PALUBA
March 28, 2024, 10:20:20 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: trabakul  (Read 5581 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
budvaa
Guest
« on: June 21, 2009, 04:01:56 pm »

skoro pa gotov

malo jos jedra da sredimo , postolje i dajte vi neke sugestije

p.s. zahvalnost "brodomaketaru " basicu na kitove i na visak materijala uz njih (zahvaljujuci tome jos dva trabakula su u fazi izrade , i to od viska materijala)

http://fotozine.org/?knjiga=galerije&pregled=630&autor=1208&list=20943&element=268175

http://fotozine.org/?knjiga=galerije&pregled=630&autor=1208&list=20943&element=268176

http://fotozine.org/?knjiga=galerije&pregled=630&autor=1208&list=20943&element=268177

http://fotozine.org/?knjiga=galerije&pregled=630&autor=1208&list=20943&element=268178

http://fotozine.org/?knjiga=galerije&pregled=630&autor=1208&list=20943&element=268179
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #1 on: June 22, 2009, 11:28:52 pm »

Svaka cast! 
Vidim, dosta paznje si posvetio detaljima, odlicno izgleda!  Smiley
Logged
crni gusar
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 55


WWW
« Reply #2 on: June 23, 2009, 06:11:37 pm »

fino izgleda,samo neznam sto ti je ceo brod ofarban u jednoj nijansi,mozda bi bilo lepse da odvojis palubu od trupa tj da paluba bude neki svetliji bajc ili lak,i trebao bi da poradis malo na jedrima,da ih patiniras malo,da dobiju taj starinski izgled jer ta bela jedra se nisu nikad koristila na brodu.  Mada,to je samo moje misljenje i predlog,maketa stvarno fino deluje. Samo napred!
Logged
budvaa
Guest
« Reply #3 on: June 23, 2009, 06:24:02 pm »

hvala

e to patiniranja jedara nisam jos stigao tj radili bi mi to ali neznam kako
Logged
brodomaketar
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 23


najlepsi hobi na svetu


« Reply #4 on: June 24, 2009, 01:41:22 pm »

trabakul ti je super, samo da sto pre potrosis taj crni bajc pa da kupis neki drugi , inace jedra su super i posto si ti napravio novi camac jos nije porinut u more jedra i treba da budu cista ( bela ) naravno od lana kakva i jesu na tvom brodu . sve u svemu 5+     samo napred .......
Logged
brka-65
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 421



« Reply #5 on: June 26, 2009, 10:41:28 pm »

Svaka cast obojici,ali Crni Gusar ovoga puta ubedljivo dobija mec...
Logged
budvaa
Guest
« Reply #6 on: June 26, 2009, 10:44:31 pm »

nisu za uporedjenje , gusar radi brodove 20 godina mi sedam mjeseci ,
nama je bio cilj da se na maketi vide letvice ( sledeci koji je u radu je obojan u bijela plavo ali se isto vide letvice) dok na ovoj tvojoj maketi to ne mozemo vidjeti .
braceru smo iskitali do potpune glatkoce ali mi nije bilo autenticno .
naravno to je amo nase misljenje

p.s, kako si ti patinirao jedra
Logged
crni gusar
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 55


WWW
« Reply #7 on: June 27, 2009, 06:09:55 am »

Mala ispravka,makete brodova radim nekih 10 godina,a ovo je jedan od nekoliko trabakula koji sam uradio.Naime,meni je ovaj jedan od najlepsih pa sam zato postovao njegove slike.Nije mi bio cilj da da moj Trabakul uporedjujem sa tvojim nego samo da pokazem da ne mora brod biti u istom tonu(da ne bude ceo ofarban istim bajcem) tj. da moze biti lepo ofarban i bojama koje su tada koriscene,jer su trabakule i bracere koristili porodice ili familije pa ih je na Jadranu bilo dosta.A sto se tice toga dali se vide letvice ili ne,sve zavisi od maketara koji radi tj nemora se gitovanjem dobiti ta glatka povrsina vec se ona dobija iskljucivo kvalitetno odradjenom oplatom i dobrim smirglanjem broda.
Nema veze sto radite samo sedam meseci jer je u pravljenju maketa najvaznije strpljenje i detaljan i kvalitetan rad,naravno tu smo da se ispomazemo i razmenimo i primedbe,i pohvale i misljenja a sve u cilju da se uradi dobra i kvalitetna maketa.
Logged
brka-65
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 421



« Reply #8 on: June 27, 2009, 12:15:37 pm »

Nadam se da se niko ne ljuti,ovo je samo moje zapazanje...
Jos jednom SVAKA CAST OBOJICI !!!
Logged
budvaa
Guest
« Reply #9 on: June 27, 2009, 12:28:52 pm »

naravno da nema ljutnje ,
zato sam i napisao da nisu za uporedjenje , treba jos dosta maketa da uradim da bi bio na nivou  gusara .

ps. zar niko nezna ili nece da kaze kako da patiniram jedra ,,,,,
ne voskarenje nego samo da se onako dobije dojam starosti
Logged
crni gusar
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 55


WWW
« Reply #10 on: June 29, 2009, 08:11:32 pm »

Naravno da nema ljutnje,uostalom ovde smo da pomognemo jedni drugima,predstavimo svoje radove,jednostavno da sirimo brodomaketarstvo. Smatram da se slike i postavljaju upravo zbog radjenja kvalitetnijih maketa,hocu reci da nekad sa tudjih slika vidimo neki detalj koji nam se svidja ili dobijemo ideju kako bi mi mogli nesto da odradimo.

P.s Budvaa,mislim da sam ti u ranijim porukama i telefonskim putam rekao jedan od nacina kako da dobijes starinski izgled jedara(hipermangan).
Logged
Dule_K
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7



« Reply #11 on: July 01, 2009, 09:24:03 pm »

nisu za uporedjenje , gusar radi brodove 20 godina mi sedam mjeseci ,
nama je bio cilj da se na maketi vide letvice ( sledeci koji je u radu je obojan u bijela plavo ali se isto vide letvice) dok na ovoj tvojoj maketi to ne mozemo vidjeti .
braceru smo iskitali do potpune glatkoce ali mi nije bilo autenticno .
naravno to je amo nase misljenje

p.s, kako si ti patinirao jedra
Za patiniranje probaj stari recept kako žene potamne ručne radove od konca.Potopi u čaj da li Indijski ili Ruski, probaj na uzorku dok ne budeš zadovoljan bojom. Pozdrav
Logged
arci.coa
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #12 on: July 02, 2009, 08:51:54 pm »

Crna kava isto nije loša.Možeš i bajcom samo ga dobro razredi pa nijansiraj.Samo to moraš uraditi pištoljem.Takođe u bajc pomješaj temelj za lak pa će ti učvrstiti platno.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.027 seconds with 22 queries.