PALUBA
March 29, 2024, 11:33:17 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenkovski motor V46-TK1 ( 1200 KS)  (Read 26850 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #15 on: July 01, 2009, 06:00:00 pm »

... to je nesto drugo, i to ima veze sa modularnim sistemom , koji je svojevremo bio predvidjen za modernizaciju T-55 ... o tome sam pisao u ranijim postovima, kada sam i licno bio prisutan na nekoj smotri koja je licila na sajam naoruzanja ... konkretno, radilo se o Nikincima, 2004. kada je i predstavljen M84ABN-1 ... tu je predstavljen i T55 sa modularnim sistemom , gde je cela zadnja ploca bila isecena i zavijena na srafove, motor , menjac i cela transmisija su bili na sinama , tako da je bilo moguce izvrsiti zamenu kompletnog moto- dela za nepunih 45 minuta na licu mesta uz pomoc TZI-ja ... u toj verziji je bio predvidjen modifikovani motor snage 740 ks, a svi spojevi, creva i  selne za vodu , ulje i gorivo su bile po pauk sistemu ... ta modifikazija je predvidjala takodje i kompletan SUV sa M84, sprave, lasere, pa cak i mogucnost ubacivanja sistema kao sto su Stora i slicni ... u principu, cela ta manifestacija bila je samo paravan da bi se eventualno nasli kupci za novi model, gde bi se staro gvozdje tipa T55, T-72 , zatim neki raketni i PVO sistemi uvalili zemljama u razvoju za neke smesne pare ... bile su tu jos i "zirafe" , "Neve", "Kub"-ovi ... ali to je vec neka druga tema , a o tome drugi put i na drugom mestu ...   
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #16 on: August 07, 2009, 08:23:29 pm »

Znali neko koliki je pritisak na izlazu iz dizne u cilindru kod ovog mtora?
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #17 on: August 07, 2009, 08:42:38 pm »

Ako je ugrađena pumpa visokog pritiska P505 onda je pritisak verovatno 1000 bar.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #18 on: March 28, 2010, 11:58:59 am »

Jedino što sam uspeo da nađem je to da je na ovom motoru verovatno ugrađna pumpa visokog pritiska IMP-P505 čiji je pritisak ubrizgavanja 1000 bar. Razvijana je u fabrici IPM Rakovica, ali na njihovom sajtu nema ništa o njoj.

Sad se podsetih da je na sajmu Partner 2007 bila predstavljena "Modularna pogoska grupa" MPG-780 koju je razvila fabrika 14. Oktobar Kruševac, u sklopu ponude za modernizaciju tenkova T-55. Takođe se radilo i na MPG-1000/1200 u sklopu ponude za modernizaciju tenkova M-84. Ove pogonske grupe su integralne i omogućiju zamenu motora i transmisije za 30 minuta. Međutim na ovogodišnjem sajmu ni traga ni glasa od njih.

MPG-780
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


... informacija od pre neki dan iz prve ruke ... pritisak u novoj pumpi je izmedju 1000 i 1200 bara , u zavisnosti od modela ... kod modularnog sistema novi motor ima 780KS , a ne 740 kao sto sam ja naveo ... varijacije su u smislu da li je tenk linijski, TZI, TNM ili nesto drugo ... inace, radi se o IMK "14 Oktobar" - Krusevac!... IMT je trebao da radi neke delove, a sklapanje, opitovanje i finalizacija bi se radili u "Plavoj laguni" ...
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #19 on: March 28, 2010, 01:28:25 pm »

Rade oni i MPG-1000/1200 s tim da ih je moguće ugraditi samo sa podeljenim filterom vazduha kao kod M-84A. Rusi su na svojim T-90 drugačije rešili ovaj problem nedostatka prostora u motornom odelenju. Oni su primenili sistem sa jednim većim turbokompresorom bez međulhladnjaka vazduha, tako što su turbokompresor postavili na levu stranu motora, kako bi izbegli podelu filtera vazduha. Jedino su morali malo da prošire šasiju u delu oko leve strane motora.
Međutim ja i dalje mislim da su FMSN-ov motori V46-TK i njegova usavršenija verzija V46-TK1 možda najbolji motori ikada napravljeni za ugradnju na tenkove T serije.

