PALUBA
April 23, 2024, 02:36:44 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3   Go Down
  Print  
Author Topic: HK 416  (Read 21445 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #15 on: June 13, 2009, 06:40:15 pm »

Pa dobro sad, ja hteo da ne ispadne toliko providno! Smiley
Jedino sto je dobro i svidja mi se kod HK 416 je kalibar! Pravi vecu stetu! Wink
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #16 on: June 14, 2009, 01:54:02 am »

Ma slažem se oko pouzdanosti, nego sam naveo ovaj podatak čisto kao referencu. Nije mala stvar unaprediti "krš" od mehanizma kod M16/M4 da bude 3x pouzdaniji, a u osnovi isti. A oko kalibra...tačno je da pravi veću štetu, ali balistika ne može da se meri sa 7.62x39.

Da li neko zna, jesu li razmišljali da rade ovu pušku u 6.8x45 SPC kalibru? Znam da su modifikovali M4 (zatvarač i promenjena cev) da može da koristi novi metak, dok je okvir puške ostao isti. Ovaj metak je ipak bolji od 5.56x45, a čaura je ista, tako da su zahvati oko modifikacije na većini pušaka koje ga koriste minimalni.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #17 on: June 14, 2009, 03:39:27 pm »

Dexy hvala za TT podatke. Napisao si sve i više nego što bi ja.
Vidim da se tema dobro razvija, lome se mišljenja. Tako i treba svaki od nas ima drukčije iskustvo sa tom puškom.
Pozdrav
Duje
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #18 on: June 15, 2009, 06:28:25 am »

Ukratko...puska je dobra sto se tice preciznosti i tezine, ali koci za medalju! Sa ovim ja nebi isao nigde! Dzaba sve to kad moze da "omane" kad ti najvise treba!
Po podacima US SOCOM-a, na testiranju koje su sproveli u uslovima izuzetne zaprljanosti oružja peskom i prašinom, od 6000 ispaljenih metaka imala je 236 zastoja, naspram 880 kod M4. I dalje veliki broj zastoja, ali sudeći da se radi o modifikaciji već postojeće puške, a ne potpuno novog proizvoda, dobar su posao uradili kada je pouzdanost u pitanju.

Ovo SOCOM testiranje je bilo vrlo čudno. Od M4 i HK416 su izabrali 10 serijskih pušaka, dok su Scar i XM8 bili specialno pripremljeni za taj test. Zanimljivo je bilo, da je od prilike 137 zastoja imala kod HK416 samo jedna puška (što ukazuje na problem jednog oružja) a kod ostalih su zastoji bili ravnopravno porazdeljeni. To ukazuje na činjenicu, da je ova puška vrlo pouzdana.

Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #19 on: June 17, 2009, 07:46:39 am »

Kada se vec uporedjujemo HK416 i M4 sa M70, ja mogu samo da iznesem svoje neka iskustva sa M70.
Vecina znaci preko 80% regruta je imala pogodak u metu PM na daljini od 350m tako da ta prica o nepreciznosti M70 ne stoji. Samo da napomenem da se radilo o puskama M70AB2 sa (preklopnim kundakom) koje su nepreciznije od verzije sa drvenim kundakom i da su to puske iz nastavnog centa kojima su redom cevi bile u losem stanju (oruzja sa ratista).
Ako novi regruti koj vecinom nisu pucali mogu vec na drugom trecem gadjanju da pogode metu na 350 m (dobro jeste PM meta), iskusni strelac ne bi trebalo da ima problema da pogidi cilj na 400m.

Sa druge strane m70 je pouzdana ali ako joj upadne pesak u leziste metka zastoj je izvestan. Ja sam imao takovo iskustvo (ko mi je kriv kada sam pozajmio pusku za gadjanje, a lik je umestno da desnu stranu ostavio na levu i izgleda da je malo peska uspelo da udje u leziste meta). Tako da nista nije apslolutno pouzdano.

Sto se tice HK416 amerikanci su je izgleda na pritisak Colta povuli iz specijalnih jedinica - izgovor je bio unifikacija i laksa logistika Smiley))
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #20 on: June 17, 2009, 05:57:09 pm »

    

       [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

      Desna strana noža

       [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

      Lijeva strana noža

      Njemci ko Njemci. Kod testiranja KHdobiješ na poklon i njihov džepni no  
      
      Pozdrav
      Duje


* P6160830.jpg (35.94 KB, 639x479 - viewed 266 times.)

