PALUBA
March 28, 2024, 02:23:24 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 78   Go Down
  Print  
Author Topic: Raketna fregata klase "Kotor"  (Read 392663 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #300 on: August 14, 2011, 10:18:06 am »

Valjda se neće bunit da mu dirate slike .

poz.
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #301 on: August 14, 2011, 12:07:55 pm »

Ups !! Nadam se da nisam prekrsio neko pravilo , a valjda se nece ljutiti da mu se ove lepe slike vide i ovde  pravilo
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #302 on: August 14, 2011, 03:20:46 pm »

Valjda se neće bunit da mu dirate slike .
poz.
Malo sam pogledao na taj forum, što inače i nemam obučaj. A nekažem da je to i dobro.
Na njemu ima fotografija i sa oznakom naše Palube. Prema tome malo on naše, a onda i malo
mi njihove.  Grin
Lično i ja neznam te odnose. To uredništvo neka duma. Wink
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #303 on: August 14, 2011, 03:27:04 pm »



Valjda se neće bunit da mu dirate slike .
poz.
Malo sam pogledao na taj forum, što inače i nemam obučaj. A nekažem da je to i dobro.
Na njemu ima fotografija i sa oznakom naše Palube. Prema tome malo on naše, a onda i malo
mi njihove.  Grin
Lično i ja neznam te odnose. To uredništvo neka duma. Wink

 Red je da se navede izvor materija i zahvali vlasniku ako je već odobrio objavljivanje! Zar ne? Huh?
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #304 on: August 14, 2011, 03:32:30 pm »



Valjda se neće bunit da mu dirate slike .
poz.
Malo sam pogledao na taj forum, što inače i nemam obučaj. A nekažem da je to i dobro.
Na njemu ima fotografija i sa oznakom naše Palube. Prema tome malo on naše, a onda i malo
mi njihove.  Grin
Lično i ja neznam te odnose. To uredništvo neka duma. Wink
Red je da se navede izvor materija i zahvali vlasniku ako je već odobrio objavljivanje! Zar ne? Huh?
Naravno, a kad sam pomenuo odnose, mislio sam na odnose našeg i pomenutog foruma. Ima foruma sa kojima i
nismo baš u ljubavi i obratno.
Logged
orada
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9


« Reply #305 on: August 15, 2011, 05:03:21 pm »

Na kojem brodu dižu zastavu? Skroz mi je izvjetrio raspored naspram lukobrana, ovamo prema poljudskoj luci?
A mogao bi otvoriti poseban topic: Raspored vezova u Lori?

Zastava je naravno dizana na BB Vis, prekoputa je lukobran Smiley
Logged
orada
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9


« Reply #306 on: August 15, 2011, 05:54:30 pm »

Njihove borbene mogućnosti nisu proverene u borbenim dejstvima, jer 1991. nisu mogli da se koriste svrsishodno, a 1999. bi njihova prva borbena vožnja bila i poslednja - a uz to kratka i bez učinka. To je svakome bilo jasno i vojnički i ljudski.

Bez želje da pokrećem polemiku, samo bih vam preneo vlastita iskustva iz borbenih dejstava prilikom izvršavanja zadataka blokade granice SFRJ 1991.
Ovakvo plovilo je neizostavno u smislu obavljanja zadataka Pomorske Straže, otkrivanja i likvidiranja paramilitantnih grupa i švercera naoružanja te odvraćanja kriminalaca i potencijalnih agresora. Potreban je dovoljno visok jarbol sa osmatračkim uređajima za otkrivanje malih termo-maskiranih plovila kada je more 3-4. Tada ni helikopteri ne lete, a ovaj tip broda može potpuno samostalno da vrši izviđanja i dejstva po otkrivenim ciljevima. Posada PČ bi verovatno bila pobijena iz sačmara pre nego bi videli šta im se desilo od napada brzih glisera.

VPBR-34 može uspešno obavljati zadatke u različitim vremenskim uslovima kada većina drugih plovila nije u mogućnosti. Praktično je samo "Đenovska" ciklona opasna, ali ne i nesavladiva za ovaj tip broda.
Nezamenjivo plovilo za poslove spašavanja i prevoza povređenih/obolelih u različitim meteo-uslovima Jadrana.
Neću zaboraviti ni kada smo uleteli u stojni talas kod Korčule prilikom prevoza ranjenih mornara.

