PALUBA
March 28, 2024, 01:32:13 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Narudžbe helikoptera Mi-28N za ruske OS  (Read 3318 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« on: January 24, 2008, 07:02:34 pm »

23. januar 2008. | A/T

Rusko ministarstvo odbrane planira nabavku najmanje po 10-15 helikoptera Mi-28N godišnje do 2015. godine. Mi-28N je poslednja verzija helikoptera Mi-28, namenjen za vodjenje protivolopne borbe danju i noću i u svim meteo uslovima. Serijska proizvodnja ovog moela započeta je prošle godine, a ovog utorka u operativu su ušla prva dva helikoptera.

Cela vest
Quote
ROSTOV-ON-DON: Russia's Defense Ministry is planning to purchase at least 10-15 Mi-28N Night Hunter attack helicopters every year until 2015, a ministry official said on Tuesday.

The Mi-28N is the latest variant of the Mi-28 attack helicopter, manufactured by the Rostvertol plant in southern Russia. It has been designed to conduct hunter-killer missions against enemy main battle tanks, helicopters, ground forces and armored equipment day or night in adverse weather conditions.

"The [Mi-28N] procurement program will last until 2015. In the next few years, we are planning to purchase 10-15 helicopters per year, and later increase annual orders," said Gen. Nikolai Makarov, chief of Armament for the Russian Armed Forces.

Russia's Defense Ministry is planning to purchase at least 45-50 Mi-28N Night Hunter attack helicopters until 2010, and to fully replace the Mi-24 Hind choppers in the armed forces by 2015.

Rosvertol launched mass production of the Mi-28N helicopters last year.

On Tuesday, the first two mass-produced Mi-28N were transferred to the Russian Air Force by the manufacturer. They will be deployed at a training center in the Tver Region (Central Russia).

The Night Hunter is powered by two TV3-117VMA turbo-shaft engines developing 2,200-shp each. The armored cockpit protects the crew from small arms fire and absorbs the impact energy during emergency landings, ensuring outstanding survivability.

Its combat range with internal fuel tanks is 450 kilometers (about 280 miles), but with external fuel tanks may be extended to 1,100 km (about 680 miles).

Meanwhile, Rosvertol general director, Boris Slyusar, said his company was ready to start deliveries of Mi-28N helicopters to Venezuela as early as in the second half of 2009, if the Latin American country signs a contract with Russia.

"We have an official request from Venezuela, but it is too early to talk about the number of aircraft to be delivered and the timeframe until a contract is signed," Slyusar said. "Other than that, we are ready to start deliveries in the second half of 2009."

Russia may also sell the Night Hunter to China, Algeria and some other countries.
« Last Edit: July 26, 2010, 07:03:04 pm by Rade » Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1 on: August 12, 2013, 11:32:34 am »

Vir: Defender
http://www.defender.hr/

Rusija predstavila varijantu helikoptera Mi-28UB za obuku

Datum objave:
12.08.2013

Rusko ministarstvo obrane će nabaviti oko 60 helikoptera Mi-28UB kako bi poboljšalo obuku svojih pilota na topovnjačama Mi-28N, izjavio je zapovjednik rutnog zrakoplovstva. Ruski Rostvertol je obavio premijerni let helikoptera za obuku Mi-28UB dana 9. kolovoza u središtu za testiranje tvrtke Rostvertol, koja je dio holdinga Russian Helicopters. Važno je napomenuti da su Mi-28NE, Mi-26 (T) i Mi-35M helikopteri također proizvedeni u ovoj tvornici. Mi-28UB će uskoro biti prebačen na aerodrom Zhukovsky pored Moskve gdje se održava vojni sajam MAKS 2013. Ovo će biti prvi put da se ovaj helikopter predstavlja javnosti.

Glavna razlika između novog Mi-28UB i Mi-28N Night Hunter helikoptera je dvojni hidromehanički sustav kontrole leta. Zahvaljujući ovoj inovaciji, helikopterom se može upravljati iz pilotske kabine i kabine instruktora. Područje u pilotskoj kabini je povećano, a poboljšana su i sjedišta.


* article-gallery-big-1376292555_430.jpg (60.56 KB, 800x566 - viewed 120 times.)
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #2 on: October 27, 2015, 11:10:13 pm »

<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/oKWRCNhpn_4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #3 on: June 07, 2016, 08:10:45 am »

Testiranje balisticke zastite kabine Mi-28.

Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #4 on: August 27, 2016, 02:15:56 pm »

Vir: "Blic" Beograd
http://www.blic.rs/
27.08.2016.

Rusi kažu da je ovaj helikopter NOĆNA MORA ZA NEPRIJATELJE

Najnovija verzija ruskog vojnog helikoptera Mi-28H „Noćni lovac“ biće prava noćna mora za neprijatelje. Ruski mediji tvrde da je ova letelica opremljena najnaprednijim aktivnim odbrambenim sistemom što je čini gotovo imunim neprijateljsku vatru.
 
Po izgledu, ovaj model neće se mnogo razlikovati od svog prethodnika, ali njegove preformanske značajno su bolje. Mi-28NM, „Superlovac“ poseduje najnovije i najinovativnije dostupne materijale i opremljen je najnaprednijim aktivnim odbrambenim sistemom, piše Sputnjik.

„Superlovac“ je, takođe, opremljen radarom sa kružnim opsegom koji se ranije nalazio samo na izvoznim modelima. Međutim, konstruktori „Superlovca“ smatraju da radar NO25E pruža značajan napredak čak i u odnosu na izvozno orijentisane modele. Druga stvar koja poboljšani Mi-28NM čini posebnim jeste njegov jedinstveni laserski sistem napravljen da skrene sve postojeće krstareće rakete.

U trenutku kada sistem „uoči“ da je helikopter otkriven od strane neprijateljskog radara, on stvara nevidljiv „vatreni oblak“ u blizini helikoptera, koji skreće nadolazeće rakete, koje se, pošto nisu uspele da pogode svoju zamišljenu metu, samouništavaju. Unapređene lopatice motora omogućiće da maksimalna brzina helikoptera od 340 kilometara bude povećana za 10 odsto.

Nedavno, Rusija je isporučila Iraku 15 "Mi-28H" za potrebe protiv terorističkih akcija u sklopu ugovora vrednog 2,14 milijarde dolara.

-Ovi helikopteri imaju poboljašanu pokretljivost i veću preciznost kada gađaju metu. Opremljeni su sa različitim tipovima oružja. "Mi-28H" igrali su važnu ulogu u nedavnim akcijama u Faludži i Ramadi - rekao je zvaničnik iračkog ministarstva odbrane.



« Last Edit: July 15, 2020, 09:45:19 am by Dreadnought » Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #5 on: July 15, 2020, 09:45:55 am »



Quote
В Санкт-Петербурге состоялась церемония передачи двух учебно-боевых вертолетов Ми-28УБ на вооружение вертолетного полка Ленинградской армии ВВС и ПВО Западного военного округа.

Новейшие боевые машины поступили в рамках Государственного оборонного заказа.



Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #6 on: August 24, 2020, 12:47:52 pm »



Quote
The Mi-28NM “Night Hunter” is a modernization of the Mil Mi-28, NATO reporting name “Havoc,”

The development  has reached the finish line. By the end of the year, the Russian Mi-28NM attack helicopter will pass State tests, according to Izvestia.



Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.026 seconds with 24 queries.