Ovako to izgleda na T-90 kada je ugrađen motor V-92S2 od 1000 KS



* V-92S2.jpg (31.1 KB, 640x420 - viewed 233 times.)

* T-90.jpg (96.46 KB, 768x1024 - viewed 221 times.)
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #20 on: March 28, 2010, 01:56:42 pm »

... ma klasicne fore snalazenja u konstruktorskom smislu, kao kada je sa linijskog M84 trebalo resiti dupli turbo prehranjivac na M-84A ... umesto sanduka na levoj strani tu su usisnici, i to je to ... sve ostalo je " na misice"... povecanje pritiska u pumpi, povecanjem kolicine ubrizganog goriva u jedinici vremena i slicno ... niko nije lud da ponovo ispocetka konstruise i pravi novu pumpu visokog pritiska ...
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #21 on: March 28, 2010, 02:11:50 pm »

Kod M-84A (M-84AB) problem sa nedostatkom prostora u motornom odelenju je rešen tako što je filter vazduha podeljen na dva dela. Grubi prečistač je izmešten napolje na mesto četvrtog spoljnjeg rezervoara za gorivo, a fini prečistač je ostao u motornom odelenju. Tako je kao što si rekao napravljeno mesta za dva turbokompresora i međuhladnjak vazduha. Međuhladnjak vazduha je još jedan plus za domaći motor, jer on dodatno pospešuje sagorevanje i smanjuje potrošnju goriva.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #22 on: March 28, 2010, 02:19:04 pm »

... upravo to ... mada, tu se radi i o nekim drugim stvarima, a to je odnos korisnog iskoriscenja, odnosno koeficijenta ... odnos mase i snage, pa prema tome treba koncipirati i optimalnu potrosnju goriva, smanjiti otpor na minimalu, itd...sve ovo je, u principu, iz razloga smanjenja potrosnje goriva, habanja delova motora i sklopova transmisije, produzavanja veka trajanja delova, sklopova i uredjaja, kao i rokova izmedju pregleda, servisa i odrzavanja ... mada, ako Rujama fali nafte, onda stvarno ne znam sta tek mi da kazemo ... kod njih je potrosnja na poslednjem mestu...kod njih sve mora da bude ogromno, masivno i glomazno ... to sto je tesko,nema veze uopste ...
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #23 on: March 28, 2010, 02:37:38 pm »

Verujem da rusima nije problem nedostak goriva, ali je bitna autonomija tenka.
Kod tenka M-84A iz razloga koje sam napisao, ukupna količina goriva je smanjena za 150 litara, pa je i detalj oko potrošnje goriva bitan.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #24 on: March 28, 2010, 02:46:04 pm »

... OK, slazem se sa tobom, to je nesto kao akcioni radijus kretanja, ostatak 2/3 ukupne kolicine goriva i te fore ... ako vec taj koncept ima toliko prednosti, zasto onda ne ubace jos jedan rezervoar za gorivo od 100 ili 150 litara? ... to bar nije problem ... tako bi se zadrzali svi pozitivni parametri, a prosecna potrosnja, autonomija i sve ostalo bi se zadrzali kao i na osnovnom modelu? ... po meni sasvim logicno i prihvatljivo resenje, bar za Ruje!
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #25 on: March 28, 2010, 03:10:38 pm »

Kod T-90 bi trebalo da je ostala ista količina goriva u osnovnim rezervoarima a to je 1200 litara. A onaj manjak od 150 lit. na M-84A ne znam gde bi mogli da nadoknade tj. gde da se postavi novi ili proširi stari rezervoar, kako bi se ukupna količina goriva vratila na 1200 litara. Jedino da se umesto nekog sanduka sa leve strane tenka postavi rezervoar za gorivo, ili možda umesto onog rezervoara za ulje iznad izduvne grane.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #26 on: March 28, 2010, 03:46:42 pm »