* P6160829.jpg (40.72 KB, 639x479 - viewed 255 times.)
« Last Edit: January 19, 2010, 03:06:01 pm by trpe grozni » Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #21 on: June 18, 2009, 07:55:42 am »

Kada se vec uporedjujemo HK416 i M4 sa M70, ja mogu samo da iznesem svoje neka iskustva sa M70.
Vecina znaci preko 80% regruta je imala pogodak u metu PM na daljini od 350m tako da ta prica o nepreciznosti M70 ne stoji. Samo da napomenem da se radilo o puskama M70AB2 sa (preklopnim kundakom) koje su nepreciznije od verzije sa drvenim kundakom i da su to puske iz nastavnog centa kojima su redom cevi bile u losem stanju (oruzja sa ratista).
Ako novi regruti koj vecinom nisu pucali mogu vec na drugom trecem gadjanju da pogode metu na 350 m (dobro jeste PM meta), iskusni strelac ne bi trebalo da ima problema da pogidi cilj na 400m.

Sa druge strane m70 je pouzdana ali ako joj upadne pesak u leziste metka zastoj je izvestan. Ja sam imao takovo iskustvo (ko mi je kriv kada sam pozajmio pusku za gadjanje, a lik je umestno da desnu stranu ostavio na levu i izgleda da je malo peska uspelo da udje u leziste meta). Tako da nista nije apslolutno pouzdano.

Sto se tice HK416 amerikanci su je izgleda na pritisak Colta povuli iz specijalnih jedinica - izgovor je bio unifikacija i laksa logistika Smiley))

E, imali ste super talentovane novake. Oko pouzdanosti M70 - baš bi voleo videti test, kada staviš ovu pušku u bure vode, a onda ju izvodiš te pucaš kao je to kod HK416.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #22 on: June 18, 2009, 11:29:30 am »

Pa bilo je to davno 93-94, a poligon se zove Peskovi (ne bez razloga) tako da nije ni cudo.

Za M70 ne znam da li su raditi te testove sa vodm (mislim mozda da cak i jesu) ali za M21 jesu i radi bez problema jedina sustinska razlika izmedju ovde dve puske je u kalibru, sistem je isti tako da mislim da ni tu nema problema.
Logged
Pasha
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 58


« Reply #23 on: June 19, 2009, 11:18:18 am »

Janezek burazere, viđi... mi smo uceni da u moru, rijeku...(dignemo pusku u vis okrenut okvir na gore). al na liniji smo prolazili kroz muljeve rijeke snijegove sa Srbijanskom M70(na Kosovo) i niko nije imao nikakvih problema. Kad god zatreba pucanj imas ga odmah(doduse bili smo disciplinovani voljeli smo svoje oruzje i nikom nijesmo davali i redovno odrzavali kad se moglo naravno...) nijesam mnogo pismen oko tih TT podataka i tako dalje... iskustvo je nesto drugo i praksa brate... teorija nesto deseto.
Logged
hadzi dalibor
mornar
*
Offline Offline

Posts: 3


« Reply #24 on: December 03, 2009, 10:12:14 pm »

Janezek67
Ovo za "super talentovane novake" nikako nisi u pravu! Bio sam u VRS(Vojska Republike Srpske) 2000 god. i svi smo imali gađanje iz M70AB2 i svi smo obarali metu na 350m sa zaštitnom maskom na glavi i to kratkim rafalima(sem 1 manijaka koji je istres'o čitav okvir,tj.,21 komad,ali je opet pogodio !)!!! Šta reći! Puška je sasvim ok,mada vjerujem da su zapadne praciznije,ali i mnooogo nepouzdanije,što je puno važnije kada ti je glava u pitanju!
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #25 on: June 03, 2010, 04:08:17 pm »

Evo jednog klipa koji opisuje izmene izmedju
HK 416 i M-4

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/QmHiNCy9NUk?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #26 on: June 03, 2010, 04:52:25 pm »

Evo i poznatog celavca sa 416-ticom

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/rsgstaO18jY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #27 on: June 03, 2010, 05:45:58 pm »


Komentari americkih vojnih testera
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/ObXZMepn3SI?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Rasklapanje i sklapanje HK 416

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/KZs8Q4uHNuw?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Priguseni HK416
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/dZA4nGBmRAo?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/3UP3TolpRJ8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/ISifiuCuaU8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/q6z-nT9Tat8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/vjMH94PuT_I?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Logged
fatboy
mornar
*
Offline Offline

Posts: 2


« Reply #28 on: April 03, 2011, 09:59:54 pm »

ovo sam video kod makedonskih vukova
Logged
Beowulf
mornar
*
Offline Offline

Posts: 3


« Reply #29 on: April 04, 2011, 09:47:39 pm »

Koliko je meni poznato, a prilicno sam siguran, vukovi nemaju hk 416 vec colt m4.
Logged
Pages:  1 [2] 3   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.038 seconds with 22 queries.