PALUBA
April 24, 2024, 09:37:31 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 304   Go Down
  Print  
Author Topic: Torpedni čamci klase "Shershen"  (Read 1330012 times)
 
0 Members and 7 Guests are viewing this topic.
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #840 on: March 21, 2011, 08:18:34 pm »

Jedno pitanje za Dujeta ili Oricareba , jel postoje dva mornaricka oficira Stipetica jedan je Vid , a drugi Pero ili nesto slicno i da li je jedan od njih ili obojica  bio u cinu kapetana bojnog broda 90-91 u komandi VPO , sa jednim sam se susretao i razgovarao cisto neke obicne stvari cinilo mi se prijatan neki covek .

Ja se sjećam samo Vida Stipetića to je onoga, što je bio k-dant 17. brig. TČ, kojeg i sada viđam u Splitu.
Ideja, da g. Stipetića pitam za prvu posadu, je dobra, pitat ću ga! (samo moram nosit olovku sa sobom- ne mogu tolio zapamtit. godin )
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #841 on: March 21, 2011, 08:42:11 pm »

Jedno pitanje za Dujeta ili Oricareba , jel postoje dva mornaricka oficira Stipetica jedan je Vid , a drugi Pero ili nesto slicno i da li je jedan od njih ili obojica  bio u cinu kapetana bojnog broda 90-91 u komandi VPO , sa jednim sam se susretao i razgovarao cisto neke obicne stvari cinilo mi se prijatan neki covek .
Gore navedeni podaci mi sugerišu da bi se ovde radilo jedino o g. Vidu Stipetiću. O nekom sa istim prezimenom u JRM nešto
se nemogu sjetiti. Koliko se nešto sjećam, g.Vid je već pre 1991 god. odbranio admiralski rad, tj položio za admirala ali nije
uzeo ili nije hteo uzeti čin. O čemu se radilo neznam, ako grešim pripišite mi to godinama. Undecided
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 986


« Reply #842 on: March 21, 2011, 08:45:07 pm »

Vida Stipetića izuzetno cenim, kao pre svega, velikog čoveka. Koliko se ja sećam, kada je polagao za admirala, neki, gori od njega nešto su ga zavitlavali, u stilu to je trebalo plavom a ne crnom bojom na karti... Vid, kakav već je, oterao ih je u neku stvar i napustio ispit. Admiral je postao u HRM.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #843 on: March 21, 2011, 08:49:21 pm »

Vida Stipetića izuzetno cenim, kao pre svega, velikog čoveka. Koliko se ja sećam, kada je polagao za admirala, neki, gori od njega nešto su ga zavitlavali, u stilu to je trebalo plavom a ne crnom bojom na karti... Vid, kakav već je, oterao ih je u neku stvar i napustio ispit. Admiral je postao u HRM.
Hvala Borislave, prebrz si za mene brate.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 986


« Reply #844 on: March 21, 2011, 09:01:35 pm »

Polako Ćiro sve se može kad se hoće (pogledaj moj potpis), kad sam se učlanio na Palubu nisam ni znao šta je forum, post, topik, a nema tome ni dve godine. Grin
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #845 on: March 22, 2011, 12:03:19 am »

Hvala svoj trojici na odgovorima ( Duje , Oricareb i Boro ) . da ipak je to bio kbb Vid Stipetic    .
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #846 on: March 22, 2011, 06:30:47 pm »

Vida Stipetića izuzetno cenim, kao pre svega, velikog čoveka. Koliko se ja sećam, kada je polagao za admirala, neki, gori od njega nešto su ga zavitlavali, u stilu to je trebalo plavom a ne crnom bojom na karti... Vid, kakav već je, oterao ih je u neku stvar i napustio ispit. Admiral je postao u HRM.
Ima još jedna specifičnost što se tiče admir. Vida Stipetića. On je 70-tih kao pbb skupa sa svojim kolegom Živkovićem (nemogu se sjetiti imena) pohađao Rusku akademiju u SSSR-u nekih 4-5 godina. Po povratku obojica su unapredjena u K.korvete mislim bez polaganja za čin i pohadjanja u to vreme Više vojne akademije u Yugoslaviji što je inače morao ostali viši komandni kadar. Posle nekog vremena preuzeo je dužnost u 17 brigadi TC, a Živković postao komadant novoosnovanog diviziona RTOP brodova. Mislim da ovo malo ljudi koji posećuju forum zna, a možda čak ni Borislav, jesam li u pravu.  Grin
Molim za kolegijalnu korekciju ako sam negde zakazao.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 986


« Reply #847 on: March 22, 2011, 06:33:19 pm »

U pravu si Ćiro, nisam ni ja ovo znao. U 17. brTČ sam bio kratko (na stažu) - od septembra 1980 do maja 1981, kad sam premešten na Brione, na MJ Podgorka.

