PALUBA
April 26, 2024, 03:13:31 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 59   Go Down
  Print  
Author Topic: Raketni čamci klase OSA I  (Read 364454 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #75 on: November 27, 2009, 10:45:23 am »

U pravu si FF, no ja u svom odgovoru nisam hteo da idem u takve detalje.

Činjenica je da je određeni broj RČ prebaziran u Crveno more, u bazu Safaga i da trenutno vrše patrolnu službu i kontrolu saobraćaja.
Drugi deo brodova je u bazi na Sredozemnom moru, u Marsa Matruhu i njihov zadatak je identičan kao onih u Crvenom moru. Znači, patroliranje, kontrola saobraćaja, granična služba......

Oni još nisu vršili raketna gađanja sa tim brodovima i ne verujem da će uskoro, osim ako situacija ne zagusti, za šta su sada minimalne šanse. Bitno im je da je artiljerija na brodovima ispravna i da mogu šenlučiti sa topovima. 
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #76 on: November 27, 2009, 11:19:48 am »

Kao patrolni brodovi ove ose su po mome vrlo loše. Zašto ?

1. Motori imaju kratak resurs, a čamci i nemogu ploviti malom brzinom.
2. Radar i navigacijski sistem mu je dosta loš (dobro, može se staviti koji GPS gore, ali u osnovi ga nema).
3. Upravljanje topom - radarski preko Risa je za tu zadaču vjerovatno premalo tačno, a ručno preko one sprave na nadgrađu opet ... Bord za gađanje topom nema neke modernije sprave sa termovizijom (kao kod Raketne topovnjače).
4. Za sam patrolni brod posada je prevelika.

Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #77 on: November 27, 2009, 04:23:34 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* sersen.jpg (44.65 KB, 1001x562 - viewed 374 times.)
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 988


« Reply #78 on: November 27, 2009, 07:21:27 pm »

Janezek67, za tačku 3 siguran sam da nisi u pravu. Svojim očima sam gledao st.vod. Gudelja kako za opkladu (flaša vinjaka) drugi put u jednom danu, prvim rafalom pogađa SAJLU vrlo blizu aviona koji ju je vukao, preko CNS (centralne nišanske sprave) na torpednom čamcu TČ217, ali top je isti. Nakon toga pilot nam je opsovao radio vezom majku blesavu i nije se više vratio, uzalud smo ga čekali.

Toliko o preciznosti gađanja CNS - om.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #79 on: November 27, 2009, 08:08:29 pm »

Janezek - ti jesi u pravu, međutim, arapima se savršeno j..be za to što si ti rekao.
Bitno je da brod plovi, top da puca, a dokle će nije uopšte važno. Kada stane - oni će jednostavno leći u hladovinu i čekati... čekati ... čekati ......  da im to neko popravi.
Zbog takvog njihovog stava i odnosa prema tehnici mi još imamo posla kod njih.
Ali, veruj mi, ono što arapin pokvari - treba da budeš veoma dobar majstor pa da popraviš!
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #80 on: November 29, 2009, 04:22:50 pm »

Janezek67, za tačku 3 siguran sam da nisi u pravu. Svojim očima sam gledao st.vod. Gudelja kako za opkladu (flaša vinjaka) drugi put u jednom danu, prvim rafalom pogađa SAJLU vrlo blizu aviona koji ju je vukao, preko CNS (centralne nišanske sprave) na torpednom čamcu TČ217, ali top je isti. Nakon toga pilot nam je opsovao radio vezom majku blesavu i nije se više vratio, uzalud smo ga čekali.

Toliko o preciznosti gađanja CNS - om.

Janezek, Boro govori istinu. Gudelj je moj klasič i na TČ 215, bili smo zajedno ukrcani,  skinuo je "rukavac"- metu koju vuče avion(1975). No, onda nije pogodio sajlu nego baš metu-rukavac. Imao je osječaj za tu tehniku. I nije bio jedini, bilo jih je nekoliko, kojima je to uspjelo.
Duje
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #81 on: November 30, 2009, 11:52:43 am »

Dobro, vjerujem, da se ovom spravom može pogoditi svašta. I da neki imaju osječaj.
Pa i ako se varam oko naoružanja, ima tu dosta drugih mana, koje stoje.
Mada kako lovac kaže - jeb... se arapima za sve.


 
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 988


« Reply #82 on: November 30, 2009, 12:22:08 pm »

Janezek, čašu koja je do pola puna vode, optimista vidi kao polu punu, pesimista kao polu praznu, a količina vode u njoj je nepromenjena. Znači, dosta zavisi od stava, od pristupa.

Da li treba baš svemu prvo tražiti mane? Možda je lepše reći prvo šta je dobro, a o manama na kraju?