... upravo na tako nesto sam i ja mislio, da li bi to bio spoljni rezervoar koji je prethodno bio jedan od sanduka, ili bi se isti efekat dobio prosirivanjem vec postojecih rezervoara povecanjem zapremine za 10-15% ... u svakom slucaju, tehnicki je to apsolutno izvodljivo, u pitanju su samo varijacije na datu temu ... ili bi eventualno uveli bacve kao obavezan deo na tenku, sto bi mogla da bude veoma prakticna i efektivna varijanta ... u svakom slucaju, to moze da se resi, samo ako budu postojali opravdani razlozi za tako nesto u smislu onoga o cemu smo pricali u prethodnim postovima ...
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #27 on: June 12, 2012, 03:45:46 pm »

da, samo ne znam gde bi, ko bi i kako u Srbiji proizvodio ove motore.  Može se napraviti eksperimentalni primerak budženjem postojećih motora, ali reč je o seriji od oko 300 motora. Ganc novih. Rekao bih da su motoresursi postojećih tenkova na izmaku. Nije to MTU, ruski motori imaju značajno manji resurs do prve revizije, a i opšti vek trajanja im je manji.  A mislim i da je pitanje transmisije čak i važnije od veka trajanja motora, u našem slučaju.
Logged
S.PALESTINAC
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 470

malo je generala u toku bitke, previše posle bitke


« Reply #28 on: June 13, 2012, 09:38:28 am »

Pozdrav za g Bandizija!
Trenutno na poslu pravim pauzu pa da se moalo oglasim po vašem pitanju.
Sticajem okolnosti a pomaloi mojom zaslugom bio sam ispred ĐĐ u nekoliko saveznih komisija koje su se bavile problemima na motornom delu tenka.

Proizvođač motora je FMSN jedna kvalitetna fabrika sa jako kvalitetnim ljudima. Svi su bili korektni od dir Pitića, Kurtovića pravi domaćin, Meše, Orhana, Skoke, Boriše i dr.
Motor od 1000ks napravljen je tako što je mehanički kompresor za ubacivanje vazduha (pogonjen snagom motora) zamenjen sa turbinama koje su koristile energiju izduvnih gasova tu je dobijen veći deo snage. Sam motor je novom Boš pumpom dodatno opterećen (tačan podatak sam znao bio sam iznenadjen nije veliki) tako se došlo do te snage.
Ova promena je zahtevala povećanje kapaciteta pumpi (voda, ulje, hladnjaka) sve je to odrađeno a neki problemi koji su se pojavili u hodu  su otklanjani tako da je motor pušten u upotrebu.

Prvi pokazatelj njihovog kvaliteta bio je Kuvajt. 98g tamo sam zatekao ako se sećam 38 kom (imam negde analizu iz kuvajta) havarisani. Bio sam na čelu grupe koja je rastavila i analizirala dva havarisana motora napravio izveztaj i od poslodavca dobio ovlaštenje da dođem u SRJ i pregovaram o remontu motora i menjača .

Ponuda je bila primamljiva za našu privredu ali su u 14 okt već bili napravili prijavu protiv mene, na Palama su me lepo dočekali ali nisu ispunili obećanja i pismeno potvrdili saglasnost. Od ove aktivnosti lično sam imao štete zbog sastava ekipe u Kuvajtu (zanimljiva priča koju sam uspešno prevazišao).

Kompletan analiza mi je ukazala šta bih trebalo joz ispitati da se moje sumnje potvrde a nedostaci otklone ali to dole nisam hteo pokretati a ovde mi nije pružena prilika.

Što se tiče motora TK1 tu nemam nekog iskustva ali kad smo mi radili na uvođenju turbina Rusi su radili poboljšanja na klipnom sklopu tako da su još krajem osamdesetih ta dva poboljšanja zajedno davali oko 1200ks.
Sa sadašnje tačke gledišta i revolucije koju je na dizel motorima napravio sistem " common rail" ovaj motor je realan i pored ograničenog prostora i težine.
Naravno sve se mora pažljivo izbalansirati i potvrditi u eksploataciji!
 pozdrav trenutno nemam više vremena
Logged
bitanga
mornar
*
Offline Offline

Posts: 35


« Reply #29 on: June 13, 2012, 12:46:50 pm »

Da li bi primjena common raila na ovom motoru bila moguća i bi li urodila većom snagom?
Logged
Pages:  1 [2] 3   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.