meseca pre aeromitinga septembra 2009. na Batajnici a posle su bile još u lošijem stanju. Vezano za odvaljivanje krila 18102-ke sama slika sve govori. Krilo  je direktno integrisano u celovit zmaj aviona i nikako se nije radilo "skidanje krila" već neodgovorno odvaljivanje.
Bio bih zahvalan ako bi mogla malo preciznije da se pokažu ta "bočna oštećenja gume" na fotografiji. Strelica/crtica/tačkica ili krtak opis rečima. Takođe me zanima kratko pojašnjenje opisa istrošenosti i deformacija kada je potrebno zameniti gumu.


Vezano za krilo.
Po upustvima za letenje pišu kako je dozvoljeno opterećenje oko 9g a ustvari ga može odvaliti krov nekog vozila.
Ma mora da su tu Rusi nešto zeznuli pri konstrukciji ...
Logged
dogfight
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 634


« Reply #247 on: May 17, 2010, 03:17:53 am »

Druže Zemca 9.g je maksimalno dozvoljeno opterećenje aviona u letu ! Jedno je letenje a drugo statika ! Krilo aviona je pretprelo žestok udar kamiona na stajanci.Krilo je izvorno konstrukcijski integrisano sa celim zmajem. Na stranici 3 se jasno vidi duž trupa  nužan rez po trupu sa izvučenim instalacijama i izolir trakama. Svesno sam upotrebio termin zbog neodgovornoti  odvaljeno krilo. Statika i dinamika = letenje nisu isto.

O bilo kakvoj našoj raketi vezano za Mig 29 i uopšte našoj namenskoj industriji neću se više vraćati niti reći ni slovo i samo zalud trošiti energiju! Vreme će pokazati! pilot
« Last Edit: May 17, 2010, 09:36:37 am by dexy, Reason: Dupli post! » Logged
zemca
mornar
*
Offline Offline

Posts: 14



« Reply #248 on: May 17, 2010, 05:12:30 am »

Druže Zemca 9.g je maksimalno dozvoljeno opterećenje aviona u letu ! Jedno je letenje a drugo statika ! Krilo aviona je pretprelo žestok udar kamiona na stajanci.Krilo je izvorno konstrukcijski integrisano sa celim zmajem. Na stranici 3 se jasno vidi duž trupa  nužan rez po trupu sa izvučenim instalacijama i izolir trakama. Svesno sam upotrebio termin zbog neodgovornoti  odvaljeno krilo. Statika i dinamika = letenje nisu isto.
Može li se onda pojasniti (kao za gume) gde se tačno vidi to oštećenje od "statičkog" udarca kamiona ?  Cool
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #249 on: May 17, 2010, 12:57:24 pm »

Krilo aviona je pretprelo žestok udar kamiona na stajanci.Krilo je izvorno konstrukcijski integrisano sa celim zmajem. Na stranici 3 se jasno vidi duž trupa  nužan rez po trupu sa izvučenim instalacijama i izolir trakama. Svesno sam upotrebio termin zbog neodgovornoti  odvaljeno krilo.

Jeste krilo MiG-29 konstrukcijski integrisano sa zmajem, ali je isto tako konstrukcijski predviđena i njegova demontaža. Na slici se ne vidi nikakav "nužni rez" već je krilo demontirano u celini radi pokušaja njegove popravke, u krajnjem slučaju zamene novim.


* 18102.jpg (162.46 KB, 1024x768 - viewed 102 times.)
Logged
dogfight
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 634


« Reply #250 on: May 17, 2010, 06:03:03 pm »

Pobogu ljudi dokle više o odvaljenom krilu 18102.ke ? Tačno, fabrički je predviđeno skidanje krila sa trupa. U ovom slučaju prethodilo je prvo sečenje - rez (lepo se vidi na slici od početog reza na korenu desnog vertikalca pa duž horizontalne desnog dela trupa, pa tek potom demontaže krila sa tri žute jasno vidljive metalne spone da kažem kanđi koje vezuju trup sa krilom a iste tri nisu jedino vezivno tkivo sa krilom). Tokom jakog udara vozila u zadnji deo krila koji takođe uključuju i pretrilca došlo je do bukvalnog sem drastičnog ulubljenja krila već i odvajanja  istog od samog trupa. Moma nikada nije radila samostalno remont celog zmaja niti krila 29.ki. Potrudiću se da dođem do fotografije gde se jasno vidi žestok udar po zadnjem delu krila i drastičnog narušivanja zmaja.

Na slici u attachu ciljano sam postavio deo koji je tretiran od početka do kraja ( prvo rezanjem od korena vertikalca pa dalje po uzdužnoj osi, pa tek potom skidanju krila). Iza ovog decidirano stojim. Zumirajte postojeću sliku ! Svako ima pravo na svoje mišljenje a ja stojim iza svojih reči i na 18102.ku i da još u nedogled dalje širim temu sa stavljanjem strelica na već vidno bočnim lošim gumama  nekoliko meseci pre aeromitinga na Batajnici 2009. nemam nameru. Koliko je krilo direktno vezano za zmaj tj. aero profil aviona i kolike drastične posledice nastaju narušavanjem celovitosti zmaja, najrečitije govore komparativno slike uprilogu. Na ovu "tematiku" i daljeg trošenja energije neću se više vraćati več poštovati temu: Mig 29 .

Logged
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #251 on: May 17, 2010, 06:46:50 pm »

@dogfight
Командант В и ПВО - генерал Живак је недавно изјавио да нисмо заинтересовани за куповину додатне количине половних 29ки. Да ли су у питању твоје претпоставке, или имаш неку поуздану информацију о томе?
Logged
zixo
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 555


« Reply #252 on: May 17, 2010, 06:59:09 pm »

To sam mu i ja rekao i postavio pitanje. Ali covek nece da trosi ''energiju''.  Shocked
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #253 on: May 17, 2010, 07:03:08 pm »

Ovo je istorija, Lazanski kada je bio mlad i zgodan, i 29-ke kada su bile nove.
Hvala Uske-tu sa http://russianwings.org/forum na ovom slatkisu.  

<iframe width="640" height="367" src="//www.youtube.com/embed/-bdOgA7kWNo?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #254 on: May 17, 2010, 07:05:10 pm »

Krilo je skinuto i nikakav rez se ne vidi, malo sam se raspitao i dobio potvrdu te informacije, a na slici se zaista ne vidi nikakav rez. rilo je skinuto zato što je oštećen kraj krila prilikom udarca u cisternu, koren krila nije zahvaćen udarcem niti je sečen.
Logged
Pages:  1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 77   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 24 queries.