Sa druge strane rat je rat i tu možemo da hladimo jezike do prekosutra - rat utiče na tebe, a kako ti utičeš na rat?
Jedino je dobro razmenjivati iskustva, ne stavove.
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #307 on: August 15, 2011, 06:12:45 pm »

Ovakvo plovilo je neizostavno u smislu obavljanja zadataka Pomorske Straže, otkrivanja i likvidiranja paramilitantnih grupa i švercera naoružanja te odvraćanja kriminalaca i potencijalnih agresora. Potreban je dovoljno visok jarbol sa osmatračkim uređajima za otkrivanje malih termo-maskiranih plovila kada je more 3-4. Tada ni helikopteri ne lete, a ovaj tip broda može potpuno samostalno da vrši izviđanja i dejstva po otkrivenim ciljevima. Posada PČ bi verovatno bila pobijena iz sačmara pre nego bi videli šta im se desilo od napada brzih glisera.

VPBR-34 može uspešno obavljati zadatke u različitim vremenskim uslovima kada većina drugih plovila nije u mogućnosti. Praktično je samo "Đenovska" ciklona opasna, ali ne i nesavladiva za ovaj tip broda.
Nezamenjivo plovilo za poslove spašavanja i prevoza povređenih/obolelih u različitim meteo-uslovima Jadrana.
Neću zaboraviti ni kada smo uleteli u stojni talas kod Korčule prilikom prevoza ranjenih mornara.

Sa druge strane rat je rat i tu možemo da hladimo jezike do prekosutra - rat utiče na tebe, a kako ti utičeš na rat?
Jedino je dobro razmenjivati iskustva, ne stavove.

Odlicno @orada.
Vrlo korektan odnos izrecen u zadnje dve recenice..
« Last Edit: August 15, 2011, 06:56:19 pm by ORIĆAREB, Reason: Poprvak redosleda quote » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #308 on: August 15, 2011, 06:57:45 pm »

.................................
Sa druge strane rat je rat i tu možemo da hladimo jezike do prekosutra - rat utiče na tebe, a kako ti utičeš na rat?
Jedino je dobro razmenjivati iskustva, ne stavove.
Logged
orada
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9


« Reply #309 on: August 16, 2011, 03:22:49 am »

A da li se sećate isplovljavanja iz Lore? Mislim da nikad nisu isplovili na svoj pogon nego ih ja PR ili LR izvlačio.

ne znam da li je to bilo bas pravilo.. Roll Eyes


ne znam da je ikada neka RF tako isplovila iz RL Lora ..
Logged
orada
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9


« Reply #310 on: August 16, 2011, 03:45:07 am »

salon podoficira na 34.

Donja slika lepo prikazuje srednji stol u salonu mlađih oficira i "kuku" na zidu iznad njega.
Namena te "kuke"  je da se postavi hirurška rasveta (koja se lepo vidi iza glumaca  Roll Eyes sa slike brodske ambulante)
Tako taj stol ima i ulogu hirurškog stola za izvođenje intervencija po standardima JRMD.
Logged
orada
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9


« Reply #311 on: August 16, 2011, 03:48:28 am »

U BOC-u sam mogao napraviti samo ovu jendu fotografiju i to u vrlo "neutralnom" dijelu gdje nema puno uredjaja....

Nije ovo BOC nego Radio-kabina
Logged
orada
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9


« Reply #312 on: August 16, 2011, 04:05:53 am »

Mogla je paluba da im bude malo manje drečava, nešto se ne sećam da je ta boja išla za palubu ranije?

Jeste, takva je originalna boja palube. U međuvremenu su se malo zeznuli prilikom prvog remonta i visoke cena katran-epoxi boje - ipak je 34 tada znana kao "ploveća Bileća" (asocijacija na vojnu školu u JNA koju su rusi poštovali).
Logged
brka-65
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 421



« Reply #313 on: August 23, 2011, 04:23:44 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 342011.jpg (411.75 KB, 1200x900 - viewed 296 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #314 on: August 23, 2011, 04:29:03 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Prelijepa slika. Kad je ovo snimljeno i gde je snimljeno? Koje je ovo brdo iza?
Logged
Pages:  1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 78   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 24 queries.