P.S. Ime (pravo) mi je Boro, ne Borislav. Smiley
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #848 on: March 22, 2011, 06:43:47 pm »

U pravu si Ćiro, nisam ni ja ovo znao. U 17. brTČ sam bio kratko (na stažu) - od septembra 1980 do maja 1981, kad sam premešten na Brione, na MJ Podgorka.

P.S. Ime (pravo) mi je Boro, ne Borislav. Smiley
Ma ja se to šalim, iz milja što se ono kaže. A eto između ostalog i velike
razlike među nama. Ja započeo "karijeru" na Brijunima pa pravac 17 brigada,
a ti obratno, 17 brigada pa pravac Brijuni. Ali važno je da se razumijemo i
možemo dogovoriti, izvini i pozdrav. Embarrassed
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 986


« Reply #849 on: March 22, 2011, 06:47:45 pm »

Ćiro, nisam ja to rekao zbog neke ljutnje, ne dao Bog, nego šale radi. Šta da radim, pokojni otac bio pijan kad su me krstili pa nisam ni Boris, ni Bora, ni Borisav, Borislav, Borivoje nego baš Boro... Grin

A da se razumemo, to se podrazumeva. Pozdrav! Inače stažirao sam na TČ 217 Kornat, kod MT por Gentić Dragoljuba, k-dant je bio pk Zvonko Rodin, zamenik pk Bartulović Žarko (pokojni), moj klasić...
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #850 on: March 22, 2011, 06:56:07 pm »

Ćiro, nisam ja to rekao zbog neke ljutnje, ne dao Bog, nego šale radi. Šta da radim, pokojni otac bio pijan kad su me krstili pa nisam ni Boris, ni Bora, ni Borisav, Borislav, Borivoje nego baš Boro... Grin

A da se razumemo, to se podrazumeva. Pozdrav! Inače stažirao sam na TČ 217 Kornat, kod MT por Gentić Dragoljuba, k-dant je bio pk Zvonko Rodin, zamenik pk Bartulović Žarko (pokojni), moj klasić...
Uh, sad mi je jasno kako se osjećaju ovi mladi koji imaju saznjanja od početka 80-tih pa dalje, kad čitaju moje tekstove o događajima iz 70-tih. Ove naše kolege koje si nabrojao, s poštovanjem, ni jednog neznam jer sam ja napustio flotu sredinom 80-te godine i prešao na Stinu Jadran (po naški KIS).
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 986


« Reply #851 on: March 22, 2011, 07:35:27 pm »

Rodin je bio na TČ od 1977, Bartulović od 1979, Gentić od 1977. Mogao bi možda i znati nekoga od njih.

Znaš kako se osećaju - jedva čekaju sledeći post. To što ovde kažemo, ni na jednom drugom mestu ne može se naći. Zato, samo napred!  marinero
Logged
genticd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 168


« Reply #852 on: March 23, 2011, 09:19:41 pm »

Pozdrav Milance! Eto koliko ti je vredilo ribanje bokova ,niko ne moze da ti ospori kako ti se brod zvao.Pomenuste KF Zivkovica.Mozda gresim ali jednom prilikom slucajno videh umrlicu u lokalnom listu u Valjevu.Bilo je to pre neku godinu.On je bio iz okoline Valjeva.Nadam se da nesto ne gresim.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #853 on: March 23, 2011, 10:00:07 pm »

Pomenuste KF Zivkovica.Mozda gresim ali jednom prilikom slucajno videh umrlicu u lokalnom listu u Valjevu.Bilo je to pre neku godinu.On je bio iz okoline Valjeva.Nadam se da nesto ne gresim.

Pa dosta toga se slaže. Moglo bi za sada to da stoji. I ja imam nekih informacija da je bio teško obolio, ali se tog secam tek kroz
maglu.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #854 on: March 24, 2011, 01:17:01 pm »

Pomenuste KF Zivkovica.Mozda gresim ali jednom prilikom slucajno videh umrlicu u lokalnom listu u Valjevu.Bilo je to pre neku godinu.On je bio iz okoline Valjeva.Nadam se da nesto ne gresim.

Pa dosta toga se slaže. Moglo bi za sada to da stoji. I ja imam nekih informacija da je bio teško obolio, ali se tog secam tek kroz
maglu.

Da reče "Lovac" da je to kap.freg.Živković Slobodan zvani ERA.
Logged
Pages:  1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 304   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 24 queries.