Šta misliš?
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #83 on: November 30, 2009, 02:09:01 pm »

Janezek, čašu koja je do pola puna vode, optimista vidi kao polu punu, pesimista kao polu praznu, a količina vode u njoj je nepromenjena. Znači, dosta zavisi od stava, od pristupa.

Da li treba baš svemu prvo tražiti mane? Možda je lepše reći prvo šta je dobro, a o manama na kraju?

Šta misliš?

Boro, u pravu si, kada kažeš oko pola pune čase vode. Problem je u tome, da kod ovih Osa ne vidim u časi skoro ništa vode. Osim kapi, koje se zovu povoljna cena nabave i kavalitetno urađen remont. Za svrhe, za koje jih Egipat sada upotrebljava, su to preskupi brodovi. Zašto - posle pola godine ovakve upotrebe neče više ploviti.

Več 1973 su ovi brodovi bili samo mete za Izrael. Tako, da realna vrednost ovih brodova oko 5 milijuna $, koliko koštaju rakete, koji če uništiti ove brodove.

Sada još, za koje svrhe mogu biti ovi brodovi upotrebljivi:
- kao lažni mamci, da se sakriju vredniji brodovi - za tu svrhu još uvjek preskupi, ali efikasni
- kao patrolni brodovi - po mome presloženi, preskupi - ma da može
- kao bodovi za uništavanje ciljeva na kopnom (kod Egipta - realno mogu napasti ciljeve u Crvenom moru, na Sinaju (kakda nadiru Izraelci) te u Libiji). Možda su za tu svrhu i najjači
- za gađanje i uništavanje trgovačkih brodova (pošto Egipat drži sueški kanal, posle zatvaranja več ometa trgovački promet). Tako, da ostane u pitanju samo blokada Sudana te djelomice Saudske arabije, a Izrael je u Crvenom moru dobro blokiran i bez ovih brodova. U Sredozemskom moru ovi brodovi mogu biti efikasni jedino protiv Libije.

U realnom ratu ovi brodovi bi se u glavnom sakrivali, kod neke jače upotrebe došlo bi do gubitka posade, koja bi imala za posledicu samo upad morala. Nije Egipat Juga, a nema ni tako snalažljivih posada ni puno ostrva te uvala za sakrivanje ovih brodova.

Po mome i vlastita vojska mora imati toliko moderno naoružanje, da sa nekom adekvatnom upotrebom može da pravi gubitke neprijatelju. A to Ose več od 1973 nisu više sposobne.





Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 988


« Reply #84 on: November 30, 2009, 02:44:09 pm »

OK, svako ima pravo na svoje mišljenje i svoje argumente!
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #85 on: November 30, 2009, 04:25:36 pm »

Dobro, vjerujem, da se ovom spravom može pogoditi svašta. I da neki imaju osječaj.
Pa i ako se varam oko naoružanja, ima tu dosta drugih mana, koje stoje.
Mada kako lovac kaže - jeb... se arapima za sve.


 

Janezek, ova zadnja rečenica objašnjava sve. Možeš ti njima dati sve automatcko, najsuvremenije, ako nisu sami zainteresirani ništa od toga. I što kaže Boro, svatko ima svoje mišljenje i svoje argumente.
Duje
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #86 on: December 01, 2009, 08:35:10 am »

Nemojte me krivo shvatiti - samo problem svih malih brodova je, da je težko postiči adekvatnu protivvazdušnu zaštitu. Problem kod Ose je još u tome, da je bio ovaj brod pored Komara prvi u svoji klasi, pa je još brže zastareo. Zamjena za brze raketne čamce su dosta veče korvete, na koje se može staviti nešto više protivvazdušnog naoružanja, pa tu je i bolja pomorstvenost, koja dođe dobro kad se nadzira ekonomska cona.
Inače Ose imaju skoro sve sustave jednog broda, pa je održavanje dosta složeno. Po mome se napor i financijska sredstva, da se ovaj brod održi u naoružanju, ne isplati. Pa makar ove brodove dobijaš besplatno.

Ose i Komari bili su sijajni brodovi od 1967 - 1971 godine.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #87 on: December 01, 2009, 02:41:52 pm »

Pronašao sam sliku ove egipatske Ose na netu ... jel' to jedan od naših bivših brodova?

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* osa.jpg (42.35 KB, 550x366 - viewed 495 times.)
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #88 on: December 01, 2009, 02:44:33 pm »

Mislim da nije. Naši bivši su 649-653.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #89 on: December 01, 2009, 03:01:11 pm »

Tako sam i mislio, nego da pitam ... Na fotografijama koje si postavio se vide samo 649, 652 i 653 ...  Nigde nije pominjano da su brojevi išli u nizu mada je bilo za pretpostaviti ... Pa k'o rekoh da pitam, ko pita ne skita ....
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 59   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.